Nejlepší zavážecí loďky 2024 a jak vybrat

Ideální řešení pro rybáře.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Devict Zavážecí loďka Tanker Triple camo
60 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat zavážecí loďku

 • V tomto století k rybařině neodmyslitelně patří zavážecí loďky.
 • Než si pořídíte vyvážecí loďku, zamyslete se nad tím, na jakých místech ji budete používat.
 • Loďka je k dostání v několika provedeních.
 • Při používání zavážecí loďky dbejte na to, že není vhodné používat lithiové baterie. Mají totiž větší napětí než 14V, ale většina modelů loděk je stavěných na 12V.

Zavážecí loďka - náš výběr

Zavážecí loďky s GPS

Zavážecí loďky DEVICT

Zobrazit kompletní nabídku zavážecích loďek

Jak vybrat zavážecí loďku

 • V tomto století k rybařině neodmyslitelně patří zavážecí loďky.
 • Než si pořídíte vyvážecí loďku, zamyslete se nad tím, na jakých místech ji budete používat.
 • Loďka je k dostání v několika provedeních.
 • Při používání zavážecí loďky dbejte na to, že není vhodné používat lithiové baterie. Mají totiž větší napětí než 14V, ale většina modelů loděk je stavěných na 12V.

Místo

Než si pořídíte vyvážecí loďku, zamyslete se nad tím, na jakých místech ji budete používat. Pokud ji chcete využívat na vodních plochách bez vodního rostlinstva, pak vám budou vyhovovat všechny loďky. Pokud ovšem budete lovit i na zarostlých vodních plochách, dají se použít pouze loďky, které mají ochranný kryt vrtule, aby se do ní nedostalo vodní rostlinstvo a jiné nežádoucí věci.

Víte, že…?

Prostřednictvím zavážecí loďky odvezete jak návnadu, tak i nástrahu na místa, kam by se prut nedostal. Ať už je to daleko nebo hluboko pod větvemi převislých stromů. Při výběru zvažte všechny vlastnosti, které od této věcičky očekáváte.

Rybář u vody

Zavážecí loďku můžete využít na všech vodních plochách, iStock /Bobex-73

Typy

Zvolit si správnou zavážecí loďku nemusí být snadné. V následující tabulce vám poskytneme podstatné informace k jednotlivým typům loděk, abychom vám výběr usnadnili a vy si tak mohli ujasnit, co preferujete.

Typ zavážecí loďkyPopis
Loďka s 1 zásobníkemTento typ loďky je menší, ovšem skladnější, což vám může přijít vhod.
Loďka se 2 zásobníkyVýhodou je možnost krmení dvou míst nezávisle od sebe.
Loďka na vyvezení montážíMůže mít jeden nebo dva klipy, přičemž varianta dvou klipů vám umožní položit dvě montáže nezávisle od sebe na dvě místa.
Základní loďkaTato varianta neobsahuje sonar ani GPS, ale má jednoduché ovládání.
Loďka se sonaremJejí výhoda spočívá v tom, že přesně víte, kde umísťujete montáž.
Loďka se sonarem a GPSPomocí sonaru můžete vyhledávat lovná místa. GPS navigace vám poskytne možnost vyvážet i za tmy, mlhy, deště nebo jiného nepříznivého počasí. Máte také možnost monitorovat ryby v krmném místě.

Ovládání

Zavážecí loďka
Devict Zavážecí loďka Tanker Triple camo

Tyto moderní přístroje fungují na dálkové ovládání. Můžete vybírat mezi dvěma typy ovládání, kterými jsou:

Ovládání do jedné ruky – Najdete jej u jednodušších loděk. Výhodou ovládání do jedné ruky je, že v druhé ruce můžete držet prut.

Ovládání do dvou rukou – Vyskytuje se obvykle u vyvážecích loděk, které disponují větší výbavou jako je například sonar nebo GPS.

Sonar ryb

Zavážecí loďky nabídnou i velmi praktické funkce, iStock /Baloncici

Dosah

Můžete se většinou řídit tím, že čím levnější bude zavážecí loďka, tím bude také kratší ovládací dosah. U levnějších modelů se hodnota dosahu pohybuje maximálně okolo 200 metrů, u dražších modelů se jedná o vzdálenost až 400 m. Pokud zvolíte ty nejluxusnější modely, počítejte s možným dosahem, který bude větší než půl kilometru.

Baterie

Při používání zavážecí loďky dbejte na to, že není vhodné používat lithiové baterie. Mají totiž větší napětí než 14V, ale většina modelů loděk je stavěných na 12V. Takže byste sice dosáhli lepšího výkonu a větší výdrže loďky, ale zároveň byste soustavně přetěžovali motorek a tím také zkrátili její životnost. Mnohem spolehlivější je mít náhradní set akumulátorů. Jeden set můžete mít v loďce a druhý během používaní toho prvního můžete dobíjet.

Příslušenství

Zavážecí loďky s GPS
Zavážecí loďka Sportcarp Baiting 2500 2,4 GHZ RTR s GPS a Echolotem

K používání zavážecí loďky si můžete pořídit i další vybavení. Za zmínku stojí rozhodně přepravní tašky, které skvěle ochrání tento ne příliš levný výrobek proti poškození. Taška chrání jak loďku, tak i věci kolem ní. Dalším příslušenstvím jsou například dobíjecí konektory do auta, náhradní sady akumulátorů nebo sonary pro vyvážecí loďky.

Víte, že…?

Tento praktický rybářský pomocník v podobě zavážecí loďky je využíván především profesionálními rybáři. Výjimkou ale nejsou ani rybáři, kteří loví jen pro radost či teprve s chytáním ryb začínají. Výhodou zavážecí loďky tedy je především to, že ji může používat kdokoliv.

Cena

Suma, za kterou pořídíte zavážecí loďku, může být velmi rozmanitá. Je proto třeba si ujasnit, jaké jsou vaše požadavky a také to, jakou částku jste ochotni investovat. Pojďme si říci přibližné cenové rozmezí, které vám s rozhodováním může pomoci.

 • Do 10 000 Kč – Za tuto hodnotu pořídíte ty nejjednodušší modely, které jsou vhodné spíše na málo zarostlé vodní plochy. Většinou totiž nemají ochranný kryt vrtule. Často se jedná o jednoruční ovládání. Loďky sice splní svůj účel, ale neočekávejte nějakou lepší výbavu.
 • 10 000 – 20 000 Kč – Pokud investujete obnos v tomto cenovém rozmezí, získáte už kvalitní a vybavené modely, které budou vybaveny většinou dvěma zásobníky, GPS a sonary.
 • Nad 20 000 Kč – Za tuhle částku a výše už se pohybují opravdu exkluzivní modely, které mají veškeré vychytávky v podobě například dlouhé výdrže baterie, ovladače s displejem nebo také extrémním dosahem.

Otázky a odpovědi

K čemu je zavážecí loďka?

V tomto století k rybařině neodmyslitelně patří zavážecí loďky. Spousta rybářů si lov ryb neumí bez této vymoženosti ani představit. Pokud byste i vy rádi rozšířili svou rybářskou výbavu nebo chcete nějakého rybáře obdarovat, zavážecí (vyvážecí) loďka je tou ideální volbou.

Jak je zavážecí loďka těžká?

Jistě vás zajímá, kolik taková zavážecí loďka váží. Nemusíte se bát, že byste sebou vozili, kdo ví jak velké a těžké zařízení. Pokud vám stačí základní model, jeho hmotnost se pohybuje okolo 2 kilogramů. U dražších a také vybavenějších modelů je hmotnost vyšší, většinou se jedná o 5 – 6 kg.
Zobrazit kompletní nabídku zavážecích loďek