Airsoft revolver

Designové zbraně na BB kuličky.

ca. 3 300 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 2 800 CZK

Airsoft je hra, ve které po sobě protihráči střílí ze speciálních tzv. airsoftových pistolí, zbraní. Na první pohled vypadají tyto zbraně jako skutečné. Rozdíl je v nábojích. Airsoftové pistole používají ke střelbě BB kuličky. Jedná se o plastové kuličky kalibru 6 mm s různou hmotností.

Typ

Vzhled airsoftových zbraní se zpravidla snaží kopírovat zbraně klasické. Z toho vychází, že i tento typ zbraní se liší v nejrůznějších parametrech (kadence, dostřel, přesnost atd.). Na trhu můžete narazit na:

 • Pistole
 • Brokovnice
 • Odstřelovací pušky
 • Samopaly
 • Útočné pušky
 • Kulomety
Výkonný
Ruger SuperHawk 6" AGCO2
ca. 3 300 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Airsoft vznikl původně v Asii. Odtud se pak hra rozšířila po celém světě. Své příznivce má snad ve všech zemích včetně České republiky. K nám se dostala zhruba v 90. letech minulého století a do současnosti má celou řadu příznivců.

Pohon

Způsob pohonu je jedním ze základních parametrů. Udává, jakým způsobem bude kulička vystřelena z hlavně dané zbraně. Zbraně se dělí z tohoto pohledu na tři základní kategorie.

Manuální (ASG)

Jedná se o základní typ zbraně. Princip spočívá ve stlačení pružiny, kterou je nutné před každým výstřelem manuálně natáhnout. Tento typ je vhodný především pro začátečníky, ale nezklame ani pokročilé uživatele. Zbraně jsou realistické. Střelba je snadná a bezpečná. Průměrná úsťová rychlost se uvádí až 120 m/s. Rozlišit lze tři typy:

Kovová hlaveň
Elite Force H8R AGCO2
ca. 1 800 CZK
Aktuálni cena
 • Krátké manuální zbraně – nejlevnější varianta; nízká kadence i dostřel
 • Dlouhé manuální zbraně – dražší modely; disponují větším dostřelem; řadí se sem pušky, samopaly a brokovnice
 • Odstřelovací pušky – při tomto způsobu pohonu nejpřesnější; úsťová rychlost i cena může předčít i elektrické modely

Plynové (AGCO2, AGG)

Kulička je vystřelena na základě tlaku plynu. Jako pohon se nejčastěji používá propan – butan nebo bombičky CO2. Tento typ najdete nejčastěji u krátkých airsoftových zbraní. Zabudovaný zpětný ráz dělá z tohoto typu zbraně opravdu věrnou kopii zbraní klasických. Zpravidla disponují větším dostřelem než předchozí varianta, ale jsou náročnější na údržbu a je nutné průběžně doplňovat plyn. Nevýhodou je také náchylnost na počasí. Úsťová rychlost se udává mezi 100 – 200 m/s. Dle typu konstrukce se dělí na plynové zbraně s:

 • Pevným nepohyblivým závěrem
 • BlowBack systémem
Bezproblémová střelba
Smith&Wesson MP R8 AGCO2
ca. 2 200 CZK
Aktuálni cena

Elektrické (AEG)

K pohonu zbraně se využívají motorky, které napínají pružinu pístu. Napájení elektromotoru zajišťuje akumulátor. Jeho napětí se pohybuje mezi 7,4 V a 11 V. Tyto zbraně jsou přesné a spolehlivé. Pokud zasáhnout protihráče z krátké vzdálenosti, mohou způsobit i menší zranění. Úsťová rychlost je mezi 90 a 180 m/s. Dostřel se uvádí cca 50 metrů. Elektrické zbraně jsou v současné době asi nejpoužívanější.

Víte, že…?

Airsoftové zbraně jsou u nás upravovány Zákonem o zbraních. Patří do kategorie D, která říká, že je může držet, vlastnit i nosit pouze osoba starší 18 let. U tohoto typu zbraně není třeba vlastnit zbrojní průkaz ani jiné povolení.

Materiál

Výběr materiálu pravděpodobně ovlivní cenu vámi zvolené zbraně. Airsoftové pistole se vyrábí ve dvou variantách, přičemž obě jsou velmi odolné:

Nejsilnější
Umarex Ruger SuperHawk 6"
ca. 2 800 CZK
Aktuálni cena
 • Plast – levnější varianta
 • Kov – zbraně jsou robustní, těžší, realističtější

Velikost

Velikost zbraně by se měla odvíjet od prostředí, ve kterém budete nejčastěji hrát. V malých uzavřených prostorech se vám s velkou zbraní bude hůře manipulovat. Pro tuto variantu jsou zpravidla určeny krátké zbraně. Při hře venku naopak oceníte spíše zbraně většího typu. Ty jsou také ve většině případech přesnější v míření na cíl.

Víte, že…?

Jednou z forem airsoftu je realizace skutečných vojenských akcí. Účastníci se při hře snaží co nejvíce napodobit reálné vojenské jednotky svou výstrojí, výcvikem, ale i zbraněmi. Cílem hry jsou velmi často nejrůznější vojenské scénáře – obsazení objektu, získání vlajky, zasažení co největšího počtu nepřátel atd.

Příslušenství

Součástí airsoftových zbraní je také bohatá nabídka příslušenství. Za upgrady zbraní můžete ve výsledku zaplatit tolik jako za zcela novou zbraň. Tato vylepšení mohou u vaší zbraně např. zvýšit přesnost, účinnost, ale i další parametry, které potřebujete při samotné hře. Veškeré příslušenství se montuje na tzv. weaver kolejnice, které jsou umístěné na podpažbí. Některé modely jsou jimi již vybaveny, u jiných je třeba také dokoupit.

Kolimátor Jedná se o reflexní zaměřovač, který zvýší přesnost vaší zbraně
Optika Tento optický zaměřovač je určený pro odstřelovací pušky a umožňuje přiblížení cíle
Svítilna Využijete zejména v hůře osvětlených vnitřních prostorách
Podvěsný granátomet Je určen k vystřelování granátů, ty vypalují několik kuliček najednou

Výrobci a ceny

Obecně tento koníček patří k těm dražším. Existují sice i levnější varianty, ale ty se s prověřenými značkami nedají vůbec srovnávat. Mezi výrobce patří např. Umarex, WE, ASG nebo Cyma.

 • Do 2500 Kč – Většinou se jedná o manuální zbraně s menší průrazností. V nabídkách najdete prakticky všechny typy od pistolí až po samopaly. V horní cenové hranici můžete narazit i na zbraně elektrické a plynové. Maximální dostřel se uvádí do maximálně 45 metrů.
 • Od 2500 Kč do 6000 Kč – V této cenové kategorii již koupíte i poměrně kvalitní vybavení. Zbraně jsou zpravidla elektrické nebo plynové ve velmi realistickém provedení. Klasické pistole jsou spíše v menším zastoupení. Dostřel se uvádí kolem 65 metrů.
 • Nad 6000 Kč – Zbraně určené pro velmi časté používání vyznačující se svou kvalitou. Jedná se prakticky o mistrovská díla, na kterých se mimo jiné podílí i designeři klasických zbraní.
Jméno
Výkonný
Kovová hlaveň
Bezproblémová střelba
Nejsilnější
Image
Produkt
Ruger SuperHawk 6" AGCO2
Elite Force H8R AGCO2
Smith&Wesson MP R8 AGCO2
Umarex Ruger SuperHawk 6"
Cena ca. 3 300 CZK ca. 1 800 CZK ca. 2 200 CZK ca. 2 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena