Nejlepší rybářské vozíky 2024 a jak vybrat

Přepraví vše do nepřístupných míst.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
JRC Cocoon 2G Barrow Wide Wheel

Jak vybrat rybářský vozík?

 • Transportní rybářské vozíky slouží k přepravě všeho potřebného do míst s nepřístupným terénem nebo tam, kde není dovoleno zajet k vodě vlastním vozem.
 • Z hlediska pohonu existují dva základní typy vozíků a to modely s manuálním nebo elektrickým pohonem.
 • Z konstrukčního hlediska můžete volit mezi jednokolovými a dvoukolovými vozíky. Tato volba bude mít současně vliv na velikost, hmotnost, nosnost i manipulaci s vozíkem.

Rybářský vozík - náš výběr

JRC Cocoon 2G Barrow Wide Wheel
Výrobce: JRC
Zobrazit více
Vozík JRC Cocoon 2G Barrow Wide Wheel je rybářský pomocník s jednoduchým skládacím systémem. Určený pro těžší terén díky širokému kolečku. Konstrukce z oceli a zelená úprava povrchu. Nastavitelné přední a boční postranice, pohodlné madla a součástí balení velká nylonová taška 600D s elastickými popruhy.
Zobrazit méně
SPORTS Rybársky teleskopický
přečíst recenzi
Výrobce: Sports
Zobrazit více
Rybářský teleskopický vozík SPORTS disponuje rozměry 25 x 56 x 80 cm (délka x šířka x výška). Po složení zaujímá minimální prostor o rozměrech 55 x 70 x 5 cm. Maximální nosnost vozíku činí 50 kg. Tento vozík představuje užitečný doplněk základní výbavy rybářů.
Zobrazit méně
Fox Taška Na Vozík R-Series Front Barrow Bag
Výrobce: Fox International
Značka: FOX
Druh: tašky
Barva: zelené
Zobrazit více
Fox R-Series Front Barrow Bag je taška na rybářský vozík s rozměry 60 x 35 x 15 cm. Vyrobená z odolného a voděodolného 400D polyesteru, vybavená dvojitými 10 mm zipy a nastavitelnými vnitřními přepážkami. Taška má zpevněnou základnu a EVA rukojeti, je určená pro použití s přepravním vozíkem R-Series.
Zobrazit méně
MAP X2 Extending Barrow
Výrobce: Humminbird
Maximální nosnost: 80 kg
Hmotnost: 14.1 kg
Zobrazit více
Rybářský vozík MAP X2 Extending Barrow se vyznačuje rozšiřovací konstrukcí pro zvětšení nákladového prostoru. K dispozici jsou dvě kola a možnost rozšíření na čtyři (není v balení). Vozík obsahuje přídavný zadní prostor a dvě madla s PVA pěnou. Nosnost činí 80 kg a vlastní hmotnost 14,10 kg.
Zobrazit méně

Rybářské vozíky Mivardi

Rybářské vozíky Sona

Sona Neptun Pneu
přečíst recenzi
Výrobce: Sona
Maximální nosnost: 50 kg
Hmotnost: 5 kg
Zobrazit více
Rybářský vozík Sona Neptun Pneu má rozměr 33 x 52 x 106 cm a skládací ložnou plochu o 32 x 40 cm. Ocelová konstrukce je opatřena vypalovací barvou. Neprůrazná pěnová guma kol umožňuje zátěž až 50 kg. Hmotnost vozíku je 5,5 kg. Vhodný pro přepravu sedaček na plavanou či rybářského vybavení.
Zobrazit méně
Trakař SONA Economy
přečíst recenzi
Výrobce: Sona
Maximální nosnost: 100 kg
Hmotnost: 7.5 kg
Zobrazit více
Trakař SONA Economy je zjednodušená varianta modelu EXCLUSIVE s zachovanými užitnými vlastnostmi, nosností a rozměry. Nabízí ložnou plochu 90 x 70 cm, konstrukci z ocelových materiálů s práškovým nástřikem a sklopné části pro snadnou přepravu. Kola z neprůrazné pěnové gumy umožňují vyšší zatížení a k dispozici je i volitelná taška pro další vybavení.
Zobrazit méně
Sona Trakař
přečíst recenzi
Výrobce: Sona
Maximální nosnost: 100 kg
Hmotnost: 8.7 kg
Zobrazit více
Sona Trakař je konstrukce rybářského vozíku s ložnou plochou o rozměrech 90 x 70 cm, opatřený stavitelnými bočnicemi a výsuvným čelem. Výrobek je vyroben z ocelových materiálů s práškovou vrstvou. Jeden velký přední kolo zajišťuje přepravu, zatímco skládací části usnadňují transport. Kola z neprůrazné pěnové gumy umožňují vysoké zatížení. Možnost dokoupit přídavnou tašku.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Rybářský vozík

Jak vybrat rybářský vozík?

Typy

V kategorii přepravních rybářských vozíků narazíte na dva základní typy, které se od sebe liší způsobem pohonu:

Manuální

Klasický model přepravního vozíku, na kterém odvezete vše potřebné na předem určené místo. Z hlediska pohonu, jak už název napovídá, se jedná o vozík, který budete muset přepravit vlastní silou. Jedná se o levnější variantu s ohledem na jeho parametry. Vozíky jsou vhodné jak pro rekreační a začínající rybáře, tak pro vášnivé rybáře s plnou výbavou. Vyrábí se v několika různých velikostech.

Rybářské křeslo s vozíkem u vody

Váš úlovek odveze manuální i elektrický rybářský vozík, iStock / Wirestock

Elektrické

Tyto vozíky jsou vybaveny elektrickým motorem, který usnadní celkovou manipulaci. Zpravidla je vybaven několika rychlostními stupni, takže se přizpůsobí rychlosti vaší chůze. Bezesporu se jedná o dražší variantu, takže se vyplatí opravdovým gurmánům v tomto oboru nebo např. profesionálním rybářům.

Typ vozíkůVýhodyNevýhody
ManuálníPoměrně široká nabídka na trhuManuální pohon
 Výběr různých velikostí dle potřebObtížnější manipulace v náročnějším terénu
 Nižší pořizovací cena 
ElektrickéJednoduchá manipulaceVyšší pořizovací cena
 Snadná přeprava všeho potřebnéhoMenší nabídka

Víte, že…?

Rybářský vozík
JRC Cocoon 2G Barrow Wide Wheel

Rybaření patří mezi oblíbené koníčky i sportovní aktivity. Dříve rybářům stačila k lovu ryb udice a vhodná návnada. V dnešní době jsou rybáři vybaveni celou řadou vychytávek a vybavení, které slouží k co největšímu pohodlí při oblíbené zábavě.

Muž ukazuje ulovenou rybu

Rybářské vozíky se liší materiálem konstrukce, počtem kol, velikostí i hmotností, iStock / Wirestock

Počet kol

Rybářské vozíky lze rozdělit i podle toho jestli se jedná o modely jednokolové nebo dvoukolové. Každý z nich pak má svá specifika.

Jednokolový

Obecně se dá říct, že tento typ vozíku je méně stabilní, ale zato můžete počítat s nižší váhou. I díky tomu je lépe ovladatelný. Jednokolové vozíky mají zpravidla menší rozměry, takže na nich přepravíte také méně věcí. Pravděpodobně budou mít i nižší nosnost.

Dvoukolový

Rybářské vozíky Mivardi
Mivardi rybářský vozík Monster (Velký a robustní rybářský vozík.)

Dvoukolové vozíky jsou větší oproti předchozí variantě, ale také zároveň těžší. Disponují vyšší nosností, takže nabízí prostor pro opravdu hodně věcí, takže se hodí i pro skupinu rybářů. Dvě kola také zajistí lepší stabilitu vozíku. Nevýhodou je pak obtížnější ovládání.

Velikost

Vozíky se vyrábí v celé škále rozměrů od opravdu malých modelů vhodných na přepravu jen toho nejnutnějšího až po rozměrné varianty, do kterých naložíte kromě standardní rybářské výbavy také stany, lehátka a další příslušenství i pro více rybářů současně. Velikost tedy přizpůsobte především vaší potřebě.

Nosnost

Nosnost uvádí maximální hmotnost případného nákladu. U rybářských vozíků většinou počítejte s hodnotou kolem 100 kg. U některých modelů těchto vozíků si můžete vybrat, jestli bude mít pouze jedno nebo dvě kola. Tato volba pak zásadně ovlivní právě nosnost, protože přidáním druhého kola, může vzrůst nosnost vozíku na dvojnásobek.

Hmotnost

Rybářské vozíky Sona
Sona Neptun Pneu

Hmotnost vozíků se většinou pohybuje v rozpětí 10 až 20 kilogramů. Hmotnost vozíku zohledněte zejména, pokud ho často přepravujete automobilem. Vozíky s vysokou hmotností budou náročnější na manipulaci při nakládání a vykládání.

Materiál

Konstrukce vozíků se nejčastěji vyrábí z:

 • Oceli
 • Hliníku

Důležitá je také povrchová úprava materiálů. Ideální je prášková úprava, která patří mezi moderní technologie a zároveň splňuje veškerá kritéria pro ochranu životního prostředí.

Výbava

Rybářský vozík
SPORTS Rybársky teleskopický

Tyto přepravní vozíky je možné dále vylepšit dalším nadstandardním vybavením. Patří sem např.:

 • Speciální kapsy a tašky – lze zavěsit na konstrukci vozíku; slouží k uložení a uspořádání rybářských potřeb
 • Pneumatiky – oceníte zejména při jízdě v náročnějším terénu, jízda bude výrazně pohodlnější
 • Ergonomická rukojeť – usnadní řízení vozíku, bude komfortnější
 • Patky – zamezí zaboření se do bláta
 • Popruh – umožní na vozík navázat další potřebnou výbavu
 • Nepromokavý přehoz – ochrání náklad před deštěm

Výrobci a ceny

Nejlevnější modely transportních rybářských vozíků stojí cca 1500 Kč. Vždy se jedná o vozíky s manuálním pohonem. Nejdražší vozíky v této kategorii pak mohou stát kolem 6000 Kč. Vozíky pak vyrábí např. Mivardi, Sona nebo ELEKTROSTATYK.
Elektrických rybářských vozíků najdete na našem trhu podstatně méně a vyrábí je např. firma Nash. Jejich cena se pak pohybuje kolem 30000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaká je ideální velikost rybářského vozíku?

Velikost vozíku přizpůsobte množství věcí, které běžně při vašem koníčku potřebujete. Pro rekreační rybaření vám jistě postačí vozíky menší. Pokud jezdíte na ryby pravidelně s partou přátel nebo podnikáte vícedenní rybářské pobyty, budete nejspíš potřebovat na přepravu všeho potřebného místa více.

Jaká kritéria jsou při výběru rybářského vozíku nejdůležitější?

Mezi základní parametry patří velikost a nosnost vozíku. Ty se odvíjí od množství a hmotnosti nejčastěji přepravovaných věcí. Od velikosti se pak odvíjí i další parametry jako např. zda se jedná o vozík jednokolový nebo dvoukolový. Zohlednit můžete také typ pohonu.
Zobrazit kompletní nabídku Rybářský vozík