18 nejlepších skluzavek do bazénu 2023

Dětské vodní radovánky.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Intex 58849 Nafukovací skluzavka Kool Splash
85 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat skluzavku do bazénu

 • Bazénové skluzavky jsou jedním ze základních typů a jsou vlastně jednodušší variantou tobogánu.
 • Hlavním výrobním materiálem vodních skluzavek je v dnešní době bezesporu plast, ale menší podíl na trhu tvoří i skluzavky kovové.
 • Z dalších parametrů jsou důležité rozměry tedy výška a délka skluzné plochy. Bezpečnostní prvky jsou odrazem kvality výrobku.

Skluzavka do bazénu - náš výběr

Dětské skluzavky do bazénu

DOLU Maxi vodní skluzavka
přečíst recenzi
Hmotnost: 10.3 kg
Délka: 145 cm
Výška: 104 cm
Věk od: 3 let
Mochtoys Skluzavka 205cm 11564
přečíst recenzi
Výrobce: Mochtoys
Hmotnost: 8.65 kg
Délka: 205 cm
Výška: 110 cm
Smoby Skluzavka Frozen 820615
přečíst recenzi
Výrobce: Smoby
Délka: 90 cm
Věk od: 2 let
S vlhčením: ano

Skluzavky do suchého bazénu

Skluzavky do bazénu s nosností 100 kg

Zobrazit kompletní nabídku skluzavek do bazénu

Jak vybrat skluzavku do bazénu

Jaké jsou typy

Skluzavky, které mají, co do činění s vodou, lze rozdělit do dvou základních typů:

 • Skluzavky k bazénu – vyrábí se buď samostatně, nebo jsou součástí nafukovacích center. První typ se pak vyrábí z několika různých materiálů, druhý typ je určen zejména malým dětem.
 • Skluzné dráhy – umisťují se na písek nebo trávu. Po připojení hadice se docílí mokrého a kluzkého povrchu prostřednictvím stříkacích hlav.
Skluzavka do bazénu
Intex 58849 Nafukovací skluzavka Kool Splash

Víte, že…?

Skluzavky se prodávají jako komplet se schůdky nebo pouze samostatná skluzná plocha. V tomto případě je nutné zajistit nosnou konstrukci, ukotvení a přístup.

Z jakého materiálu se vyrábí

Pokud se bude jednat o skluzavky jako takové, bývá jako výrobní materiál uváděn plast, dřevo a kov. V případě skluzavek do bazénu se ale téměř výhradně jedná o výrobky plastové. Tyto skluzavky nesmí obsahovat žádné škodlivé látky (např. ftaláty, dioxiny, zpomalovače hoření atd.)

Plastové skluzavky

Plast je nejrozšířenějším materiálem, ze kterého se vyrábí nejen bazénové skluzavky, ale i modely určené na zahradu. Nespornou výhodou je nízká pořizovací cena a velká variabilita v provedení a barevných variantách. Skluzná plocha je dokonale hladká. Zejména u méně kvalitních výrobků je třeba počítat s křehkostí materiálu a také nestálostí barev.

Dětské skluzavky do bazénu
DOLU Maxi vodní skluzavka

Nafukovací skluzavky

Tento typ skluzavek bývá vyroben z PVC, vinylu nebo kaučuku. Prakticky se také jedná o typ plastových skluzavek. Prodávají se samostatně nebo jako součást vodních center. Důležité je, aby měl materiál ochranu proti UV záření, která brání jednak blednutí barev, ale především degradaci materiálu.

Kovové skluzavky

Na našem trhu jsou k mání také skluzavky z kovu, respektive nerezu. Jejich zastoupení je ale rozhodně menší než v případě plastových modelů. Výhodou je vysoká odolnost, nicméně zápory v tomto případě převažují. V létě dochází k rozpálení povrchu na vysokou teplotu, takže pokud skluzavka nemá vlhčení, bude prakticky nepoužitelná. Navíc podléhá korozi, takže je nutná pravidelná údržba a ošetření proti korozi.

Typ skluzavky Výhody Nevýhody
Plastová Velká nabídka na trhu Křehkost u méně kvalitních plastů
  Různé provedení  
  Široká škála barev  
  Nízká pořizovací cena  
Nafukovací Součástí bazénových center pro malé děti Náchylné k poškození (propíchnutí)
Kovová Vysoká odolnost Vysoká teplená vodivost
    Náchylnost ke korozi
    Menší nabídka na trhu

Jaký rozměr zvolit

Rozměry skluzavek záleží na konkrétním použití. Jiný rozměr budou mít skluzavky k velkým veřejným bazénům, jiný rozměr pak skluzavky k zahradním bazénům. V případě domácího použití lze zohlednit i hlavní uživatele a to budou s největší pravděpodobností děti.

Skluzavky do suchého bazénu
Mochtoys 11295 na vodu 1,8 m

Výška

Výškou se rozumí nejvyšší bod, kam se lze na skluzavce dostat, tedy výška horní podesty. Běžně dostupné skluzavky pro domácí použití se výškově pohybují mezi 70 až 165 cm. V případě, že bude skluzavka určena nejmenším dětem, doporučuje se volit modely do maximální výšky 90 cm. Ty totiž umožňují případnou dopomoc během jízdy.

Délka skluzné plochy

Délka skluzné plochy prakticky udává, pro jakou věkovou kategorii bude skluzavka vhodná:

 • Méně než 100 cm – skluzavky pro nejmenší do cca tří let věku; velmi často součástí vodních center
 • 120 až 150 cm – vhodné pro děti od tří let; v tomto rozpětí se vyrábí plastové skluzavky se schůdky nebo samostatné nafukovací skluzavky
 • 150 cm a více – zejména starší děti ocení co nejdelší skluznou plochu; celoplastové skluzavky, které se vyrábí buď samostatně, nebo se schůdky
Skluzavky do bazénu s nosností 100 kg
Monkey´s Home plastová na vodu zelená 2,9 m

Nosnost

Nosnost udává, jaké maximální zatížení skluzavka zvládne. Nosnost je třeba vybírat podle nejtěžší osoby, která bude skluzavku využívat. Skluzavky určené nejmenším dětem mívají nosnost nejčastěji do 20 kg. Velké bytelné modely mohou mít nosnost i víc než 80 kg.

Víte, že…?

U skluzavek určených k bazénům je velkou výhodou, pokud jsou vybaveny vlhčením. Jedná se o systém otvorů ústícími na skluznou plochu, kterými na ni protéká voda. K provozu stačí jediné a to zajistit přívod vody připojením klasické zahradní hadice.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost při užívání skluzavky je velmi důležitá a je odrazem kvality výrobku. Mezi hlavní požadavky patří:

Skluzavka do bazénu
GoodJump Zahradní skluzavka Skluzo 3m modrá
 • Výborná stabilita
 • Oblé hrany
 • Hladká skluzná plocha
 • Protiskluzové prvky na schodech a podestě
 • Bezpečnostní madla na podestě

Výrobci a ceny

Mezi výrobce skluzavek určených k bazénům patří např. Smoby, KBT, Jungle Gym, GoodJump nebo Marimex.
Nejlevnější modely lze koupit i za méně než 1000 Kč. Zde se ale jedná o malé skluzavky určené nejmenším dětem. Do 2 000 Kč lze koupit větší skluzavky, které disponují nosností do cca 50 kg. Nad 2000 Kč je možné koupit i skluzavky s nosností do 100 kg.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat skluzavku do bazénu?

Z hlavních parametrů při výběru lze jmenovat výrobní materiál a rozměry skluzavky. Ty je třeba zohlednit, zejména pokud bude skluzavka určena dětem. Bezpečnost výrobku by měla být doložena příslušným certifikátem.

Je při výběru důležitý věk dítěte?

Pokud bude skluzavka primárně určena dětem, tak rozhodně ano. Na každém výrobku by měla být uvedena doporučená věková kategorie, pro kterou je skluzavka vhodná.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku skluzavek do bazénu