Vyhřívané ponožky

Užijte si sportování v zimě na sto procent.

ca. 1 900 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 2 000 CZK

Jak vybrat vyhřívané ponožky

  • Udrží vaše nohy v teple pomocí topného tělesa, vybírejte mezi akumulátorem Ni-Mh nebo Li-Io, dostupná je i verze s tužkovými bateriemi
  • Ponožky mohou dosáhnout výkonu 8 W a vaše nohy prohřejí ze všech stran
  • Vyhřívané ponožky jsou k dostání ve dvou základních velikostech M a L
  • Jednoduché ovládání pomocí dálkového ovladače, několik vyhřívacích stupňů
  • Snadná údržba

Princip vyhřívaných ponožek

Vyhřívané ponožky fungují na základě topného tělesa, jenž je napojené na bateriové pouzdro. To nemusí být připevněné přímo na ponožkách, ale můžete ho upevnit pomocí speciální pásky na kotník, na lem boty či vložit do kapsy. Záleží pak na zakoupeném modelu vyhřívaných ponožek.

Propojení obou části je za pomoci velmi tenkého kabelu, který můžete kdykoliv odpojit a naopak připojit. Nejčastěji jde o kabel s USB konektorem.

Li-Io baterie
Sidas Vyhřívané ponožky Pro Heat Sock set

Bateriové sety

Baterie, které se starají o teplo ve vyhřívaných ponožkách, lze rozdělit na 3 druhy, které uvádíme od těch obyčejných až po ty spolehlivé.

Typ baterie Vlastnosti
Bateriový set pro vkládání tužkových baterií Ze všech typů je tento nejtěžší. Navíc, počítejte s tím, že budete muset baterie velmi často měnit a velkého výkon od nich také nedočkáte. Každá ponožka potřebuje dvě tužkové baterie typu AA.
Akumulátor Ni-Mh: Slabý, ale přesto uspokojivý akumulátor do chladné zimy.
Akumulátor Li-Ion: Zatím nejvýkonnější akumulátor, který se nemusíte bát použít ani v extrémních podmínkách.

Nabíjení

Jak jste si mohli přečíst výše, u základního modelu bateriových setů se používají tužkové baterie. Ty můžete zvolit buď jednorázové, ale počítejte s jejich vysokou spotřebou, nebo nabíjecí.

Akumulátory nabijete a energie se drží v nich. Nejčastěji se nabíjí za pomoci USB kabelu buď z počítače, powerbanky a v případě, že to výrobci dovolují, tak i přímo z elektrické sítě za pomoci správného adaptéru.

Měkké a prodyšné
BEZDOTEKU Vyhřívané ponožky podkolenky Savior BR černé

Způsob vyhřívání

Samotné ponožky vám sice teplo poskytnou, ale ne takové. Proto jsou vlákna ponožek propletené velmi tenkými karbonovými vlákny, které jsou velmi odolné proti poškození. Jejich příkon je 8 W a nohy prohřejí ze všech stran.

Materiál a velikost

Vyhřívané ponožky jsou vyrobeny z běžného materiálu, jako ostatní sportovní ponožky, tedy většinou ze 100 % bavlny, které skvěle odvádí pot.

Víte, že…?

Při delší sportovní aktivitě mohou vyhřívané ponožky zvlhnout. To však nebrání tomu, aby nadále vydávaly teplo a vaše nohy zahřívaly.

Anatomický tvar
Therm-ic dámské vyhřívané ponožky PowerSock Heat Ladies V2 Bluetooth Bez baterie

Co se týče velikosti, tak také nejsou ničím speciální. Dělí se však na dvě velikosti:

  • Velikost M: podle evropského značení se jedná o velikost 35-40
  • Velikost L: u označení L je velikost ponožek 41-46

Výdrž vyhřívání

Jedním z nejdůležitějších parametrů je doba vyhřívání. Ta kopíruje kvalitu bateriového setu. Nejkratší výdrž tedy očekávejte u vyhřívaných ponožek na tužkové baterie.

Kompresní
Vyhřívané ponožky Sidas SKI HEAT Červená / černá
  • Tužkové baterie: maximální výdrž 3 hodiny
  • Akumulátor: výdrž 6 – 14 hodin

Ovládání

Vyhřívané ponožky začnou vydávat teplo až na základě vašeho pokynu. Buď na základě ovládání přímo na bateriovém setu či topném tělesu, nebo za pomoci dálkového ovládání. Některé ponožky mají pouze jeden režim vyhřívání, ale kvalitnější a dražší modely mají až 3 stupně. Od lehkého až po plné vyhřívání, přičemž stupně postupují po třetinách, tedy 1. stupeň hřeje na 33 %, dále na 66 % a ten nejvyšší na 100%.

Údržba

Péče o vyhřívané ponožky není vůbec nijak složitá. Po použití z nich jen vyjmete topné těleso a vyperete. Nejlepší je ale vyprat je v ruce a zbytečně moc neždímat. Pamatujte, že v nich jsou karbonová vlákna.

Dálkové ovládání
Glovii SUNEN Vyhřívané lyžařské ponožky černé

Nejznámější značky

Základní poučkou je vybrat vyhřívané ponožky od značky, jenž se zabývá výrobou sportovního oblečení. Pak už se jen zaměřte na ověřené značky, mezi nimiž jsou například Lenz, Therm-ic, Alpenheat či Glovii.

Cena

Pořídit si vyhřívané ponožky, které jsou kvalitní, není levná záležitost. Proto, když už je budete vybírat, pořádně si to rozmyslete a vezměte si výše uvedené rady k srdci, nebo se jimi alespoň při koupi řiďte.

Víte, že…?

Jestliže vám vyhřívané ponožky přijdou jako luxus za hodně peněz, podívejte se na vyhřívané stélky do bot. Fungují na stejném principu, ale stojí méně peněz.

Pro užší chodidla
Lenz Vyhřívané ponožky Heat Socks 5.0 Toe Cap Slim Fit Černá

Cena do 1 500 Kč

Nejlevnější vyhřívané ponožky produkují teplo na základě tužkových baterií. Jsou tedy těžší, a také mají bohužel kratší dobu ohřevu.

Cena od 1 500 Kč do 3 000 Kč

Vyhřívané ponožky střední kategorie pracují se základním akumulátorem a malou dobou životnosti. Nejčastěji jen kolem 6 h.

Cena nad 3 000 Kč

Kvalitní produkt s dobou vyhřívání až 14 hodin pořídíte za více jak 3 000 Kč. Pokud si ještě budete přát bezdrátové ovládání, pak se cena může vyšplhat až na hranici 5 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jsou ponožky bezpečné?

Výrobci zaručují během nošení absolutní bezpečnost. Nehrozí popálení ani elektrický šok. Bezpečné používaní je zaručeno i v případě, že dojde ke zvlhnutí ponožek. Zvlhnutí naopak nemá na funkci ponožek žádný vliv.

Pro koho především jsou tyto ponožky určeny?

Tyto ponožky se doporučují těm, kdo tráví většinu času venku a to v jakémkoliv počasí. Vhodné jsou pro vojáky, kteří musí stát na jednom místě, osoby, kteří pracují venku, přičemž setrvávají na jednom místě. Jejich používání je naopak zbytečné pro sportovce nebo ty, kdo pracují aktivně - například poštovní doručovatelé apod.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Li-Io baterie
Měkké a prodyšné
Anatomický tvar
Kompresní
Dálkové ovládání
Pro užší chodidla
Image
Produkt
Sidas Vyhřívané ponožky Pro Heat Sock set
BEZDOTEKU Vyhřívané ponožky podkolenky Savior BR černé
Therm-ic dámské vyhřívané ponožky PowerSock Heat Ladies V2 Bluetooth Bez baterie
Vyhřívané ponožky Sidas SKI HEAT Červená / černá
Glovii SUNEN Vyhřívané lyžařské ponožky černé
Lenz Vyhřívané ponožky Heat Socks 5.0 Toe Cap Slim Fit Černá
Cena ca. 1 900 CZK ca. 2 500 CZK ca. 2 200 CZK ca. 1 500 CZK ca. 2 400 CZK ca. 2 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.