Rybářský vozík

Přepraví vše do nepřístupných míst.

ca. 6 000 CZK
ca. 23 800 CZK
ca. 3 300 CZK
ca. 700 CZK
ca. 2 600 CZK
ca. 3 500 CZK

Jak vybrat rybářský vozík?

 • Transportní rybářské vozíky slouží k přepravě všeho potřebného do míst s nepřístupným terénem nebo tam, kde není dovoleno zajet k vodě vlastním vozem.
 • Z hlediska pohonu existují dva základní typy vozíků a to modely s manuálním nebo elektrickým pohonem.
 • Z konstrukčního hlediska můžete volit mezi jednokolovými a dvoukolovými vozíky. Tato volba bude mít současně vliv na velikost, hmotnost, nosnost i manipulaci s vozíkem.

Typy

V kategorii přepravních rybářských vozíků narazíte na dva základní typy, které se od sebe liší způsobem pohonu:

Manuální

Klasický model přepravního vozíku, na kterém odvezete vše potřebné na předem určené místo. Z hlediska pohonu, jak už název napovídá, se jedná o vozík, který budete muset přepravit vlastní silou. Jedná se o levnější variantu s ohledem na jeho parametry. Vozíky jsou vhodné jak pro rekreační a začínající rybáře, tak pro vášnivé rybáře s plnou výbavou. Vyrábí se v několika různých velikostech.

Prostorný
Přepravní vozík Rybářský STARBAITS Trolley

Elektrické

Tyto vozíky jsou vybaveny elektrickým motorem, který usnadní celkovou manipulaci. Zpravidla je vybaven několika rychlostními stupni, takže se přizpůsobí rychlosti vaší chůze. Bezesporu se jedná o dražší variantu, takže se vyplatí opravdovým gurmánům v tomto oboru nebo např. profesionálním rybářům.

Typ vozíků Výhody Nevýhody
Manuální – Poměrně široká nabídka na trhu – Manuální pohon
  – Výběr různých velikostí dle potřeb – Obtížnější manipulace v náročnějším terénu
  – Nižší pořizovací cena  
Elektrické – Jednoduchá manipulace – Vyšší pořizovací cena
  – Snadná přeprava všeho potřebného – Menší nabídka

Víte, že…?

Rybaření patří mezi oblíbené koníčky i sportovní aktivity. Dříve rybářům stačila k lovu ryb udice a vhodná návnada. V dnešní době jsou rybáři vybaveni celou řadou vychytávek a vybavení, které slouží k co největšímu pohodlí při oblíbené zábavě.

Počet kol

Rybářské vozíky lze rozdělit i podle toho jestli se jedná o modely jednokolové nebo dvoukolové. Každý z nich pak má svá specifika.

Odnímatelná kolečka
Přepravní vozík Nash Elektro vozík Trax Metro Power Barrow

Jednokolový

Obecně se dá říct, že tento typ vozíku je méně stabilní, ale zato můžete počítat s nižší váhou. I díky tomu je lépe ovladatelný. Jednokolové vozíky mají zpravidla menší rozměry, takže na nich přepravíte také méně věcí. Pravděpodobně budou mít i nižší nosnost.

Dvoukolový

Dvoukolové vozíky jsou větší oproti předchozí variantě, ale také zároveň těžší. Disponují vyšší nosností, takže nabízí prostor pro opravdu hodně věcí, takže se hodí i pro skupinu rybářů. Dvě kola také zajistí lepší stabilitu vozíku. Nevýhodou je pak obtížnější ovládání.

Velikost

Vozíky se vyrábí v celé škále rozměrů od opravdu malých modelů vhodných na přepravu jen toho nejnutnějšího až po rozměrné varianty, do kterých naložíte kromě standardní rybářské výbavy také stany, lehátka a další příslušenství i pro více rybářů současně. Velikost tedy přizpůsobte především vaší potřebě.

Velmi stabilní
Přepravní vozík Sona Trakař

Nosnost

Nosnost uvádí maximální hmotnost případného nákladu. U rybářských vozíků většinou počítejte s hodnotou kolem 100 kg. U některých modelů těchto vozíků si můžete vybrat, jestli bude mít pouze jedno nebo dvě kola. Tato volba pak zásadně ovlivní právě nosnost, protože přidáním druhého kola, může vzrůst nosnost vozíku na dvojnásobek.

Hmotnost

Hmotnost vozíků se většinou pohybuje v rozpětí 10 až 20 kilogramů. Hmotnost vozíku zohledněte zejména, pokud ho často přepravujete automobilem. Vozíky s vysokou hmotností budou náročnější na manipulaci při nakládání a vykládání.

Materiál

Konstrukce vozíků se nejčastěji vyrábí z:

Vysoce odolný
Fox Taška Na Vozík R-Series Front Barrow Bag
 • Oceli
 • Hliníku

Důležitá je také povrchová úprava materiálů. Ideální je prášková úprava, která patří mezi moderní technologie a zároveň splňuje veškerá kritéria pro ochranu životního prostředí.

Výbava

Tyto přepravní vozíky je možné dále vylepšit dalším nadstandardním vybavením. Patří sem např.:

Tubusová konstrukce
Přepravní vozík LEEDA Specimen Barrow
 • Speciální kapsy a tašky – lze zavěsit na konstrukci vozíku; slouží k uložení a uspořádání rybářských potřeb
 • Pneumatiky – oceníte zejména při jízdě v náročnějším terénu, jízda bude výrazně pohodlnější
 • Ergonomická rukojeť – usnadní řízení vozíku, bude komfortnější
 • Patky – zamezí zaboření se do bláta
 • Popruh – umožní na vozík navázat další potřebnou výbavu
 • Nepromokavý přehoz – ochrání náklad před deštěm

Výrobci a ceny

Nejlevnější modely transportních rybářských vozíků stojí cca 1500 Kč. Vždy se jedná o vozíky s manuálním pohonem. Nejdražší vozíky v této kategorii pak mohou stát kolem 6000 Kč. Vozíky pak vyrábí např. Mivardi, Sona nebo ELEKTROSTATYK.
Elektrických rybářských vozíků najdete na našem trhu podstatně méně a vyrábí je např. firma Nash. Jejich cena se pak pohybuje kolem 30000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaká je ideální velikost rybářského vozíku?

Velikost vozíku přizpůsobte množství věcí, které běžně při vašem koníčku potřebujete. Pro rekreační rybaření vám jistě postačí vozíky menší. Pokud jezdíte na ryby pravidelně s partou přátel nebo podnikáte vícedenní rybářské pobyty, budete nejspíš potřebovat na přepravu všeho potřebného místa více.

Jaká kritéria jsou při výběru rybářského vozíku nejdůležitější?

Mezi základní parametry patří velikost a nosnost vozíku. Ty se odvíjí od množství a hmotnosti nejčastěji přepravovaných věcí. Od velikosti se pak odvíjí i další parametry jako např. zda se jedná o vozík jednokolový nebo dvoukolový. Zohlednit můžete také typ pohonu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Prostorný
Odnímatelná kolečka
Velmi stabilní
Vysoce odolný
Tubusová konstrukce
Lehká konstrukce
Image
Produkt
Přepravní vozík Rybářský STARBAITS Trolley
Přepravní vozík Nash Elektro vozík Trax Metro Power Barrow
Přepravní vozík Sona Trakař
Fox Taška Na Vozík R-Series Front Barrow Bag
Přepravní vozík LEEDA Specimen Barrow
Přepravní vozík MAP X2 Extending Barrow
Výrobce
Starbaits
Kevin Nash
Sona
Fox International
Leeda
Humminbird
Cena ca. 6 000 CZK ca. 23 800 CZK ca. 3 300 CZK ca. 700 CZK ca. 2 600 CZK ca. 3 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.