Mop s rozprašovačem

Konec tahání kýble s vodou.

ca. 800 CZK
ca. 500 CZK
ca. 300 CZK
ca. 900 CZK
ca. 300 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat mop s rozprašovačem

  • Rozprašovací mop je praktický pomocník, který využijete v péči o podlahy.
  • Na těle mopu je připevněná nádobka, do které se lije voda.
  • Utěrky jsou vyrobeny z mikrovlákna a vyžadují speciální péči.
  • Důležitou roli hraje velikost nádoby na vodu.

Mop s rozprašovačem

Mop s rozprašovačem je pomůcka, která vám úklid ještě více zjednoduší. Už žádný kyblík na vodu, mop snadno uvedete do chodu ve čtyřech krocích. Do nádržky, která je připevněná na těle mopu, nalejete vodu, popřípadě přidáte čisticí prostředek. Nádržku připevníte k násadě. Pak už jenom postříkejte rozprašovačem a můžete vytírat.

Funkce rozprašovače umožňuje dávkování správného množství čisticího prostředku v závislosti na individuálních potřebách. Díky tomu budou i zaschlé skvrny a nečistoty rychle a efektivně odstraněny.

Na dřevo a laminát
Leifheit 56500 Care & Protect

Hlavice téměř všech dostupných mopů má obdélníkový tvar a umožňuje otáčení o 360°, je ale model, který je vybaven třemi rotačními hlavicemi, díky kterým vytřete doslova každý kout.

Tento mop je lehký, kompaktní a praktický. Mopy k práci nepotřebují elektrickou energii a jsou proto cenově dostupné.

Utěrky

Utěrka je vyrobena z mikrovlákna. Při jednom tahu zachytí více prachu a špíny jako tradiční mopy na suché a mokré čistění. Na hlavici mopu ji lze jednoduše nalepit pomocí suchého zipu. V případě znečištění jí jedním tahem sundáte a vyperete a poté ji lze použít znovu.

S rotačními hlavicemi
TFY No.1928 Spray mop

Výrobci a ceny

Tyto výrobky lze najít v mnoha různých podobách a provedeních. Nakupujte je v prověřených obchodech, kde je jejich nabídka široká a vy si můžete být jistí kvalitou i možností dokoupit příslušenství nebo přístroj reklamovat.

Leifheit

Od této značky můžete zakoupit několik typů mopů za různé ceny. Je výrobcem mopu s integrovaným tlakovým postřikem. Tento výrobek je vhodný zejména pro plovoucí podlahy a jiné povrchy citlivé na vlhkost.

Zásobník má objem 650 – 800 ml. Šíře záběru může být u jednotlivých modelů 26 cm, 42 cm.
Leifheit nabízí na všechny svoje výrobky náhradní utěrky. Čisticí návleky jsou pratelné při teplotě 60° bez použití aviváže.

2v1
Lamart LT8027

Ceny výrobků se pohybují v rozmezí od 500 – 900 Kč, je to dáno především šířkou záběru a velikostí zásobníku. Pracovní postup je se všemi přípravky stejný. Náhradní utěrky zakoupíte za cenu kolem cca 200 Kč.

Rovus

Mopy značky Rovus se ve většině případů liší pouze v barevném provedení. Narazíte však i model XL, zde je šířka mopu 60 cm oproti klasickému mopu o šířce hlavy 40 cm. I v tomto případě je možné zakoupit náhradní čistící utěrky.
Mopy Rovus pořídíte za cca 400 Kč, sadu 2 polštářů pak za cca 200 Kč.

Mezi další značky mopů, které lze doporučit patří ETA, Lock&Lock nebo Vileda.

Extra velký
Leifheit 56690 Easy Spray XL

Víte, že…?

Trojitý mop s rotačními hlavicemi zakoupíte od TriMop nebo TFY. I v tomto případě je mop vhodný na všechny typy podlahy, návleky jsou pratelné a k hlavici je snadno přiděláte pomocí suchého zipu. V těchto případech se ale jedná o výrobky dovezené z Číny, před nákupem je tedy vhodné ověřit, jestli je možné dokoupit náhradní návleky. Oba typy zakoupíte za cenu do 700 Kč.

Čisticí prostředky

Do zásobníku s vodou můžete nalít jakýkoliv běžně dostupný čistič na podlahy, který jste zvyklí používat, nebo zakoupit přípravek určený do rozprašovacích mopů. Tyto čisticí prostředky nabízí téměř každý výrobce mopů. Jsou vhodné na všechny typy podlah i na různé stupně znečištěni.

Typy podlah

Každý materiál vyžaduje jiný postup při vytírání. Mezi nejběžnější materiály podlah patří dřevo, korek, laminát, linoleum a keramické dlaždice. Jaký je tedy správný postup při úklidu?

Otočný
Malatec 5870
Materiál Použití
Dřevo Nejdříve setřete prach a nečistoty mopem z mikrovlákna a poté rozprašovačem naneste tenkou vrstvu přípravku na vodní bázi, který je určený na dřevěné podlahy. Na tento typ podlahy nepoužívejte vodu a octový roztok, aby nedošlo ke zničení povrchu.
Korek Korek je přírodní materiál a je velmi oblíbený. Je vhodný zejména pro alergiky. Při úklidu korkových podlah nejdříve zameťte nebo vysajte hrubé nečistoty. Použijte prostředek vhodný na tento typ podlahy a stírejte téměř na sucho pomocí rozprašovače.
Laminát Vysajte nebo zameťte nečistoty, poté podlahu lehce navlhčete a setřete suchým mopem. Tento povrch nenamáčejte čistícím roztokem. Laminát je velmi náchylný na vodu a mohl by se poškodit.
Linoleum Linoleum je nejméně náročné na údržbu. V tomto případě můžete bez obav používat jakýkoliv typ mopu. Jednou za 2 – 6 měsíců je vhodné použít vosk a podlahu naleštit. Aplikují se dvě vrstvy, ale vždy počkejte, až první perfektně zaschne. Poté naleštěte vlhkým hadříkem.
Keramické dlaždice V tomto případě je možné vytírat všemi typy mopu. V případě, že použijete klasický mop, který podlahu více namočí, je vhodné ji pak vytřít suchým hadrem, abyste absorbovali vodu, která se nahromadí ve spárách. Nezapomínejte ani na hloubkové čištění spár každých několik měsíců. V tomto případě vám poslouží obyčejný kartáček na zuby, v ideálním případě pak parní čistič.

Otázky a odpovědi

Na jakou podlahu je vhodný rozprašovací mop?

Rozprašovací mop se hodí prakticky na jakoukoliv podlahu. Obzvlášť vhodný je však na dřevěné podlahy, které jsou velmi náročné na vlhkost. Podobnou péči vyžaduje podlaha vyrobená z korku. Méně náročné jsou podlahy z mramoru, dlažby nebo PVC.

Jak prát mikrovláknový návlek?

Rozprašovací mopy mají v drtivé většině návleky vyrobené z mikrovlákna. Návlek lze čas od času vyprat, ale pouze bez použití aviváže, Ta by totiž zničila jeho výjimečnou absorpční hmotnost. Prát byste měli návlek cca 1 x měsíčně. Pravidelně ho stačí vyprat ručně pod tekoucí vodou.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Na dřevo a laminát
S rotačními hlavicemi
2v1
Extra velký
Otočný
Univerzální
S pratelným potahem
Image
Produkt
Leifheit 56500 Care & Protect
TFY No.1928 Spray mop
Lamart LT8027
Leifheit 56690 Easy Spray XL
Malatec 5870
Vileda 140622 1.2. Spraymop
Orava SM-30
Výrobce
Leifheit
TFY
Lamart
Leifheit
Malatec
Vileda
Orava
Cena ca. 800 CZK ca. 500 CZK ca. 300 CZK ca. 900 CZK ca. 300 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena