Nejlepší vozíky na přepravky 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Plastový vozík na přepravky modrý - nosnost 120kg

Jak vybrat vozík na přepravky

Při výběru vozíku na přepravky je důležité vzít v úvahu následující kritéria:

  • Nosnost: Vozík by měl snést hmotnost veškerého nákladu, který potřebujete přepravit.
  • Materiál: Ujistěte se, že materiál vozíku je odolný a vhodný pro prostředí, ve kterém budete vozík používat (např. nerezová ocel pro vlhké prostředí).
  • Velikost a rozměry: Zkontrolujte, zda velikost vozíku odpovídá rozměrům přepravek, které budete převážet, a také prostoru, kde bude vozík používán.
  • Kola: Vyhledejte vozík s kvalitními kolečky, která se snadno otáčejí a jsou vhodná pro povrch, po kterém budete vozík vozit.
  • Rukojeť: Rukojeť by měla být pohodlná a umožňovat snadné manévrování s vozíkem.
  • Stohovatelnost: Pokud potřebujete ušetřit prostor, vyberte vozík, který lze snadno stohovat.

Vozík na přepravky - náš výběr

Plastový vozík na přepravky modrý - nosnost 120kg
Zobrazit více
Plastový vozík má rozměry základny 600x400 mm a je vybaven čtyřmi otočnými kolečky o průměru 100 mm. Určen pro přepravky a termoboxy o stejných rozměrech, má nosnost 250 kg. Vozík splňuje normy pro styk s potravinami a je dostupný v modré a na vyžádání v dalších barevných variantách.
Zobrazit méně
STANDARD 20300 600 X 400 mm
Maximální nosnost: 100 kg
Hmotnost: 3 kg
Zobrazit více
Plastový vozík STANDARD 20300 má rozměry 600x400 mm a nosnost do 250 kg. Konstrukce z ABS plastu je opatřena čtyřmi gumovými koly (průměr 100 mm), z nichž dvě jsou otočná. Je určený k přepravě jedné krabice o rozměru 600x400 mm nebo dvou krabic 400x300 mm.
Zobrazit méně
Plošinový HTI 900x570
Výrobce: HTI
Maximální nosnost: 150 kg
Hmotnost: 20 kg
Zobrazit více
Plošinový vozík HTI má rozměry ložné plochy 900 x 570 mm a je vybaven čtyřmi koly o průměru 260 mm, z nichž dvě jsou pevná a dvě otočná. Vozejk má nosnost až 150 kg a je produkt české výroby. Wheels jsou nafukovací s kovovým diskem.
Zobrazit méně
Variofit na Euro přepravky typ sw-610.100
Výrobce: Variofit
Maximální nosnost: 200 kg
Hmotnost: 32.5 kg
Zobrazit více
Transportní vozík Variofit sw-610.100 je určený pro Euro přepravky. Vyroben z oceli s práškovou úpravou, má tři police nastavitelné pod úhlem 17° či 32°. Je vybaven čtyřmi otočnými koly, dvě s brzdou. Rozměry vozíku jsou 1125 mm výška, 520 mm šířka a 665 mm hloubka, s ložnou plochou 410 x 604 mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Vozík na přepravky

Jak vybrat vozík na přepravky

Jakou nosnost by měl mít vozík na přepravky

Nosnost vozíku na přepravky by měla odpovídat hmotnosti nákladu, který plánujete převážet. Hodnoty se mohou lišit, ale je důležité nezapomenout, že vozík by měl být schopen bezpečně unést celkovou hmotnost všech přepravek a obsahu v nich. Zvažte také budoucí potřeby, možná budete v budoucnu potřebovat vozit těžší předměty, takže vybrání vozíku s vyšší nosností než je vaše aktuální maximální zatížení může být proaktivním krokem.

Jaký materiál vozíku na přepravky je nejvhodnější

Volba materiálu vozíku na přepravky závisí na prostředí, ve kterém bude vozík používán. Pro vlhké nebo korozivní prostředí je ideální nerezová ocel, která odolává korozi a usnadňuje čištění. V oblastech, kde je důležitější lehkost a manévrovatelnost, může být lepší hledat vozíky vyrobené z kvalitního plastu nebo hliníku. V průmyslových prostředích jsou často využívány ocelové vozíky kvůli jejich robustnosti a dlouhé životnosti.

Jaké kola by měl mít vozík na přepravky pro snadné manévrování

Kvalitní kolečka jsou klíčovým prvkem pro snadné manévrování s vozíkem na přepravky. Hledáme kolečka, která se lehce otáčejí a jsou dostatečně odolná pro povrch, na kterém budou použita. Pro hladký pohyb a snížení námahy při přepravě doporučujeme kolečka s ložisky. Gumová kolečka jsou vhodná pro nerovné povrchy a zmenšují hluk při pohybu, zatímco kolečka s polyuretanovým potahem nabízejí dobrou adhezi a ochranu podlah.

Proč by měl být vozík na přepravky stohovatelný

Vozík na přepravky
Plastový vozík na přepravky modrý - nosnost 120kg

Stohovatelnost je důležitá pro ušetření prostoru ve vašem skladu nebo provozním zařízení. Když nejsou vozíky na přepravky právě používány, mělo by být možné je snadno a bezpečně ukládat jeden na druhého. To vám umožní efektivněji využít prostory a udržet pracovní prostředí organizované a bez překážek.

Můžu používat vozík na přepravky i v prostředí s nerovnými podlahami

Ano, vozík na přepravky můžete používat i v prostředí s nerovnými podlahami, avšak je důležité vybrat vozík s vhodnými koly pro tento typ terénu. Kola by měla být větší a měla by mít tlustější pneumatiky, které dokáží absorbující nerovnosti a nepříznivé povrchové podmínky. Ujistěte se, že vozík je vybaven také stabilní konstrukcí, která zaručuje bezpečnou přepravu nákladu i na náročnějších površích.

Zobrazit kompletní nabídku Vozík na přepravky