Nejlepší skleněné dýmky 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Qnubu skleněná 55 gr

Jak vybrat skleněnou dýmku

Při výběru skleněné dýmky je důležité vzít v úvahu několik klíčových faktorů, aby vaše kouření bylo co nejpříjemnější a dýmka co nejfunkčnější:

  • Design: vybírejte podle osobního vkusu a představ o tom, jak má dýmka vypadat a jak se bude hodit do vašeho interiéru.
  • Velikost a tvar: rozhodněte se, zda preferujete kompaktní dýmku, která se snadno přenáší, nebo větší dýmku pro domácí pohodlí. Tvar ovlivňuje jak estetický dojem, tak účinnost kouření.
  • Typ skla: hledáte-li odolnou dýmku, vybírejte z tlustého a kvalitního skla, které je méně náchylné k poškrábání a poničení.
  • Jednoduchost čištění: některé designy jsou složitější na čištění než jiné. Jednoduchost čištění je klíčová pro udržení chuti a hygieny dýmky.
  • Cena: většinou odráží kvalitu materiálů a složitost výroby. Rozhoduje-li cena, hledejte nejlepší poměr ceny a kvality.
  • Funkce: některé dýmky mají inovativní funkce, jako je například difuzér pro lepší ochlazení dýmu nebo záchytka na popel.

Skleněná dýmka - náš výběr

Qnubu skleněná 55 gr
Materiál: skleněné
Zobrazit více
Produkt: Qnubu skleněná dýmka 55 gr je určena pro používání s extrakty a výtažky. Sada obsahuje celkem pět dýmek.
Zobrazit méně
Marley Natural Taster dřevěná skleněná
Výrobce: Marley Natural
Materiál: dřevěné
Zobrazit více
Skleněná dýmka Marley Natural Taster je vyrobena z borosilikátového skla a doplněna podstavcem z dřeva amerického černého ořechu. Má rozměry 7.6x1.3 cm a je ošetřena karnaubským voskem. Produkt pochází z udržitelných zdrojů a je určen k použití s příslušenstvím značky Marley Natural.
Zobrazit méně
Ehle Skleněná dýmka na oleje průměr 27mm délka 13,5cm
Zobrazit více
Skleněná dýmka EHLE-X-trakt je určena pro inhalaci esenciálních olejů, má průměr 27 mm a délku 135 mm. Vyrobená z průzračného skla.
Zobrazit méně

Skleněné dýmky Grav

Grav Classic Sherlock Černá
Výrobce: Grav
Barva: černé
Materiál: skleněné
Délka: 15 cm
Zobrazit více
Skleněná fajfka Grav Classic Sherlock o délce 15 cm je vyrobená z borosilikátového skla. Nabízí hluboký kotlík a kónický lapač popela, funkční "turbo" na levé straně pro regulaci kouře a je odolná vůči vysokým teplotám. Design byl inspirován klasickou siluetou a je přizpůsoben pro snadné čištění.
Zobrazit méně
Grav Mini Parní Válec Jantarová
Výrobce: Grav
Barva: Jantarová
Materiál: skleněné
Délka: 12 cm
Zobrazit více
Skleněná dýmka GRAV® Mini Steamroller, o délce 12 cm, je vyrobena z borosilikátového skla. Obsahuje invertovaný náustek pro zachycení popelu a otvor na přední části, který může sloužit jako turbo či držák na cigaretu. Produkt je stabilizován skleněnými nožičkami.
Zobrazit méně
Grav Sitter Sherlock Zelená
Výrobce: Grav
Barva: zelené
Materiál: skleněné
Délka: 12 cm
Zobrazit více
Skleněná fajka Grav Sitter Sherlock se stabilním designem umožňuje odložení s náustkem mimo plochu. Kompaktní rozměry - délka 12 cm - s vertikálním směrem kouře pro jeho chlazení. Vlastnosti zahrnují hluboký kotlík a turbo na levé straně. Vyrobeno z borosilikátového skla a navrženo designéry Stephanem a Micahem v USA.
Zobrazit méně
Grav Klasický Parní Válec Černá
Výrobce: Grav
Barva: černé
Materiál: skleněné
Délka: 18 cm
Zobrazit více
Skleněná dýmka GRAV Klasický Parní Válec má délku 18 cm a je vyrobena z borosilikátového skla. Je vybavena skleněnými nožkami pro stabilitu a invertovaným náustkem k zachytávání popela. Je určena pro tvorbu velkých kouřových mraků. Vyrobeno v USA.
Zobrazit méně
GRAV® Vodní Skleněná Fajfka Kladívko Modrá
Výrobce: Grav
Materiál: skleněné
Barva: hnědé
Zobrazit více
Skleněný bubbler GRAV® Kladívko má základnu o průměru 32 mm, což zajišťuje stabilitu. Oprema turbo na levé straně a v dolní části má dva otvory pro tah kouře. Všechny kusy jsou navrhované a odesílané z USA a jsou balené do ochranných krabicek.
Zobrazit méně

Skleněné dýmky Marley Natural

Bubbler Marley Natural skleněný
Výrobce: Marley Natural
Zobrazit více
Skleněný bubbler z kolekce Marley Natural s hybridní funkcí pro vodní i suchou filtraci kouře. Má objemnou základnu pro větší množství vody a kulový perkolátor s pěti otvory pro lepší chlazení. Rozměry jsou 14,5 cm na délku a 15 cm na výšku s ručně foukaným borosilikátovým sklem o tloušťce 3 mm. Obsahuje dřevěné prvky a je rozložitelný pro snadné čištění.
Zobrazit méně
Marley Natural Skleněná skleněnka Taster 7,6 cm
Výrobce: Marley Natural
Materiál: skleněné
Zobrazit více
Skleněná šlukovka Marley Natural s délkou 7,6 cm a průměrem 1,3 cm je vyrobená z borosilikátového skla s dekorativním zlatým pruhem. Umožňuje ochlazování kouře pomocí úzkých otvorů a má hluboký prostor na bylinky. Dodává se v ochranném obalu.
Zobrazit méně
Marley Natural Skleněná skleněnka Taster Black Walnut Collection
Výrobce: Marley Natural
Materiál: skleněné
Zobrazit více
Skleněná skleněnka Marley Natural s názvem Taster je 7,6 cm dlouhá a skládá se z ručně vyfoukaného borosilikátového skla a tvrdého ořechového dřeva. Průměr je 1,3 cm a disponuje hlubokým prostorem na byliny. Design umožňuje snadné čištění a produkt je dodáván v ochranném obalu.
Zobrazit méně
Marley Natural Skleněná fajfka Spoon Pipe 11 cm
Výrobce: Marley Natural
Materiál: skleněné
Zobrazit více
Skleněná fajfka Marley Natural Spoon Pipe, dlouhá 10,8 cm, je vyrobena z borosilikátového skla s použitím tmavého barevného tónu a zlatých akcentů na logu a proužku. Kotlík má ergonomický tvar a přední část obsahuje otvor pro zlepšení průtoku dýmu. Produkt je dodáván s ochranným obalem.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Skleněná dýmka

Jak vybrat skleněnou dýmku

Jak správně používat skleněnou dýmku

Správné použití skleněné dýmky je klíčem k tomu, aby byl zážitek z kouření co nejlepší. Nejprve vložte do kotlíku vhodné množství tabáku nebo jiného kouřiva, přičemž se snažte nepřeplnit jej, aby dým mohl volně procházet. Použijte sítko pokud je dostupné, aby se zabránilo prosakování hrubších částí kouřiva do vodní komory. Palivo zapalujte pomalu a rovnoměrně, přičemž inhalujte z ústníku plynulým vdechováním. Pokud má dýmka difuzér nebo jiné speciální funkce, nezapomeňte je užít podle návodů pro optimální zážitek.

Jak často by se měla skleněná dýmka čistit a jakým způsobem

Skleněnou dýmku je vhodné čistit po každém použití, aby se udržela hygiena a kvalita kouření. K čištění je možné použít mnoho různých metod. Například kombinace teplé vody a saponátu, etanolu, nebo speciální čisticí prostředek pro skleněné dýmky. Po rozpustění nečistot ve vodní komoře dýmku řádně vymyjte a nechte oschnout. Ujistěte se, že jsou všechny součásti dýmky suché před dalším použitím.

Jaké jsou hlavní výhody skleněné dýmky oproti dýmkám vyrobeným z jiných materiálů

Skleněné dýmky mají několik výhod oproti dýmkám z jiných materiálů. Primárně jsou oblíbené pro svůj čistý a nepřekrývaný chuťový zážitek, protože sklo neinterferuje s chutí kouřiva. Dále jsou skleněné dýmky ceněné pro svou estetiku a variabilitu designů. Skleněné dýmky jsou také snadněji čistitelné a odolné proti zápachu, což z nich činí hygienickou volbu pro pravidelné používání. Navíc, skleněné dýmky mohou být vyrobené ze skla odolného vůči vysokým teplotám, což zvyšuje jejich bezpečnost a životnost.

Je možné skleněnou dýmku opravit, pokud se poškodí

Skleněná dýmka
Qnubu skleněná 55 gr

Ano, některé typy poškození skleněné dýmky je možné opravit. Malé praskliny nebo odštípnutí lze často spravit s pomocí speciálního lepidla odolného vůči vysokým teplotám, které je určeno právě pro sklo. Však je důležité si uvědomit, že skleněná dýmka může po opravě být méně odolná a měla by se používat s dodatečnou opatrností. Pokud je poškození rozsáhlé, může být bezpečnější a ekonomičtější zakoupit novou skleněnou dýmku.

Může se skleněná dýmka stát sběratelským předmětem

Skleněné dýmky se často stávají objektem sběratelů díky jejich unikátnímu designu a umělecké hodnotě. Mnoho dýmek je vyráběno ručně a každá může být originálním dílem, které se liší tvarem, barvou a detaily. Sběratelé si obzvláště cení dýmek, jež jsou podpisem svých tvůrců a mají zvláštní estetickou nebo inovační hodnotu. Navíc i limitované edice nebo dýmky vyráběné zvláštní technikou mohou představovat vzácné kousky, které si sběratelé rádi přidávají do svých kolekcí.

Zobrazit kompletní nabídku Skleněná dýmka