Zábrana ke krbu

Útulný domov bez popálenin.

ca. 900 CZK
ca. 500 CZK
ca. 800 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 3 400 CZK

Jak vybrat zábranu ke krbu

  • Zábrana ochrání Vaše děti i domácí mazlíčky před bolestivým zraněním.
  • Zábrany kolem krbu se vyrábí ze dřeva nebo kovu, oba typy jsou multifunkční, stabilní a mají vyšší hmotnost.
  • Zábranu je nutné umístit v dostatečné vzdálenosti od krbu.

Materiál

  • Zábrana by měla být pevná, masivní a bezpečná. Měla být také pevně uchycená, protože děti ji budou chtít posunovat nebo se ji budou snažit odtáhnout.
  • Důležité je i samotné zavírání, to by mělo být praktické pro dospělého, na druhou stranu ale zabezpečeno tak, aby se dětem nepodařilo zábranu otevřít.

Zábrany kolem krbu se vyrábí ze dřeva nebo kovu, oba typy jsou multifunkční, stabilní a mají vyšší hmotnost.

1 dílná
LIENBACHER krbová zábrana 1-dílná, černá, 21.05.026.2

Kovová zábrana

Kovové zábrany jsou jednoduché, elegantní a stoprocentně účinné. Zabrání vašim dětem, aby se dostaly do blízkosti rozžhavených kamen, zároveň však ani trochu nepokazí tu příjemnou a uklidňující podívanou do plápolajícího ohně.

  • Nevýhodou kovové zábrany může být, že pokud je umístěna v těsné blízkosti krbu, může dojít k jejímu ohřátí a možnému spálení. Proto v případě, že preferujete kov před dřevem, vybírejte zábranu větších velikostí.
  • Tyto zábrany jsou vyrobené z oceli a jsou velmi odolné. Kovové zábrany jsou k dostání v několika barevných provedeních.
3 dílná
J.A.D. Tools 10136 Krbová zástěna 61x97cm

Dřevěná zábrana

Zábrana ze dřeva patří ke klasice, tyto zábrany jsou vyrobeny z tvrdého dřeva nejvyšší kvality a tím získávají svou pevnost a tuhost. Spíše než klasickou zábranu ke krbu můžete pořídit klasickou bezpečnostní ohrádku, která je určena k ohrazení každého prostoru, který je pro děti nebezpečný. Touto ohrádkou pak můžete zabezpečit prostor kolem krbu, je ale důležité, aby byla pevně ukotvená.

Víte, že…?

Přes veškerou vaši snahu a péči se občas může stát, že se vaše dítě popálí. V těchto případech je důležité zachovat chladnou hlavu a ihned začít popáleninu chladit.

Výrobci

K dostání jsou různé typy zábran, zejména co se týká kovových, můžete vybírat také zábrany ve vzhledu paravánu nebo pletivového plotu. Pokud zase dáváte přednost dřevu a žádný model, který je běžně k dostání nesplňuje vaše požadavky, můžete se obrátit na některou z firem, která vám udělá zábranu na míru.

Nerezová
Kaminer PK004 Krbová zábrana 100 x 62 cm, černá
Výrobce Popis
BaBy Dan Otvorové i prostorové zábrany umožňují omezení pohybu dětí jen do bezpečných oblastí. Dánská firma Baby Dan je vyvíjí, navrhuje a sama vyrábí již od roku 1967. Za tuto dlouhou dobu získala obrovské zkušenosti a stala se jedním z leaderů v oblasti dětské bezpečnosti. Podílí se také na vytváření technických řešení a norem pro zábrany. Mnoho jejich výrobků získalo v průběhu této dlouhé doby vysoká ocenění od odborné veřejnosti, naposledy v roce 2013 zábrana Guard Me Innovation Award na veletrhu v Kolíně nad Rýnem. Tato firma vyrábí mnoho různých zábran vhodných kamkoliv do bytu, ke krbu se hodí nejvíce v provedení L a XL. Velikost L zabezpečí 90 – 223 cm, XL 90 – 270 cm. Oba typy Snadno ji prodloužíte libovolným počtem prodloužení v rozměrech 33 cm nebo 72 cm. Prodloužení se kupují samostatně. Spojovací klouby jsou flexibilní, proto mohou být všechny díly použity mnoha různými způsoby. Tímže se otevírají jen dvířka, oboustranně a jen jednou rukou, zajišťuje více místa a jednodušší průchod. Připevňují se velmi snadno. Systém Clip-off: zábrana se může ze stěnového kování snadno odejmout a uložit, pokud ji nepotřebujete nebo naopak nasadit, jakmile se začne topit, atd. Minimální vzdálenost od zdroje tepla 70 cm. Podobné typy zábran jsou k dostání od vida XL, Goleto, Firestar a jiné. Cenově se pak pohybují v závislosti na velikosti a provedení v rozmezí 1 500 – 5 000 Kč.
Goleto Zde jsou k dostání zábrany o rozměrech 160, 300 a 310 cm. Vzhledově se podobají klasickému pletivovému plotu, jsou vyrobené z práškově lakovaného kovu. Sestavuje se z několika flexibilních částí. Dvířka jsou otevíratelná do obou stran. Zábrany lze upevnit ke zdi. Součástí balení je montážní příslušenství jako hmoždinky a šrouby. Lze ji rychle nastavit a demontovat díky zásuvnému mechanismu. Cena je cca 1 000 – 2 000 Kč.
Kaminer Zábrana, která vzhledově připomíná paravan. Je vyrobena z oceli, pevná síť chrání před jiskrami z krbu. Dekorativní kování představuje ozdobu. Zástěna se skládá ze 3 nastavitelných dílů (otočné na obě strany) a kovové nožičky zaručují stabilitu. Tato zábrana je menších rozměrů, a cena se pohybuje kolem 1 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Proč mít doma zábranu?

Oheň v krbu vytváří pohodovou atmosféru v nejedné domácnosti. Nevýhodou krbu v obývací místnosti je skutečnost, že pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, může dojít k popálení o krbová dvířka. I v případě, že se v krbu netopí, může dojít k úrazu v případě, že dítě na krb upadne. Bezpečnost vám zaručí zábrana ke krbu.

Kam zábranu umístit?

Při výběru vhodné zábrany je potřeba dodržet bezpečnou vzdálenost od zdroje tepla, která zpravidla činí 500 až 800 mm ve směru hlavního sálání. Tyto vzdálenosti jsou individuální a záleží vždy na parametrech vašeho topeniště.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.