Nejlepší parkovací senzory 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Sencor SCA PARK100
88 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat parkovací senzor

Při výběru parkovacího senzoru je významné zvážit několik faktorů, které ovlivňují jeho funkčnost a vhodnost pro vaše vozidlo:

  • Kompatibilita s vozidlem: Ujistěte se, že vybraný systém je kompatibilní s značkou, modelem a rokem výroby vašeho auta.
  • Typ senzoru: Na trhu jsou dostupné ultrazvukové a elektromagnetické senzory, každý s jinými vlastnostmi a způsobem instalace.
  • Počet a rozsah senzorů: Rozhodněte, kolik senzorů potřebujete pro krytí potřebných oblastí a jaký má být jejich dosah detekce.
  • Zvuková a/nebo vizuální signalizace: Zvažte, zda preferujete zvukový signál, který se zvyšuje při přiblížení k překážce, nebo vizuální zobrazení na monitoru.
  • Design a estetika: Vyberte senzory, které se hodí k barvě a designu vašeho vozidla, aby byly co nejméně nápadné.
  • Cena: Stanovte si rozpočet a vyhledejte senzory s optimálním poměrem cena/výkon.

Parkovací senzor - náš výběr

Sencor SCA PARK100
přečíst recenzi
Umístění: přední a zadní
Počet senzorů: 4 senzory
Zobrazit více
Parkovací systém Sencor SCA PARK100 obsahuje čtyři ultrazvukové senzory, detekční rozsah 150 cm až 80 mm, které jsou aktivovány při zařazení zpátečky. Nabízí třístupňový zvukový alarm se nastavitelnou hlasitostí a široký detekční úhel. Průměr senzoru je 2 cm, součástí balení je instalační příslušenství.
Zobrazit méně
Valeo 632200
přečíst recenzi
Výrobce: VALEO
Umístění: zadní
Počet senzorů: 4 senzory
Minimální detekční vzdálenost: 0,1 m
Maximální detekční vzdálenost: 1.7 m
Zobrazit více
Parkovací senzor Valeo 632200 je zařízení určené pro asistenci při parkování vozidla. Díl má katalogové číslo 632200 a je k dispozici v různých variantách prodeje.
Zobrazit méně
PODOFO WiFi parkovací couvací kamera A2816 pro mobilní telefon Fcar APP
přečíst recenzi
Výrobce: Podofo
Zobrazit více
Parkovací kamera PODOFO A2816 je určena pro použití s mobilním telefonem prostřednictvím aplikace Fcar. Kamera využívá digitální WIFI přenos se voděodolností IP67 a dosahem signálu 50-80 metrů. Kompatibilní s iOS i Android zařízeními, nabízí CMOS senzor s rozlišením 1 Mpx a úhlem záběru 120-150°. Minimální osvětlení činí 0,1 lux.
Zobrazit méně
Sencor SCA PARK200
přečíst recenzi
Umístění: přední a zadní
Počet senzorů: 4 senzory
Zobrazit více
Sencor SCA PARK200 je parkovací systém se čtyřmi ultrazvukovými senzory, který detekuje překážky v rozmezí 0,3 až 2 metry od nárazníku a zobrazuje vzdálenost na bezdrátovém LCD displeji. Funkce automatické aktivace umožňuje spuštění při zařazení zpětného chodu. Zařízení pracuje při teplotách od -40°C do +80°C.
Zobrazit méně
Jablotron PS-001
přečíst recenzi
Výrobce: Jablotron
Umístění: zadní
Počet senzorů: 4 senzory
Minimální detekční vzdálenost: 0,4 m
Maximální detekční vzdálenost: 1.5 m
Zobrazit více
Jablotron PS-001 je sada čtyř ultrazvukových senzorů, které se montují do zadního nárazníku automobilu a mají průměr 19 mm. Detekují objekty ve vzdálenosti 0,4 až 1,5 metru a pracují na frekvenci 40 kHz. Sada zahrnuje vyhodnocovací jednotku a reproduktor o rozměrech 42 x 16 mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Parkovací senzor

Jak vybrat parkovací senzor

Jaký je rozdíl mezi ultrazvukovými a elektromagnetickými senzory

  • Ultrazvukové senzory fungují na principu vysílání a přijímání ultrazvukových vln, které se odrážejí od překážek, čímž jsou schopné určit vzdálenost od objektu. Jsou velmi přesné, ale mohou být ovlivněny extrémními povětrnostními podmínkami nebo nečistotami, které pokryjí senzor.
  • Elektromagnetické senzory vytvářejí kolem vozidla elektromagnetické pole a detekují změny v tomto poli způsobené přítomností objektů. Nemají viditelné komponenty a nejsou tak náchylné k zanesení nečistotami, ale mohou být méně přesné ve srovnání s ultrazvukovými senzory.

Jak funguje signalizace parkovacího senzoru

Parkovací senzory a couvací kamery informují řidiče o blížící se překážce prostřednictvím zvukových signálů, vizuálního zobrazení nebo kombinace obou. Zvuková signalizace obvykle zvyšuje frekvenci pípání, jak se vozidlo přibližuje k překážce, a může dokonce přejít do nepřetržitého tónu, když je vozidlo velmi blízko objektu. Vizuální signalizace může zahrnovat grafické zobrazení na palubním monitoru nebo LED panelu, které ukazuje polohu a vzdálenost překážek vůči vozidlu. Některé systémy také zahrnují kameru, která zobrazuje obrázek prostoru za vozidlem.

Je možné instalovat parkovací senzory na jakékoli vozidlo

Většinou ano, parkovací senzory lze nainstalovat na širokou škálu vozidel, od osobních aut až po nákladní vozidla. Instalace může být prováděna profesionálně servisem nebo jako do-it-yourself projekt s použitím univerzálních sad. Důležité je správně zvolit typ senzoru a jeho umístění, aby se zajistila efektivní detekce překážek. Při samostatné instalaci je potřeba se řídit přiloženým návodem a dodržovat doporučení výrobce pro správné umístění a nakalibrování senzorů.

Jaké údržby vyžadují parkovací senzory

Parkovací senzory obecně vyžadují minimální údržbu. Je důležité udržovat čistotu senzorů, aby nedošlo k snížení jejich funkčnosti kvůli nahromadění nečistot nebo ledu. Při mytí vozidla by senzory měly být čištěny s opatrností, abychom předešli jejich poškození. U elektromagnetických senzorů, které jsou často skryty za nárazníkem, není těsnost a ochrana před vnějšími vlivy tak kritická, nicméně i zde je doporučeno pravidelně kontrolovat jejich funkci.

Jak lze diagnostikovat poruchu parkovacího senzoru

Parkovací senzor
Sencor SCA PARK100

Pokud parkovací senzory přestanou správně fungovat, může to být způsobeno několika faktory, jako jsou poškození senzoru, nečistoty zakrývající senzory, nebo problémy s elektrickým obvodem. Nejprve byste měli zkontrolovat, zda nejsou senzory zakryté nečistotami nebo ledem. Pokud to není příčina, měli byste přejít na kontrolu kabeláže a konektorů, zda jsou správně připojeny a nemají řadu vady. V některých případech může být nutné senzor resetovat nebo znovu nakalibrovat podle návodu výrobce. Jestliže problém stále přetrvává, doporučuje se obrátit na odborný servis pro diagnostiku a opravu.

Zobrazit kompletní nabídku Parkovací senzor