Adaptér na indukci

Nemusíte kupovat nové hrnce, poslouží adaptér.

ca. 900 CZK
ca. 800 CZK
ca. 300 CZK
ca. 700 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat adaptér na indukci

  • Díky adaptéru můžete při indukčním vaření používat nádobí, které by jinak nebylo možné s indukční varnou deskou zkombinovat.
  • Výrobním materiálem je nerez a k dostání je několik velikostí.
  • Při výběru hraje hlavní roli výrobce, který vám zaručí, že bude adaptér spolehlivý a funkční.

Co je indukce

Indukční varná deska funguje na principu, kdy mezi cívkou v plotýnce a dnem nádobí vzniká elektromagnetické pole a k ohřevu dochází až uvnitř nádobí. Proces indukčního vaření představuje jeden z nejnovějších pokroků při vaření. Zkracuje dobu přípravy jídla, protože ho připraví rychleji než tradiční plynový nebo elektrický sporák. Skutečnost, že se teplo přenáší na nádobu, je také výhodou z hlediska bezpečnosti.

Indukční sporák funguje pouze se správným typem nádobí, které musí být železné a musí mít magnetické dno. Pokud nádoba takové dno nemá, sporák nevytvoří elektromagnetický náboj. Adaptér na indukci umožňuje používat i nemagnetické nádobí na vaření a smažení na indukční desce.

Ověřená značka
Adaptér na indukci Tescoma GrandCHEF ø 21 cm

Úsporné vaření

Tím, že se při indukčním vaření ohřívá přímo nádoba, je vaření rychlé a úsporné. Voda se při indukčním vaření uvaří stejně rychle jako ve varné konvici. Také nezáleží na tom, jak velkou nádobu pro přípravu pokrmu zvolíte. Vždy je využívána ta část varné desky, která je nádobím zakryta.

Materiál a rozměr

Adaptéry na indukci jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Pro úsporu energie mohou být opatřeny akumulační vložkou. Pro bezpečnou manipulaci mají téměř všechny typy odnímatelnou rukojeť.

Adaptéry jsou vyráběny v několika průměrech, lze je tedy použít na nádobí různých tvarů i rozměrů. Díky své velikosti, hmotnosti a skladnosti je můžete snadno přenášet.

Kvalitní nerez
Adaptér na indukci Tescoma GrandCHEF ø 17 cm

Výrobce

Značka Popis
Tescoma Adapréry na indukci PRESTO značky Tescoma, jsou vyráběny ve dvou velikostech, a to průměr 17 a průměr 21 cm. Umožňují použití běžného nemagnetického kuchyňského nádobí na indukčních varných deskách. Jsou vhodné pro hliníkové, nerezové, železné, litinové, smaltované, skleněné i keramické nádobí. Jsou opatřeny speciálními distančními nožičkami, které zajišťují správnou polohu adaptéru těsně nad indukční varnou deskou. Díky nožičkám dochází k optimálnímu rozložení magnetického pole, adaptér plynule a rovnoměrně ohřívá nádobu a současně se indukční sporák nepřehřívá a nevypíná. Adaptér má hliníkovou akumulační vložku, která přispívá k úspoře energie při vaření. Velikost adaptéru zvolte podle velikosti dna nádobí, ve kterém budete vařit – pro hrnce, pánve a ostatní nádoby o průměrech 14 až 20 cm zvolte menší adaptér o průměru 17 cm. Pro nádoby o průměru 20 – 28 cm zvolte větší adaptér o průměru 21 cm. Adaptér na indukci o průměru 17 cm koupíte za cca 500 Kč a průměr 21 cm za cca 700 Kč.
Xavax Xavax se zabývá příslušenstvím do domácnosti, od této značky můžete zakoupit adaptér o průměru 19 cm a 23, 5 cm. Adaptér je kompatibilní s přibližně stejným průměrem nádobí. Adaptér má dlouhou rukojeť, která izoluje a chrání před popálením a je vyroben z nerezové oceli s hliníkovým jádrem a lze ho mýt pod tekoucí vodou nebo v myčce na nádobí. Destička se sama o sobě ohřeje na vysokou teplotu a je velmi horká! Po ukončení vaření nenechávejte destičku na indukční desce. Je vhodná také pro zařízení a nádoby, které se nedají používat na indukčních varných deskách, např. konvice na mléko, espresso vařič, džezva atd. Adaptér o průměru 19 cm vás vyjde na cca 450 – 600 Kč, průměr 23,5 cm pak na cca 480 – 700 Kč.
Ibili Španělská společnost Ibili vyrábí kuchyňské potřeby od roku 1942. Záměrem firmy vždy bylo přizpůsobovat se potřebám i požadavkům trhu a nabídnout úplnou škálu kvalitních výrobků. Katalog výrobků Ibili obsahuje více než dva tisíce položek, nabídka je velmi rozmanitá, lze v ní najít prakticky všechno, co může být v kuchyni zapotřebí. Firma vždy upozorňuje na to, že na prvním místě je kvalita produktu, jeho účelnost a trvanlivost, v neposlední řadě pak i kvalitní, účelný a přitom líbivý design. Ibili nabízí 4 průměry těchto podložek a to průměr 14 cm, 19 cm, 24 cm a 28 cm. Cena indukcí se pohybuje v rozmezí od 400 – 800 Kč.
Orion Redukce jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli, která je opatřena hliníkovou akumulační vložkou pro úsporu energie. Držadlo lze odejmout. Rozměr o průměru 20 cm, tloušťka 0,3 cm. Vhodná pro průměr nádob 16 cm – 22 cm. Rozměr o průměru 24 cm, tloušťka 0,3 cm. Vhodná pro průměr nádob 20 cm – 26cm. Při manipulaci s těmito redukcemi se doporučuje použít kuchyňskou chňapku, abyste předešli spálení. Redukce o průměru 20 cm stojí cca 400 Kč, průměr 24 cm cca 500 Kč.

Nádobí pro všechny sporáky

Na chatách a chalupách je často staré keramické nádobí. Nepřipaluje se a dobře se udržuje. Bez adaptéru není vhodné pro indukční varné desky.

Pak jsou tu litinové hrnce, které se rovnoměrně zahřívají a dobře vedou a drží teplo. Jsou těžké, ale díky kovovým úchytům je možné dát je také do trouby, proto jsou velmi oblíbené. Hodí se pro všechny typy spotřebičů.

Smaltové nádobí patří k evergreenům. Je vhodné na všechny typy spotřebičů. Smalt je křehký a při prudkém ochlazení nebo nárazu může praskat a oprýskávat.

Prvotřídní
Bialetti Adaptér na Indukci

Hliníkové nádobí jako takové se nedoporučuje používat ze zdravotních důvodů. Protože ale materiál rovnoměrně rozvádí teplo, používá se s různými vnitřními povrchy, které brání styku potravin s hliníkem, například je to teflon, keramika, moderní kamenné vrstvy a podobně.

Sklokeramické nádobí je určeno hlavně na varné desky ze sklokeramiky či na elektrické plotýnky. Dobře vede teplo, snadno se udržuje, stejně jako varné sklo. Jeho nevýhodou je, že se poměrně lehce připaluje a sklo se z vnějšku zabarví. Na plynový sporák jej používejte pouze s litinovou deskou na rozptýlení plamene.

Teflonové nádobí má také určitá omezení, nesmí se v něm používat kovové náčiní, aby se nepoškodil jeho povrch. Také mu příliš nesvědčí plameny plynové plotýnky ani velký žár.

Nerez 21 cm
Ilsa adaptér na indukci nerez 21 cm

Zapomenout nemůžeme ani na titanové hrnce, které patří ke kvalitním materiálům, a na hrnce z nerezu, které jsou rovněž vhodné pro všechny typy sporáků. Pokud nemají magnetické dno, na indukci je použijeme s adaptérem.

Víte, že…?

Často se můžete setkat s názorem, že je indukční varná deska škodlivá. Jednoznačná odpověď, která by byla podložená vědeckým výzkumem, neexistuje. Faktem je, že indukční varné desky šíří do prostředí elektromagnetický smog. To dělají také mobilní telefony, počítače nebo televizory. Indukční deska však nemění molekuly potravin při tepelné úpravě, takže není třeba mít zbytečný strach.

Otázky a odpovědi

Je adaptér spolehlivý?

Spolehlivost závisí na výrobci. Tyto výrobky koupíte od známých značek, ale bohužel můžete sehnat i levnější výrobky, kde nemusí být výrobce uveden. U těchto adaptérů Vám však nikdo spolehlivost zaručit nemůže?

Jak zvolit velikost?

Velikost určuje průměr dna hrnce. Co se týká velikostí, není výběr až tak velký. K dostání jsou nejčastěji velikosti 16, 17, 21 a 24 cm. Narazit můžete i na jiné velikosti, tyto jsou však zastoupeny nejčastěji.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Ověřená značka
Kvalitní nerez
Prvotřídní
Nerez 21 cm
Různé velikosti
Image
Produkt
Adaptér na indukci Tescoma GrandCHEF ø 21 cm
Adaptér na indukci Tescoma GrandCHEF ø 17 cm
Bialetti Adaptér na Indukci
Ilsa adaptér na indukci nerez 21 cm
Adaptér na indukci Tescoma GrandCHEF ø 12 cm
Cena ca. 900 CZK ca. 800 CZK ca. 300 CZK ca. 700 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.