Nejlepší opasky na nářadí 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Stanley 1-96-178
92 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat opasek na nářadí

 • Opasky na nářadí představují způsob, jak mít vše potřebné hned po ruce. Obecně se tento typ vybavení rozděluje na opasky univerzální a specializované konkrétním profesím.
 • Opasky jako takové se vyrábí v různém provedení od jednoduchých pásů pro hobby použití až po komfortní polstrované pásy s bederní oporou pro velkou zátěž. Z hlediska velikosti jsou variabilní. Mohou mít buď univerzální délku, která jde snadno upravit, nebo se prodávají v konkrétních velikostech.
 • Nedílnou součástí opasku jsou také vhodně zvolené brašny. Na výběr jsou univerzální kapsy nebo modely určené pro konkrétní nářadí a náčiní.

Opasek na nářadí - náš výběr

Stanley 1-96-178
přečíst recenzi
Výrobce: STANLEY
Typ: opasková pouzdra
Barva: černá/žlutá
Hmotnost: 0.712 kg
Zobrazit více
Stanley 1-96-178 je opasek na nářadí vyrobený z tkaniny s hustotou 600 vláken. Obsahuje kapsy různých velikostí a očka pro rozložení nářadí. Má speciální kapsičku pro svinovací metr a kovové oko na kladivo. Vnitřní strana je polstrovaná pro uživatelské pohodlí a bezpečnost.
Zobrazit méně
Bosch Professional Systém Mobility 1600A0265P
přečíst recenzi
Výrobce: Bosch
Typ: pásy na nářadí
Hmotnost: 0.4 kg
Zobrazit více
Bosch Professional Systém Mobility 1600A0265P představuje sadu opasku s nářadím, která obsahuje dvě pouzdra GWT 2 a GWT 4 pro uspořádání nástrojů. Jde o produkt s výdrží díky použití polyesteru 1000D. Jde o pouzdro s možností připevnění držáků ProClick, bez nutnosti sundávání opasku.
Zobrazit méně
DeWALT DWST1-75552
Výrobce: DeWALT
Typ: pásy na nářadí
Materiál: plast
Hmotnost: 1.65 kg
Výška: 10.5 cm
Šířka: 50 cm
Zobrazit více
Hloubka: 54 cm
Délka: 139 cm
DeWALT DWST1-75552 je sada na nářadí s brašnou, pouzdrem na vrtačku a poutkem na kladivo. Osazená prodyšným řemenem s koženou výztuží a dvěma trny na přezku, vhodná pro nošení těžkých předmětů. Souprava má zipovou kapsu a ocelové závěsné kroužky pro šlemy. Materiál: polyester DEN 1200, PVC spodní kryt.
Zobrazit méně
Festa KB-37311
přečíst recenzi
Výrobce: Festa
Materiál: nylonové
Barva: šedo/ červená
Objem: 22.88 l
Hmotnost: 0.7 kg
Zobrazit více
Festa KB-37311 je montážní opasek z pevného nylonu pro uskladnění nástrojů a spojovacího materiálu. Nabízí různě velké kapsy pro různé použití, a je určen pro situace, kde není k dispozici vhodný odkládací prostor. K beltu je přidán opasek.
Zobrazit méně
Stanley STST1-80118 kožené pouzdro na vrtačku
přečíst recenzi
Výrobce: STANLEY
Typ: opasková pouzdra
Materiál: buvolí kůže
Barva: černé
Hmotnost: 0.35 kg
Zobrazit více
Stanley STST1-80118 je opasek na vrtačku vyrobený z bůvolí kůže. Obsahuje kožený pás a sponu pro rychlé upnutí vrtačky. Design je univerzální pro leváky i praváky. Kůže je měkká na dotek a odolná. Dvojité švy a nýty na namáhaných místech zvyšují odolnost. Hmotnost 315 g.
Zobrazit méně

Opasky na nářadí Makita

Makita E-05181 brašna pro elektrikáře 250*125*310mm
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ: brašny
Hmotnost: 0.63 kg
Zobrazit více
Makita E-05181 je brašna pro elektrikáře o rozměrech 250*125*310 mm. Disponuje 32 upevňovacími místy a otevřeným designem pro přehlednost náradí. Material je polyester, s nerefosvým držákem metru, D-kroužkem pro karabiny a protiskluzovou páskou. Strap-Belt-System je možno použít. Výrazně je pravokůžový, široce otevřený držák nože a elastické smyčky vhodné pro šroubováky.
Zobrazit méně
Makita E-15207
Výrobce: Makita
Zobrazit více
Makita E-15207 je univerzální taška pro nářadí s třemi velkými kapsami pro uchování nástrojů a vybavení. Do dvou kůžových držáků lze vložit například šroubováky. Další vlastnosti zahrnují kroužky pro karabínu, držáky na klíče a měřicí pásmo a nůž. Uvnitř najdete také mnoho elastických smyček pro bezpečnější uchování nástrojů. Jednoduše připevnitelné na pásek.
Zobrazit méně
Makita E-05119 brašna malá na aku vrtačku 155*75*235mm
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ: brašny
Hmotnost: 0.18 kg
Zobrazit více
Makita E-05119 je malá pouzdra na aku vrtačku s rozměry 155*75*235mm. Umožňuje bezpečné uložení nástroje při práci na výškách díky upevňovací smyčce. Nabízí dvě držáky nástrojů, čtyři přihrádky a elastická poutka pro různé příslušenství. Je kompatibilní se systémem Strap-Belt a má protiskluzovou pásku. Pro zajištění delší životnosti má poniklované nýty a podložky.
Zobrazit méně
Makita Kapsa na opasek E-15207
Výrobce: Makita
Typ: organizéry
Hmotnost: 0 kg
Makita E-05147 taška se třemi kapsami 320*145*270mm
Výrobce: Makita
Typ: brašny
Hmotnost: 0.72 kg
Zobrazit více
Makita E-05147 je pokročilá taška na nářadí s rozměry 320*145*270mm, vybavená třemi velkými kapsami pro ukládání nástrojů a vybavení. Obsahuje různé doplňky - dva držáky kůžových nástrojů, dva D-kroužky pro nástroje, kroužek na klíče a elastické pásky pro další duevní. Navíc je vybaven nerezovým držákem na metr a kůžovým držákem na nůž. Lze jej použít s Strap-Belt-System. Dodává se s elastickými poutky na nástroje uvnitř a na stranách.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Opasek na nářadí

Jak vybrat opasek na nářadí

Jaké typy existují

Opasků na nářadí je celá řada v různých provedeních. Koupit lze samostatný pás, který se následně dovybaví potřebnými kapsami, nebo se prodávají v již hotových setech. Obecně je pak lze rozdělit do dvou základních kategorií a to na opasky univerzální a specializované.

Muž s opaskem a nářadím

Díky opasku budete mít vše potřebné stále po ruce, iStock / opolja

Univerzální opasky

Univerzální opasky jsou vhodné jak pro nejrůznější řemeslníky, tak domácí kutily. Opasky jsou vybaveny různým počtem kapes o různé velikosti. Zpravidla je jedna větší a několik menších, případně dělených kapes na drobnosti jako jsou např. hřebíky apod. Součástí mohou být poutka a očka na zavěšení nářadí jako je kladivo apod. Těmto opaskům není dán specifický účel používání.

Specializované opasky

Specializované opasky na nářadí jsou určené konkrétním profesím a těm jsou přizpůsobeny typově také úložné prostory na něm. Opasky bývají z kvalitních materiálů a jejich zpracování je takové, aby zvládlo i vyšší zátěž. Narazit lze např. na opasky:

 • Elektrikářské
 • Pro tesaře
 • Pro pokrývače a další

Víte, že…?

Opasek na nářadí
Stanley 1-96-178

Opasky jsou poměrně variabilní a tak je možné jejich prostřednictvím nést i větší množství nářadí. V tomto případě se rozhodně vyplatí zainvestovat i do ramenních popruhů, jejichž účelem je lepší rozložení váhy.

Základní provedení opasků

Samotný opasek bez brašen je základní částí. Zpravidla se vyrábí v trojím provedení:

 • Jednoduchý opasek – bývá vyroben z pevné, odolné tkaniny; hodí se spíše pro občasné použití pro domácího kutila; na tento opasek je vhodné připínat pouze základní vybavení; jeho používání není nijak zvlášť pohodlné
 • Polstrovaný opasek – polstrování zvyšuje komfort při používání opasku, hodí se i pro profesionální použití
 • Polstrovaný opasek s bederní oporou – tyto opasky jsou určeny i pro větší zátěž, některé modely dokonce pro enormní zátěž; zpravidla se jedná o modely určené konkrétním profesím
Mužská postava s opaskem na nářadí

Opasek můžete dle potřeby velikostně nastavit, iStock / Ridofranz

Nastavení velikosti

Všechny opasky by měly být variabilní a umožnit různé nastavení velikosti. Ta se pak může nejčastěji pohybovat mezi 80 cm až 130 cm (případně více) s ohledem na konkrétní model. Součástí některých takto univerzálních pásů může být i kovové zakončení. To prakticky umožňuje zkrátit pás na potřebnou délku. Toto provedení je častější, ale někteří výrobci prodávají opasky v daných velikostech zpravidla značených jako u běžného oblečení.

Označení velikostiOrientační délka opasku
S/M93 cm
L/XL108 cm

Jaké typy pouzder opasky obsahují

Opasky na nářadí Makita
Makita E-05181 brašna pro elektrikáře 250*125*310mm

Pouzdra mohou být již součástí opasku nebo je nutné jejich dokoupení. Většinou je také možné stávající sety opasku a brašen doplňovat nebo vyměňovat podle potřeb. Většina výrobců nabízí různé typy pouzder a brašen, které jsou kompatibilní k danému typu opasku.

 • Pouzdro na nářadí – může sestávat z několika různě velkých kapes a oček, které slouží k rozdělení nářadí podle aktuálních potřeb
 • Pouzdro na vrtačku – je vybaveno páskem a sponou, které drží vrtačku na místě; pouzdro může být navrženo pro praváky nebo leváky
 • Drobné upínací kapsy a systémy – kromě velkých kapes je možné pořídit i samostatně malé kapsy a upínací systémy jako je např. kapsa na klíče, smyčka na kladivo, brašna na nůž, na pásky, držák kabelu apod.

Výrobci a ceny

Opasky na nářadí vyrábí např. Makita, Strend Pro, Plano, KWB, Stanley a další. Cenu zpravidla ovlivňuje jednak typ opasku, kdy jednoduché pásy jsou podstatně levnější než polstrované s bederní opěrou. Důležitý je samozřejmě i počet a typ kapes. Nicméně nejlevnější jednoduché opasky s kapsou či dvěma lze koupit i za méně než 500 Kč. Nejdražší modely mohou stát cca 5000 až 6000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat opasek na nářadí?

Obecně lze vybírat z univerzálních opasků nebo modelů určených pro konkrétní profese. Opasek lze sestavit také podle aktuálních potřeb. Samotný pás může být jednoduchý nebo pro větší komfort polstrovaný. Důležitá je velikost opasku. Výběr brašen a kapes určených pro opasky je poměrně široký a lze ho přizpůsobit aktuálním potřebám.

Jak se určuje správná délka opasku?

Optimální velikost opasku se získá jednoduchým měřením a to velikosti v pase osoby, která bude opasek používat. Naměřená hodnota by pak více méně měla odpovídat délce opasku od konce přezky pro prostřední dírku, případně druhé části přezky (záleží na typu zapínání).
Zobrazit kompletní nabídku Opasek na nářadí