Nejlepší pánské náramky 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Steel Edge magnetický z titanu WJHB707 steel

Jak vybrat pánský náramek

  • Náramky patří mezi originální módní doplňky, které nesluší pouze ženám, ale nosit je mohou i muži. Vybírat zle z modelů vyrobených z různých materiálů jako je zlato, stříbro, chirurgická ocel, minerální kameny a další.
  • Základním parametrem při výběru je samozřejmě volba vhodné velikosti. Tu lze zjistit jednoduchým měřením pomocí krejčovského metru. Pokud toto nelze, je vhodné vybírat modely delší a následně je nechat zkrátit.
  • Při výběru náramku pro muže je samozřejmě důležitý také jeho vzhled. Vhodné je vycházet z osobního vkusu, stylu oblékání nebo životního stylu.

Pánský náramek - náš výběr

Steel Edge magnetický z titanu WJHB707 steel
Výrobce: Steel Edge
Určení: pánské
Materiál: titan
Barva: ocelová
Magnetické: ano
Tommy Hilfiger 2790240S
Výrobce: Tommy Hilfiger
Určení: pánské
Materiál: ocel
Barva: černá
Emporio Armani EGS2178040
Výrobce: Emporio Armani
Určení: pánské
Materiál: ocel
Barva: černá
Steel Edge magnetický náramek z titanu WJHB707 zlatá
přečíst recenzi
Výrobce: Steel Edge
Určení: pánské
Materiál: titan
Barva: zlatá
Magnetické: ano
Zobrazit více
Náramek určený pro muže značky Steel Edge WJHB707 je vyroben z titanu s využitím magnetické technologie. Jeho šířka činí 12mm a délka 22cm, která lze upravit dle potřeby. Materiál titanu se vyznačuje odolností vůči oxidaci a je pro alergiky vhodný.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Pánský náramek

Jak vybrat pánský náramek

Typy náramků dle použitých materiálů

V případě náramků pro muže patří mezi nejoblíbenější materiály drahé kovy jako zlato a stříbro, dále se používá chirurgická ocel nebo bižuterní kov. Vhodné jsou také např. náramky z kůže, případně minerálních kamenů.

Mužská ruka s náramky

Muži mohou vybírat mezi mnoha typy náramků, iStock / Wieland Teixeira

Zlaté náramky

Zlaté náramky se vyznačují špičkovým provedením. Tento kov je vysoce odolný a tak lze předpokládat, že náramek vydrží opravdu dlouhou dobu. Zlaté náramky se hodí téměř ke každému stylu. Mimo klasiky v podobě žlutého zlata je možné volit i z bílé, případně růžové varianty. Náramky se pak nejčastěji vyrábí ze 14 nebo 18 karátového zlata.

Stříbrné náramky

Další variantu představuje stříbro, které se také velmi dobře kombinuje s jakýmkoli outfitem. Oproti zlatu je ale méně odolné. Tuto vlastnost však lze vylepšit díky vhodné povrchové úpravě, nejčastěji rhodiováním. To navíc dodává náramku vyšší lesk a také brání jeho černání.

Náramky z chirurgické oceli

Pánský náramek
Steel Edge magnetický z titanu WJHB707 steel

Chirurgická ocel je levnější alternativa drahých kovů. Materiál se vyznačuje vlastnostmi jako odolnost a pevnost. Díky nim jsou tyto modely vhodné i ke každodennímu nošení a to i v případě náročnějšího zacházení (např. při sportu). Navíc je chirurgická ocel hypoalergenní, takže je vhodná i pro osoby s citlivou pokožkou, případně malé děti. Náramky se vyrábí v různých barevných provedeních a to díky speciální PVD technologii.

Titanové náramky

Titanové náramky prakticky disponují stejnými vlastnostmi jako modely z chirurgické oceli. Jsou tedy velmi odolné a také zdravotně nezávadné. Základní rozdíl ale spočívá v nižší váze šperku a vyšší pořizovací ceně.

Bižuterie

V tomto případě se jedná o kov, který je slitinou mědi a zinku. Jeho hlavní předností je nízká pořizovací cena. To se ale odráží na nízké odolnosti materiálu. Navíc bižuterní kov nemusí vyhovovat osobám s citlivou pokožkou.

Kožené náramky

Pánský náramek
Tommy Hilfiger 2790240S

Vhodnou variantou pro muže jsou také náramky vyrobené z kůže. Jejich předností je nízká váha, jsou velmi pohodlné a navíc skvěle vypadají zejména v případě ležérního stylu. Výrobky z pravé kůže jsou jednoznačně kvalitní, ale kovům se např. v odolnosti samozřejmě rovnat nemohou.

Minerální kameny a polodrahokamy

Minerálům i polodrahokamům bývají přisuzovány nejrůznější léčebné schopnosti. Mužům s přírodním zaměřením tedy mohou nejvíce vyhovovat náramky vyrobené právě z nich. Při výběru se lze inspirovat např. znamením zvěrokruhu, kterým jsou přiřknuty určité druhy kamenů

Víte, že…?

Pánské náramky lze velmi snadno kombinovat také s hodinkami, respektive obojí nosit na jedné ruce. Vhodné je ale oba doplňky sladit zejména barevně. Může se jednat o barvu stejnou nebo v podobném odstínu.

Muž s náramky a brýlemi

Jednotlivé náramky se liší délkou i šířkou, iStock / feedough

Volba vhodné velikosti

Pánský náramek
Emporio Armani EGS2178040

Velikost patří mezi základní kritéria při výběru každého šperku či oděvu. V případě náramků pro muže se velikost nejčastěji pohybuje mezi 20 až 23 cm. Přesnou velikost lze samozřejmě změřit a to pomocí krejčovského metru. Tím je třeba obepnout zápěstí, tak aby neškrtil. Ke změřené hodnotě je vhodné připočíst 1 až 2 cm nadměrek. Toto se netýká kožených náramků, které se časem vytáhnou. Pokud se jedná o dárek a velikost změřit nelze, je vždy vhodné vybírat raději delší modely. Většina náramků jde totiž následně zkrátit dle potřeby.

Obvod zápěstí v cmIdeální délka náramku v cm
17 – 1819
18 – 1920
19 – 2021
20 – 2122
21 – 2223
Pohled na pánskou ruku s náramky

Pánské náramky mohou být jednoduché i extravagantní, iStock / TheFarmer

Jaký design je pro muže vhodný

Náš trh je v případě náramků velmi pestrý a vybírat lze z nejrůznějších provedení. Základním kritériem při volbě designu je samozřejmě osobní vkus osoby, která bude náramek nosit. Volit je pak možné z velmi decentních, jednoduchých modelů, ale i velmi extravagantních náramků, které zaujmou na první pohled. Volbu designu lze přizpůsobit také ke stylu oblékání nebo obecně životnímu stylu budoucího majitele. Toto se týká samozřejmě i barevného provedení náramku.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat pánský náramek?

Základní kritéria při výběru náramku pro muže je výrobní materiál, velikost a celkový vzhled. Ve všech oblastech je pak vhodné vycházet z osobních preferencí osoby, která bude náramek nosit.

Jaké materiály jsou vhodné pro muže?

V tomto ohledu není rozdíl mezi náramky dámskými nebo pánskými. Vybírat lze ze všech dostupných variant s přihlédnutím na osobní vkus budoucí ho nositele náramku.
Zobrazit kompletní nabídku Pánský náramek