17 nejlepších úložných lavic 2023

Multifunkční a praktická.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Meedo Úložná lavice 120 cm masivní borové dřevo

Jak vybrat úložnou lavici

  • Výhodou úložné lavice je především multifunkčnost. Slouží jednak jako místo k sezení, a ještě vám poslouží i jako ukládací prostor.
  • Když budete vybírat lavici s úložným prostorem, můžete volit mezi dvěma základními typy, což jsou venkovní a vnitřní lavice.
  • Dominantním konstrukčním materiálem je zde dřevo, které se používá k výrobě jak venkovních tak i vnitřních typů tohoto produktu.

Úložná lavice - náš výběr

Venkovní úložné lavice

Meedo Úložná lavice 120 cm masivní borové dřevo
přečíst recenzi
Výrobce: Meedo
Hmotnost: 29 kg
Druh materiálu: dřevo
Výška: 90 cm
Keter Eden Garden Bench 265L béžová
přečíst recenzi
Výrobce: Keter
Hmotnost: 14.75 kg
Druh materiálu: plast
Výška: 92.3 cm
Atan Dilka hnědá
přečíst recenzi
Výrobce: Atan
Druh materiálu: dřevo
Výška: 88 cm
Šířka: 124 cm

Úložné lavice na hračky

Úložné lavice před postel

Zobrazit kompletní nabídku úložných lavic

Jak vybrat úložnou lavici

Typy

Když budete vybírat lavici s úložným prostorem, můžete volit mezi dvěma základními typy, což jsou venkovní a vnitřní lavice. Pojďme si k nim říci něco bližšího.

Venkovní lavice

Tento typ lavice se využívá v exteriéru, a to na zahradě nebo například na terase vašeho městského bytu. Většinou se jedná o lavice vyrobené ze dřeva nebo ratanu. Na výběr je široká škála variant, záleží zejména na tom, jaký prostor pro lavici máte na venkovním místě vyhrazený.

Úložná lavice
Meedo Úložná lavice 120 cm masivní borové dřevo

Vnitřní lavice

Lavice s úložným prostorem můžete využít i přímo ve vaší domácnosti. A to jak v kuchyni a obýváku, tak i v předsíni nebo v ložnici. Mohou být vyrobeny z různých typů materiálu. I v tomto případě můžete volit různé velikosti.

Materiál

Jistě vás zajímá, z jakého materiálu se úložné lavice vyrábí.

  • Dominantním konstrukčním materiálem je zde dřevo, které se používá k výrobě jak venkovních tak i vnitřních typů tohoto produktu.
  • U zahradních lavic však často narazíte na ratan, který je také oblíbeným materiálem.
Venkovní úložné lavice
Keter Eden Garden Bench 265L béžová

Aby byla lavice pohodlná, u většiny z nich jsou sedáky polstrované. Často jsou potažené různým typem látky nebo kůže. U lavic, které se využívají v ložnici nebo v předsíni se většinou setkáte s polstrováním celého výrobku, a to z designového hlediska.

Velikost

I když při hledání možná narazíte na úložnou lavici určenou pro jednu osobu, která se nazývá spíše stoličkou, většinou jsou k dispozici místa k sezení pro 2 až tři osoby. Když se budete rozhodovat, jakou velikost si zvolíte, berte v potaz prostor, který máte pro úložnou lavici k dispozici. Existují i rohové úložné lavice, které se využívají především v kuchyni. Další věc, kterou byste měli mít na paměti je, kolik osob bude na lavici sedávat. Jestli je určena pouze pro vás nebo naopak pro návštěvy, které budete hostit.

Víte, že…?

Záleží čistě na vás, jestli dáte přednost polstrované lavici, nebo si raději dokoupíte měkoučké sedáky, popřípadě opěrky podle vlastního vkusu. Obě varianty přispějí k většímu pohodlí i vzhledu domácnosti.

Úložné lavice na hračky
Úložná lavice na hračky, šedá, KESPER

Úložný prostor

Tou největší výhodou tohoto typu lavice je samozřejmě úložný prostor. Máte na výběr několik možností. Můžete zvolit klasiku v podobě výklopného sedáku, ale také novodobé zasunovací přihrádky na věci, ke kterým nepotřebujete mít přístup každý den, což může být například sezónní oblečení. Špatná dostupnost zásuvek umístěných pod stolem mohou vyřešit boční zásuvky, jestliže máte z boku lavice dostatečný prostor.

Design

Pokud patříte mezi ty, kteří si pod pojmem lavice s úložným prostorem vybaví potaženou hnědou nebo červenou koženku, která byla součástí snad každé předrevoluční kuchyně, budete velice překvapeni, co dnešní doba nabízí. K dispozici jsou lavice, které jsou jednoduché, přírodní, které vám zajistí pomyslné teplo domova, nebo můžete volit moderní variantu, jenž bude sice minimalistická, za to ale okouzlující a výrazná.

Cena

Hodnota úložné lavice závisí především na kvalitě materiálů, které zvolíte, dále také na množství čalounění a na velikosti úložného prostoru. Pojďme se podívat na následující tabulku, která nám prozradí konkrétnější informace.

Úložné lavice před postel
Goleto Čalouněná lavice s úložným prostorem 114 x 40 x 40 cm černá
Cena Popis
Do 3 000 Kč Za tuhle částku si můžete pořídit lavici, která rozhodně splní svůj účel, ovšem většinou se jedná o ne příliš kvalitní materiál. Úložný prostor není tak velký. Často se jedná také o venkovní lavice, které nemají čalouněné sezení, takže si budete muset ještě pořídit sedáky.
3 000 – 6 000 Kč Za takové peníze koupíte skvělý a kvalitní výrobek. K dispozici jsou lavice různých velikostí, které mají možnost využití více úložného prostoru v podobě bočních zásuvek. Vnitřní i zahradní lavice jsou čalouněné. I v případě interiérových lavic můžete vybírat mezi kvalitními produkty.
Nad 6 000 Kč Pokud investujete více než pět tisíc korun, pořídíte opravdu luxusní úložnou lavici, a to jak venkovní, tak i vnitřní. Pokud je hlavním materiálem dřevo, jedná se o velmi kvalitní masiv, který vám vydrží desítky let. Můžete také zvolit přední designové kousky, které se pohybují až nad 10 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Proč mít úložnou lavici?

Místa není nikdy dost, což platí snad v každé domácnosti. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří jsou rádi za každou volnou poličku, šuplík či skříňku, kam by mohli ukládat potřebné věci, jistě oceníte úložnou lavici. Její výhodou je především multifunkčnost. Slouží jednak jako místo k sezení, a ještě vám poslouží i jako ukládací prostor.

Jak vybrat úložnou lavici?

Ať už vybíráte lavici s úložným prostorem do jakéhokoliv pokoje ve vaší domácnosti, vždy mějte přesně změřenou hloubku sezení, aby lavice nebyla příliš nízká nebo příliš vysoká od vašeho požadavku. Zjistěte si také, jaká je její nosnost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku úložných lavic