Zavážecí loďka

Ideální řešení pro rybáře.

ca. 13 500 CZK
ca. 13 200 CZK
ca. 300 CZK
ca. 41 200 CZK

Jak vybrat zavážecí loďku

V tomto století k rybařině neodmyslitelně patří zavážecí loďky. Spousta rybářů si lov ryb neumí bez této vymoženosti ani představit. Pokud byste i vy rádi rozšířili svou rybářskou výbavu nebo chcete nějakého rybáře obdarovat, zavážecí (vyvážecí) loďka je tou ideální volbou. V následujícím článku vám poradíme, jak vybrat tu správnou loďku podle vašich představ.

Místo

Než si pořídíte vyvážecí loďku, zamyslete se nad tím, na jakých místech ji budete používat. Pokud ji chcete využívat na vodních plochách bez vodního rostlinstva, pak vám budou vyhovovat všechny loďky. Pokud ovšem budete lovit i na zarostlých vodních plochách, dají se použít pouze loďky, které mají ochranný kryt vrtule, aby se do ní nedostalo vodní rostlinstvo a jiné nežádoucí věci.

Víte, že…?

Prostřednictvím zavážecí loďky odvezete jak návnadu, tak i nástrahu na místa, kam by se prut nedostal. Ať už je to daleko nebo hluboko pod větvemi převislých stromů. Při výběru zvažte všechny vlastnosti, které od této věcičky očekáváte.

Na dálkové ovládání
Devict Zavážecí loďka Tanker Mono černá

Typy

Zvolit si správnou zavážecí loďku nemusí být snadné. V následující tabulce vám poskytneme podstatné informace k jednotlivým typům loděk, abychom vám výběr usnadnili a vy si tak mohli ujasnit, co preferujete.

Typ zavážecí loďky Popis
Loďka s 1 zásobníkem Tento typ loďky je menší, ovšem skladnější, což vám může přijít vhod.
Loďka se 2 zásobníky Výhodou je možnost krmení dvou míst nezávisle od sebe.
Loďka na vyvezení montáží Může mít jeden nebo dva klipy, přičemž varianta dvou klipů vám umožní položit dvě montáže nezávisle od sebe na dvě místa.
Základní loďka Tato varianta neobsahuje sonar ani GPS, ale má jednoduché ovládání.
Loďka se sonarem Její výhoda spočívá v tom, že přesně víte, kde umísťujete montáž.
Loďka se sonarem a GPS Pomocí sonaru můžete vyhledávat lovná místa. GPS navigace vám poskytne možnost vyvážet i za tmy, mlhy, deště nebo jiného nepříznivého počasí. Máte také možnost monitorovat ryby v krmném místě.

Ovládání

Tyto moderní přístroje fungují na dálkové ovládání. Můžete vybírat mezi dvěma typy ovládání, kterými jsou:

Ovládání do jedné ruky – Najdete jej u jednodušších loděk. Výhodou ovládání do jedné ruky je, že v druhé ruce můžete držet prut.

Ovládání do dvou rukou – Vyskytuje se obvykle u vyvážecích loděk, které disponují větší výbavou jako je například sonar nebo GPS.

Dosah

Můžete se většinou řídit tím, že čím levnější bude zavážecí loďka, tím bude také kratší ovládací dosah. U levnějších modelů se hodnota dosahu pohybuje maximálně okolo 200 metrů, u dražších modelů se jedná o vzdálenost až 400 m. Pokud zvolíte ty nejluxusnější modely, počítejte s možným dosahem, který bude větší než půl kilometru.

Oblíbená
Sports Rybářská zavážecí loďka BL

Baterie

Při používání zavážecí loďky dbejte na to, že není vhodné používat lithiové baterie. Mají totiž větší napětí než 14V, ale většina modelů loděk je stavěných na 12V. Takže byste sice dosáhli lepšího výkonu a větší výdrže loďky, ale zároveň byste soustavně přetěžovali motorek a tím také zkrátili její životnost. Mnohem spolehlivější je mít náhradní set akumulátorů. Jeden set můžete mít v loďce a druhý během používaní toho prvního můžete dobíjet.

Hmotnost

Jistě vás zajímá, kolik taková zavážecí loďka váží. Nemusíte se bát, že byste sebou vozili, kdo ví jak velké a těžké zařízení. Pokud vám stačí základní model, jeho hmotnost se pohybuje okolo 2 kilogramů. U dražších a také vybavenějších modelů je hmotnost vyšší, většinou se jedná o 5 – 6 kg.

Příslušenství

K používání zavážecí loďky si můžete pořídit i další vybavení. Za zmínku stojí rozhodně přepravní tašky, které skvěle ochrání tento ne příliš levný výrobek proti poškození. Taška chrání jak loďku, tak i věci kolem ní. Dalším příslušenstvím jsou například dobíjecí konektory do auta, náhradní sady akumulátorů nebo sonary pro vyvážecí loďky.

Malá a výkonná
Zavážecí loďka Sports M1 zásobník 2kg (Půjčovné činí 250 kč / 1 den – Dlouhodobé zapůjčení: Dle domluvy a délky zapůjčení )

Víte, že…?

Tento praktický rybářský pomocník v podobě zavážecí loďky je využíván především profesionálními rybáři. Výjimkou ale nejsou ani rybáři, kteří loví jen pro radost či teprve s chytáním ryb začínají. Výhodou zavážecí loďky tedy je především to, že ji může používat kdokoliv.

Cena

Suma, za kterou pořídíte zavážecí loďku, může být velmi rozmanitá. Je proto třeba si ujasnit, jaké jsou vaše požadavky a také to, jakou částku jste ochotni investovat. Pojďme si říci přibližné cenové rozmezí, které vám s rozhodováním může pomoci.

  • Do 10 000 Kč – Za tuto hodnotu pořídíte ty nejjednodušší modely, které jsou vhodné spíše na málo zarostlé vodní plochy. Většinou totiž nemají ochranný kryt vrtule. Často se jedná o jednoruční ovládání. Loďky sice splní svůj účel, ale neočekávejte nějakou lepší výbavu.
  • 10 000 – 20 000 Kč – Pokud investujete obnos v tomto cenovém rozmezí, získáte už kvalitní a vybavené modely, které budou vybaveny většinou dvěma zásobníky, GPS a sonary.
  • Nad 20 000 Kč – Za tuhle částku a výše už se pohybují opravdu exkluzivní modely, které mají veškeré vychytávky v podobě například dlouhé výdrže baterie, ovladače s displejem nebo také extrémním dosahem.
Se sonarem
Zavážecí loďka Prisma 7G se sonarem a GPS