Odpuzovač koček

Ochrání Vás před nechtěnou návštěvou.

ca. 200 CZK
ca. 900 CZK
ca. 900 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 1 100 CZK

Jak vybrat odpuzovač koček

 • Vybrat můžete ultrazvukový odpuzovač nebo sprej.
 • Při výběru odpuzovače budete řešit i napájení jednotlivých typů.
 • V případě ultrazvukových odpuzovačů budete stát před otázkou, kam ho umístíte a jak bude napájen.
 • PIR čidlo dokáže detekovat pohyb zvířete. Rozezní se tedy až v okamžiku, kdy je kočka nablízku.
 • Největší dosah mají odpuzovače bez PIR čidla.

Odpuzovač

Odpuzovačů je k dostání několik různých typů.

Typ Popis
Ultrazvukový odpuzovač Akustický odpuzovač vydávají vysoký tón, který je kočce nepříjemný. Nemusíte se ale obávat, že vám bude kolem domu něco pískat, nebo vás rušit jiným způsobem, protože signál, který odpuzovač vydává je pro lidské ucho neslyšitelný. Díky těmto odpuzovačům se zbavíte psů i koček.
Spreje K dostání jsou také odpuzovače v podobě sprejů. Tento typ kočce nejen nevoní, ale je pro ni doslova nepříjemný. Spreje nejsou tak účinné jako ultrazvukové odpuzovače a nemusí zabírat na všechny zvířata. Jejich zápach může být nepříjemný i člověku. Nejde ale přesně říct, jestli jsou spreje všeobecně špatné nebo dobře, protože mohou i nemusí fungovat. Oproti ultrazvukovým odpuzovačům je jejich cena výrazně liší a určitě stojí přinejmenším za vyzkoušení.

Napájení

Při výběru odpuzovače budete řešit i napájení jednotlivých typů. K dostání jsou i odpuzovače, které umožňují kombinaci napájecích zdrojů.

Granulát
Agrobio Odpuzovač koček granulát Atak 150 g
 • Baterie – tyto lze umístit na všechny místa, protože nejste limitování nutností elektrické energie. Na druhou stranu však mají bateriové odpuzovače nižší výkon a slabší signál.
 • Adaptér – tyto musí bát umístěny do sítě, jsou však nejspolehlivější a patří tedy k nejdražším.
 • Solární – dokáží do sebe naakumulovat solární energii. I tyto patří k méně účinným, ale nebudete muset řešit výměnu baterií. Tyto odpuzovače však nemusí fungovat správně, pokud se nemohou dostatečně nabít, což může být problémem při špatném počasí a také v zimních měsících.
Voděodolný
Eyenimal Ultrazvukový odpuzovač koček OB208

Podle umístění

V případě ultrazvukových odpuzovačů budete stát před otázkou, kam ho umístíte a jak bude napájen. I v tomto případě máte na výběr.

Pevné umístění

Je vhodný v případě, kdy je nevítaná kočka vaším stálým návštěvníkem. V tomto případě je třeba odpuzovač umístit na pevno na dům, plot nebo kamkoliv jinam, ideálně v místech, kudy kočka obvykle přichází.

Kapesní

Kapesní odpuzovač můžete nosit stále u sebe. Je menších rozměrů a také slabší výkon. K dostání je jako ultrazvukový nebo zvukový. Ultrazvukový je pro lidské ucho neslyšný, zvukový budete slyšet i vy.

Plašíč
GARDIGO Ultrazvukový odpuzovač plašič psů a koček LED 7 m 60049

Podle PIR čidla

PIR čidlo dokáže detekovat pohyb zvířete. Rozezní se tedy až v okamžiku, kdy je kočka nablízku.

S PIR čidlem

Tyto odpuzovače se spouští na několik desítek vteřin ve chvíli, kdy zaregistrují pohyb teplokrevného zvířete. Nevýhodou je, že nerozeznají kočku od jiného zvířete a proto se budou spouštět pokaždé, když nějaký pohyb zachytí. PIR čidlo má také omezený dosah a nemusí zachytit vzdálený pohyb nebo pohyb v určitém úhlu. Slabší je i jejich výkon.

Bez PIR čidla

Tyto odpuzovače fungují bez přestávky, bývají napájeny elektrickým proudem a mají vyšší výkon i dosah. Některé modely umožňují změnu kmitočtu a díky tomu je můžete přizpůsobit určitému druhy zvířete.

Zahradní bodyguard
Weitech WK 0054 – zahradní bodyquard – odpuzovač kun, psů, koček atd.

Podle dosahu

Největší dosah mají odpuzovače bez PIR čidla. Pokud tedy chcete chránit větší pozemek, budou pro vás ideálním řešením. Jednotlivé typy se však svým dosahem liší a proto dejte při výběru pozor, jestli vámi vybraný typ ochrání váš pozemek dostatečně.

Značka

Na trhu jsou nejvíce zastoupeny výrobky značky Weitech a patří i k nejoblíbenějším. Další ultrazvukové odpuzovače můžete koupit od značek jako Deramax- Kitty, Tipa, Num´axes Evenimal a dalších.

 • K nejoblíbenějším sprejům patří výrobky Stop dog & cat sprey, Kalif, Trixie Fernhaltspray nebo Bioprospect.
Účinný
Profesionální odpuzovač koček a psů – Plašič zvířat

Cena

 • Pokud nechcete investovat do dražších odpuzovačů, můžete nejprve vyzkoušet některý ze sprejů. K dostání jich je několik a jistě vám pomůže, pokud si o jednotlivých přípravcích přečtěte nějaké reference a rozhodnete se tak podle zkušeností jiných uživatelů. Spreje je možné zakoupit v různých objemech a jejich cena je v rozmezí cca 80 – 300 Kč.
 • Utrazvukové odpuzovače jsou k dostání v různých provedeních a s různým typem napájení. Zde se cena pohybuje od 600 – 2 500 Kč. Ke kvalitním již patří odpuzovače, které lze koupit za cca 1 000 Kč. Tyto přístroje již umožňují nastavit několika různých frekvencí od neslyšných po slyšitelné vysoké tóny.

Víte, že…?

Pokud to chcete s kočkou přece jenom zkusit nejprve po dobrém, můžete vyzkoušet některou z následujících možností. Na záhon můžete například nasypat slupky z citrusů, kávový lógr nebo dýmový tabák. Kočky nemají rády ani citronovou trávu, levanduli nebo eukalyptus.

Otázky a odpovědi

Proč odpuzovač použít?

Kočka patří k jednomu z nejoblíbenějších domácích zvířat. Je milá a přítulná, ale hlavně svá. Pokud máte kočičího miláčka doma, asi se budete těžko ztotožňovat s myšlenkou, že se najdou tací, kterým cizí kočka na pozemku vadí. Kočka může ničit záhonky, znečišťovat svými výkaly zahrádku nebo terasu a v neposlední řadě mohou být zejména toulavé kočky přenašeči různých nemocí.

Je odpuzovač bezpečný?

Odpuzovače představují nenásilný způsob, který zabrání kočce toulání po vašem pozemku. Rozhodně to však není něco, co by kočce přímo nějak ublížilo. Odpuzovačů je k dostání několik různých typy.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Granulát
Voděodolný
Plašíč
Zahradní bodyguard
Účinný
Image
Produkt
Agrobio Odpuzovač koček granulát Atak 150 g
Eyenimal Ultrazvukový odpuzovač koček OB208
GARDIGO Ultrazvukový odpuzovač plašič psů a koček LED 7 m 60049
Weitech WK 0054 – zahradní bodyquard – odpuzovač kun, psů, koček atd.
Profesionální odpuzovač koček a psů – Plašič zvířat
Cena ca. 200 CZK ca. 900 CZK ca. 900 CZK ca. 1 400 CZK ca. 1 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.