Rostoucí postýlka

Skvělé spaní od narození až do dospělosti.

ca. 13 000 CZK
ca. 13 600 CZK
ca. 39 400 CZK
ca. 18 000 CZK

Jak vybrat rostoucí postýlku

  • Součástí rostoucí postýlky je několik dalších prvků.
  • Jako nejvhodnější pro spánek malých dětí doporučují pediatričtí odborníci pevnou, ale ne příliš tvrdou matraci.
  • Při výběru rostoucí postýlky hraje důležitou roli prověřený výrobce.

Popis

Rostoucí postýlka tvoří jeden celek a je vybavena praktickými skříňkami, šuplíky a poličkami, a když přijde čas, jednoduše ji přemontujete na klasickou dětskou postel, šuplíkovou komodu a psací stůl a ještě zbude i na nástěnnou polici. A to vše stále z těch stejných dílů.

V první fázi máte dětskou postýlku, kde má miminko na spaní prostor o velikosti 60×120 centimetrů. Postýlka je velmi praktická, jelikož hned vedle prostoru na spaní máte prostorný přebalovací pult.

S přebalovacím pultem
Bellamy Multifunkční rostoucí postýlka UP!

Po rozložení získáte postel o rozměrech 90×200 centimetrů, a dokonce i komodu. Díky rozměrům postele se v ní v pohodlně vyspí jak školáci, tak i odrostlejší děti. Díky nadčasovému designu vydrží dítěti až do dospělosti.
Na výběr máte z několika různých designů i barev. Vybírat můžete přírodní dřevo, ke kterému budete snadněji shánět další kusy nábytku, nebo různě barevné postýlky.

Rostoucí postýlky jsou nejen designový kousek, ale především jsou praktické. Díky tomu, že nebudete muset kupovat novou postel, jak dítě bude dospívat, tak i značně výhodné.

Víte, že…?

Před pořízením dětské postýlky si dobře rozmyslete, jak bude ladit s ostatním vybavením pokoje a kolik zabere místa. Dětský pokoj by měl být vzdušný, a hlavně by v něm mělo být dost místa na hraní. Kromě designu myslete i na funkčnost a bezpečnost postele. Pokud je dítě ještě malé, měla by mít postel boční zábrany. U patrové postele jsou pak nutností.

Multifunkční postýlka
Bellamy Rostoucí postýlka 70×140 Hoppa

Matrace

Jako nejvhodnější pro spánek malých dětí doporučují pediatričtí odborníci pevnou, ale ne příliš tvrdou matraci. Nesmí být měkká, protože se páteř s kostmi se nevyvíjejí tak, jak mají, ale na druhou stranu z ní zase dítě nemůže mít otlaky. Takže tak nějak napůl.

Důležitá je dobrá prodyšnost. Jednak proto, aby odváděla teplo a vlhkost z těla a také, aby mohlo dítě dýchat při spánku na břiše. Proto se vyvarujte používání jakýchkoliv umělohmotných podložek v postýlce. Na trhu je mnoho různých matrací, které umí zadržet tekutinu, ale přitom propouští vzduch.

Jaké je složení materiálů a jakou mají prodyšnost a hlavně nezávadnost se dozvíte u prodejce nebo na štítku matrace od výrobce. Dětská matrace by měla mít snímatelný a pratelný potah nebo antialergickou úpravu.

Exkluzivní design
Gautier Rostoucí rozložení Sacha světlé dřevo

Typy a značky

Rostoucí postýlky vyrábí více značek, mezi spolehlivé patří například:

Značka Popis
Lorelli Tato značka nabízí velký výběr rostoucích postýlek, designově jsou laděny do bílé barvy, popřípadě je bílá barva v kombinaci s některou z přírodních barev. Postýlky mají stahovací bok nastavitelný ve dvou úrovních, nastavit můžete také rošt. Některé postýlky jsou doplněny o houpací mechanismus. Výrobním materiálem je dřevotříska a snadnou montáž vám umožní kvalitní kování. Levnější varianty jsou vybaveny šuplíkem a později budou dítěti sloužit jako postel nebo psací stůl. Dražší postýlky jsou navíc vybaveny přebalovacím pultem, který lze umístit na levou i pravou stranu. Po přestavbě mohou sloužit jako postel, psací stůl a komoda. Výrobky této značky se pohybují od 3 800 – 10 000 Kč. Součástí postýlky není matrace.
Alondra Španělská značka Alondra představuje krásný diesign. Postýlky jsou vyrobeny z lakovaného dřeva v mnoha barevných variantách. Postýlky obsahují komodu, přebalovací pult a úložní prostor ve formě šuplíku. Poté, co miminko odroste, lze ji použít jako psací stůl, postel, komodu a šuplík na kolečkách. Výrobky této značky jsou krásné, pořizovací cena je však vysoká. Za tuto postýlku zaplatíte od 28 000 – 70 000 Kč.
Čilek Dětský a studentský nábytek značky Čilek je vyvinutý s přihlédnutím k potřebám malých uživatelů. Firma Čilek byla založena v Turecku s cílem prezentovat originální design a strhující atmosféru dětského pokoje všem dětem na světě. Dětský nábytek Čilek je praktický, bezpečný, odpovídající ergonomickým požadavkům daného věku, maximálně využívá určený prostor. A právě design, paleta jasných barev a možnosti libovolných prostorových variací jsou základními atributy dětského nábytku. Rostoucí postýlky mají jednu polohu perforovaného deskového roštu, pohyblivou bočnici, rošt je opatřen matrací. Jsou doplněny o přebalovací, dle potřeby lze postýlku demontovat na samostatnou postel a úložné elementy. Tyto postýlky jsou k dostání za cenu od 10 – 15 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Proč koupit rostoucí postýlku?

Rostoucí postýlky vydrží vašim dětem až do dospělosti. Tyto postýlky rostou společně s dítětem, a to díky jejich variabilitě a funkčnosti. Dítě tak má k dispozici jak postýlku, tak i přebalovací kout, ale například i úložný prostor, koutek na hraní, skluzavku, a podobně. V závislosti na tom, jak dítě odrůstá, se mění i funkce jednotlivých prvků postele tak, aby byl prostor na spaní podřízen vzrůstu dítěte.

Na co se při výběru zaměřit?

Stejně jako u kojenců, i u odrostlejších dětí je nutné dodržovat nároky na bezpečnost postele a zdravotní nezávadnost použitých materiálů. To samé platí i o výběru vhodné matrace, jen už není nutné řešit žádnou nepropustnou podložku.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S přebalovacím pultem
Multifunkční postýlka
Exkluzivní design
S komodou
Image
Produkt
Bellamy Multifunkční rostoucí postýlka UP!
Bellamy Rostoucí postýlka 70×140 Hoppa
Gautier Rostoucí rozložení Sacha světlé dřevo
Roba Rostoucí s komodou Roba Martina
Cena ca. 13 000 CZK ca. 13 600 CZK ca. 39 400 CZK ca. 18 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.