14 nejlepších topení do auta 2023

Vytopí auto a rozmrazí okna.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
24V Naftové topení 5 kW Bufik - Nezávislé topení do kamionů/auta, Bufik, Naftové Topení 24V, vlastní naftový okruh, Nezávislé topení na 24V

Jak vybrat topení do auta

  • Topení do auta stačí instalovat a zapojit do zapalování.
  • Auto můžete vyhřívat hned několika způsoby, oblíbený je ventilátor i přímotop.
  • Samostatnou kategorií je elektrické nezávislé topení. K jeho připojení potřebujete 230 V zásuvku.

Topení do auta - náš výběr

Topení do auta 12V

Teplovzdušná topení do auta

Zobrazit kompletní nabídku topení do auta

Jak vybrat topení do auta

Druhy topení do auta

Auto můžete vyhřívat hned několika způsoby, nyní se podíváme na jednotlivé možností a jejich výhody a nevýhody.

Vyhřívací podložka

Stejně jako v létě někdo umisťuje clonu na přední sklo, může takto umístit i vyhřívací podložku. Má za úkol, aby bylo auto připraveno, jakmile budete chtít odjet. Z podložky vede kabel pro připojení do akumulátoru. Zde sledujte hlavně jeho délku, ideálně více jak 150 cm.
S napětím 12 V a výkonem 120 W spotřebuje podložka během 20 minut pouhých 5 až 10 % energie z akumulátoru. Disponuje ochranou proti přehřátí a je vybavena tepelnou pojistkou.

Topení do auta
24V Naftové topení 5 kW Bufik - Nezávislé topení do kamionů/auta, Bufik, Naftové Topení 24V, vlastní naftový okruh, Nezávislé topení na 24V

Víte, že…?

Vyhřívací podložku v žádném případě nepoužívejte na rozbité okno, kde je pavouk. Mohl by se vám působením tepla na zmrzlé okno zvětšit.

Keramický topný ventilátor

Malé drobné zařízení, s kterým rovněž bez obav zahřejete okno. Nemusíte se však omezovat jen na použití v autě. Bude se vám hodit, i pokud budete potřebovat vyhřát jiný prostor, například boudu vašemu domácímu mazlíčkovi.

Síťový přímotop

Síťové přímotopy jsou mnohem výkonnější (až 1 400 W), čímž pádem ale potřebují napětí 230 V. Ovládat ho lze na dálku, ale i manuálně. Součástí balení je i držák, který můžete připevnit do auta a s přímotopem pak snadno manipulovat.

Topení do auta 12V
8 kW Bufik - Nezávislé topení do kamionů/auta, Bufik, Naftové Topení 12V, vlastní naftový okruh, Nezávislé topení na 12V

Ionizátor

Nejmodernější typ topení do auta, které mimo ohřívání vzduchu umí i vyčistit vzduch od nepříjemného zápachu, např. výfukových plynů či cigaretového kouře. Ionizátor snadno zapojíte a sám se automaticky vypne po 15 minut, což bohatě stačí k ohřátí a výměně vzduchu.

Typ topení Výhody Nevýhody
Vyhřívací podložka na sklo Můžete ji použít v kterémkoliv autě Vysoká pořizovací cena
  Jednoduchá instalace  
  Ochrana proti přehřátí  
  Spínací hodiny  
Keramický topný ventilátor Silný výkon Pomalejší zahřátí
  Více možností použití Hluk z ventilátoru
  Časové spínací hodiny  
Síťový přímotop Snadná manipulace Větší rozměry topení
  Neoslabuje baterii  
  Disponuje ochranou proti přehřátí  
Ionizátor Moderní technologie Větší rozměry
  Pohlcovač zápachu bez zbytečné chemie  
  Snadná instalace  
  Možnost načasování  

Nezávislé topení

Samostatnou kategorií je elektrické nezávislé topení. K jeho připojení potřebujete 230 V zásuvku. Skrze čerpadlo pak do motoru proudí chladivo, které se postupně ohřívá. Výhodou tohoto řešení je, že se ohřívá celé auto, nikoliv jen interiér vozu.

Víte, že…?

Vybrané modely nezávislého topení do auta lze zapínat a vypínat i dálkovým ovladačem, jenž dosahuje až na vzdálenost 1 km, kterou oceníte zejména tehdy, bydlíte-li na sídlišti a každý den hledáte místo k zaparkování.

Teplovzdušná topení do auta
Deminas | Přídavné topení do auta

Nejznámější značky

Tak jako jsou různé druhy topení do auta, jsou i různé značky.

  • Například výrobě vyhřívací podložky na sklo se věnuje značka Profi Power.
  • Ionizátory se prodávají pod značkou Technaxx, IONKINI či Ionic-Care.
  • Keramický tepelný ventilátor nese nálepku značky Cartrend či Renkforce.
  • Výkonnější tepelné síťové topení hledejte od ověřeného výrobce DEFA.

Nezávislé topení do auta je výrazně dražší, jak později zjistíte, proto si dejte opravdu záležet, od koho si topení zakoupíte. Čtěte recenze a dejte na zkušenosti svých kolegů či známých. A pokud nikdo v blízkém okolí prozatím neměl možnost to vyzkoušet, můžete zvolit například značky Webasto, či se poptejte u svého prodejce automobilu.

Topení do auta
Nezávislé topení do auta SXT Car Heater MS092101 24V 5KW Red-Black (MS092101(245))

Cena

Topení do auta může pro někoho, kdo parkuje celý rok venku, být zařízením k nezaplacení. Ale každá věc má svoji hodnotu. Pojďme se tedy teď podívat na jednotlivé cenové kategorie v závislosti na typu vámi vybraného topení do auta.

Cena do 500 Kč

Za velmi nízkou cenu zvládnete pořídit základní modely topení do auta. Už teď je jasné, že než interiér vozu vytopí, bude to chvíli trvat, jelikož výkon je kolem 120 W. Jedná se o modely keramického topení a obyčejného ionizátoru.

Cena od 500 Kč do 5 000 Kč

Na řadu přicházejí výkonnější modely. Ale s vyšším výkonem roste i požadavek na vyšší provozní napětí, tedy 230 V. Tím pádem v této kategorii do 5 000 Kč seženete síťové topení do auta a kvalitnější ionizátory.

Topení do auta 12V
Výhřevný ventilátor do auta / přídavné topení i na okna 12V

Cena nad 5 000 Kč

Nejdražším řešením topení do auta, je námi poslední uvedený model nezávislého topení, který ohřívá celé auto a ne jen jeho část. Kdo se v autech alespoň trochu vyzná a je zručný, zvládne si nezávislé topení nainstalovat sám. V opačném případě si k jeho pořizovací ceně připočítejte ještě práce servisního technika.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat topení do auta?

Topení vybírejte podle četnosti používání. Při občasném zimním vyjetí si vystačíte s nezávislým topením, pro pravidelné používání můžete zakoupit výhřevný ventilátor. Toto topidlo je na trhu zastoupeno větším počtem výrobků.

Jak funguje topení do auta?

Sednout si v zimě do studeného auta, nebo každé ráno škrábat zmrzlé okno není nic příjemného. Všichni se v té době už jistě těší na léto, až budou moci jen nasednout a vyrazit. S překonáním chladných až mrznoucích rán vám může pomoci topení do auta, které stačí instalovat a zapojit do zapalování.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku topení do auta