Nejlepší svářečky na na plněný drát 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Güde SG 121 A-SYN 20075
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat svářečku na plněný drát

Při výběru svářečky na plněný drát byste měli zvážit několik klíčových aspektů:

  • Výkon zařízení: Je důležité zvolit svářečku s dostatečným výkonem pro typ a tloušťku materiálu, se kterým budete pracovat.
  • Nastavitelnost parametrů: Možnost upravit napětí a rychlost podávání drátu umožňuje přizpůsobit svářečku různým svářecím úlohám.
  • Portabilita: Pokud potřebujete svou svářečku přenášet, hledat kompaktní a lehké modely může představovat výhodu.
  • Kvalita a trvanlivost: Zvolení svářečky od renomovaného výrobce s dobrou pověstí v oblasti kvality a odolnosti může přinést delší životnost a lepší výsledky sváření.
  • Uživatelské rozhraní: Pro pohodlnější práci vyberte svářečku s intuitivním ovládáním a přehledným displejem.
  • Cena a dostupnost náhradních dílů: Při výběru svářečky je nutné zvážit celkové náklady, včetně ceny a dostupnosti spotřebního materiálu a náhradních dílů.

Tato kriteria jsou základními vodítky pro to, aby byla svářečka na plněný drát vhodná pro dané pracovní požadavky a byla spolehlivým průvodcem v dílně.

Svářečka na plněný drát - náš výběr

Güde SG 121 A-SYN 20075
přečíst recenzi
Výrobce: GÜDE
Max. svářecí proud: 120 A
Typ svářečky: invertorové
Hmotnost: 8 kg
Max. průměr elektrod: 0.9 mm
Rozměry: 330 x 140 x 240 mm
Zobrazit více
Třída izolace: H
Rozsah svařovacího proudu: 25 - 120 A
Vstupní napětí: 230 V
Svářečka Güde SG 121 A-SYN je kompaktní invertorové zařízení napájené 230V ~ 50Hz s IGBT technologií. Přístroj umožňuje svařování plněným drátem bez nutnosti použití plynové láhve, s proudovým rozsahem 50 - 120 A a doporučenou tloušťkou materiálu 2 - 6 mm. Tepelná ochrana, chladící ventilátor a nastavitelná rychlost podávání drátu jsou standardem.
Zobrazit méně
Tuson SV120-F
přečíst recenzi
Výrobce: Tuson
Max. svářecí proud: 90 A
Typ svařování: FCAW
Hmotnost: 14 kg
Zobrazit více
Svářecí stroj Tuson SV120-F na plněný drát funguje bez dodatečného plynu, což umožňuje jeho mobilnější použití. Oblouk se vytváří při kontaktu drátu s kovem. Přístroj má nastavitelný svařovací proud a rychlost podávání drátu. Je vybaven tepelnou ochranou a umožňuje použití cívek až do 1 kg. Vhodný pro svařování oceli do síly 2,5 mm.
Zobrazit méně
iWELD Multiflux 153 Syn NoGas SET 1 + kukla eco Panter 80MLTFLUX153/SET1
Výrobce: Iweld
Na trubičkový drát: ano
Rozsah svařovacího proudu: 20 - 140 A
Zobrazit více
Invertorová svářečka iWeld Multiflux 153 Syn NoGas vhodná pro práci s trubičkovým plněným drátem bez použití ochranného plynu. Podporuje synergické nastavení, má dvoukladkový podavač pro cívky do 1 kg a integrovaný MIG hořák. Připojení 230V, proud MMA až 26,7A, MIG až 22A. Rozměry: 325 x 165 x 225 mm, hmotnost 5,24 kg. Set obsahuje svářečku a svařovací masku.
Zobrazit méně
Proteco CO2 MIG 175
přečíst recenzi
Výrobce: Proteco
Hmotnost: 40 kg
Na trubičkový drát: ano
Rozsah svařovacího proudu: 40 - 160 A
Zobrazit více
Svářečka Proteco CO2 MIG 175 pracuje na napětí 230 V ~ 50 Hz, s maximálním odebíraným proudem 34 A a rozsahem svařovacího proudu 40 A / 16 V - 160 A / 22 V. Přístroj je vybaven otočným přepínačem pro nastavení napětí a motor podavače pro nastavení rychlosti posuvu drátu. Dále obsahuje tepelnou ochranu proti přehřátí.
Zobrazit méně
PanterMax MIG210FALCO
přečíst recenzi
Výrobce: PanterMax
Typ svařování: MIG-MAG
Hmotnost: 7.5 kg
Třída izolace: F
Rozsah svařovacího proudu: 30 - 180 A
Na trubičkový drát: ano
Zobrazit více
Svářečka PanterMax MIG210FALCO je IGBT invertorová jednotka s rozsahem svařovacího proudu 30-180 A pro MIG a 20-160 A pro MMA. Napětí na prázdno je 55 V s účinností 85%. Má mikro rozměry 350x150x270mm, hmotnost 7,5 kg, 32bitové procesorové řízení a LED displej. Nabízí funkce jako Synergie, HOT START, ARC FORCE, VDR, dvoukladkový podavač cívek s průměrem 0,6/0,8/0,9/1,0 mm pro MIG a 2,0/2,5/3,2 mm pro MMA.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Svářečka na plněný drát

Jak vybrat svářečku na plněný drát

Jaké jsou výhody svářeček na plněný drát ve srovnání s tradičními metodami sváření

Svářečky na plněný drát nabízí několik výhod ve srovnání s ostatními svářecími metodami. Díky použití samoochranného svářecího drátu ‘flux-cored’ vynechávají potřebu používání ochranného plynu, což je ekonomicky výhodné a usnadňuje sváření v prostředí, kde je obtížné kontrolovat zásobování plynem. Kromě toho je tento typ svářečky vynikající pro práci v náročných venkovních podmínkách, protože svářecí oblouk je méně ovlivněn větrem než při MIG/MAG sváření. Svářečky na plněný drát také umožňují vyšší rychlost sváření a jsou schopné efektivně spájet i silnější materiály.

Lze s použitím svářečky na plněný drát svářet všechny typy materiálů

Svářečky na plněný drát jsou ideální pro práci s širokou škálou ocelových slitin, včetně nízkouhlíkových, nízkolegovaných a nerezových ocelí. Avšak pro sváření specifických materiálů jako jsou hliník nebo titan mohou být potřeba speciální typy plněného svářecího drátu a přizpůsobené svářecí techniky. Je výhodné se předem informovat o vhodném svářecím drátu pro konkrétní materiál a zjistit, zda je vaše svářečka kompatibilní s příslušným drátem.

Jak se o svářečku na plněný drát starat

Údržba svářečky na plněný drát by měla zahrnovat pravidelné čištění, kontroly a případné výměny opotřebených dílů. Je doporučeno alespoň jednou za měsíc provést visuální prohlídku zařízení a odstranit nahromaděný prach a nečistoty. Taktéž je potřeba kontrolovat a čistit svářecí dráty a vodící role, aby se zabránilo zbytečnému opotřebování nebo zaseknutí drátu. Po každém dlouhodobém užívání je vhodné zkontrolovat a případně vyměnit kontaktní hroty a trysky, které se opotřebují a mají zásadní vliv na kvalitu svářečky. Důkladná a systematická údržba prodlouží životnost zařízení a zajistí stálou vysokou kvalitu sváření.

Je možné použít svářečku na plněný drát bez předchozích zkušeností se svářením

Svářečka na plněný drát
Güde SG 121 A-SYN 20075

Svářečka na plněný drát může být vhodná pro začátečníky, protože pracuje relativně jednoduše a je méně citlivá na nepřesné pohyby a vzdálenost od svářeného materiálu. Nicméně i přesto je nezbytné se seznámit se základními svářecími technikami a bezpečnostními opatřeními. Začátečníci by měli zvážit účast na odborném školení nebo zhlednout instruktážní videa, abyste si osvojili správné postupy a techniky, což významně zlepší kvalitu svářených spojů a zajistí bezpečnou práci.

Jaké ochranné vybavení je nezbytné při práci se svářečkou na plněný drát

Při práci se svářečkou na plněný drát je důležité chránit se před nebezpečnými účinky svařovacího oblouku a horkého kovu. Nezbytné ochranné pomůcky zahrnují:

  • Svářecí masku nebo štít s odpovídajícím filtračním stupněm pro ochranu očí a obličeje.
  • Ochranné rukavice odolné vůči teplu, které umožňují dostatečnou obratnost při manipulaci se svářecím zařízením.
  • Ochranný oblek nebo oděv z nehořlavého materiálu, chránící kůži před jiskrami a UV zářením.
  • V případě práce v prostředí s málo ventilace je doporučeno nosit respirátor nebo masku pro ochranu dýchacích cest.

Bezpochyby, pečlivý výběr a nošení osobních ochranných pomůcek je zásadní pro bezpečnou práci se svářečkou na plněný drát.

Zobrazit kompletní nabídku Svářečka na plněný drát