Nejlepší barvy na kůži 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MOTIP Barva na kůži a koženku 400 ml Bílá

Jak vybrat barvu na kůži

Při výběru barvy na kůži je důležité zvážit několik faktorů:

  • Typ kůže: Je důležité volit barvu vhodnou pro typ kůže, na kterou bude aplikována, ať už se jedná o hladkou, semišovou nebo jiný druh kůže.
  • Odolnost vůči opotřebení: Vyberte barvu, která vydrží běžné nošení a nebude se odírat při kontaktu s oblečením nebo při použití.
  • Čas schnutí: Některé barvy na kůži schnou pomaleji než jiné. Ujistěte se, jak dlouho bude trvat, než bude možné obnovený kus kůže opět bezpečně používat.
  • Odolnost vůči vodě a UV záření: Prodlouží životnost obarvené kůže, pokud je barva odolná proti těmto vlivům.
  • Barva a kvalita pigmentu: Ověřte si, že odstín barvy odpovídá vaším představám a že barevné pigmenty jsou dostatečné kvality, aby nedošlo k vyblednutí nebo změně odstínu.
  • Způsob aplikace: Zvažte, zda preferujete barvu ve spreji, tubě nebo kelímku a jakým způsobem bude aplikace nejvhodnější pro vaše potřeby.

Barva na kůži - náš výběr

MOTIP Barva na kůži a koženku 400 ml Bílá
Zobrazit více
MOTIP Barva na kůži a koženku je určena pro vnitřní části automobilů a postačuje na 1,25 - 1,75 m^2 plochy. Produkt je vhodný na kožené a plastové povrchy a nevyžaduje základní nátěr. Po 5-10 minutách je odolný vůči prachu a po 10-20 minutách se nestane lepkavým. Teplotní odolnost dosahuje hodnoty 110°C.
Zobrazit méně
Centropen 2846 černý
přečíst recenzi
Výrobce: Centropen
Šířka stopy: 1 mm
Vhodný na sklo: ano
Typ: permanentní
Zobrazit více
Centropen 2846 je popisovač s alkoholově bázovaným inkoustem, který umožňuje psaní na různé povrchy. Má válcový hrot o šířce 1 mm a je odolný proti vodě, otěru a povětrnostním vlivům. Barva hrotu: černá.
Zobrazit méně
Barva na kůži a semiš Chevas číslo 603 Černá
přečíst recenzi
Výrobce: Chevas
Zobrazit více
Barva na kůži a semiš Chevas číslo 603 Černá je tekuté mořidlo o objemu 110 ml, aplikovatelné štětcem, houbou či stříkáním. Produkt se používá pro oživení původní barvy, není určen pro krytí. Neaplikujte na lakované povrchy; semiš po zaschnutí překartáčujte. Výroba v ČR.
Zobrazit méně
Centropen 8566 černý
přečíst recenzi
Výrobce: Centropen
Šířka stopy: 2.5 mm
Typ: permanentní
Vhodný na sklo: ano
Zobrazit více
Permanentní značkovač Centropen 8566 s alkoholovým bázem je určený pro použití na různé typy povrchů a charakterizuje ho odolnost proti vodě, otěru a vnějším vlivům. Může zůstat odkryt až 14 dní bez vysychání. Vlastní válcový hrot s šířkou stopy 2,5 mm.
Zobrazit méně
Motip Barva na kůži a koženku béžová 200 ml
přečíst recenzi
Výrobce: MOTIP
Barva: hnědé
Zobrazit více
Barva Motip na kůži a koženku má objem 200 ml a je založena na nitro-kombi pryskyřici. Má saténový lesk s hodnotou 30-35 jednotek, odolává až do 110°C a nabízí výdatnost přibližně 0,5 m². Slibuje uchování originální struktury materiálu a vysokou přilnavost.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Barvy na kůži

Jak vybrat barvu na kůži

Je možné nepovedenou aplikaci barvy na kůži odstranit

Ano, existují způsoby, jak odstranit barvu z kůže v případě neúspěšné aplikace nebo když chcete změnit barvu. Je důležité použít produkty určené pro čištění kůže, které neobsahují abrazivní látky, což může kůži poškodit. Lze použít speciální odstraňovače barvy nebo ředidla na kůži, po jejichž aplikaci je zapotřebí kůži důkladně vytřít měkkým hadříkem. Po odstranění barvy se doporučuje kůži ošetřit vhodným kondicionérem, který kůži regeneruje a chrání.

Jak poznám, zda je barva na kůži vhodná pro daný typ kůže

Je dobré si před zakoupením produktu zjistit, zda je barva kompatibilní s typem kůže, který chcete obnovit. Informace o vhodnosti barvy pro konkrétní typy kůže bývají uvedeny na obalu nebo v popisu produktu. Pro hladkou kůži se hodí jiné typy barev než pro semiš nebo nubuk. Pokud si nejste jisti, můžete se obrátit na výrobce nebo přímo konzultovat s odborníkem v obchodě.

Jak aplikovat barvu na kůži pro ty nejlepší výsledky

Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba kůži nejprve dobře připravit – vyčistit ji a odbarvit, pokud je to nutné. Při aplikaci barvy je důležité postupovat dle návodu, který je přiložen k produktu. Obvykle se doporučuje aplikovat barvu postupně, v tenkých vrstvách, s dostatečným množstvím času mezi jednotlivými vrstvami na zaschnutí. Je vhodné používat kvalitní nástroje jako jsou štětce, houby nebo stříkací pistole, v závislosti na typu aplikace. Po aplikaci je nezbytné nechat barvu dobře zaschnout v přirozených podmínkách.

Jak obarvené kůži zajistit dlouhou životnost

Barva na kůži
MOTIP Barva na kůži a koženku 400 ml Bílá

Pro zachování dlouhé životnosti obarvené kůže je důležitá pravidelná údržba. Kůži je třeba pravidelně čistit měkkým hadříkem nebo kartáčkem a používat čisticí a ochranné přípravky určené pro kůži. Vyhněte se dlouhodobému vystavení přímému slunečnímu záření a extrémním teplotám, které mohou barvu i kůži poškodit. Pokud je kůže často vystavena tření, jako například u obuvi nebo sedaček, může být nutné barvu pravidelně obnovovat v závislosti na opotřebení.

Kde se dá barva na kůži zakoupit

Barvu na kůži lze zakoupit v obchodech s kůží a kůžedělnými výrobky, v obchodech s auto-moto příslušenstvím, v hobby marketech a také v mnoha online obchodech. Je dobré porovnat nabídku více prodejců a vybrat si barvu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a požadavkům na kvalitu a odstín.

Zobrazit kompletní nabídku Barvy na kůži