Termotaška na jídlo

Svačinka i oběd s sebou kamkoliv.

ca. 100 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 300 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 3 400 CZK

Jak vybrat termotašku na jídlo

  • Velikost – provedení termotašky na jídlo je hned v několika velikostech. Od malých dětských až po velké na rodinné pikniky.
  • Materiál -jJelikož jsou termotašky určeny pro přenášení jídla, vyrábí se ze speciálního polyesteru, neobsahuje bisfenol A, PVC či jiné škodlivé látky.
  • Výdrž – termotaška je schopná udržet požadovanou teplotu potravin v rozmezí 2 až 4 hodin.
  • Údržba – v žádném případě tašku neponořujte do vody, ale otřete jí vlhkým hadříkem. Použít můžete i mýdlo, ale musí být neutrální a neabrazivní.

Velikost termotašky

Provedení termotašky na jídlo je hned v několika velikostech. Od malých dětských až po velké na rodinné pikniky.

Dětská termotaška

Dětské tašky mají objem 2,3 l a hodí se jak pro děti školního věku, tak i děti předškolní, když jedou někam na výlet a nechcete, aby se jim jídlo zkazilo. Samotná taška je velmi lehká, její hmotnost nepřekročí 150 g. Rozměry jsou rovněž uzpůsobeny dětské postavě, v tomto případě termotaška, tvarem spíše jako batoh, má výšku 23 cm, šířku 185 cm a hloubku 75 cm. Vybírat můžete i z mnoha dětských motivů od kytiček až po fotbalové míče.

Na nákup
GFT Nákupní termotaška

Termotašky do 10 l

Tašky pro dospělé začínají na objemu 2,8 l, což je ideální na oběd i svačinu. Menší tašky jsou obdélníkového tvaru a mají vyztužené madlo. Některé tašky větších rozměrů mají vnitřek rozdělený na dvě komory. Zároveň termotašky s větším objemem jsou vybaveny popruhem přes rameno pro lepší nošení. Design je univerzální, tak aby vyhovoval jak mužům, tak i ženám.

Velké termotašky

Na pikniky, či jiné rodinné výlety se vyplatí používat termotašky na jídlo s velkým objemem. Můžete se s nimi mnohdy sehnat i u pracovníků rozvážející např. pizzu či jiné pokrmy, aby u vašich dveří byly stálé teplé.

Víte, že…?

Nemusíte se omezovat jen na barevné varianty od prodejců, ale můžete si nechat vyrobit i tašku dle svého přání a s vlastním potiskem.

Na piknik
Delphin Termotaška s příborem Area FullCOOL + Carpath

Materiál termotašky

Jelikož jsou termotašky určeny pro přenášení jídla, vyrábí se ze speciálního polyesteru, neobsahuje bisfenol A, PVC či jiné škodlivé látky. Proto u kvalitních tašek hledejte vždy informaci BPA free a PVC free.

Aby pokrm vydržel dlouho teplý, potřebujete u tašky dobré izolační vlastnosti. Nejlepší je proto isolace IsoTec, která využívá vícevrstvou konstrukci, jenž tvoří lehká pěna s vysokou hustotou. Kolem této izolace je ještě tkaná textilie a voděodolná vrstva zvaná PEVA.

Výdrž termotašky na jídlo

Termotaška na jídlo slouží opravu jen k přenášení jídla z místa A do bodu B. Rozhodně nejsou vhodné pro delší uchovávání potravin. Nicméně termotašku můžete vybavit i chladícími náplněmi, kdy rázem z tašky pro udržení teploty udělat tašku chladící. Nebudete to však na nijak závratnou dobu, ale obecně se jedná o 2 až 4 hodiny.

Do školy
Spokey Lunch Box Blue svačinová termotaška s plastovým boxem

Víte, že…?

S termotaškou se nemusíte omezovat jen na jídlo. Bez problému udrží i teplotu nápoje, kdy zejména v létě oceníte studený drink, kdy navíc použijete i chladicí destičky. Jen si dejte pozor na pevnost tašky, ať se nevrátíte domu jen s utrženým popruhem.

Údržba termotašky

Občas se může stát, že se jídlo v termotašce vysype, či v horším případě se vyleje omáčka nebo polévka. V žádném případě tašku neponořujte do vody, ale otřete jí vlhkým hadříkem. Použít můžete i mýdlo, ale musí být neutrální a neabrazivní.

Tašku nepokládejte na rozpálené předměty, nezahřívejte ji, ani ji nevkládejte do mrazáku za účelem delšího uchování chladu. Tím byste ji zaručeně poškodili.

Pro rybáře
Mivardi jídelní termotaška Camo CODE

Nejznámější značky

Firem prodávajících termotašky na jídlo je spoustu. Značka není ani tak důležitá jako použitý materiál, který neškodí našemu zdraví. Nicméně zárukou kvality, jistoty a bezpečí jsou např. značky Spokey, Thermos Cool či Ezetil.

Cena

Ceny termotašek na jídlo v porovnání s vyhozenými penězi za zkažený pokrm, či žaludeční problémy jsou zanedbatelné. Když už tedy teď víte, na co se při výběru kvalitní termotašky na jídlo zaměřit, můžeme plynule přejít k její ceně, která vás určitě zajímá.

Cena Popis
Cena do 300 Kč Termotašky v této cenové nejsou vhodné na cestu delší než 1 h. Sem mohou spadat tašky, které pořídíte v obchodních centrech. Ty jsou tvořeny jen jednou vrstvou a slouží výhradně k převozu chlazených produktů. Pokud však narazíte na termotašku, která bude mít více vrstev, nezapomeňte se podívat na materiál z kterého byla vyrobena. Pravděpodobně bude obsahovat PVC či jiné nevhodné látky.
Cena od 300 Kč 500 Kč Do 500 Kč pro vás nebude problém sehnat termotašku pro děti či na oběd do práce. Disponují obsahem až 4 l a odnímatelným popruhem na ramena v unisex designu.
Cena nad 500 Kč Velikosti termotašky na jídlo se meze nekladou. Nad 500 Kč vás již nic nelimituje. Jen doporučujeme zvážit, zda využijete dvoukomorový vnitřek či nikoliv, případně si zjistit, zda je možné ho i kdykoliv vyndat.

Otázky a odpovědi

Lze zvýšit účinnost termotašky?

Termotaška je schopná udržet teplotu díky speciální izolační fólii. Funguje stejně jako pasivní chlazení, vnitřní teplota je tedy závislá na teplotě potravin, které do tašky vložíte. Teplotu může termotaška podle kvality udržet 3 – 6 hodin. Chladící účinek však můžete zvýšit díky chladícím vložkám, které se namrazené vloží do tašky. Pokud chcete udržet jídlo teplé, vložky jednoduše nahřejete.

Jak velkou tašku koupit?

To, jak velkou tašku využijete, závisí na tom, jakým způsobem ji budete používat. Termotaška s objemem okolo 0,5 litru je vhodná pro jednu osobu. Velké tašky mohou mít objem od 15 – 20 litrů, pohodlně poslouží celé rodině na delším výletě nebo dovolené.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Na nákup
Na piknik
Do školy
Pro rybáře
Na kolečkách
Image
Produkt
GFT Nákupní termotaška
Delphin Termotaška s příborem Area FullCOOL + Carpath
Spokey Lunch Box Blue svačinová termotaška s plastovým boxem
Mivardi jídelní termotaška Camo CODE
Reisenthel Carrycruiser červený nákupní košík na kolečkách
Výrobce
B2B Partner
Delphin
Spokey
Mivardi
Reisenthel
Barva
černá
modré
zelené
červená
Cena ca. 100 CZK ca. 1 000 CZK ca. 300 CZK ca. 1 800 CZK ca. 3 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena