Perličková koupel na nohy

Masážní vanička na chodidla.

ca. 600 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 3 200 CZK

Jak vybrat perličkovou koupel na nohy

 • Perličková koupel na nohy, vodní lázeň nebo chcete-li masážní vanička na chodidla, je v dnešní době jedním z nejoblíbenějších způsobů masírování chodidel.
 • K dispozici je několik velikostí vaniček, vždy vybírejte vaničku podle velikosti vašeho chodidla.
 • Můžete si vybrat mezi manuálním nebo digitálním ovládáním přístroje.
 • Perličková koupel disponuje dalšími užitečnými funkcemi, které při masáži vašich nohou jistě uvítáte.

Velikost

Při volbě velikosti perličkové koupele na nohy se držte především toho, že se vám vaše nohy musí do vaničky bez problémů vlézt.

 • Většinou jsou rozměry tohoto přístroje buď 40 x 40 x 20nebo 50 x 40 x 25 cm.
 • Pro vás je ale důležitá velikost nohy a to, aby na ně bylo ve vaničce dost místa.
 • Délka chodidla je udávána v centimetrech a začíná na čísle 28, což odpovídá botám s velikostí 43-44 Hraniční rozměr je 33 cm, což odpovídá botě o velikosti 51.
 • Pokud se rozhodnete vaničku sdílet ještě s dalšími lidmi, vybírejte její velikost podle osoby s největšíma nohama.
 • Co se týče celkové velikosti výrobku, bude pro vás důležitá především z hlediska manipulace a skladnosti. Výhodou je, že na dnešním trhu jsou dostupné modely s madlem pro přenášení nebo prostorem pro smotání kabelu, který tak nikde nezavazí.
Perličková a vibrační
Medisana Perličková koupel nohou FS, 90 l

Ovládání

Mělo by být především jednoduché, což se většině výrobců daří. Nejčastěji se setkáte jen s minimem ovládacích prvků. Právě díky tomu jsou vaničky poměrně kompaktní záležitostí. Zpravidla jsou na výběr dva typy ovládání, které vám představíme v následující tabulce.

Typ ovládání Popis
Manuální Jedná se o mechanická tlačítka, která po stisknutí spustí jednu nebo více funkcí najednou.
Digitální Především moderní výrobky jsou vybaveny třeba i dotykovým displejem, který zobrazuje řadu informací. Platí ovšem, že tyto modely jsou dražší.

Hlučnost

V první řadě je třeba si uvědomit, že každá vanička, která funguje pomocí elektřiny, je hlučná. Co je ale u každého modelu jiné, je intenzita hluku. Zdrojem hluku je motorek, který slouží k ohřevu vody ve vaničce, pohání masážní válečky a také produkuje vzduchové bublinky.

Víte, že…?

V masážní vaničce si užijete vodní lázeň, do které si ponoříte nohy. Na dně narazíte na válečky, kuličky a otvory na vypouštění vzduchových bublin. Před koupí si zjistěte, zda se masážní válečky dají vyjmout. Tuto možnost totiž oceníte, pokud budou pro vás například příliš intenzivní. Některé vaničky nabízejí i uvolnění pomocí zmíněného infračerveného světla nebo magnetoterapie.

Snadná obsluha
Sanitas SFB 07

Funkce

Pojďme si říci, jaké užitečné funkce můžete během masážní perličkové koupele využívat.

 • Masážní vibrace – vibrace tvoří základ každé masážní vaničky, při výběru si pohlídejte jejich intenzitu, protože každý z nás má jinak citlivou pokožku chodidel. Dále se na dně vaničky mohou nacházet masážní válečky. Jestliže máte chodidla citlivá a válečky by vám činily příkoří, vyberte takový výrobek, který vám umožní je ze dna bez problémů demontovat.
 • Ohřev vody – abyste se při masáže dostatečně zrelaxovali, musíte mít chodidla ponořená v teplé vodě. Zvolit můžete výrobek, do kterého nalijete horkou vodu, která bude postupně chládnout, nebo dáte přednost ohřevu, který bude teplotu vody udržovat podle nastavení. Ty nejlepší masážní přístroje na nohy disponují i regulací teploty vody.
Regulace teploty
Wellife C23-FS
 • Časovač – můžete jím nastavit, za jak dlouho má být masáž ukončena.
 • Ochranný kryt – zamezí stříkání vody z vaničky ven.

Další typy masážních vaniček

Kromě perličkové koupele na nohy můžete pořídit i další prostředky, díky kterým se vaše nohy budou cítit jako v bavlnce, jedná se například o suchou masáž, která se provádí bez použití vody. Dále vás může oslovit aromaterapie, což jsou modely vaniček, které jsou vybaveny zásobníky na aroma oleje. Setkat se můžete i s pojmem magnetoterapie, což znamená, že součástí vaniček jsou magnety, které přispívají rychleji k regeneraci nohou a chodidel. Lázeň na nohy má mnoho podob.

Relaxační perličková podložka
Medisana BBS 88386

Cena

Cena perličkové koupele na nohy se liší s každým modelem. Ty nejlevnější pořídíte už za 1 500 Kč, nejdražší varianta vás bude stát více než 10 000 Kč. Samotná cena se odvíjí od konkrétních modelů, kdy s více funkcemi a s vyšší kvalitou, roste také cena výrobku.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat perličkovou koupel na nohy?

V první řadě byste si měli vybrat vhodnou velikost vaničky, a to především s ohledem na velikost vašeho chodidla. Následně zvolte, které ovládání vám bude více vyhovovat, jestli manuální nebo digitální. Nezapomeňte také přihlížet k hlučnosti přístroje a také k funkcím, kterými jsou příslušné modely vybaveny.

Jak správně perličkovou lázeň na nohy používat?

Kromě manuálu, který by měl být vždy součástí každého výrobku, nezapomínejte na to, že přístroj se používá pouze v interiéru, měl by být umístěn na rovném a tvrdém povrchu. Neměly by jej používat těhotné ženy, lidé s kardiostimulátorem nebo diabetici, je nutná konzultace s lékařem. Délka masáže by neměla přesáhnout 15 minut.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Perličková a vibrační
Snadná obsluha
Regulace teploty
Relaxační perličková podložka
Image
Produkt
Medisana Perličková koupel nohou FS, 90 l
Sanitas SFB 07
Wellife C23-FS
Medisana BBS 88386
Cena ca. 600 CZK ca. 700 CZK ca. 1 300 CZK ca. 3 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.