Nejlepší rybářské vozíky 2023 a jak vybrat

Přepraví vše do nepřístupných míst.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Listopad 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
JRC Cocoon 2G Barrow Wide Wheel

Jak vybrat rybářský vozík?

 • Transportní rybářské vozíky slouží k přepravě všeho potřebného do míst s nepřístupným terénem nebo tam, kde není dovoleno zajet k vodě vlastním vozem.
 • Z hlediska pohonu existují dva základní typy vozíků a to modely s manuálním nebo elektrickým pohonem.
 • Z konstrukčního hlediska můžete volit mezi jednokolovými a dvoukolovými vozíky. Tato volba bude mít současně vliv na velikost, hmotnost, nosnost i manipulaci s vozíkem.

Rybářský vozík - náš výběr

Rybářské vozíky Mivardi

Rybářské vozíky Sona

Sona Elán Maximus
Výrobce: Sona
Maximální nosnost: 50 kg
Hmotnost: 6.5 kg
Sona Trakař
přečíst recenzi
Výrobce: Sona
Maximální nosnost: 100 kg
Hmotnost: 8.7 kg
Zobrazit kompletní nabídku rybářských vozíků

Jak vybrat rybářský vozík?

 • Transportní rybářské vozíky slouží k přepravě všeho potřebného do míst s nepřístupným terénem nebo tam, kde není dovoleno zajet k vodě vlastním vozem.
 • Z hlediska pohonu existují dva základní typy vozíků a to modely s manuálním nebo elektrickým pohonem.
 • Z konstrukčního hlediska můžete volit mezi jednokolovými a dvoukolovými vozíky. Tato volba bude mít současně vliv na velikost, hmotnost, nosnost i manipulaci s vozíkem.

Typy

V kategorii přepravních rybářských vozíků narazíte na dva základní typy, které se od sebe liší způsobem pohonu:

Manuální

Klasický model přepravního vozíku, na kterém odvezete vše potřebné na předem určené místo. Z hlediska pohonu, jak už název napovídá, se jedná o vozík, který budete muset přepravit vlastní silou. Jedná se o levnější variantu s ohledem na jeho parametry. Vozíky jsou vhodné jak pro rekreační a začínající rybáře, tak pro vášnivé rybáře s plnou výbavou. Vyrábí se v několika různých velikostech.

Rybářské křeslo s vozíkem u vody

Váš úlovek odveze manuální i elektrický rybářský vozík, iStock / Wirestock

Elektrické

Tyto vozíky jsou vybaveny elektrickým motorem, který usnadní celkovou manipulaci. Zpravidla je vybaven několika rychlostními stupni, takže se přizpůsobí rychlosti vaší chůze. Bezesporu se jedná o dražší variantu, takže se vyplatí opravdovým gurmánům v tomto oboru nebo např. profesionálním rybářům.

Typ vozíkůVýhodyNevýhody
ManuálníPoměrně široká nabídka na trhuManuální pohon
 Výběr různých velikostí dle potřebObtížnější manipulace v náročnějším terénu
 Nižší pořizovací cena 
ElektrickéJednoduchá manipulaceVyšší pořizovací cena
 Snadná přeprava všeho potřebnéhoMenší nabídka

Víte, že…?

Rybářský vozík
JRC Cocoon 2G Barrow Wide Wheel

Rybaření patří mezi oblíbené koníčky i sportovní aktivity. Dříve rybářům stačila k lovu ryb udice a vhodná návnada. V dnešní době jsou rybáři vybaveni celou řadou vychytávek a vybavení, které slouží k co největšímu pohodlí při oblíbené zábavě.

Muž ukazuje ulovenou rybu

Rybářské vozíky se liší materiálem konstrukce, počtem kol, velikostí i hmotností, iStock / Wirestock

Počet kol

Rybářské vozíky lze rozdělit i podle toho jestli se jedná o modely jednokolové nebo dvoukolové. Každý z nich pak má svá specifika.

Jednokolový

Obecně se dá říct, že tento typ vozíku je méně stabilní, ale zato můžete počítat s nižší váhou. I díky tomu je lépe ovladatelný. Jednokolové vozíky mají zpravidla menší rozměry, takže na nich přepravíte také méně věcí. Pravděpodobně budou mít i nižší nosnost.

Dvoukolový

Rybářské vozíky Mivardi
Mivardi Premium Rybářský vozík

Dvoukolové vozíky jsou větší oproti předchozí variantě, ale také zároveň těžší. Disponují vyšší nosností, takže nabízí prostor pro opravdu hodně věcí, takže se hodí i pro skupinu rybářů. Dvě kola také zajistí lepší stabilitu vozíku. Nevýhodou je pak obtížnější ovládání.

Velikost

Vozíky se vyrábí v celé škále rozměrů od opravdu malých modelů vhodných na přepravu jen toho nejnutnějšího až po rozměrné varianty, do kterých naložíte kromě standardní rybářské výbavy také stany, lehátka a další příslušenství i pro více rybářů současně. Velikost tedy přizpůsobte především vaší potřebě.

Nosnost

Nosnost uvádí maximální hmotnost případného nákladu. U rybářských vozíků většinou počítejte s hodnotou kolem 100 kg. U některých modelů těchto vozíků si můžete vybrat, jestli bude mít pouze jedno nebo dvě kola. Tato volba pak zásadně ovlivní právě nosnost, protože přidáním druhého kola, může vzrůst nosnost vozíku na dvojnásobek.

Hmotnost

Rybářské vozíky Sona
Sona Neptun Pneu

Hmotnost vozíků se většinou pohybuje v rozpětí 10 až 20 kilogramů. Hmotnost vozíku zohledněte zejména, pokud ho často přepravujete automobilem. Vozíky s vysokou hmotností budou náročnější na manipulaci při nakládání a vykládání.

Materiál

Konstrukce vozíků se nejčastěji vyrábí z:

 • Oceli
 • Hliníku

Důležitá je také povrchová úprava materiálů. Ideální je prášková úprava, která patří mezi moderní technologie a zároveň splňuje veškerá kritéria pro ochranu životního prostředí.

Výbava

Rybářský vozík
SPORTS Rybársky teleskopický

Tyto přepravní vozíky je možné dále vylepšit dalším nadstandardním vybavením. Patří sem např.:

 • Speciální kapsy a tašky – lze zavěsit na konstrukci vozíku; slouží k uložení a uspořádání rybářských potřeb
 • Pneumatiky – oceníte zejména při jízdě v náročnějším terénu, jízda bude výrazně pohodlnější
 • Ergonomická rukojeť – usnadní řízení vozíku, bude komfortnější
 • Patky – zamezí zaboření se do bláta
 • Popruh – umožní na vozík navázat další potřebnou výbavu
 • Nepromokavý přehoz – ochrání náklad před deštěm

Výrobci a ceny

Nejlevnější modely transportních rybářských vozíků stojí cca 1500 Kč. Vždy se jedná o vozíky s manuálním pohonem. Nejdražší vozíky v této kategorii pak mohou stát kolem 6000 Kč. Vozíky pak vyrábí např. Mivardi, Sona nebo ELEKTROSTATYK.
Elektrických rybářských vozíků najdete na našem trhu podstatně méně a vyrábí je např. firma Nash. Jejich cena se pak pohybuje kolem 30000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaká je ideální velikost rybářského vozíku?

Velikost vozíku přizpůsobte množství věcí, které běžně při vašem koníčku potřebujete. Pro rekreační rybaření vám jistě postačí vozíky menší. Pokud jezdíte na ryby pravidelně s partou přátel nebo podnikáte vícedenní rybářské pobyty, budete nejspíš potřebovat na přepravu všeho potřebného místa více.

Jaká kritéria jsou při výběru rybářského vozíku nejdůležitější?

Mezi základní parametry patří velikost a nosnost vozíku. Ty se odvíjí od množství a hmotnosti nejčastěji přepravovaných věcí. Od velikosti se pak odvíjí i další parametry jako např. zda se jedná o vozík jednokolový nebo dvoukolový. Zohlednit můžete také typ pohonu.
Zobrazit kompletní nabídku rybářských vozíků