15 nejlepších plynových ohřívačů vzduchu 2023

Vytápění nebytových prostor.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Landmann 12016ST
91 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat plynový ohřívač vzduchu

  • Plynový ohřívač vzduchu můžete používat k vytápění jakékoliv místnosti, potřebujete k tomu především přístup k plynu, ať už se jedná o přípojku nebo propan-butanové láhve.
  • Důležitým parametrem je výkon, který se pohybuje od 500 – 3 000 W.
  • Plynový typ ohřívačů je úspornou variantou vytápění, což oceníte při spotřebě.
  • K tomuto přístroji náleží také určité vybavení, kterým může být například termostat, regulace výkonu nebo anti-freeze.
  • Cena, kterou utratíte za pořízení plynového ohřívače vzduchu, se pohybuje v rozmezí 2 000 – 12 000 Kč. Záleží na konkrétním modelu, velikosti a také na jeho výkonu.

Plynový ohřívač vzduchu - náš výběr

Landmann 12016ST
přečíst recenzi
Typ: plynová
Výška: 220 cm
Barva: stříbrná
Hmotnost: 14.3 kg
GEKO 20kW Horkovzdušná plynová turbína s termostatem
přečíst recenzi
Výrobce: Geko
Hmotnost: 4.5 kg
Výkon: 20 kW
Typ topidla: plynová
Mar Pol M80920R RIPPER
přečíst recenzi
Výrobce: Mar-Pol
Typ topidla: plynová
Kraft & Dele 45kW KD11732
přečíst recenzi
Výrobce: Kraft&Dele
Typ topidla: plynová
Stanley ST 100V-GFA-E
přečíst recenzi
Výrobce: STANLEY
Typ topidla: plynová
Výkon: 28.4 kW

Plynový ohřívač vzduchu venkovní

Landmann 12016ST
přečíst recenzi
Typ: plynová
Výška: 220 cm
Barva: stříbrná
Hmotnost: 14.3 kg
G21 Volcano
přečíst recenzi
S dálkovým ovládáním: ne
Typ: plynová
Výška: 138 cm
Výkon: 13000 W
Meva TZ16002
přečíst recenzi
Výrobce: Meva
Typ: plynová
Výška: 136 cm
Výkon: 11000 W
Activa Cheops
přečíst recenzi
Výrobce: ACTIVA
Typ: plynová
Umístění: volně stojící
Hmotnost: 31.5 kg
G21 Inferno
přečíst recenzi
S dálkovým ovládáním: ne
Typ: plynová
Výška: 210 cm
Výkon: 13000 W

Plynový ohřívač vzduchu konvektor

Meva 57139
přečíst recenzi
Výrobce: Meva
Hmotnost: 9.5 kg
Šířka: 41 cm
S hlídačem spalin: ano
Mora PT 6140.1022
přečíst recenzi
Hmotnost: 20.2 kg
Šířka: 68.2 cm
Odvod spalin: přes zeď
Výška: 55.2 cm
Meva TB02007
přečíst recenzi
Výrobce: Meva
Hmotnost: 14 kg
Šířka: 52 cm
S hlídačem spalin: ano
Zobrazit kompletní nabídku plynových ohřívačů vzduchu

Jak vybrat plynový ohřívač vzduchu

Výkon

Výkon ohřívače volte podle velikosti místnosti nebo prostoru, který chcete vytápět. Řídit se můžete pravidlem, že čím větší místnost chcete vytápět, tím větší potřebujete výkon. Obvykle počítejte s 80 W na 1 m3 podlahové plochy. Samozřejmě rozdíl pocítíte při vytápění starého nezatepleného domu nebo naopak u moderní novostavby. Vybírat můžete mezi modely, kde se výkon pohybuje obvykle od 500 – 3 000 W.

Umístění

Výběr plynového ohřívače vzduchu závisí také na tom, kde jej chcete umístit.

plynový ohřívač vzduchu
Landmann 12016ST
  • Závěsný – jestliže chcete ohřívač pouze do jedné konkrétní místnosti, hodí se například závěsný ohřívač, který umístíte na vhodnou stěnu.
  • Přenosný – v případě, kdy budete chtít přesouvat z místnosti do místnosti, pak je lepší pořídit přenosný ohřívač. Nezapomínejte však, že v blízkosti musí být plynová přípojka nebo propan-butanová láhev a okno kvůli cirkulaci vzduchu.

Spotřeba

Spotřeba je tím nejdůležitějším parametrem především pro vaši peněženku. Plynové ohřívače vzduchu patří k těm více úsporným oproti například elektrickým ohřívačům. Velikost spotřeby závisí především na tom, na jaký výkon a jak efektivně topíte.

Materiál a design

Plynové ohřívače vzduchu mohou být vyrobeny z různých druhů materiálů. Nejčastěji se však jedná o kov či keramiku. Co se týče designu, na výběr je opravdu velké množství tvarů a barevných provedení. Některé modely jsou dokonce tak propracované, že na první pohled vůbec nepoznáte, že se jedná o zdroj vytápění.

plynový ohřívač vzduchu venkovní
G21 Volcano

Víte, že…?

Na našem trhu se pohybuje dostatečné množství kvalitních výrobců plynových ohřívačů vzduchu. Patří mezi ně například značka Mora, Karma nebo Meva. Venkovní varianty můžete nakoupit u společností jako je Blumfeld, Edders či zmíněná Meva.

Vybavení

Plynové ohřívače vzduchu v dnešní době disponují více funkcemi navíc. Časy, kdy stačil na všechno jediný spínač, jsou pryč. Pojďme se podívat na následující tabulku, ve které najdete novodobé možnosti výbavy vašeho ohřívače.

Vybavení Popis
Termostat Plynule udržuje nastavenou teplotu v místnosti (u levnějších modelů se nastavuje manuálně obyčejným kolečkem, dražší disponují displejem s tlačítky)
Regulace výkonu Oceníte zejména v případě, že hodláte vytápět různě velké prostory (v karavanu si během chladnějších večerů vystačíte pohodlně i výkonem okolo 750 wattů, ale při vytápění chaty, či obývací místnosti určitě oceníte vyšší výkon)
Anti-freeze Zajišťuje minimální teplotu v místnosti na potlačení negativních jevů, které v domě dokáže vyvolat mráz (zamrznutí vody ve vodovodním potrubí a podobně)
Dálkové ovládání S ním si pohodlně řídíte chod ohřívače i například z pohodlí gauče
Časovač Díky němu si dokážete předem nastavit dobu zapnutí a vypnutí

Cena

Částka, za kterou pořídíte plynový ohřívač vzduchu, se pohybuje v rozmezí 2 000 – 12 000 Kč. Záleží především na tom, jakou zvolíte velikost přístroje, čili jak velký prostor potřebujete vytopit, a také jak velký bude výkon daného modelu.

plynový ohřívač vzduchu konvektor
Meva 57139
  • Do 3 000 Kč – Za tuto částku koupíte ohřívač, který vás rychle zahřeje v křesle nebo koupelně, a také zvládne vytopit menší místnost.
  • 3 000 – 6 000 Kč – Za tuto částku pořídíte kvalitnější modely, které se dají využívat k pravidelnému vytápění. Dokáží vytopit i větší místnost.
  • Nad 6 000 Kč – Tady už se můžete zaměřit na nákup modelů, které jsou vhodné na každodenní vytápění. Jejich výkon je velký.

Otázky a odpovědi

Jsou zapotřebí nějaké bezpečnostní prvky, kterými by měl ohřívač disponovat?

Ano. Jedním z nich je voděodolnost. Některé ohřívače totiž potřebují vyšší stupeň ochrany, například se jedná o infrazářiče do koupelny nebo vnější ohřívače. Další bezpečnostní prvky, které jsou důležité, jsou pojistka proti přehřátí, která vypne ohřívač po dosažení maximální hodnoty, a také pojistka proti převrhnutí, díky které se přístroj v případě pádu okamžitě vypne. Zabráníte ta požáru.

Jak správně o plynový ohřívač vzduchu pečovat?

O váš ohřívač by se měl starat především odborný servis. Kromě obvyklé údržby by váš přístroj měl projít alespoň jednou ročně odbornou kontrolou.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku plynových ohřívačů vzduchu