Nejlepší sítě na badminton 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Victor Mini Badminton Net
93 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat síť na badminton

  • Pro rekreační účely lze pořídit multifunkční sítě, které mají součástí také sloupky na její zavěšení. Díky nim lze vytvořit hřiště na jakémkoli prostranství. Kromě této varianty se sítě vyrábí i samostatně. V tomto případě je možné rozlišovat několik zátěžových skupin, které udávají, k jakým účelům je síť zhotovena.
  • Rozměry sítí pro sportovní účely jsou dány normou ČSN EN 1509. Sítě pro rekreační účely nemusí splňovat všechny parametry.
  • Mezi nejčastěji používané materiály na výrobu badmintonových sítí patří polyamid, polyetylen nebo polypropylen.

Síť na badminton - náš výběr

Victor Mini Badminton Net
přečíst recenzi
Výrobce: Victor
Druh: rekreační
Materiál: polyethylen
Velikost oka: 18 mm
Perfly EASY
Výrobce: Perfly
Druh: rekreační
Rozměry: 155 x 300 cm
Zobrazit více
Perfly EASY je síť na badminton, která je navržená tak, aby se dala snadno složit a rozložit. Ideální pro hru s rodinou či přáteli. Jeho praktičnost umožňuje hraní, kdekoliv a kdykoliv.
Zobrazit méně
Perfly 610
Výrobce: Perfly
Materiál: polypropylen
Merco Badminton stojan Set + sítě
přečíst recenzi
Výrobce: Merco
Zobrazit více
Merco Badminton stojan Set + sítě je sada pro badminton a tenis se dvěma sítěmi o délkách 3 a 6 m, které jsou navlečeny na 25mm konstrukci. Sítě jsou z 3 mm polyamidového vlákna s 4 cm čtvercovým vzorem a výškou 75cm.
Zobrazit méně

Rekreační sítě na badminton

Victor Mini Badminton Net
Výrobce: Victor
Značka: Victor
Druh: rekreační
Materiál: polyethylen
Velikost oka: 18 mm
Talbot Torro Telescopic
Výrobce: Talbot Torro
Druh: rekreační
Materiál: nylon

Závodní sítě na badminton

Zobrazit kompletní nabídku Síť na badminton

Jak vybrat síť na badminton

Jaké typy sítí lze pořídit

Badmintonové sítě patří do základního vybavení pro realizaci tohoto sportu. V nabídkách jsou zpravidla dva základní typy:

Síť na badminton

Dle určení se mění kvalita sítě, iStock / undefined undefined

  • Multifunkční síť – její součástí jsou mimo samotnou síť také sloupky, zpravidla teleskopické, které slouží k jejímu natažení; díky možnosti nastavení výšky je vhodná i pro jiné sportovní aktivity jako je badminton, tenis nebo nohejbal; tento výrobek umožňuje vytvoření hřiště prakticky kdekoliv; sítě jsou určené pro rekreační využití
  • Samostatná síť – bez sloupků k uchycení; slouží jako náhradní sítě k setům nebo pro natažení na již stojících kurtech; samostatné sítě se vyrábí v různých zátěžových úrovních

Rozdělení sítí podle zátěže

Sportovní sítě obecně se vyrábí v různých zátěžových úrovních, které souvisí s jejich využitím.

Ekonom

Sítě této úrovně patří mezi nejlevnější. Jsou lehké, většinou o síle 2,5 až 3 mm. Nejčastěji používaný materiál je polypropylen nebo polyetylen. Tento typ sítí je dostačující pro rodinné akce, občasné používání, ale rozhodně nejsou vhodné pro intenzivní trénink. Rozměry zpravidla odpovídají pravidlům konkrétních sportů, ale nemusí vždy zcela souhlasit ve všech parametrech.

Sport

Síť na badminton
Victor Mini Badminton Net

I tyto sítě patří mezi levnější. Používají se stejné materiály jako u předchozího typu, jeho síla je 3 mm. Sítě v této úrovni lze používat na nižší až střední zátěž, tedy je určená pro pravidelně se opakující aktivity, ale ne pro soutěže vyšší úrovně. Ve všech parametrech by měla odpovídat pravidlům jednotlivých sportů.

Standard

Síla těchto sítí je 3, 4 nebo 5 mm. Její zpracování umožňuje i vysokou zátěž, proto je určena k pravidelně se opakujícím sportovním aktivitám. Sítě standart lze používat pro běžné tréninky, ale i soutěže na všech úrovních. Parametry opět splňují dané požadavky.

Liga

Sítě s tímto označením odpovídají stejně jako sítě SPORT nižší až střední zátěži. Splňuje veškeré požadavky na sítě pro daný sport. Lze je používat i při sportovních soutěžích.

Extra Liga, Speciál

Rekreační sítě na badminton
Master Kever

Zátěžově odpovídá sítím STANDARD. Svým provedením se řadí mezi nejkvalitnější a používá se na soutěžích nejvyšší úrovně jako je liga, extraliga nebo soutěže s mezinárodním přesahem. Splnění všech kritérií je samozřejmostí.

Velikost sítě na badminton

Požadavky na badmintonové sítě pro sportovní účely musí splňovat normu ČSN EN 1509. Ta mimo jiné upravuje také rozměry této sítě:

  • Výška sítě musí být 760 mm
  • Minimální šířka je 6, 1 metr
  • Velikost ok je udávaná od 15 do 20 mm
  • Bílá páska ohraničující horní okraj sítě má celkovou šíři 75 mm; touto páskou prochází šňůra nebo lanko

badminton, teenager girl on sport court, player with racket in the park in summer, iStock /

Z jakých materiálů se vyrábí

Výše uvedená norma také říká, že síť na badminton musí být vyrobena z jemné šňůry jednotné síly a to v tmavé barvě. Z konkrétních materiálů se používá např. polyamid, polyetylenová rašlovaná síťovina nebo polypropylen.

MateriálOznačeníCharakteristika
PolyamidPADUzlované síťoviny z polyamidu jsou vhodné na výrobu velmi namáhaných sítí
  Mají vysokou pevnost v tahu i v případě slabých vláken (síla do 1,5mm)
PolyetylenPESítě velmi dobře odolávají povětrnostním vlivům
  Sítě jsou lehké, ale tvrdší
  Jejich životnost při používání na přímém slunci se pohybuje kolem 10 let
PolypropylenPPVSítě jsou velmi pevné, ale zároveň lehké
  Vyznačují se také dlouhou životností

Otázky a odpovědi

Jak vybrat síť na badminton?

Při výběru je nutné zohlednit to, zda se jedná o rekreační nebo profesionální využití. V prvním případě lze volit jak ze samostatných sítí, tak s multifunkčních jejichž součástí jsou také sloupky na její zavěšení. V druhém případě je nutné prát v potaz dané normy, které udávají např. velikost sítě nebo její provedení.

Co znamená norma ČSN EN 1509?

Oficiální název normy je „Zařízení hracích ploch - Zařízení pro badminton - Funkční a bezpečnostní požadavky, metody zkoušení“. Tato norma byla vydaná v dubnu roku 2009 s účinností o měsíc později. Její platnost trvá doposud a upravuje mimo jiné také parametry pro badmintonovou síť pro profesionální použití.
Zobrazit kompletní nabídku Síť na badminton