Vysavač a mop v jednom

Pro suchý i mokrý úklid.

ca. 4 000 CZK
ca. 5 100 CZK
ca. 6 900 CZK
ca. 5 700 CZK
ca. 5 000 CZK
ca. 6 300 CZK

Jak vybrat vysavač a mop v jednom

 • Vysavač a mop v jednom zvládne suchý i mokrý úklid najednou, což vám ušetří spoustu času a námahy.
 • Existují dva hlavní druhy vysavačů s mopem. První z nich je robotický vysavač s mopem a druhou variantou je tyčový vysavač s mopem.
 • Sběrná nádoba je zpravidla vyrobena z plastu a je nutné ji pravidelně čistit. Obecně se objem nádoby pohybuje mezi půl litrem až 6 litry.
 • Důležitým předpokladem pro kvalitní vysávání je také filtr. Díky kvalitnímu filtru zachytí váš vysavač i ty nejjemnější prachové částečky.
 • Cena tohoto přístroje se pohybuje v rozmezí 4 000 – 15 000 Kč. U špičkových modelů se částka může vyšplhat i na několik desítek tisíc korun.

Typy

Vysavač a mop v jednom můžete vybírat ze dvou hlavních typů. Jedná se o robotický a tyčový typ. Pojďme si je představit blíže.

Robotický vysavač s mopem

Tento přístroj zvládne úklid zcela samostatně. Stačí přístroj nastavit, nalít do nádobky na vytírání vodu a spustit. Vysavač začne vysávat a zároveň vytírat všechny typy podlah. V dnešní době některé modely můžete propojit se svým chytrým telefonem. Díky tomu můžete ovládat úklid vašeho domu i na dálku.

3v1
ETA Moneto AquaPlus 5449 90000

Tyčový vysavač s mopem

Tyčový typ vysavače s mopem představuje multifunkční spotřebič, jehož principem je ukládání nečistoty do nádrže s vodou. Tuto nádrž pak stačí jednoduše vylít. Oproti robotickému typu zabere více místa, s čímž je třeba ve vaší domácnosti počítat. Dělíme jej na dva druhy.

 • Elektrický – Je napájený ze sítě, díky tomu má neomezený provoz, ale na druhou stranu je omezený přívodním kabelem, čímž může docházet k problematické manipulaci s vysavačem.
 • Akumulátorový – Napájení probíhá prostřednictvím baterie, jeho provoz je, co se týká výdrže omezen. Vybíjení baterie ovlivňuje sací výkon, který postupně snižuje. Neomezená mobilita je zde však výhodou.
Oblíbený
Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914

Před výběrem konkrétního typu zvažte klady a zápory, které jsme vám shrnuli v následující tabulce.

Typ vysavače s mopem Pozitiva Negativa
Robotický Uklízí samostatně Časté vysypávání sběrné nádoby
  Je skladný a malý Vyšší cena
  Možnost naprogramování úklidu  
  Vhodný pro různé druhy povrchů  
Tyčový Nižší pořizovací cena Větší rozměry
  Větší sběrná nádoba Postrádá speciální funkce
  Speciální údržba není nutná  
  Možnost zapojení do sítě nebo provoz na baterie  

Sběrná nádoba

Vysavače, jejichž součástí je i mop mají zpravidla bezsáčkové provedení. Tento typ je považován za ekonomický (není třeba dokupovat náhradní sáčky), ale i ekologický (variabilita – více výrobků v jednom).
Sběrná nádoba je zpravidla vyrobena z plastu a je nutné ji pravidelně čistit. To je naopak bráno jako méně hygienické a nevhodné pro osoby trpící alergiemi. Na druhou stranu vám vysavač zajistí stabilní výkon.

Objem nádoby

Co se týče objemu sběrné nádoby, u robotických vysavačů o poznání menší, než u tyčových modelů. Obecně se objem nádoby pohybuje mezi půl litrem až 6 litry. Tento parametr úzce souvisí s velikostí vysávané plochy, ale běžně fungující domácnost si vystačí s objemem kolem dvou litrů.

4v1
Sencor SVC 0725 BK

Víte, že…?

Se sběrnou nádobou by se mělo dát snadno manipulovat. Zaměřte se např. na způsob jejího vyjmutí, nebo jestli po jejím odstranění nepřijdete do kontaktu s nečistotami.

Filtrace

Důležitá je taky filtrace, která ovlivňuje kvalitu vysávání. Díky kvalitnímu filtru zachytí váš vysavač i ty nejjemnější prachové částečky, což je vhodná především pro alergiky nebo domácnosti se zvířaty a malými dětmi.

 • Vodní – týkají se právě bezsáčkových vysavačů; jedná se o typ vhodný pro alergiky, protože nedochází k návratu nečistot do ovzduší
 • Mikrofiltry – jsou vyrobeny např. z molitanu; nejméně účinná varianta
Silný motor
Bissell CrossWave 17132
 • HEPA/EPA filtry – patří naopak k nejkvalitnějším a tedy i nejpoužívanějším; účinnost je vyjádřena v číslech – čím vyšší číslo, tím účinnější filtrace
 • Omyvatelný filtr – Po znečištění postačí omýt vodou a můžete jej opět použít. Může se jednat zároveň o jeden z výše zmíněných typů filtrů.

Cena

Pokud hledáte vysavač s mopem, budete muset investovat větší obnos peněz. Jedná se totiž o nadstandartní výbavu, která řadí tento typ vysavače mezi dražší výrobky. Jejich cena začíná zhruba na 4000,- Kč a končí kolem 15000,- Kč. U špičkových modelů robotických vysavačů se můžete vyšplhat klidně až na 50 000 Kč.
Tato cenová kategorie zaručuje sama o sobě poměrně velkou kvalitu. Zejména u vysavačů dražších než 6000,- Kč si můžete být jistí, že kupujete kvalitní výrobek.

Akumulátorový
SENCOR SVC 0740BL-EUE3

Otázky a odpovědi

Je u tohoto přístroje důležitým parametrem sací výkon?

Ano. Výkon je ukazatelem síly, kterou vysavač dokáže nečistoty vysát. U tohoto parametru je vždy lepší co největší hodnota. Na sací výkon má vliv např. konstrukce přístroje, filtry nebo kapacita baterie. Obecně je výkon u tyčových vysavačů menší než u klasických modelů.

Jakého výrobce při výběru vysavače s mopem zvolit?

Vždy dbejte na to, aby byl výrobce mezi zákazníky osvědčený a kvalitní. Tyčové vysavače s mopem vyrábí známé značky jako Philips, Bosch, Rowenta nebo Sencor. Robotické modely najdete například u výrobců jako je Xiaomi, iRobot, Eta nebo Sencor.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
3v1
Oblíbený
4v1
Silný motor
Akumulátorový
Osvětlená hubice
Image
Produkt
ETA Moneto AquaPlus 5449 90000
Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914
Sencor SVC 0725 BK
Bissell CrossWave 17132
SENCOR SVC 0740BL-EUE3
Rowenta RH 9690 WO
Hlučnost
80 dB
70 dB
79 dB
80 dB
75 dB
82 dB
Napájení
akumulátorové
akumulátorové
akumulátorové
síťové
akumulátorové
akumulátorové
Objem sáčku/nádoby na prach
0.55 l
0,45 l
0,5 l
0.62 l
0,5 l
0.55 l
Cena ca. 4 000 CZK ca. 5 100 CZK ca. 6 900 CZK ca. 5 700 CZK ca. 5 000 CZK ca. 6 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.