17 nejlepších airsoftových revolverů 2023

Designové zbraně na BB kuličky.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Airsoft Revolver Smith&Wesson M29 6,5" AGCO2
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat airsoft revolver

 • Airsoftové pistole používají ke střelbě BB kuličky.
 • Airsoftové zbraně mají mnoho podob.
 • Způsob pohonu je jedním ze základních parametrů. Udává, jakým způsobem bude kulička vystřelena.
 • Výběr materiálu pravděpodobně ovlivní cenu vámi zvolené zbraně.
 • Velikost zbraně by se měla odvíjet od prostředí, ve kterém budete nejčastěji hrát.

Airsoftový revolver - náš výběr

Plynové airsoft revolvery

Elektrické airsoftové revolvery

Manuální airsoftové revolvery

Tokyo Marui M 8000 COUGARG
přečíst recenzi
Výrobce: Tokyo Marui
Druh: manuální
Typ: pistole
Umarex Walther P99
přečíst recenzi
Druh: manuální
Ráže: 6 mm
Typ: pistole
Dostřel zbraně: 22.58 m
Zobrazit kompletní nabídku airsoftových revolverů

Jak vybrat airsoft revolver

Typ

Vzhled airsoftových zbraní se zpravidla snaží kopírovat zbraně klasické. Z toho vychází, že i tento typ zbraní se liší v nejrůznějších parametrech (kadence, dostřel, přesnost atd.). Na trhu můžete narazit na:

 • Pistole
 • Brokovnice
 • Odstřelovací pušky
 • Samopaly
 • Útočné pušky
 • Kulomety
Airsoftový revolver
Airsoft Revolver Smith&Wesson M29 6,5" AGCO2

Víte, že…?

Airsoft vznikl původně v Asii. Odtud se pak hra rozšířila po celém světě. Své příznivce má snad ve všech zemích včetně České republiky. K nám se dostala zhruba v 90. letech minulého století a do současnosti má celou řadu příznivců.

Pohon

Způsob pohonu je jedním ze základních parametrů. Udává, jakým způsobem bude kulička vystřelena z hlavně dané zbraně. Zbraně se dělí z tohoto pohledu na tři základní kategorie.

Manuální (ASG)

Jedná se o základní typ zbraně. Princip spočívá ve stlačení pružiny, kterou je nutné před každým výstřelem manuálně natáhnout. Tento typ je vhodný především pro začátečníky, ale nezklame ani pokročilé uživatele. Zbraně jsou realistické. Střelba je snadná a bezpečná. Průměrná úsťová rychlost se uvádí až 120 m/s. Rozlišit lze tři typy:

Plynové airsoft revolvery
Umarex T4E HDR 50 11J
 • Krátké manuální zbraně – nejlevnější varianta; nízká kadence i dostřel
 • Dlouhé manuální zbraně – dražší modely; disponují větším dostřelem; řadí se sem pušky, samopaly a brokovnice
 • Odstřelovací pušky – při tomto způsobu pohonu nejpřesnější; úsťová rychlost i cena může předčít i elektrické modely

Plynové (AGCO2, AGG)

Kulička je vystřelena na základě tlaku plynu. Jako pohon se nejčastěji používá propan – butan nebo bombičky CO2. Tento typ najdete nejčastěji u krátkých airsoftových zbraní. Zabudovaný zpětný ráz dělá z tohoto typu zbraně opravdu věrnou kopii zbraní klasických. Zpravidla disponují větším dostřelem než předchozí varianta, ale jsou náročnější na údržbu a je nutné průběžně doplňovat plyn. Nevýhodou je také náchylnost na počasí. Úsťová rychlost se udává mezi 100 – 200 m/s. Dle typu konstrukce se dělí na plynové zbraně s:

 • Pevným nepohyblivým závěrem
 • BlowBack systémem
Elektrické airsoftové revolvery
Heckler & Koch P30

Elektrické (AEG)

K pohonu zbraně se využívají motorky, které napínají pružinu pístu. Napájení elektromotoru zajišťuje akumulátor. Jeho napětí se pohybuje mezi 7,4 V a 11 V. Tyto zbraně jsou přesné a spolehlivé. Pokud zasáhnout protihráče z krátké vzdálenosti, mohou způsobit i menší zranění. Úsťová rychlost je mezi 90 a 180 m/s. Dostřel se uvádí cca 50 metrů. Elektrické zbraně jsou v současné době asi nejpoužívanější.

Víte, že…?

Airsoftové zbraně jsou u nás upravovány Zákonem o zbraních. Patří do kategorie D, která říká, že je může držet, vlastnit i nosit pouze osoba starší 18 let. U tohoto typu zbraně není třeba vlastnit zbrojní průkaz ani jiné povolení.

Materiál

Výběr materiálu pravděpodobně ovlivní cenu vámi zvolené zbraně. Airsoftové pistole se vyrábí ve dvou variantách, přičemž obě jsou velmi odolné:

Manuální airsoftové revolvery
ASG CZ SP-01 Shadow
 • Plast – levnější varianta
 • Kov – zbraně jsou robustní, těžší, realističtější

Velikost

Velikost zbraně by se měla odvíjet od prostředí, ve kterém budete nejčastěji hrát. V malých uzavřených prostorech se vám s velkou zbraní bude hůře manipulovat. Pro tuto variantu jsou zpravidla určeny krátké zbraně. Při hře venku naopak oceníte spíše zbraně většího typu. Ty jsou také ve většině případech přesnější v míření na cíl.

Víte, že…?

Jednou z forem airsoftu je realizace skutečných vojenských akcí. Účastníci se při hře snaží co nejvíce napodobit reálné vojenské jednotky svou výstrojí, výcvikem, ale i zbraněmi. Cílem hry jsou velmi často nejrůznější vojenské scénáře – obsazení objektu, získání vlajky, zasažení co největšího počtu nepřátel atd.

Airsoftový revolver
Airsoft Revolver Smith&Wesson M29 8 3/8" AGCO2

Příslušenství

Součástí airsoftových zbraní je také bohatá nabídka příslušenství. Za upgrady zbraní můžete ve výsledku zaplatit tolik jako za zcela novou zbraň. Tato vylepšení mohou u vaší zbraně např. zvýšit přesnost, účinnost, ale i další parametry, které potřebujete při samotné hře. Veškeré příslušenství se montuje na tzv. weaver kolejnice, které jsou umístěné na podpažbí. Některé modely jsou jimi již vybaveny, u jiných je třeba také dokoupit.

Kolimátor Jedná se o reflexní zaměřovač, který zvýší přesnost vaší zbraně
Optika Tento optický zaměřovač je určený pro odstřelovací pušky a umožňuje přiblížení cíle
Svítilna Využijete zejména v hůře osvětlených vnitřních prostorách
Podvěsný granátomet Je určen k vystřelování granátů, ty vypalují několik kuliček najednou

Výrobci a ceny

Obecně tento koníček patří k těm dražším. Existují sice i levnější varianty, ale ty se s prověřenými značkami nedají vůbec srovnávat. Mezi výrobce patří např. Umarex, WE, ASG nebo Cyma.

 • Do 2500 Kč – Většinou se jedná o manuální zbraně s menší průrazností. V nabídkách najdete prakticky všechny typy od pistolí až po samopaly. V horní cenové hranici můžete narazit i na zbraně elektrické a plynové. Maximální dostřel se uvádí do maximálně 45 metrů.
 • Od 2500 Kč do 6000 Kč – V této cenové kategorii již koupíte i poměrně kvalitní vybavení. Zbraně jsou zpravidla elektrické nebo plynové ve velmi realistickém provedení. Klasické pistole jsou spíše v menším zastoupení. Dostřel se uvádí kolem 65 metrů.
 • Nad 6000 Kč – Zbraně určené pro velmi časté používání vyznačující se svou kvalitou. Jedná se prakticky o mistrovská díla, na kterých se mimo jiné podílí i designeři klasických zbraní.
Plynové airsoft revolvery
ASG CZ 75 P-07 DUTY

Otázky a odpovědi

Co je airsoft?

Airsoft je hra, ve které po sobě protihráči střílí ze speciálních tzv. airsoftových pistolí, zbraní. Na první pohled vypadají tyto zbraně jako skutečné. Rozdíl je v nábojích. Airsoftové pistole používají ke střelbě BB kuličky. Jedná se o plastové kuličky kalibru 6 mm s různou hmotností.

Jak vybrat airsoftový revolver?

Zbraň na airsoft vybírejte podle toho, komu je zbraň určena. Dětem postačí levnější plastové zbraně, dospělým nadšencům bude více vyhovovat kvalitní kovová zbraň.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku airsoftových revolverů