Nejlepší proutěné truhly 2024 a jak vybrat

Stylový nábytek k universálnímu využití.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
70539

Jak vybrat proutěnou truhlu

  • Proutěná truhla je jednak vkusný doplněk interiéru, ale především i kus fortelné práce. Díky ní ukryjete vše, co nemá být na očích, ať už se jedná o vaše sbírky čehokoliv nebo například dětské hračky.
  • Je vyrobena z vrbového proutí, což je kvalitní přírodní materiál.
  • K dispozici jsou různé velikosti, ze kterých můžete vybírat.
  • Cena tohoto výrobku se pohybuje okolo 2 000 – 5 000 Kč.

Proutěná truhla - náš výběr

70539
Výrobce: Morex
Materiál: vrbové proutí
Zobrazit více
Jde o proutěnou truhlu, která je vyrobena z kvalitních materiálů. Uživatelé tak mohou využít její funkčnost a trvanlivost. Truhla je praktická a odolná, nabízí dostatečný úložný prostor pro potřeby majitele. Ideální pro uskladnění různých předmětů v domácnosti či venku.
Zobrazit méně
TZB Proutěný 105 L bílý/šedá látka
Výrobce: Gockowiak
Materiál: vrbové proutí
Hmotnost: 9.4 kg
Zobrazit více
Proutěná truhla slouží k ukládání různých předmětů. Skládá se z pevně propletených proutků, které jsou navíc zpevněny dřevěnými prvky. Truhla má rozměry délky, šířky a výšky, díky kterým nabízí dostatek úložného prostoru. Vyrobena z odolného a trvanlivého materiálu.
Zobrazit méně
Morex P0924/V bílá
Materiál: proutěné
Barva / dekor: bílé
Šířka: 54 cm
Výška: 36 cm
Hloubka: 35 cm
Morex P0924/V bílá
Materiál: proutěné
Barva / dekor: bílé
Šířka: 54 cm
Výška: 36 cm
Hloubka: 35 cm
Morex P0924/X bílá
Výrobce: Morex
Materiál: proutěné
Barva / dekor: bílé
Šířka: 60 cm
Výška: 40.5 cm
Hloubka: 40 cm

Proutěné truhličky

Tradiční proutěná truhlička
Druh: truhly
Zobrazit více
Proutěná truhla nabízí prostor pro skladování s rozměry (zde vložte rozměry). Je vyrobena z vysokokvalitního proutí, což zaručuje odolnost a dlouhou životnost. S jejím uzavíratelným víkem můžete udržet obsah chráněný před prachem a nečistotami. Bezúdržbové a snadné čištění.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Proutěná truhla

Jak vybrat proutěnou truhlu

Materiál

Jak napovídá název tohoto výrobku, proutěná truhla je vyrobena z vrbového proutí. Právě to, že se jedná o přírodní materiál, je u proutěné truhly nejvíce oblíbenou vlastností. Tento přírodní materiál je u zákazníků velmi oblíbený. Produkty z proutí oživí téměř každý interiér.

Víte, že…?

Pamatujte na to, že truhla z proutí nesmí zůstávat dlouho mokrá a neměla by být umístěna příliš blízko tepelného zdroje.

Hmotnost

Abyste mohli s proutěnou truhlou manipulovat, jistě vás zajímá její hmotnost. Nemusíte mít obavy, proutěný materiál není příliš těžký. Co se týče konkrétně truhly, záleží především na tom, jak velkou truhlu si zvolíte.

  • U menších velikostí se hodnota pohybuje okolo 3 kilogramů.
  • Větší modely váží okolo 4-5 kg.
Proutěná truhla
70539

I přesto ale buďte při manipulaci s tímto výrobkem opatrní.

Rozměry

V dnešním moderním světě si mnozí myslí, že proutěné zboží není snadné sehnat. Opak je ale pravdou. Pořídit si proutěnou truhlu není ani dnes žádný problém. Stále se u nás vyskytuje spousta obchodníků, kteří toto zboží prodávají, či dokonce sami vyrábí. Vybírat můžete hned z několika různých velikostí. Samozřejmě, čím větší velikost, tím dražší výrobek. Pojďte se podívat na následující tabulku, ve které jsou pro vás přiblíženy konkrétní velikosti.

VelikostŠířka (cm)Výška (cm)Hloubka (cm)
1503334
2604039
3704442
4804848
5905352
61005658
Otevřená proutěná truhla

Podle účelu vyberete správnou velikost proutěné truhly, iStock / mtv2020

Víte, že…?

Výše uvedené rozměry jsou pouze orientační. Vzhledem k tomu, že se jedná o výrobek z přírodních materiálů zhotovený ruční prací, může se vyskytnout menší odchylka.

Design

Proutěné truhličky
Tradiční proutěná truhlička

I když se jedná o přírodní materiál, kterým je vrbové proutí, jedná se v dnešní době o jeden z oblíbených doplňků do interiéru, a to jak v chalupě, tak i v městském bytě. Jeho výhodou je, že okamžitě upoutá pozornost a dá se kombinovat téměř s jakoukoliv další dekorací. Na trhu můžete kromě klasické přírodní barvy vrbového proutí narazit také na modely v bílém nebo v černém provedení, které ocení nejen dospělí, ale také děti, které si to truhly rády ukryjí své hračky.

Proutěná truhla

Proutěná truhla je k dostání v několika barevných variantách, iStock / mtv2020

Výrobci a cena

Truhly z proutí vyrábí jak malé, tak i velké firmy či obchodníci. Vždycky je ale lepší, ověřit si, zda je vámi vybraný výrobce kvalitní a mezi zákazníky osvědčený. Na českém trhu narazíte na spoustu výrobců, kteří jsou oblíbení. Jedná se například o značky Jipro, Stará krása nebo Čisté dřevo.
Částka, kterou utratíte za truhlu vyrobenou z proutí, závisí především na její velikosti.

  • Pokud vám postačí menší truhla, vejdete se do 2 000 Kč.
  • Střední truhly se pohybují okolo 3 000 Kč.
  • Za velké modely už si připlatíte, většinou okolo 4 000 – 5 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat proutěnou truhlu?

Nejdříve byste si měli ujasnit, jakou velikost truhly potřebujete. Je dobré, zjistit si konkrétní rozměry, které máte pro truhlu vyhrazeny. Měli byste si také určit cenu, kterou jste ochotni za výrobek zaplatit. Nezapomeňte vybrat vhodný design, který se bude hodit do vašeho interiéru. Pak už jen stačí vybrat si kvalitního výrobce, jehož výrobek vám vydrží dlouhou dobu.

Jak správně o proutěnou truhlu pečovat?

Když si pořídíte truhlu z proutí, měli byste také vědět, jak o ni správně pečovat, aby vám vydržela dlouhá léta. Co se týká prachu, je vhodné tento výrobek občas jednoduše vysát. Při větším znečištění se nemusíte bát otřít proutí vlhkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě a osušit jej suchým hadříkem. Jestliže ani to nepomůže, můžete vyzkoušet také kartáč namočený v teplé vodě.
Zobrazit kompletní nabídku Proutěná truhla