Baňky

Masáž jako od profesionála u Vás doma.

ca. 200 CZK
ca. 500 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat baňky

Kvalitně provedená masáž či terapie je skvělou relaxací a uvolnění od všech fyzických, ale někdy i psychických potíží. A zejména baňkování příjemně uvolňuje svaly. Pořídit si baňky významně nenaruší váš rozpočet, a když se tuto techniku, která mimo jiné není nijak složitá, naučíte, ušetříte mimo jiné spoustu peněz za profesionální masáže.

Druhy baněk

Při výběru správné baňky si nejprve musíte uvědomit, co od nich očekáváte. Proto se pojďme nejprve podívat na dělení dle použíti a dle techniky vzniku podtlaku.

Dle způsobu použití

Typ baňky Způsob použití
Masážní baňky Jestliže milujete masáže, vždy volte tento typ, který je přímo na ně určený. Následná masáž není nijak složitá, jen je třeba znát techniky a správný postup. Pro masírování těla stačí 1 až 2 baňky, tak abyste byli schopni s nimi bez problémů pohybovat.
Terapeutické baňky Na rozdíl od masážních baněk jich pro terapii potřebujete více. Ovšem záleží na části těla, kam baňky budete pokládat. Doporučujeme však mít v zásobě 1 – 30 baněk.
Kombinované S tímto typem lze provádět jak masáže, tak i terapie.

Dle techniky vzniku podtlaku

  • Mechanické baňky: U mechanických baněk je třeba vytvořit podtlak např. gumovým balónkem, pumpou či speciálním pístem.
  • Ohnivé baňky: Ač se to tak může zdát, ohnivé baňky však nehoří. Oheň se však používá pro vypálení kyslíku z baňky, díky čemuž dochází k těsnému přilnutí s kůží.
Velká sada
Medimas plastové vakuové masážní baňky 18 ks

Materiál baněk

S výše uvedeným dělením také souvisí materiál, který byl na výrobu buněk použit. Nejčastěji se jedná o sklo, plast, silikon či bambus. Proto je opravdu třeba sledovat vše, jelikož gumové či plastové buňky se opravu pálit ohněm nedají.

Skleněné baňky

Baňky vyrobené ze skla patří mezi nejrozšířenější a tím pádem i nejoblíbenější. Síla skleněné stěny baňky se pohybuje od 1,8 mm až po 5 mm v závislosti na zvoleném typu. Výhodou těchto baněk je, že se mohou využívat jak na masáž, tak i na terapii. Dále oceníte jejich snadnou údržbu, avšak pozor na manipulaci, lehce je rozbijete.

Víte, že…?

Skleněné banky však nemusíte jen nahřívat. Zejména pro děti či někoho, kdo je více citlivý na teplo, můžete pořídit skleněnou buňku s gumovým balonkem, jenž splní takřka stejnou funkci jako oheň.

Víceúčolové
Shenzhen M Elegancy Tech Ltd. Silikonové masážní baňky

Plastové baňky

Plastové buňky jsou doplněny o vyjímatelné či pevně zabudované magnetky, které se používají hlavně při magnetoterapii nebo akupresuře. Stěny těchto buněk jsou oproti sklu užší, ale zachází se s nimi stejně. Hlavní výhoda spočívá v tom, že jsou téměř nerozbitné. Vzduch se z nich odsává za pomoci pumpičky.

Silikonové baňky

I tento typ lze použít jak pro masáže, tak i pro terapii. Snadno se s nimi manipuluje, zejména pro vytvoření podtlaku stačí baňku jen dostatečně zmáčknout a přiložit na místo. Oceníte ji zejména v případě, pokud nechcete pracovat s ohněm a či používat pumpičku.

Bambusové baňky

Posledním typem jsou bambusové baňky, jejichž původ pochází z asijských zemí. U nás se až tolik nevyužívají, ale právě v Číně jsou velmi rozšířené. Ovšem pozor na hygienu. Bambusové baňky nejdou správně vydesinfikovat a při aplikaci nevidíte na místo, kam je chcete aplikovat. Nicméně skvěle slouží jako dekorace do masérských salónů.

Silikonové
AcuPrime Silikonové masážní baňky Barva: průhledná Velikosti: L (4,7 cm x 8 cm)

Velikost baněk

Velikost baněk znamená vnitřní šířku hrdla baňky. Ale pozor, ne všichni výrobci toto označení respektují. Proto, pokud se v nich prozatím moc neorientujete, nechte si od prodejce poradit.

Víte, že…?

U skleněných baněk je šířka hrdla pouze orientační, jelikož se většina z nich vyrábí ručně. Nicméně odchylky jsou minimální a na kvalitu provedené masáže to nemá vůbec žádný vliv.

Nejznámější značky

Důležitější než značka je kvalita provedené masáže. Ovšem, historie baňkování se objevila v asijských zemích, proto se vyplatí podívat se zejména na značky AcuPrime, Guoyiyan či Shenzen M Elegancy Tech Ltd.

Na obličej
ETANI silikonové masážní baňky 2 ks

Cena

Po přečtení všech informací nesmíme zapomenout i na pořizovací náklady. Nejprve se podíváme na levnější varianty pro domácí použití až po profesionální modely.

Cena do 100 Kč

Za velmi nízkou cenu pořídíte silikonové masážní baňky v několika barevných provedeních a také ve variantě s úchytem pro lepší manipulaci s nimi. Rovněž jsou k dostání i skleněné baňky s tlustými stěnami.

Cena od 100 Kč do 499 Kč

Velké zastoupení v této kategorii mají celé sady, nejčastěji v počtu 4 až 6 baněk. Někdy je v balení i masážní olej, který společně s baňkování skvěle podporuje mikrocirkulaci. Ženy jistě ocení i oleje, jenž slouží k prevenci vzniku celulitidy.

Terapeutické
FIT Life FL-0484 Banky na masáž, baňkování 4 ks

Cena nad 500 Kč

Za vyšší cenu můžete pořídit mnohem větší sady od 6 kusů, přes 12 a klidně až po 24 kusů. V sadě, kde jsou plastové baňky, je k dispozici i ruční pumpička a magnetky.

Jméno
Velká sada
Víceúčolové
Silikonové
Na obličej
Terapeutické
Proti celulitidě
Image
Produkt
Medimas plastové vakuové masážní baňky 18 ks
Shenzhen M Elegancy Tech Ltd. Silikonové masážní baňky
AcuPrime Silikonové masážní baňky Barva: průhledná Velikosti: L (4,7 cm x 8 cm)
ETANI silikonové masážní baňky 2 ks
FIT Life FL-0484 Banky na masáž, baňkování 4 ks
Biominerály.cz Biomineraly silikonové masážní baňky set 4 ks
Cena ca. 200 CZK ca. 500 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena