Péřová zavinovačka

Zajistí zdravý vývoj Vašeho miminka.

ca. 1 400 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 600 CZK
ca. 2 100 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat péřovou zavinovačku

  • Péřová zavinovačka vytvoří miminku hnízdečko, díky kterému bude moci ležet stabilně a rovně.
  • Kromě zdravého vývoje poskytne péřová zavinovačka miminku i pocit bezpečí.
  • Péřová peřinka je určena novorozencům i starším dětem.

Výhody

  • Péřová zavinovačka vytvoří miminku hnízdečko, díky kterému bude moci ležet stabilně a rovně.
  • Miminko do nadýchané zavinovačky krásně zapadne.
  • Díky tomu jsou jeho záda na rovné podložce, hlavička v mírném prodloužení a končetiny se lehce nadzvednou a uvolní.
  • Kromě zdravého vývoje poskytne péřová zavinovačka miminku i pocit bezpečí.
  • Prodyšné peří dodá miminku stabilní teplotu, miminko se tak nebude potit a pevné sepnutí poskytne bezpečný ohraničený prostor.
  • Péřová peřinka má výhody i v bezpečném přenášení a je ideální i pro tatínky nebo babičky, které se v prvních dnech bojí s miminkem manipulovat.
  • Lze ji používat také při pobytu v kočárku, kdy bude tlumit otřesy.
Oblíbená
Eva Kiedroňová Péřová zavinovačka Dráček péřová výplň

Jak používat

Aby peřinka plnila svoji funkci opravdu dobře, je nutné, ji vždy pěkně načechrat. Péřovou peřinku používejte v kombinaci s péřovým polštářkem. Abyste předešli ušpinění potahu peřinky, vkládejte pod hlavičku a zadeček látkovou plenu. Na tyto složené plenky položte další látkovou plenu přesně do osy peřinky. Spojnice bočních cípů musí být na úrovni prsních bradavek dítěte. Poté přesně do osy peřinky položte miminko.

V prvních 4 – 6 týdnech po narození se zabalené děti budí vlastními pohyby. Pokud máte doma teplo nebo pokud používáte peřinku v letních měsících doma nebo venku, nebalte miminko přímo do peřinky, ale právě do připravené pleny. Velmi důležité je zajistit, aby dítě neleželo vychýlené k jedné straně.

Typy

Peřinky jsou k dostání v několika velikostech, díky tomu je můžete používat až do 3 let dítěte.

Kvalitní 100% bavlna
Beemy Zavinovačka péřová Deluxe Pink
Typ Popis
0-1 rok 70 x 70 cm Je vhodná pro miminka od narození. Novorozenci a malé děti ji využijí ke spánku, kojenci s vyšším svalovým napětím pak k zahnízdění. Starším dětem poslouží jako přikrývka.
0-2 let Peřinka o rozměru 80 x 80 cm a využití je stejné jako u předchozího typu.
0 – 3 roky Rozměr peřinky je 100 x 100 cm
1 – 5 měsíců Jedná se o peřinku, která má rozměry 76 x 38 cm, je vhodná pro dobře prospívající děti po 1 měsíci. Používat ji však můžete pouze ke spánku. Peřinku není vhodné používat pro novorozence, protože nedisponuje mantinely po stranách.

Polštářek

Peřinku je vhodné používat v kombinaci s péřovým polštářkem, který způsobí protažení šíje. Miminko po položení na zavinovačku i polštářek propadne rovnoměrně těžištěm až na pevný rovný základ. Peří se nahrne do stran a vytvoří měkký mantinel a poskytne dítěti stabilní polohu na celých zádech, která je zásadní pro jeho správný vývoj.

Víte, že…?

Novorozence ukládejte do peřinky zásadně do polohy na zádech. Při uložení na bok, může dojít k přetočení na bříško a miminko tak může být přímo ohroženo na životě vlivem udušení.

Značka

Eva Kiedroňová

Mezi nejoblíbenější výrobky patří peřinky Evy Kiedroňové autorky odborných publikací, které se specializují na jeho přirozený psychomotorický vývoj dítěte do 1 roku. Eva Kiedroňová je původním povoláním dětská rehabilitační sestra a pravidelně organizuje kurzy zaměřené na správnou manipulaci s dítětem. Dále se zabývá plaváním s dětmi, masážím nebo otužování.
Nabízí mnoho krásných a vysoce kvalitních péřových zavinovaček a mnoho dalšího příslušenství, které se vám bude při péči o miminko hodit.

Snímatelný potah
ESECO zavinovačka feathers

Mezi další patří výrobky značek Aesthetic, Scarlett nebo BeeMy.

Cena

Cena zavinovačky je v rozmezí 1200 – 2 000 Kč. Lze je koupit v mnoha různých barevných kombinacích samostatně, často pak v kombinaci s péřovým polštářkem a náhradním povlakem na peřinku i polštářek. Celý set vás vyjde na necelé 3 000 Kč.

Co na to odborník

Odborníci na správný vývoj dítěte se shodují na tom, že používáním péřové peřinky můžete předejít možným poruchám motorického vývoje u dětí. Je vhodná především pro děti s asymetrickou polohou a sklony ke stáčení hlavičky na jednu stranu. Dále je vhodné používat ji u předčasně narozených dětí a dětí, které se prohýbají v zádech.

Ideální hnízdečko
VÝVOJ DĚTÍ Péřová zavinovačka Klasik růžová bílé malé hvězdy

S péřovými zavinovačkami přijdete do styku již v porodnicích, kde patří ke standardně používaným pomůckám, protože miminko rychle ohřejí a pomohou mu k udržení tělesné teploty. Je tedy vhodná i pro miminka, které mají potíže s termoregulací.

Otázky a odpovědi

Co je péřová zavinovačka?

Péřová zavinovačka je velký pomocník pro zdravý vývoj novorozence. Po svém narození zůstává miminko v podobné poloze, v jakou zaujímalo v děloze. Díky flexnímu držení končetin a mírně zakloněné hlavičce není dostatečně pevné. Novorozenec neumí ležet rovně na rovné podložce, důkazem je hlavička stočená vždy k jedné straně.

Z čeho je zavinovačka vyrobena?

Zavinovačku tvoří potah ze 100 % bavlny a sypkovina, uvnitř které je náplň tvořena ze 100% husího prachového peří, které krásně drží tvar a teplotu. Materiály splňují přísné hygienické požadavky. Kvalitní výrobky by měly umožňovat potah sundat a podle potřeby vyprat. Zapínání je řešeno knoflíky, které miminko nijak neruší.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Oblíbená
Kvalitní 100% bavlna
Snímatelný potah
Ideální hnízdečko
S husím peřím
Image
Produkt
Eva Kiedroňová Péřová zavinovačka Dráček péřová výplň
Beemy Zavinovačka péřová Deluxe Pink
ESECO zavinovačka feathers
VÝVOJ DĚTÍ Péřová zavinovačka Klasik růžová bílé malé hvězdy
Lily is sailing zavinovačka Boho bílá
Výrobce
Eva Kiedroňová
Bee My
Eseco
Vývoj Dětí
Lily is sailing
Vnitřní materiál
péřové
péřové
péřové
péřové
péřové
Zapínání
zip
tkaničky
knoflíky
Cena ca. 1 400 CZK ca. 1 600 CZK ca. 600 CZK ca. 2 100 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.