Rozprašovací mop

Pro snadné vytírání.

ca. 400 CZK
ca. 500 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat rozprašovací mop

  • Rozprašovací mop je praktický pomocník, který využijete v péči o podlahy.
  • Na těle mopu je připevněná nádobka, do které se lije voda.
  • Utěrky jsou vyrobeny z mikrovlákna a vyžadují speciální péči.
  • Důležitou roli hraje velikost nádoby na vodu.

Rozprašovací mop

Rozprašovací mop patří do skupiny speciálních mopů, jeho největší výhodou je malá spotřeba vody a nízká hmotnost. Součástí násady je různě velká nádržka, do které nádržky se nalije voda, jejíž součástí může být vhodný čistící přípravek určený k mytí podlah. Pak už jenom postříkejte rozprašovačem a můžete vytírat. Pomocí páčky, která je umístěna na rukojeti, nejdříve navlhčíte podlahu, kterou následně setřete hlavicí mopu.

  • Funkce rozprašovače umožňuje dávkování správného množství čisticího prostředku v závislosti na individuálních potřebách. Díky tomu budou i zaschlé skvrny a nečistoty rychle a efektivně odstraněny.
Dostupný
Rovus Rozprašovací mop Růžový
  • Rozprašovací mopy jsou lehké, kompaktní a praktické. Při výběru správného typu zohledněte především velikost nádoby na vodu. Mopy s většími nádobami budou sice trochu těžší, ale využijete je na větší plochu.

Dá se říct, že podobný princip umožňují také parní mopy. Součástí těchto výrobků není opět kýbl na vodu, podlaha je čištěna pomocí horké páry. Tyto výrobky mají mnoho výhod a jsou k dostání také v kombinaci s vysavačem. Jejich cena je však mnohem vyšší.

Hlavice

Při výběru mopu je třeba zvolit tvar hadice. Nevýhodou rozprašovacího mopu je, že většina dostupných modelů disponuje pouze obdélníkovým tvarem. Hlavice je ale doplněna mechanismem, který umožňuje její otáčení o 360°.

Vysoká nasákavost
Orava SM-30 rozprašovací mop

Jedinou výjimku tvoří trojitý mop s rozprašovačem, který je vybaven třemi rotačními hlavice. Tento mop je k dostání v několika provedeních a je vhodný pro všechny typy podlah.

Utěrky

Ke každému mopu máte k dispozici i několik utěrek. Praktické je, pokud výrobce mop dodává alespoň se dvěma utěrkami, které můžete střídat, nebo alespoň umožňuje jejich dokoupení.

  • Utěrky jsou vyrobeny z mikrovlákna.
  • Na hlavici mopu ji můžete klasicky natáhnout nebo jednoduše nalepit pomocí suchého zipu.
  • Utěrky jsou pratelné v pračce, ale není možné používat aviváž, protože by mikrovlákno poškodila.
Plochý
York 081220 mop s postřikovačem

Výrobci a ceny

Tyto výrobky lze najít v mnoha různých podobách a provedeních. Nakupujte je v prověřených obchodech, kde je jejich nabídka široká a vy si můžete být jistí kvalitou i možností dokoupit příslušenství nebo přístroj reklamovat.

Značka Popis
Leifheit Od této značky můžete zakoupit několik typů mopů za různé ceny. Je výrobcem mopu s integrovaným tlakovým postřikem. Tento výrobek je vhodný zejména pro plovoucí podlahy a jiné povrchy citlivé na vlhkost. Zásobník má objem 650 – 800 ml. Šíře záběru může být u jednotlivých modelů 26 cm, 42 cm. Leifheit nabízí na všechny svoje výrobky náhradní utěrky. Čisticí návleky jsou pratelné při teplotě 60° bez použití aviváže. Ceny výrobků se pohybují v rozmezí od 500 – 900 Kč, je to dáno především šířkou záběru a velikostí zásobníku. Pracovní postup je se všemi přípravky stejný. Náhradní utěrky zakoupíte za cenu kolem cca 200 Kč.
Malatec Oblíbený je i mop značky Malatec. I tento výrobek disponuje otočnou hlavou a až 600 ml nádržkou na vodu. Umožňuje regulaci vlhkosti, díky čemuž je vhodný na všechny typy podlah. Výhodou je i výškově nastavitelná tyč. Mop můžete zakoupit již za cca 320 Kč.
Rovus Mopy značky Rovus se ve většině případů liší pouze v barevném provedení. Narazíte však i model XL, zde je šířka mopu 60 cm oproti klasickému mopu o šířce hlavy 40 cm. I v tomto případě je možné zakoupit náhradní čistící utěrky. Mopy Rovus pořídíte za cca 400 Kč, sadu 2 polštářů pak za cca 200 Kč.

Mezi další značky mopů, které lze doporučit patří Vileda, ETA, Orava nebo Něco. Výrobky těchto značek zakoupíte za necelých 500 Kč.

Víte, že…?

Při výběru mopu upřednostňujte výrobky, které mají tyč vyrobenou z kovu. Tento materiál má delší živostnost, nevýhodou je vyšší cena. Vhodné je, pokud tyč umožňuje nastavení délky a lépe se vám bude pracovat s ergonomickým tvarem rukojeti.

Snazší úklid
Vileda 1.2 Spray Max mop box 166144

Čisticí prostředky

Do zásobníku s vodou můžete nalít jakýkoliv běžně dostupný čistič na podlahy, který jste zvyklí používat, nebo zakoupit přípravek určený do rozprašovacích mopů. Tyto čisticí prostředky nabízí téměř každý výrobce mopů. Jsou vhodné na všechny typy podlah i na různé stupně znečištěni.

Typy podlah

Rozprašovací mopy jsou vhodné na všechny typy podlah. V případě, že máte doma zejména dřevěné podlahy, bude pro ně používání tohoto typu dokonce vhodnější. Při rozprašování se do nich nedostane tolik vody jako při klasickém vytírání. Dřevo je totiž náchylné na vlhkost a větší množství vody ho při vytírání může po čase poškodit. Na větší vlhkost je náchylnější také korek a laminát.

Ostatní materiály jako linoleum a dlaždice takovou opatrnost nevyžadují a můžete je vytírat prakticky jakýmkoliv způsobem.

Oblíbený
Lamart LT8027 Spray mop stříkací stěrka

Otázky a odpovědi

Na jakou podlahu je vhodný rozprašovací mop?

Rozprašovací mop se hodí prakticky na jakoukoliv podlahu. Obzvlášť vhodný je však na dřevěné podlahy, které jsou velmi náročné na vlhkost. Podobnou péči vyžaduje podlaha vyrobená z korku. Méně náročné jsou podlahy z mramoru, dlažby nebo PVC.

Jak prát mikrovláknový návlek?

Rozprašovací mopy mají v drtivé většině návleky vyrobené z mikrovlákna. Návlek lze čas od času vyprat, ale pouze bez použití aviváže, Ta by totiž zničila jeho výjimečnou absorpční hmotnost. Prát byste měli návlek cca 1 x měsíčně. Pravidelně ho stačí vyprat ručně pod tekoucí vodou.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Dostupný
Vysoká nasákavost
Plochý
Snazší úklid
Oblíbený
Image
Produkt
Rovus Rozprašovací mop Růžový
Orava SM-30 rozprašovací mop
York 081220 mop s postřikovačem
Vileda 1.2 Spray Max mop box 166144
Lamart LT8027 Spray mop stříkací stěrka
Výrobce
Rovus
Orava
York
Vileda
Lamart
Ploché
Sprejové
Délka tyče
120 cm
120 cm
Hmotnost
1000 g
904 g
Materiál
hliník
návleku: 88 % polyester; 12 % polyamid
plast, mikrovlákno
Šířka záběru
350 cm
36 cm
43 cm
Cena ca. 400 CZK ca. 500 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.