Napařovač oděvů

Buďte dokonale oblečeni na cestách i doma.

ca. 800 CZK
ca. 2 000 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 400 CZK

Jak vybrat napařovač oděvů

  • Napařovače – jsou přístroje, díky kterým budou vaše oděvy vždy perfektně upravené.
  • Typ – vybírat můžete ze dvou typů napařovačů.
  • Příkon a výkon páry – objem páry se odvíjí podle výkonu generátoru. Generátory mají příkon asi 1 200 W a ty nejvýkonnější stojanové napařovače mají až 2 000 W.
  • Funkce – napařovače nabízejí také řadu funkcí, které celý proces napařování usnadní a urychlí.

Typy napařovačů

Vybírat můžete ze dvou typů napařovačů. Malý ruční model vystačí pro občasné použití doma, kdy je třeba rychle srovnat oblečení pomačkané ze skříně, využijete ho také na cestách. Druhým typem je pak stojanový napařovač, který zvládne vyžehlit i několik kusů oblečení najednou a to snadno a rychle.

Ruční napařovač

Tyto typy jsou oblíbenější a jsou dostačující pro běžné domácí použití. Díky své velikosti a nízké hmotnosti jsou ideální na cesty. Zmačkané oblečení v kufru díky tomuto výrobku krásně vyžehlíte a to i na ramínku. Pomocí horké páry odstraníte jakékoliv záhyby na oblečení. Lze ho použít i na typy látek, které nejsou vhodné žehlit klasickou žehličkou.

Na cesty
BEZDOTEKU Mini Steamer

V těle napařovače je umístěna nádoba na vodu, která mívá kapacitu průměrně čtvrt litru vody, tato kapacita stačí na 10 – 15 minut napařování. Koncovka má různé tvary, neoblíbenější je trojúhelníkové řešení. S takovou koncovkou se dostanete i do špatně dostupných záhybů oblečení. Produkce páry je nižší, než u stojanových parních čističů. Pohybuje se okolo 25 g páry za minutu.

Stojanový napařovač

Stojanový napařovač má větší rozměry a hmotnost. Výhodou je vysoký výkon a velká kapacita zásobníku. Zásobník navíc slouží jako základna celého přístroje. Produkce páry se pohybuje až kolem 45 g za minutu a zásobník má kapacitu 2 a více litrů. Tento napařovač si poradí nejen s jakýmkoliv oblečením, využijete ho také při úpravě bytového textilu.

Stěžejným prvkem je zde samotný stojan, na který jednotlivé kousky oblečení navěsíte a pomocí napínacího mechanismu napnete. Poté již můžete začít napařovat.

Výkonný
Tefal DT 9100 E0

Příkon a výkon páry

Objem páry se odvíjí podle výkonu generátoru. Generátory mají příkon asi 1 200 W a ty nejvýkonnější stojanové napařovače mají až 2 000 W.

Napařovače s příkonem 1 200 – 1 500 W jsou vhodné pro jemnější materiály, příkon 1 500 W zvládne téměř všechny typy látek, s kterých je oblečení vyrobeno. Nejhrubší materiály nebo i několik vrstev najednou ošetříte napařovačem s příkonem až 2 000 W.

Výkon

Výstup páry, nebo také parní výkon, je jeden z nejdůležitějších technických parametrů napařovačů oděvů. Hodnota je uváděna v gramech za minutu. Výkon páry určuje, jaký objem páry je zařízení schopno vyprodukovat za danou časovou jednotku.

Oblíbená značka
Philips Steam&Go GC362/80

Výkon páry je označován zkratkou g/min a značí jak dlouho, plynule a s jakou intenzitou bude pára vystupovat z napařovače. Čím vyšší hodnota, tím bude žehlení snazší, rychlejší a efektivnější. Ruční napařovače mají výkon kolem 25 g/min, stojanové pak kolem 30 – 45 gramů za minutu.

Objem zásobníku na vodu

Velikost zásobníku na vodu určuje, jak dlouho může napařovač pracovat bez přerušení. Nádržka o objemu 250 ml vystačí na 10 – 15 minut a 2,5 litrová nádržka vydrží nepřetržitě pracovat až 90 minut.

Ruční napařovače mají malý zásobník. V tomto případě je zásobník součástí rukojeti. Nádrž na vodu pak ovlivňuje celkovou hmotnost přístroje a také to, jak snadno se bude s přístrojem manipulovat.

Výkonný
DOMO DO 7056 S

U stojanových typů tvoří zásobník na vodu základnu přístroje a je tedy daleko objemnější.

Funkce

Napařovače nabízejí také řadu funkcí, které celý proces napařování usnadní a urychlí. Další funkce slouží ke snadnější údržbě. Jednotlivé modely jsou pak dodávány také s příslušenstvím, kdy nechybí různé kartáče, jejichž pomocí se zbavíte jak zvířecích chlupů, tak také žmolků.

Funkce Popis
Regulace páry Regulace intenzity páry je vhodná pro žehlení různých materiálů. Jinou intenzitu páry potřebujete pro jemné látky, jinou pak pro žehlení obleků.
Termostat Reguluje teplotu vycházející páry, stejně jako v případě regulaci páry se tato funkce hodí pro různé typy látek.
Napařování všemi směry S přístrojem můžete napařovat vertikálně i horizontálně.
Odvápnění Tuto funkci ve většině případů najdete pod názvem AntiCalc. Zajistí automatické odvápňování v případě, že používáte obyčejnou vodu, kde hrozí usazování vodního kamene. Pokud váš napařovač tuto funkci nemá je vhodné usazování vodního kamene předejít používáním destilované vody.
Autočištění Čistící režim, který zajistí správný chod a plný výkon napařovače.
Přidání vůně Stojanové modely mohou umožňovat přidání vonného oleje, který osvěží oděvy příjemnou vůní.

Cena

Před nákupem si zjistěte, jaké má funkce, pro dlouhou životnost se bude hodit zejména možnost odvápnění. Věnujte pozornost také délce přívodního kabelu, který by měl mít pro pohodlnou manipulaci alespoň 2 metry.

S dlouhým kabelem
Princess 332846

Kvalitní výrobky nabízí Bosch, Philips, Domo, Eta, Tefal, Princess a další.

Do 1 000 Kč – malé ruční napařovače bez přídavných funkcí, jejich příkon se pohybuje kolem 1 200 W. Přístroje mohou mít ergonomickou rukojeť a některé modely jsou dodávány s kartáči vhodnými na odstranění žmolků nebo pro silné tkaniny.

Od 1 000 do 3 000 Kč – zde již můžete vybírat mezi ručními a také stojanovými napařovači. Ruční již nabízejí možnost odvápnění i samočištění, příkon se pohybuje v rozmezí 1 400 – 1 600 W. Mezi příslušenstvím opět najdete kartáče na odžmolkování a prach, nebo také háček na zavěšení oděvů.
Stojanové pak mají příkon kolem 1 800 W, nádrž na vodu může mít objem až 1,5 litrů. Mezi funkcemi najdete ochranu proti přehřátí, nastavitelný termostat, ochranu proti provozu bez vody a další.

SteamOne S-Travel

Od 3 000 Kč a více – Ceny napařovačů mohou překročit i 10 000 Kč. Drahé přístroje jsou však pro domácí používání zbytečné, hodí se spíše ke komerčním účelům. Kvalitní napařovače s mnoha funkcemi vhodné i pro náročné spotřebitele zakoupíte do 5 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak se liší napařovač od žehličky?

Pokud máte doma žehličku s napařováním, má prakticky obdobný princip jako tyto kartáče. Rozdíl je zejména v rychlosti nahřátí. Při napařování také nepotřebujete pevnou podložku. S napařovačem můžete žehlit i choulostivé materiály jako je krajka nebo plisování.

Jaký typ napařovače je výhodnější?

Jaký typ napařovače je výhodnější?

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Na cesty
Výkonný
Oblíbená značka
Výkonný
S dlouhým kabelem
Image
Produkt
BEZDOTEKU Mini Steamer
Tefal DT 9100 E0
Philips Steam&Go GC362/80
DOMO DO 7056 S
Princess 332846
SteamOne S-Travel
Automatické vypínání
Hmotnost
0.55 kg
3.7 kg
1 kg
1.1 kg
1 kg
1 kg
Příkon
900 W
1600 W
1300 W
1640 W
1500 W
1400 W
Výrobce
Bezdoteku
Tefal
Philips
Domo
PRINCESS
Steamone
Délka přívodového kabelu
2 m
3 m
2.5 m
1.9 m
1.8 m
3 m
Cena ca. 800 CZK ca. 2 000 CZK ca. 1 700 CZK ca. 1 100 CZK ca. 600 CZK ca. 1 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.