Rychlovarná konvice do auta

Váš oblíbený horký nápoj si připravíte po cestě i v kempu.

ca. 300 CZK
ca. 400 CZK
ca. 300 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat rychlovarnou konvici do auta

  • Rychlovarné konvice se velikostně od běžných konvic příliš neliší.
  • Rychlovarná konvice do auta vám nikdy neposkytne takový příkon jako běžná rychlovarná konvice. Částečně to bohužel souvisí i napětím, které do konvice proudí.
  • Z hlediska designu a volby materiálu máte omezené možnosti.
  • Každá rychlovarná konvice do auta disponuje topným tělesem. Jen je rozdíl v jeho umístění.

Objem vody

Od rychlovarné konvice do auta nikdo neočekává velký objem vody. Nicméně i tak byste ještě před samotnou koupí měli mít představu, kolik šálků horké tekutiny budete chtít připravovat. Ve většině případů se objem konvice pohybuje od 0,4 – 1 l což vám bez problému vystačí na 2 – 4 hrnky.

Hlavní výhoda spočívá v tom, že si můžete bez obav pořídit větší konvici, protože i přesto, že se s jejím objemem zvyšuje i hmotnost, vy ji stále můžete vozit ve vašem autě. Nevýhodou bohužel zůstává fakt, že víc vody výrazně prodlužuje dobu ohřevu.

S příslušenstvím
Road Star HE401

Příkon rychlovarné konvice

Rychlovarná konvice do auta vám nikdy neposkytne takový příkon jako běžná rychlovarná konvice. Částečně to bohužel souvisí i napětím, které do konvice proudí. To je samozřejmě nižší z klasické elektrické zásuvky. Pokud však vlastníte měnič napětí, snadno dosáhnete elektrického napětí 220 V.

Rychlovarné konvice do auta s touto variantou počítají, a proto jsou k dostání ve dvou verzích při napojení na klasické automobilové zapalování či na měnič napětí. V tom případě nezapomeňte zohlednit příkon, jenž se pohybuje od 600 W až do 1 000 W.

Materiál konvice

Z hlediska designu a volby materiálu máte omezené možnosti. Pro cestovní rychlovarné konvice do auta se z hlediska odolnosti používá plast nebo plast v kombinaci s nerezem. Přičemž plastové provedení rychlovarné konvice bude vždy levnější než jiné varianty.

S držákem
Alca 542120

Umístění topného tělesa

Každá rychlovarná konvice do auta disponuje topným tělesem. Jen je rozdíl v jeho umístění.

  • Konvice se skrytým topným tělesem
  • Konvice s nezakrytým topným tělesem

Víte, že…?

Dejte si pozor na to, kde se topné těleso nachází. Jestliže je nezakryté uvnitř rychlovarné konvice, usazuje se na něm mnohem více vodního kamene, který se hůře čistí.

Pro rodinu
Compass 07101

Ovládání konvice

Rychlovarná konvice do auta je z hlediska funkcí omezená. Avšak stále byste se měli podívat, zda disponuje alespoň těmi základními.

Funkce Detail
Naviják kabelu Pro lepší skladnost je k dispozici naviják, jenž umožňuje smotat kabel do základny konvice.
Zvukový či světelný signál Aniž byste museli čekat na ohřívání vody, lze zakoupit takovou konvici, která je vybaveny zvukovým nebo světelným efektem.
Anti-drip systém Chrání konvici před odkapávací vodou při nalévání.

Víte, že…?

Usazený vodní kámen v rychlovarné konvici do auta snižuje efektivitu ohřívání vody a tím výrazně prodlužuje i její dobu ohřevu.

Nejznámější značky

Vše podstatné jsme již probrali a nyní je na čase podívat se známé a spolehlivé značky rychlovarných konvic do auta.

Bezpečná
Dometic MCK 750
  • Compass: Přes 25 let působí na trhu s autodoplňky. Neustále se je snaží inovovat tak, aby produkty byly pro zákazníky lákavé a spolehlivé.
  • Rohnson: Díky širokému portfoliu kuchyňských a domácích spotřebičů za přijatelnou cenu se řadí mezi oblíbenou značku.
  • Concept: Stejně jako výše uvedená značka je i tato velmi oblíbená. Výrobci si zakládají na precizním designu a vysoké kvalitě.

Cena

Chápeme, že za rychlovarnou konvici do auta nechcete utratit „majlant“, obzvláště když ji používáte jen v ojedinělých případech. Pojďme se tedy podívat na rozdělení do jednotlivých cenových kategorií.

Cena do 300 Kč

Základní cestovní rychlovarná konvice s krytým topným tělesem z plastu je k dostání za tuto cenu bez příslušenství.

Pro 1
Alca 542240

Cena od 300 Kč do 500 Kč

Mimo plastu se zde objevuje i kombinace plastu a nerezu. Bez problémů ohřeje 0,5 l vody s příkonem 1 000 W.

Cena nad 500 Kč

Cenu v případě této kategorie zvyšuje pouze kapacita nádoby na vodu, která je až 1 l a příslušenství.

Otázky a odpovědi

Jaké příslušenství přikoupit?

Nejdůležitějším příslušenstvím rychlovarné konvice do auta je nástroj k jejímu uchycení, který zabraňuje nechtěnému vylití horké vody. Konvici pak jednoduše upevníte na stěnu či na podlahu vašeho vozu. Dalším, méně důležitým doplňkem jsou hrnečky, sítko na čaj, lžičky a v některých setech bývají i vidličky či nože. Materiál příslušenství odpovídá materiálu rychlovarné konvice.

Jak konvici čistit?

Stejně jako pečujete o rychlovarnou konvici v domácnosti, byste měli pečovat i o její cestovní verzi do auta. A to zejména v případě, že do konvice používáte vodu z vodovodního kohoutku, přičemž dochází k usazení vodního kamene. Na jeho odstranění vám bohatě postačí kyselina citrónová, pitná voda, ocet a houbička na nádobí k vyčištění okrajů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S příslušenstvím
S držákem
Pro rodinu
Bezpečná
Pro 1
Image
Produkt
Road Star HE401
Alca 542120
Compass 07101
Dometic MCK 750
Alca 542240
Výrobce
Road Star
Alca
Compass
Dometic
Alca
Příkon
120 W
100 W
380 W
120 W
Cena ca. 300 CZK ca. 400 CZK ca. 300 CZK ca. 1 700 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.