Tekuté hřebíky

Jednoduchá práce bez použití vrtačky.

ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat tekuté hřebíky

  • Tekuté hřebíky poslouží obdobně jako běžné hřebíky.
  • Tekuté hřebíky jsou ve skutečnosti lepidlo, které splní stejný účel.
  • Tekuté hřebíky se dodávají ve dvou typech různě velkých balení.
  • Hlavní složkou tekutých hřebíků jsou polymery. Ty k sobě bez obav přichytí dva různé materiály s rozdílnými vlastnostmi.

Druhy tekutých hřebíků

Tekuté hřebíky jsou ve skutečnosti lepidlo, které splní stejný účel. Ne všechna lepidla jsou však vhodné na každý materiál. My se podíváme na dva základní druhy tekutých hřebíků.

Druh tekutých hřebíků Charakteristika
Montážní tekuté hřebíky Tekuté hřebíky označené jako montážní se dají použít takřka na všechny materiály s výjimkou citlivého povrchu. Ten by totiž složení hřebíků mohlo nenávratně poškodit.
Transparentní tekuté hřebíky Na citlivé materiály jako jsou polystyren, mramor, zrcadlo, aj. potřebujete použít jiný druh tekutých hřebíků s šetrným složením. Bez obav tak můžete v koupelně nalepit zrcadlo na zeď, aniž by se vám poškodil jeho povrch.

Víte, že…?

Ve stavebninách či na internetu narazíte na další druhy tekutých hřebíků s určením na konkrétní materiál, např. kov, sklo, dřevo, beton, keramiku aj. Proto pokud si nebudete jisti, zda zvolit montážní či transparentní lepidlo, můžete si vybrat z této nabídky.

Vynikající přilnavost
CEYS Montack Transparentní tekuté hřebíky 135g

Balení tekutých hřebíků

Tekuté hřebíky se dodávají ve dvou typech různě velkých balení.

  • Pro připevnění malého předmětu pro vás bude ideální zakoupit tekuté hřebíky v tubě cca o 80 g lepidla. Balené připomíná zubní pastu, jen je v kovovém obalu.
  • Pro větší plochy se pak hodí zakoupit tekuté hřebíky v kartuši. K tomu však budete potřebovat i speciální kovovou pistoli, za jejíž pomocí hřebíky z kartuše dostanete. Balení jsou různého obsahu od 290 ml až do 750 ml. Výhodou kartuše je, že vytlačí opravdu všechen její obsah, zatímco v tubě mohou ještě zbytky lepidla zůstat.

Víte, že…?

Speciálním druhem, jsou tekuté hřebíky v montážní pásce. Její aplikace není nijak složitá. Jednoduše pásku přilepíte na předmět, jelikož je oboustranná, pak strhnete i vrchní část pásky a můžete předmět ukotvit.

Lepení dřeva
Distyk tekuté hřebíky 310g

Složení

Jestli pořád nevěříte tomu, že už se nemusíte trápit s hmoždinkou a hřebíkem, ale stačí použít tekuté hřebíky alias lepidlo, možná vás přesvědčí jeho složení. Hlavní složkou jsou polymery. Ty k sobě bez obav přichytí dva různé materiály s rozdílnými vlastnostmi.
Můžete je bez obav používat jak interiéru, tak v exteriéru, kde dokážou odolávat jak vodě, vlhkosti, větru, ale i působení UV záření. Tím, že skvěle drží i ve vodě, lze je používat i pod vodou či jako tmel např. v koupelně.

Nejznámější značky

Profesionálové či zkušení kutilové již vědí, jakou značku mají upřednostnit a s kterou se jim pracuje nejlépe. Pro ty z vás, kteří budou tekuté hřebíky kupovat poprvé, jsme vybrali nejznámější a dostupné značky.

  • Den Braven: Česká společnost specializující se na výrobu stavební chemie v podobě tekutých hřebíků, tmelů, či jiných druhů lepidel se právem stala jedničkou na trhu, hlavně díky jejím produktům, které jsou oblíbené a především spolehlivé.
  • Soudal: Další zástupce se rovněž věnuje výrobě tekutých hřebíků, ale i montážní pěny aj. Do Česka se tato evropská společnost dostala už roku 1994.
Univerzální lepidlo
Den Braven 50508SL Tekuté hřebíky 310 ml, krémové

Pattex: Valná většina z vás si jistě vybaví reklamu na Pattex, kdy herec v reklamě je přilepen ke stropu. Možná si říkáte, že reklama je již za hranicí pravdy, ale ten kdo jejich produkty zná, ví, že jsou extrémně silné a spolehlivé.

Cena

Pořizovací cena tekutých hřebíků bude různá. Musíte zvážit velikost a druh balení a hlavně druh hřebíků.

Cena do 50 Kč

Za velmi nízkou cenu máte možnost vybrat si s tekutých hřebíků v tubě, kde jak víte, je obsah lepidla cca 80 g. Ideální pro uchycení drobných předmětů.

Rychlá přilnavost
M.A.T. hřebíky a šrouby 310ml

Cena od 50 Kč do 200 Kč

Na řadu přichází tekuté hřebíky v kartuši, ale v menším balení jen do 400 ml. Vybírat můžete jak transparentní tak montážní typ. Expresní tekuté hřebíky lze v této kategorii také pořídit, ale v malém balení.

Cena nad 200 Kč

Rozdíl oproti předchozí kategorii je jen ve velikosti balení kartuše, kdy jsou tekuté hřebíky k dispozici až do 750 ml. Měli byste však myslet i na to, že k tekutým hřebíkům v kartuši budete potřebovat i pistoli, jejíž cena se pohybuje od 150 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat tekuté hřebíky?

Montážní hřebíky je možné použít na každý materiál. Používat byste je však neměli na citlivé povrchu. Zde je nutné použít transparentní tekuté hřebíky.

Co jsou expresní tekuté hřebíky?

Speciální kategorií jsou expresní tekuté hřebíky. Liší se v prvním momentu uchycení. Protože když používáte tekuté hřebíky montážní či transparentní, postup je takový, že nejprve na předmět, který chcete připevnit, nanesete lepidlo, chvilku počkáte a až pak předmět upevníte ke zdi. Zatímco expresní tekuté hřebíky nanesete a hned připevníte.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vynikající přilnavost
Lepení dřeva
Univerzální lepidlo
Rychlá přilnavost
Lepí dekorace
Image
Produkt
CEYS Montack Transparentní tekuté hřebíky 135g
Distyk tekuté hřebíky 310g
Den Braven 50508SL Tekuté hřebíky 310 ml, krémové
M.A.T. hřebíky a šrouby 310ml
CEYS Montack Profesional montážní lepidlo 20g
Cena ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.