Nejlepší mopy s rozprašovačem 2024 a jak vybrat

Konec tahání kýble s vodou.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Vileda 1.2 Spray Max mop box 166144

Jak vybrat mop s rozprašovačem

  • Rozprašovací mop je praktický pomocník, který využijete v péči o podlahy.
  • Na těle mopu je připevněná nádobka, do které se lije voda.
  • Utěrky jsou vyrobeny z mikrovlákna a vyžadují speciální péči.
  • Důležitou roli hraje velikost nádoby na vodu.

Mop s rozprašovačem - náš výběr

Vileda 1.2 Spray Max mop box 166144
Zobrazit více
Mop Vileda 1.2 Spray Max s plochou oboustrannou mycí hlavicí (36x14 cm) je určen pro rychlý úklid tvrdých podlah. Mop nemá pedálový systém a náhrada se ždí má ručně. Nádržka o objemu 750 ml je odnímatelná a naplnitelná vodou a čistícím prostředkem. Lze prát na 60°C bez aviváže a sušičky. Mop má šedou a červenou barvu.
Zobrazit méně
ProfiMate Tescoma Mop s rozprašovačem
přečíst recenzi
Výrobce: TESCOMA
Druh: mopy
Šířka záběru: 41 cm
Sprejové: ano
Ploché: ano
Zobrazit více
Mop s rozprašovačem ProfiMATE je součástí úklidového programu domácnosti. Nabízí 3D kloub pro těžko dostupná místa, zásobník na čisticí prostředek o objemu 280 ml a ovládání rozprašovače z rukojeti. Univerzální návlek vhodný pro mokré i suché čištění je součástí, další návleky jsou k dispozici samostatně.
Zobrazit méně
Deerma TB500 mop s rozprašovačem vody
přečíst recenzi
Výrobce: Deerma
Druh: mopy
Délka tyče: 12.5 cm
Hmotnost: 850 g
Materiál: ABS plast
Zobrazit více
Deerma TB500 je mop s rozprašovačem vody, vhodný pro domácí úklid. Obsahuje nádrž na vodu o objemu 0,35l, umožňující pokrytí až 100m2 plochy na jedno naplnění. Rozprašování vody je ovládáno páčkou na rukojeti s dosahem až 95 cm.
Zobrazit méně
Leifheit 56690 Easy Spray XL podlahový mop s rozprašovačem
přečíst recenzi
Výrobce: Leifheit
Druh: mopy
Šířka záběru: 42 cm
Hmotnost: 100 g
Materiál: Hliník/plast
Zobrazit více
MOP s rozprašovačem Leifheit 56690 Easy Spray XL je navržen pro efektivní čištění podlah. Má 650 ml nádrž, kterou je možné naplnit vodou nebo čistícím prostředkem, a stříkací trysku pro jemné rozptýlení obsahu. S 42 cm širokou stírací plochou, 360° kloubem a mikrovláknovou utěrkou micro duo, umožňuje snadné a rychlé čištění. Pro různé podlahy jsou k dispozici čistící kazety.
Zobrazit méně
TFY No.1928 Spray mop s rozprašovačem zelený
přečíst recenzi
Výrobce: Innova
Druh: mopy
Materiál: ABS
Sprejové: ano
Zobrazit více
Mop s rozprašovačem TFY No.1928 je vybaven třemi otočnými hlavicemi o průměru 20 cm a rozprašovačem s přibližnou kapacitou 600 ml. K mopu jsou přiloženy tři mikrovláknové hadříky se suchým zipem, které lze prát v pračce. Rukojeť mopu slouží k dávkování mycího prostředku. Celkové rozměry mopu jsou 40 x 130 x 40 cm.
Zobrazit méně

Mopy s rozprašovačem a příslušenstvím

Deminas Náhradní potah na mop s rozprašovačem 5 ks
Zobrazit více
Náhradní potah na mop s rozprašovačem Deminas nabízí univerzální řešení pro účinné čištění podlah. Potah je vyroben z mikrovlákna a připevňuje se k mopu pomocí suchého zipu. Balení obsahuje 5 ks potahů. Určeno pro mop s rozprašovačem uvedený zde.
Zobrazit méně

Mopy s rozprašovačem Vileda

Vileda 152921-V SprayClean mop mop s rozprašovačem nádobka 0,75 l
přečíst recenzi
Výrobce: Vileda
Druh: soupravy
Hmotnost: 1370 g
Zobrazit více
Mop Vileda 152921-V SprayClean s rozprašovačem a objemem nádobky 0,75 l umožňuje uživatelům efektivní úklid díky rotační hlavě o 180° a obojstrannému krytu z mikrovláken. Praktický tvar trapézu usnadňuje dosažení rohů a postřikový mechanismus zajišťuje rovnoměrné rozložení kapaliny. Mikrovláknový kryt lze prát v pračce.
Zobrazit méně
Vileda Mop elektrický Looper
přečíst recenzi
Výrobce: Vileda
Druh: soupravy
Délka tyče: 33 cm
Hmotnost: 1900 g
Materiál: mikrovlákno
Sprejové: ano
Zobrazit více
Rotační: ano
Mop elektrický Vileda Looper je lehký a bezdrátový s integrovaným sprejem. Vlastní nádrž o objemu 450 ml, rotující hlavice z mikrovláken, které lze prát do 60 °C. Funguje až do 35 minut díky baterii. Navržený i pro citlivé podlahy jako parkety či laminát. Odstraňuje až 99,9 % bakterií a virů.
Zobrazit méně
Vileda 140622 1.2. Spraymop
přečíst recenzi
Výrobce: Vileda
Druh: mopy
Se ždímacím košem: ano
Délka tyče: 127 cm
Hmotnost: 2000 g
Ploché: ano
Zobrazit více
Rozprašovací mop Vileda 140622 1.2. Spraymop zjednodušuje úklid díky integrované čistící tekutině v tyči. Mop má hlavici o rozměrech 36x14 cm a je vhodný pro všechny druhy tvrdých podlah. Materiál mopu tvoří 90% polyester a 10% polyamid, lze jej prát na 60 °C bez aviváže a sušičky.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Mop s rozprašovačem

Jak vybrat mop s rozprašovačem

Mop s rozprašovačem

Mop s rozprašovačem je pomůcka, která vám úklid ještě více zjednoduší. Už žádný kyblík na vodu, mop snadno uvedete do chodu ve čtyřech krocích. Do nádržky, která je připevněná na těle mopu, nalejete vodu, popřípadě přidáte čisticí prostředek. Nádržku připevníte k násadě. Pak už jenom postříkejte rozprašovačem a můžete vytírat.

Funkce rozprašovače umožňuje dávkování správného množství čisticího prostředku v závislosti na individuálních potřebách. Díky tomu budou i zaschlé skvrny a nečistoty rychle a efektivně odstraněny.

Hlavice téměř všech dostupných mopů má obdélníkový tvar a umožňuje otáčení o 360°, je ale model, který je vybaven třemi rotačními hlavicemi, díky kterým vytřete doslova každý kout.

Mop s rozprašovačem
Vileda 1.2 Spray Max mop box 166144

Tento mop je lehký, kompaktní a praktický. Mopy k práci nepotřebují elektrickou energii a jsou proto cenově dostupné.

Žena vytírá podlahu pomocí mopu

Pomocí rozprašovacího mopu uklidíte snadno a bez námahy, iStock /

Utěrky

Utěrka je vyrobena z mikrovlákna. Při jednom tahu zachytí více prachu a špíny jako tradiční mopy na suché a mokré čistění. Na hlavici mopu ji lze jednoduše nalepit pomocí suchého zipu. V případě znečištění jí jedním tahem sundáte a vyperete a poté ji lze použít znovu.

Výrobci a ceny

Tyto výrobky lze najít v mnoha různých podobách a provedeních. Nakupujte je v prověřených obchodech, kde je jejich nabídka široká a vy si můžete být jistí kvalitou i možností dokoupit příslušenství nebo přístroj reklamovat.

Leifheit

Mopy s rozprašovačem a příslušenstvím
Deminas Náhradní potah na mop s rozprašovačem 5 ks

Od této značky můžete zakoupit několik typů mopů za různé ceny. Je výrobcem mopu s integrovaným tlakovým postřikem. Tento výrobek je vhodný zejména pro plovoucí podlahy a jiné povrchy citlivé na vlhkost.

Zásobník má objem 650 – 800 ml. Šíře záběru může být u jednotlivých modelů 26 cm, 42 cm.
Leifheit nabízí na všechny svoje výrobky náhradní utěrky. Čisticí návleky jsou pratelné při teplotě 60° bez použití aviváže.

Ceny výrobků se pohybují v rozmezí od 500 – 900 Kč, je to dáno především šířkou záběru a velikostí zásobníku. Pracovní postup je se všemi přípravky stejný. Náhradní utěrky zakoupíte za cenu kolem cca 200 Kč.

Rovus

Mopy s rozprašovačem Vileda
Vileda 152921-V SprayClean mop mop s rozprašovačem nádobka 0,75 l

Mopy značky Rovus se ve většině případů liší pouze v barevném provedení. Narazíte však i model XL, zde je šířka mopu 60 cm oproti klasickému mopu o šířce hlavy 40 cm. I v tomto případě je možné zakoupit náhradní čistící utěrky.
Mopy Rovus pořídíte za cca 400 Kč, sadu 2 polštářů pak za cca 200 Kč.

Mezi další značky mopů, které lze doporučit patří ETA, Lock&Lock nebo Vileda.

Víte, že…?

Trojitý mop s rotačními hlavicemi zakoupíte od TriMop nebo TFY. I v tomto případě je mop vhodný na všechny typy podlahy, návleky jsou pratelné a k hlavici je snadno přiděláte pomocí suchého zipu. V těchto případech se ale jedná o výrobky dovezené z Číny, před nákupem je tedy vhodné ověřit, jestli je možné dokoupit náhradní návleky. Oba typy zakoupíte za cenu do 700 Kč.

Rozprašovací mop na podlaze

Rozprašovací mop se liší velikostí nádoby na vodu i tvarem hlavice, iStock / Grigorev_Vladimir

Čisticí prostředky

Mop s rozprašovačem
ProfiMate Tescoma Mop s rozprašovačem

Do zásobníku s vodou můžete nalít jakýkoliv běžně dostupný čistič na podlahy, který jste zvyklí používat, nebo zakoupit přípravek určený do rozprašovacích mopů. Tyto čisticí prostředky nabízí téměř každý výrobce mopů. Jsou vhodné na všechny typy podlah i na různé stupně znečištěni.

Typy podlah

Každý materiál vyžaduje jiný postup při vytírání. Mezi nejběžnější materiály podlah patří dřevo, korek, laminát, linoleum a keramické dlaždice. Jaký je tedy správný postup při úklidu?

MateriálPoužití
DřevoNejdříve setřete prach a nečistoty mopem z mikrovlákna a poté rozprašovačem naneste tenkou vrstvu přípravku na vodní bázi, který je určený na dřevěné podlahy. Na tento typ podlahy nepoužívejte vodu a octový roztok, aby nedošlo ke zničení povrchu.
KorekKorek je přírodní materiál a je velmi oblíbený. Je vhodný zejména pro alergiky. Při úklidu korkových podlah nejdříve zameťte nebo vysajte hrubé nečistoty. Použijte prostředek vhodný na tento typ podlahy a stírejte téměř na sucho pomocí rozprašovače.
LaminátVysajte nebo zameťte nečistoty, poté podlahu lehce navlhčete a setřete suchým mopem. Tento povrch nenamáčejte čistícím roztokem. Laminát je velmi náchylný na vodu a mohl by se poškodit.
LinoleumLinoleum je nejméně náročné na údržbu. V tomto případě můžete bez obav používat jakýkoliv typ mopu. Jednou za 2 – 6 měsíců je vhodné použít vosk a podlahu naleštit. Aplikují se dvě vrstvy, ale vždy počkejte, až první perfektně zaschne. Poté naleštěte vlhkým hadříkem.
Keramické dlaždiceV tomto případě je možné vytírat všemi typy mopu. V případě, že použijete klasický mop, který podlahu více namočí, je vhodné ji pak vytřít suchým hadrem, abyste absorbovali vodu, která se nahromadí ve spárách. Nezapomínejte ani na hloubkové čištění spár každých několik měsíců. V tomto případě vám poslouží obyčejný kartáček na zuby, v ideálním případě pak parní čistič.

Otázky a odpovědi

Na jakou podlahu je vhodný rozprašovací mop?

Rozprašovací mop se hodí prakticky na jakoukoliv podlahu. Obzvlášť vhodný je však na dřevěné podlahy, které jsou velmi náročné na vlhkost. Podobnou péči vyžaduje podlaha vyrobená z korku. Méně náročné jsou podlahy z mramoru, dlažby nebo PVC.

Jak prát mikrovláknový návlek?

Rozprašovací mopy mají v drtivé většině návleky vyrobené z mikrovlákna. Návlek lze čas od času vyprat, ale pouze bez použití aviváže, Ta by totiž zničila jeho výjimečnou absorpční hmotnost. Prát byste měli návlek cca 1 x měsíčně. Pravidelně ho stačí vyprat ručně pod tekoucí vodou.
Zobrazit kompletní nabídku Mop s rozprašovačem