Sprej proti kunám

Ochrání motor, půdu i kůlnu.

ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat sprej proti kunám

Kuny jsou malé šelmičky, jsou velmi obratné, chytré, hravé a lstivé. To, že vaši domácnost okupuje kuna, poznáte podle hluku, který vydávají v nočních hodinách, kdy se vydávají za potravou. Mimo jejich potravu možná pravděpodobně ucítíte nesnesitelné pachy jejich moči a trusu, které používá opakovaně k označení teritoria. Ať už se kuna zabydlí na půdě nebo v autě, vždy za sebou zanechá velké škody.

Kuna na půdě nebo v autě

Aby se kuna dostala do podkroví či izolace střechy, stačí ji k tomu díra o velikosti tenisové míčku. Cesta vzhůru pro ni není nijak obtížná, protože umí dobře šplhat. Kuna se často dostane i do střech novostaveb. Stačí jí k tomu opravu malé štěrbiny pod odstávající taškou na střeše, špatně uzavřená konstrukce nebo pootevřená okna.

Při zabydlování kuny pošlapávají izolaci a vynášejí ji pryč. Navíc za sebou zanechávají výkaly a zbytky potravy. Jsou-li kuny ve střešní izolaci delší dobu, většinou je nutné střechu rozkrýt a vyměnit izolaci. Před tím je nutný úklid a desinfekce. Je nutné přijít na to, kudy se kuna do střechy dostává, a toto místo opravit. Často je problém přijít na to, kudy kuna do střechy chodí.

Ochrana na 6 měsíců
SHERON Sprej proti kunám 300 ml
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

S příchodem zimy a chladného počasí se pro kunu stává lákavý teplý motor auta. Zpravidla přibíhají k autu těsně po příjezdu. Během chvíle dokáží zničit vybavení pod palubovou deskou. Nejčastěji okusují zapalovací kabely, pryžové kabely a elektrické kabely zbavují izolace.

Pachové odpuzovače

Kuny jsou velmi chytré a nenechají se snadno zmást. Účinnost některých domácích metod, jako jsou různé pachové nástrahy v podobě vlasů nebo zvířecích chlupů je proto často úspěšná jen krátkodobě, případně vůbec.

Proto je lepší použít profesionálně připravené odpuzovače kun, jejichž účinnost je vyšší. Ale i tyto pachové odpuzovače kun je potřeba poměrně často obnovovat, aby se pach občas měnil a kuna si na něj nezvykla.

o auta
LIQUI-MOLY Sprej proti hlodavcům 200 ml
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Spreje proti kunám patří k nejběžnějším pomocníkům. Sprej funguje na bázi odpudivé vůně či smradu, můžete použít v podkroví, v autě či ve sklepě. Stačí ho nastříkat na místa, kde je pravděpodobné, že se kuna pohybuje.

Pachové spreje proti kunám obsahují různé druhy složek, které jim vadí, například přírodní extrakt ze stromu Margoza. U všech metod pachového odpuzování platí, že je před jejich aplikací potřeba důkladně zbavit oblast od pachu kun. Nevýhodou těchto způsobů odpuzování je nutná opakovaná aplikace, přibližně 1x týdně.

Typy sprejů

Na trhu je k dostání mnoho typů sprejů nebo návnad určených k odehnání nebo i usmrcení této šelmičky. Přestože je kuna schopná napáchat na vašem majetku velké škody, je zákonem chráněná, a proto se jí nesnažte ublížit.

Samolepící polštářky
Norbert Schaub STOP ANTI MARDER spray 200 ml
ca. 300 CZK
Aktuálni cena
Značka Popis
Hagopur Pachový odpuzovač Hagopur je vyroben na bázi přírodních pachů, imitujících pachovou stopu nepřátel kuny v kombinaci s biologicky odbouratelným nosičem, vyniká velkou účinností a širokou možností použití proti kunám, tchořům a lasičkám. Postřik proti kunám chrání kabely, brzdové hadičky a elektrické přístroje v automobilech. Zamezuje škodám vzniklým v důsledku přehryznutí. Nástřik je nutné opakovat každých asi 6 týdnů, přípravek nepoužívejte uvnitř automobilu nebo v blízkosti přívodů vzduch, jinak hrozí nebezpečí vzniku nepříjemného zápachu v interiéru vozu. Cena spreje se pohybuje kolem 400 Kč.
AgroBio Přírodní sprej na odpuzování kun. Po aplikaci přípravku se vytváří ochranný film, který zamezuje nechtěnému přístupu kunám, a jejich škodám, které způsobují. Výrobek je vhodný pro obecné prostory jako půdní vestavby, kůlny, sklady, stáje, chlévy, kurníky a pod. Používá se také proti překusování a okusování kunami kabelů, izolace a plastů a proti dalšímu poškození elektrických částí motoru u aut. Sprej lze nastříkat i na pohyblivé části. Vůně odpuzující látky je pro kuny velmi nepříjemná a ošetřenému prostoru se vyhýbá. Obsažené látky účinkují velmi rychle a dlouhodobě. Je dodáván o objemu 0,5 litru a koupíte ho za cca 220 Kč.
Kemo Další velice účinný sprej pro ošetření prostoru proti vniknutí kuny, lze ho použít na motorový prostor automobilu, garáže, stropy, půdy atd. Nepříjemné aroma přírodních velmi účinných látek odpuzuje jak kuny, tak i jiné škodlivé hlodavce z oblasti aplikace. Cena se pohybuje podle velikosti balení od 400 – 700 Kč.
Antifer Netoxický a vysoce účinný pachový ohradník, který lze použít na ochranu půdy, sklepa, pozemku nebo auta. Přípravek aplikujte několika vstřiky na jakýkoli nasákavý materiál, například na látku, přiloženou houbičku nebo buničinu a umístěte na místo výskytu kuny. Při použití na automobily umístěte nasáklou látku nebo houbičku, která je postříkaná přípravkem, přímo pod auto. Anifer koupíte za cca 350 Kč.

Další spreje, které chrání především vaše automobily, jsou k dostání od značek jako Carlson, Atol, Sheron, K2, Motip a jiné. Tyto typy sprejů vytváří po nastříkání na dráty a kabely lepkavý ochranný film, jejich cena se pohybuje od 100 – 600 Kč.

Jméno
Ochrana na 6 měsíců
o auta
Samolepící polštářky
Ochrana kabeláže
Image
Produkt
SHERON Sprej proti kunám 300 ml
LIQUI-MOLY Sprej proti hlodavcům 200 ml
Norbert Schaub STOP ANTI MARDER spray 200 ml
Sprej na ochranu kabeláže proti hlodavcům a kunám 400 ml
Cena ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena