15 nejlepších tekutých hřebíků 2023

Jednoduchá práce bez použití vrtačky.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
CEYS Montack Transparentní tekuté hřebíky 315g

Jak vybrat tekuté hřebíky

  • Tekuté hřebíky poslouží obdobně jako běžné hřebíky.
  • Tekuté hřebíky jsou ve skutečnosti lepidlo, které splní stejný účel.
  • Tekuté hřebíky se dodávají ve dvou typech různě velkých balení.
  • Hlavní složkou tekutých hřebíků jsou polymery. Ty k sobě bez obav přichytí dva různé materiály s rozdílnými vlastnostmi.

Tekuté hřebíky - náš výběr

Ceys montack tekuté hřebíky

Tekuté hřebíky interiér exteriér

CEYS Montack HIGH TACK Tekuté hřebíky 450 g
přečíst recenzi
Výrobce: Ceys
Použití: do interiéru i exteriéru
Typ: lepidla
Den Braven tekuté hřebíky, 310 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Den Braven
Hmotnost balení: 0.8 kg
Distyk tekuté hřebíky 310g
přečíst recenzi
Výrobce: Distyk
Velikost balení: 310 ml
Typ: lepidla
Den Braven hřebíky a šrouby v tubě 310g
přečíst recenzi
Výrobce: Den Braven
Velikost balení: 310 ml
Barva: béžové
SIKA SIKAFLEX 118 Extreme grab 290 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Sika
Použití: na dřevo
Typ: lepidla
Velikost balení: 290 ml
Zobrazit kompletní nabídku tekutých hřebíků

Jak vybrat tekuté hřebíky

Druhy tekutých hřebíků

Tekuté hřebíky jsou ve skutečnosti lepidlo, které splní stejný účel. Ne všechna lepidla jsou však vhodné na každý materiál. My se podíváme na dva základní druhy tekutých hřebíků.

Druh tekutých hřebíků Charakteristika
Montážní tekuté hřebíky Tekuté hřebíky označené jako montážní se dají použít takřka na všechny materiály s výjimkou citlivého povrchu. Ten by totiž složení hřebíků mohlo nenávratně poškodit.
Transparentní tekuté hřebíky Na citlivé materiály jako jsou polystyren, mramor, zrcadlo, aj. potřebujete použít jiný druh tekutých hřebíků s šetrným složením. Bez obav tak můžete v koupelně nalepit zrcadlo na zeď, aniž by se vám poškodil jeho povrch.

Víte, že…?

Ve stavebninách či na internetu narazíte na další druhy tekutých hřebíků s určením na konkrétní materiál, např. kov, sklo, dřevo, beton, keramiku aj. Proto pokud si nebudete jisti, zda zvolit montážní či transparentní lepidlo, můžete si vybrat z této nabídky.

tekuté hřebíky
CEYS Montack Transparentní tekuté hřebíky 315g

Balení tekutých hřebíků

Tekuté hřebíky se dodávají ve dvou typech různě velkých balení.

  • Pro připevnění malého předmětu pro vás bude ideální zakoupit tekuté hřebíky v tubě cca o 80 g lepidla. Balené připomíná zubní pastu, jen je v kovovém obalu.
  • Pro větší plochy se pak hodí zakoupit tekuté hřebíky v kartuši. K tomu však budete potřebovat i speciální kovovou pistoli, za jejíž pomocí hřebíky z kartuše dostanete. Balení jsou různého obsahu od 290 ml až do 750 ml. Výhodou kartuše je, že vytlačí opravdu všechen její obsah, zatímco v tubě mohou ještě zbytky lepidla zůstat.

Víte, že…?

Speciálním druhem, jsou tekuté hřebíky v montážní pásce. Její aplikace není nijak složitá. Jednoduše pásku přilepíte na předmět, jelikož je oboustranná, pak strhnete i vrchní část pásky a můžete předmět ukotvit.

ceys montack tekuté hřebíky
CEYS Montack Transparentní tekuté hřebíky 135g

Složení

Jestli pořád nevěříte tomu, že už se nemusíte trápit s hmoždinkou a hřebíkem, ale stačí použít tekuté hřebíky alias lepidlo, možná vás přesvědčí jeho složení. Hlavní složkou jsou polymery. Ty k sobě bez obav přichytí dva různé materiály s rozdílnými vlastnostmi.
Můžete je bez obav používat jak interiéru, tak v exteriéru, kde dokážou odolávat jak vodě, vlhkosti, větru, ale i působení UV záření. Tím, že skvěle drží i ve vodě, lze je používat i pod vodou či jako tmel např. v koupelně.

Nejznámější značky

Profesionálové či zkušení kutilové již vědí, jakou značku mají upřednostnit a s kterou se jim pracuje nejlépe. Pro ty z vás, kteří budou tekuté hřebíky kupovat poprvé, jsme vybrali nejznámější a dostupné značky.

  • Den Braven: Česká společnost specializující se na výrobu stavební chemie v podobě tekutých hřebíků, tmelů, či jiných druhů lepidel se právem stala jedničkou na trhu, hlavně díky jejím produktům, které jsou oblíbené a především spolehlivé.
  • Soudal: Další zástupce se rovněž věnuje výrobě tekutých hřebíků, ale i montážní pěny aj. Do Česka se tato evropská společnost dostala už roku 1994.
tekuté hřebíky interiér exteriér
CEYS Montack HIGH TACK Tekuté hřebíky 450 g

Pattex: Valná většina z vás si jistě vybaví reklamu na Pattex, kdy herec v reklamě je přilepen ke stropu. Možná si říkáte, že reklama je již za hranicí pravdy, ale ten kdo jejich produkty zná, ví, že jsou extrémně silné a spolehlivé.

Cena

Pořizovací cena tekutých hřebíků bude různá. Musíte zvážit velikost a druh balení a hlavně druh hřebíků.

Cena do 50 Kč

Za velmi nízkou cenu máte možnost vybrat si s tekutých hřebíků v tubě, kde jak víte, je obsah lepidla cca 80 g. Ideální pro uchycení drobných předmětů.

tekuté hřebíky
CEYS Montack Tekuté hřebíky 450 g

Cena od 50 Kč do 200 Kč

Na řadu přichází tekuté hřebíky v kartuši, ale v menším balení jen do 400 ml. Vybírat můžete jak transparentní tak montážní typ. Expresní tekuté hřebíky lze v této kategorii také pořídit, ale v malém balení.

Cena nad 200 Kč

Rozdíl oproti předchozí kategorii je jen ve velikosti balení kartuše, kdy jsou tekuté hřebíky k dispozici až do 750 ml. Měli byste však myslet i na to, že k tekutým hřebíkům v kartuši budete potřebovat i pistoli, jejíž cena se pohybuje od 150 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat tekuté hřebíky?

Montážní hřebíky je možné použít na každý materiál. Používat byste je však neměli na citlivé povrchu. Zde je nutné použít transparentní tekuté hřebíky.

Co jsou expresní tekuté hřebíky?

Speciální kategorií jsou expresní tekuté hřebíky. Liší se v prvním momentu uchycení. Protože když používáte tekuté hřebíky montážní či transparentní, postup je takový, že nejprve na předmět, který chcete připevnit, nanesete lepidlo, chvilku počkáte a až pak předmět upevníte ke zdi. Zatímco expresní tekuté hřebíky nanesete a hned připevníte.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku tekutých hřebíků