Nejlepší poštovní váhy 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Steinberg Basic SBS-PT-200

Jak vybrat poštovní váhu

Při výběru poštovní váhy je důležité zvážit následující faktory:

  • Maximální nosnost: Váha by měla mít dostatečnou maximální nosnost. pro vaše nejtěžší zásilky.
  • Přesnost: Přesné vážení je zásadní pro správné určení poštovného.
  • Funkce TARA: Možnost nastavení nulové hmotnosti umožňuje vážení v jakékoli nádobě nebo obalu.
  • Přenosnost: Pokud potřebujete váhu často přemisťovat, vyberte model s kompaktními rozměry a nízkou hmotností.
  • Rozhraní: Některé váhy mohou být připojeny k počítači nebo jiným zařízením a tisknout štítky nebo sledovat hmotnost zásilek.
  • Napájení: Zvažte, zda budete potřebovat váhu na baterie, na síťový adaptér nebo s možností obou typů napájení.

Vybírejte váhu tak, aby vyhovovala vašim konkrétním požadavkům a způsobu použití.

Poštovní váha - náš výběr

Steinberg Basic SBS-PT-200
Výrobce: Steinberg Systems
Nosnost: 200 kg
Šířka: 32 cm
Výška: 4 cm
Hmotnost: 2.17 kg
Kategorie: plošinové a podlahové
Zobrazit více
Provedení: digitální
Konektivita: USB
Podsvícený displej: ano
S funkcí Hold: ano
Určení: listovní a balíkové
Typ: přesné
Indikátor přetížení: ano
S funkcí Tara: ano
Podlahová váha Steinberg Basic SBS-PT-200 má váživost do 150 kg s důrazem na přesnost 100 g. Vybavena je LCD displejem s 16 cm číslicemi a nabízí funkce jako tárování, nulování a udržení hodnoty vážení (Hold). Vážicí povrch z nerezové oceli má rozměry 390x320 mm. Energie je zajišťována lithiovou baterií nebo USB-C.
Zobrazit méně
Dymo M 2
Výrobce: DYMO
Nosnost: 2 kg
Konektivita: USB
S funkcí Hold: ano
Provedení: digitální
S funkcí Tara: ano
Zobrazit více
Určení: listovní a balíkové
Poštovní váha DYMO M2 je určena k vážení dopisů a malých balíčků s maximální hmotností 2 kg. Vybavena funkcemi uzamknutí a odečtení hmotnosti, automatickým vypínáním a digitálním displejem pro lepší čitelnost údajů. Compactní rozměry usnadňují umístění.
Zobrazit méně
Kern EOB 60K20
Výrobce: Kern
Nosnost: 60 kg
Šířka: 31 cm
Výška: 6.5 cm
Hmotnost: 4.8 kg
S funkcí Tara: ano
Zobrazit více
Kategorie: plošinové a podlahové
Typ: přesné
S funkcí Hold: ano
Určení: listovní a balíkové
Provedení: digitální
Můstková váha Kern EOB 60K20 disponuje odnímatelnou nerezovou vážící plochou o rozměrech 315 x 305 mm. Maximální nosnost je 60 kg s rozlišením 20 g. Má podsvícený LCD displej, volitelný napájecí zdroj síť/4x AA baterie a praktický úchyt pro zmíněnou ovládací jednotku. Rozměry celkové váhy jsou 315 x 305 x 55 mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Poštovní váha

Jak vybrat poštovní váhu

Jaký je rozdíl mezi digitální a mechanickou poštovní váhou

  • Digitální poštovní váhy nabízejí přesnější a rychlejší vážení než mechanické. Zobrazují hmotnost zásilky číselně, což eliminuje potenciální chyby při čtení. Navíc často obsahují funkce jako úprava nulové hmotnosti (tarování), přepočet jednotek a možnost připojení k dalším zařízením.
  • Mechanické váhy nevyžadují elektrickou energii, což je může dělat vhodným řešením pro místa bez přístupu k elektrické síti. Jsou také obecně robustnější a ne tak citlivé na elektronické rušení.

Jaký typ napájení bych měl zvážit při výběru poštovní váhy

Typ napájení poštovní váhy záleží na vašich potřebách a podmínkách, ve kterých bude váha používána. Máte-li přístup k elektrické síti a neplánujete váhu často přemisťovat, může být vhodná váha s napájením přes síťový adaptér. Pokud však potřebujete flexibilitu nebo váhu často přenášíte, měli byste zvážit model s bateriovým napájením. Některé váhy nabízí kombinované napájení, což vám poskytne větší flexibilitu.

Je potřeba kalibrovat poštovní váhu a jak často by se to mělo dělat

Ano, kalibrace poštovní váhy je důležitá pro udržení přesných vážících výsledků. Jak často je třeba váhu kalibrovat, závisí na modelu a intenzitě používání. Typicky by měla být kalibrace prováděna pravidelně, například ročně nebo po určitém počtu použití, a to zejména pokud váha vykazuje známky nepřesností nebo po jakékoliv opravě nebo údržbě. V některých případech mohou být uživatelům k dispozici instrukce pro samokalibraci, zatímco v jiných případech je může být nutné odeslat váhu do certifikované servisní středisky.

Lze použít poštovní váhu i pro další účely než vážení poštovních zásilek

Ano, poštovní váhu můžete využít pro mnoho dalších aplikací. Díky jejich přesnosti a různým vážícím rozsahům jsou vhodné například pro kuchyňské vážení, vážení drobných komponent při výrobě šperků, nebo jakýkoliv jiný scénář, kde je zapotřebí přesného a spolehlivého měření hmotnosti. Avšak dbejte na to, abyste nepřekročili maximální nosnost váhy a udržovali ji v čistotě a správně kalibrovanou pro nejlepší výsledky.

Existují různé velikosti poštovních vah a jak si vybrat tu správnou

Poštovní váha
Steinberg Basic SBS-PT-200

Poštovní váhy přicházejí v různých velikostech, a to jak v rozměrech samotné váhy, tak ve vážících kapacitách. Velikost váhy by měla odpovídat objemu a hmotnosti zásilek, které budete pravidelně vážit. Malé váhy jsou vhodné pro domácí použití nebo pro firmy odesílající lehké zásilky, zatímco větší a robustnější modely jsou lepší pro průmyslové aplikace a těžší zásilky. Při výběru je důležité zvážit nejen maximální hmotnost, ale i velikost vážící plošiny, aby se vaše zásilky vešly a byly stabilně vážené.

Zobrazit kompletní nabídku Poštovní váha