Postel se zábranou

Pro bezpečné spaní Vašich dětí.

ca. 2 600 CZK
ca. 6 200 CZK
ca. 6 000 CZK
ca. 6 800 CZK
ca. 6 300 CZK
ca. 2 900 CZK

Jak vybrat postel se zábranou

 • Dětská postel se zábranou je tou správnou volbou především z bezpečnostního hlediska. Vaše dítě z postele v noci nespadne a vy můžete klidně spát a nemusíte se o něj strachovat.
 • Tato postel se zábranou je vhodná především pro děti od 2 do 6 i více let. Záleží na tom, jak které dítě klidně spí.
 • Vybírat můžete z několika druhů materiálů, jsou jimi masiv, dřevotříska a lamino, kov nebo čalouněná varianta.
 • K posteli je možné dokoupit spoustu doplňků, které vaše dítě ocení.
 • Cena postele se odvíjí od vašich požadavků. Levné modely seženete i do 5 000 Kč.

Typy

Na našem trhu najdete následující varianty dětských postelí, které mohou, ale nemusí mít zábranu.

Typ postele Popis
Jednolůžko Klasická postel běžných nebo menších rozměrů určená jednomu dítěti, případně může být doplněna o přistýlku nebo úložné prostory. V nabídkách také najdete vyvýšené postele, které by měly být vždy opatřeny zábranou
Palandy Palandy jsou dvě postele umístěné nad sebou, jsou tedy určeny pro dvě děti. Horní lůžko bývá zpravidla vždy doplněno o zábranu.
Atypická postel Jedná se zpravidla o postele, které jsou vyráběné na míru přesně podle vašich požadavků. Důvody mohou být různé, např. disponujete malým nebo atypickým prostorem, do kterého chcete postel umístit nebo jste si jen nevybrali postel, která se vám opravdu líbí.

Rozměry

Jedná se o jeden ze základních parametrů při výběru. Zpravidla máte na výběr ze dvou možností:

Nosnost lůžka 120 kg
Max-i NIKOL PINE se zábranou vč. roštu surové dřevo
 • Klasická postel s rozměry postele pro dospělé
 • Zmenšená varianta

Délka, šířka

Základní délka postele by se měla odvíjet od výšky vašeho dítěte. Ideální pak je, pokud je minimálně o 30 cm delší. Pokud zvolíte již klasickou „dospěláckou“ postel, máte jistotu, že vašemu dítěti vydrží poměrně dlouho, samozřejmě s ohledem na její kvalitu.
Jako optimální šířka se uvádí hodnota 90 cm.

Výška

Výška postele se svým způsobem také může odvíjet od výšky dítěte.

Z masivu borovice
Vomaks M 012 XL New se zábranou Barva surové dřevo
 • Výška kolem 25 cm – je vhodná pro malé děti; ty pak zvládnou na postel vyšplhat a lehnout si samy bez vaší pomoci; tím de facto podpoříte jejich samostatnost.
 • Hodnota cca 45 cm – výška vhodná pro větší děti a dospělé osoby
 • Rostoucí postel – ekonomická varianta, která vydrží dítěti po delší dobu; postele mají přídavné nohy, které mohou postel zvednout až o 20 cm

Materiál

Materiál dětských postelí se neliší od klasických lůžek pro dospělé. Základní vlastností všech materiálů by ale měla být 100% nezávadnost, což by mělo být u nábytku uvedeno formou mezinárodních certifikátů.

Masiv

Masivní dřevo je přírodní materiál používaný na výrobu nábytku od nepaměti. Postele mají dlouhou životnost, ale mohou být náchylné k poškrábání. Nespornou výhodou je jejich pevnost. Nevýhodou bude patrně vyšší pořizovací cena, která ale vyvažuje kvalitu materiálu.

Jednoduchý design
LUCATEC Lukáš se zábranou jádrový buk

Dřevotříska, lamino

Nábytek z těchto materiálů se v současné době svou kvalitou rovná výrobkům z masivního dřeva, ale za příznivější cenu. Opět se vyznačují vysokou tvrdostí a také se snadno udržují. Navíc jsou v nabídkách v různých barevných provedeních nebo v kombinacích barev, což může být pro děti atraktivní.

Kov

Postele s nejdelší životností a odolností vůči jakémukoli poškození. Dá se říct, že jsou vhodné pro děti trpícími alergií. Designově se ale zavděčí spíše starším dětem a studentům, pro malé děti příliš atraktivní nebudou. Zpravidla se nevyrábí ve variantě se zábranou

Čalouněné

Tento typ postelí je asi nejméně vhodný do dětského pokojíčku. Postele sice patří k nejlevnějším z nabízených, ale jsou naprosto nevhodné pro alergiky kvůli náročné údržbě. Matrace je vždy jejich součástí a není možné ji měnit. Mají kratší životnost. Jako výhoda se jeví snad jen možnost výběru z široké škály motivů a barev. Ani tyto postele zpravidla zábrany nemají.

Dřevěná domečková postel
Elis Design Dominant domečková se zábranou premium bílá šuplík s nožičkami

Design

Vzhled postele bude velmi důležitá zejména pro menší děti. Výrobci se jim snaží vycházet vstříc a tak není výjimkou, že pro chlapečka můžete koupit postel, která svým tvarem připomíná loď, auto nebo třeba formuli. Postele pro holčičky mohou být zase ve tvaru domečku nebo zámku pro oblíbenou princeznu. U tohoto typu postelí, ale určitě počítejte s krátkou životností a to nejen kvůli jejich rozměrům, ale i preferencích vašich dětí.
Univerzálnější možností jsou postele v různých barevných kombinacích s atraktivními, ale i praktickými doplňky, které nejčastěji najdete u postelových sestav typu palanda nebo vyvýšených postelí. Patří sem např.:

 • Skluzavky
 • Schůdky opatřené úložným prostorem
 • Domeček ve spodní části
 • Vysunovací stůl
 • Praktická přistýlka nebo úložné prostory pod postelí atd.

Víte, že…?

Kromě zábrany existuje spousta doplňků, které můžete k posteli pro dítě dokoupit. Většina z nich se ale dá využít pouze u vyvýšených nebo patrových postelí. Můžete dokoupit skluzavku, schůdky s úložným prostorem, domeček ve spodní části nebo třeba vysunovací stůl či přistýlku.

Dvoupatrová postel
Max-i ANNA PINE vč. roštů se zábranou patrová surové dřevo

Výrobci a ceny

 • Mezi výrobce dětských postelí se zábranou patří např. Svět pokojů, Max-I nebo Falco.

Dětské postele se zábranou se pohybují v poměrně široké cenové škále. Nejlevnější modely můžete koupit již za cenu něco málo přes 2000 Kč, ty nejdražší pak mohou stát i několik desítek tisíc.

 • Do částky 5000 Kč koupíte klasická jednolůžka nejčastěji z lamina, ale i masivního dřeva. Mají zpravidla jednoduchý design, ale najdete i barevné varianty např. s obrázky, které postel zatraktivní i pro malé děti. Především u postelí z lamina může být součástí také rošt, matrace, případně úložné prostory.
 • Od ceny 5000 Kč do 10000 Kč se začínají objevovat postele určené i pro dvě děti. Může se jednat o palandy nebo lůžka s výsuvnou zásuvkou, která při vložení matrace slouží jako postel. Jednolůžka jsou již většinou vyrobena z masivního dřeva a mají nejrůznější design např. tvar domečku.
 • Nad částku 10000 Kč jsou v nabídkách již náročnější postelové sestavy s nejrůznějšími doplňky.
S úložným prostorem
Max-i ŽOFKA PINE vč. roštu se zábranou surové dřevo

Otázky a odpovědi

Jakého výrobce při výběru dětské postele se zábranou zvolit?

Rozhodně si výběr postele pro vaše dítě pečlivě rozmyslete a volte vždy kvalitního výrobce. Momentálně se na trhu objevuje široká škála značek. Pro inspiraci můžeme uvézt například Max-l, Falco nebo Svět pokojů.

Jak vybrat postel se zábranou?

Při výběru postele můžete mimo jiné zohlednit i to, jestli je její součástí také rošt, matrace či jiné příslušenství. Celá řada výrobců navíc nabízí i další vybavení do dětských pokojíčků ve stejném designu jako je postel, takže místnost může působit uceleným dojmem.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nosnost lůžka 120 kg
Z masivu borovice
Jednoduchý design
Dřevěná domečková postel
Dvoupatrová postel
S úložným prostorem
Image
Produkt
Max-i NIKOL PINE se zábranou vč. roštu surové dřevo
Vomaks M 012 XL New se zábranou Barva surové dřevo
LUCATEC Lukáš se zábranou jádrový buk
Elis Design Dominant domečková se zábranou premium bílá šuplík s nožičkami
Max-i ANNA PINE vč. roštů se zábranou patrová surové dřevo
Max-i ŽOFKA PINE vč. roštu se zábranou surové dřevo
Dětské
Výrobce
Max-i
Vomaks
Lucatec
Elis Design
Max-i
Max-i
Materiál
masiv
masiv
masiv
dřevo
masiv
masiv
Úložný prostor
ne
Polohovací
ne
Rozkládací
Cena ca. 2 600 CZK ca. 6 200 CZK ca. 6 000 CZK ca. 6 800 CZK ca. 6 300 CZK ca. 2 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.