Nejlepší přípravky na vši 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Verk 15792 V-COMB elektrický odstraňovač vší a hnid
79 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přípravek na vši

Při výběru správného přípravku na vši je důležité zvážit několik klíčových faktorů:

  • Účinnost: Výběr přípravku, který dokáže efektivně zlikvidovat vši i hnidy.
  • Složení: Zda preferujete chemické složení s pesticidy či přírodní složky.
  • Metoda aplikace: Některé přípravky se aplikují ve formě šamponů, sprejů nebo lotionů.
  • Doba působení: Jak dlouho musí přípravek působit na vlasech pro maximální účinek.
  • Věk uživatele: Pro děti je vhodné vybírat šetrnější přípravky se zřetelem na citlivou dětskou pokožku.
  • Odpuzující účinek: Některé přípravky nabízí i prevenci proti novému napadení.
  • Rezistence: V oblastech, kde jsou vši rezistentní vůči určitým složkám, je třeba vybírat alternativní přípravky.

Přípravek na vši - náš výběr

Verk 15792 V-COMB elektrický odstraňovač vší a hnid
přečíst recenzi
Typ produktu: hřebeny
Barva: bílé
Určení: unisex
Zobrazit více
Hřeben na vši Verk 15792 V-COMB je elektrický odstraňovač vší a hnid, který kombinuje 3 technologie (nano-bind zuby, vakuum a UV světlo) a funguje bez chemikálií či pesticidů. Je vhodný pro dospělé, děti od 3 let a domácí zvířata. Snižuje riziko opakovaného výskytu vší o 86 %. Balení obsahuje filtrační pouzdra.
Zobrazit méně
Nit Free Terminator všiváček kovový hřeben na vši a hnidy zelený
přečíst recenzi
Typ produktu: hřebeny
Zobrazit více
Hřeben Nit Free Terminator je navržen pro efektivní odstraňování vší a hníd z vlasů. Díky patentovaným mikrospirálám na zubech hřebenu dokáže zachytit 100 % vší a hníd. Pro účinné použití se doporučuje česat mokré vlasy s kondicionérem a postupně pramen po prameni. Hřeben je vyroben z oceli a má navařované zuby.
Zobrazit méně
Predator Parazit repelent proti vši dětské 100 ml
přečíst recenzi
Výrobce: VITAR
Množství účinné látky: 20 %
Druh: spreje
Objem: 100 ml
Dětské: ano
Hmotnost: 119 g
Zobrazit více
Použití: na pokožku
Proti hmyzu: ano
Bez DEET: ano
Bez parfemace: ano
Repelent Predator Parazit proti vši je určen k použití na vlasy a nevyžaduje ředění. Obsahuje účinnou látku IR 3535® v koncentraci 20 % a je určen pro aplikaci do oblasti kořínků. Má omezení na maximální počet denních aplikací - až 3x denně pro dospělé a děti nad 1 rok, až 2x denně pro děti do 1 roku.
Zobrazit méně
Paranit radikální šampon 100 ml + hřeben dárková sada
přečíst recenzi
Výrobce: Omega Pharma
Značka: Paranit
Určení: dětské
Šampon: ano
Účel: sety produktů
Typ: vlasová kosmetika
Zobrazit více
Paranit radikální šampon (100 ml) zaměřený na odstranění vší a hnid působí formou udusení a dehydratace. Účinnost je stanovena na 10 minut. Nemá obsah insekticidů, snižuje riziko rezistence. Aplikace je podobná běžnému šamponování. V balení je hřeben na vši. Vhodný od 2 let věku, obsahuje minerální olej a parfém.
Zobrazit méně
Escenti Kids Tea Tree 3v1 ochranný kodicionér na vlasy odpuzovač vší 300 ml
Značka: Trend
Objem: 300 ml
Zobrazit více
Escenti Kids Tea Tree 3v1 je kondicionér o objemu 300 ml, obsahující tea tree olej, navržený k čištění a zlepšení kondice vlasů a pokožky. Slouží pro ochranu prot jízdu aktivaci lesku a zdravého vzhledu vlasů. Je určený k použití ve spojení s příslušným šampónem nebo sprejem téže značky.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Přípravek na vši

Jak vybrat přípravek na vši

Jak bezpečně používat přípravek na vši

Používání přípravku na vši by mělo být vždy v souladu s návodem k použití. Je důležité přípravek nanášet přesně podle pokynů, nevynechávat žádné oblasti hlavy a dodržovat doporučenou dobu působení. Po aplikaci je nutné důkladně opláchnout vlasy a pokožku vodou. V případě přípravků obsahujících chemické složky je třeba dbát na to, aby nedošlo ke kontaktu s očima či ústy, a po použití si důkladně umýt ruce. Pro zvýšení bezpečnosti, zvláště u dětí, je vhodné používat přípravky se šetrnějšími složkami.

Jak často je možné přípravek na vši aplikovat

Frekvence aplikace přípravku na vši by měla odpovídat pokynům výrobce. Obecně je doporučené použití při zjištění napadení a poté, v závislosti na typu přípravku, může být nutná opakovaná aplikace po určitém časovém intervalu (například 7 až 10 dní) na zajištění, že byly zlikvidovány i nově vylíhnuté vši z přeživších hnid. Nesmí se ale aplikovat příliš často, aby nedošlo k podráždění pokožky.

Jak lze rozpoznat účinnost přípravku na vši

Účinnost přípravku na vši můžete hodnotit podle toho, zda po jeho aplikaci dojde ke snížení nebo zániku aktivních vší na hlavě. Po správné aplikaci a dodržení potřebného času působení by mělo dojít k odumření vší a v následujících dnech byste neměli nalézat živé parazity. Při opakované aplikaci přípravku po doporučeném intervalu byste již neměli objevit žádné vši ani hnidy.

Jaké preventivní opatření můžeme podniknout, aby vší bylo méně

Přípravek na vši
Verk 15792 V-COMB elektrický odstraňovač vší a hnid

Pro prevenci proti vším je důležité udržovat dobré hygienické návyky, pravidelně kontrolovat hlavy dětí, zejména pokud dochází k epidemii v kolektivech. Je vhodné nepoužívat společné hřebeny, čepice nebo šátky a udržovat vlasové doplňky čisté. Některé přípravky na vši nabízí i repelentní efekt a mohou být používány jako preventivní opatření, zejména v době zvýšeného rizika výskytu vší.

Jak se postarat o prostředí domácnosti po zjištění vší

Po zjištění vší je důležité nejen aplikace přípravku na vši, ale i náležitá péče o domácí prostředí. Všechno ložní prádlo, čepice, šály, vlasové doplňky a osobní předměty, jako jsou hřebeny a kartáče, by měly být důkladně vyčištěny. Praní v horké vodě (minimálně 60 °C) a sušení v sušičce na vysokou teplotu pomáhá eliminovat vši a hnidy, které by se na nich mohly nacházet. Místa jako koberce, čalouněný nábytek a automobilové sedadla je vhodné důkladně vysát a v případě potřeby profesionálně vyčistit.

Zobrazit kompletní nabídku Přípravek na vši