Úložná lavice

Multifunkční a praktická.

ca. 4 200 CZK
ca. 2 000 CZK
ca. 2 300 CZK
ca. 4 500 CZK

Jak vybrat úložnou lavici

Místa není nikdy dost, což platí snad v každé domácnosti. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří jsou rádi za každou volnou poličku, šuplík či skříňku, kam by mohli ukládat potřebné věci, jistě oceníte úložnou lavici. Její výhodou je především multifunkčnost. Slouží jednak jako místo k sezení, a ještě vám poslouží i jako ukládací prostor. V následujících řádcích se dozvíte, jak vybrat tu správnou úložnou lavici pro vás.

Typy

Když budete vybírat lavici s úložným prostorem, můžete volit mezi dvěma základními typy, což jsou venkovní a vnitřní lavice. Pojďme si k nim říci něco bližšího.

Venkovní lavice

Tento typ lavice se využívá v exteriéru, a to na zahradě nebo například na terase vašeho městského bytu. Většinou se jedná o lavice vyrobené ze dřeva nebo ratanu. Na výběr je široká škála variant, záleží zejména na tom, jaký prostor pro lavici máte na venkovním místě vyhrazený.

Masivní
vidaXL Úložná lavice 110 cm polyratan a masivní akáciové dřevo černá 46010

Vnitřní lavice

Lavice s úložným prostorem můžete využít i přímo ve vaší domácnosti. A to jak v kuchyni a obýváku, tak i v předsíni nebo v ložnici. Mohou být vyrobeny z různých typů materiálu. I v tomto případě můžete volit různé velikosti.

Materiál

Jistě vás zajímá, z jakého materiálu se úložné lavice vyrábí. Dominantním konstrukčním materiálem je zde dřevo, které se používá k výrobě jak venkovních tak i vnitřních typů tohoto produktu. U zahradních lavic však často narazíte na ratan, který je také oblíbeným materiálem. Aby byla lavice pohodlná, u většiny z nich jsou sedáky polstrované. Často jsou potažené různým typem látky nebo kůže. U lavic, které se využívají v ložnici nebo v předsíni se většinou setkáte s polstrováním celého výrobku, a to z designového hlediska.

Velikost

I když při hledání možná narazíte na úložnou lavici určenou pro jednu osobu, která se nazývá spíše stoličkou, většinou jsou k dispozici místa k sezení pro 2 až tři osoby. Když se budete rozhodovat, jakou velikost si zvolíte, berte v potaz prostor, který máte pro úložnou lavici k dispozici. Existují i rohové úložné lavice, které se využívají především v kuchyni. Další věc, kterou byste měli mít na paměti je, kolik osob bude na lavici sedávat. Jestli je určena pouze pro vás nebo naopak pro návštěvy, které budete hostit.

Stabilní
shumee Skládací úložná lavice umělý len 110 x 38 x 38 cm tmavě šedá

Víte, že…?

Záleží čistě na vás, jestli dáte přednost polstrované lavici, nebo si raději dokoupíte měkoučké sedáky, popřípadě opěrky podle vlastního vkusu. Obě varianty přispějí k většímu pohodlí i vzhledu domácnosti.

Úložný prostor

Tou největší výhodou tohoto typu lavice je samozřejmě úložný prostor. Máte na výběr několik možností. Můžete zvolit klasiku v podobě výklopného sedáku, ale také novodobé zasunovací přihrádky na věci, ke kterým nepotřebujete mít přístup každý den, což může být například sezónní oblečení. Špatná dostupnost zásuvek umístěných pod stolem mohou vyřešit boční zásuvky, jestliže máte z boku lavice dostatečný prostor.

Design

Pokud patříte mezi ty, kteří si pod pojmem lavice s úložným prostorem vybaví potaženou hnědou nebo červenou koženku, která byla součástí snad každé předrevoluční kuchyně, budete velice překvapeni, co dnešní doba nabízí. K dispozici jsou lavice, které jsou jednoduché, přírodní, které vám zajistí pomyslné teplo domova, nebo můžete volit moderní variantu, jenž bude sice minimalistická, za to ale okouzlující a výrazná.

Praktická
Dekorhome Skládací úložná lavice 110x38x38 cm umělý len Tmavě šedá

Víte, že…?

Ať už vybíráte lavici s úložným prostorem do jakéhokoliv pokoje ve vaší domácnosti, vždy mějte přesně změřenou hloubku sezení, aby lavice nebyla příliš nízká nebo příliš vysoká od vašeho požadavku. Zjistěte si také, jaká je její nosnost.

Cena

Hodnota úložné lavice závisí především na kvalitě materiálů, které zvolíte, dále také na množství čalounění a na velikosti úložného prostoru. Pojďme se podívat na následující tabulku, která nám prozradí konkrétnější informace.

Cena Popis
Do 3 000 Kč Za tuhle částku si můžete pořídit lavici, která rozhodně splní svůj účel, ovšem většinou se jedná o ne příliš kvalitní materiál. Úložný prostor není tak velký. Často se jedná také o venkovní lavice, které nemají čalouněné sezení, takže si budete muset ještě pořídit sedáky.
3 000 – 6 000 Kč Za takové peníze koupíte skvělý a kvalitní výrobek. K dispozici jsou lavice různých velikostí, které mají možnost využití více úložného prostoru v podobě bočních zásuvek. Vnitřní i zahradní lavice jsou čalouněné. I v případě interiérových lavic můžete vybírat mezi kvalitními produkty.
Nad 6 000 Kč Pokud investujete více než pět tisíc korun, pořídíte opravdu luxusní úložnou lavici, a to jak venkovní, tak i vnitřní. Pokud je hlavním materiálem dřevo, jedná se o velmi kvalitní masiv, který vám vydrží desítky let. Můžete také zvolit přední designové kousky, které se pohybují až nad 10 000 Kč.
Jméno
Masivní
Stabilní
Praktická
Zahradní
Image
Produkt
vidaXL Úložná lavice 110 cm polyratan a masivní akáciové dřevo černá 46010
shumee Skládací úložná lavice umělý len 110 x 38 x 38 cm tmavě šedá
Dekorhome Skládací úložná lavice 110x38x38 cm umělý len Tmavě šedá
Keter Lavice HUDSON hnědá
Cena ca. 4 200 CZK ca. 2 000 CZK ca. 2 300 CZK ca. 4 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena