Boxovací pytel pro děti

Pro legraci i profi trénink.

ca. 500 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat boxovací pytel pro děti

  • boxovací pytle jsou k dostání v různých tvarech, před nákupem se seznamte s technikou, kterou můžete při boxu provádět
  • výrobním materiálem je ve většině případů nylon nebo syntetická kůže
  • boxovací pytel můžete koupit už 3 letým dětem

Výhody boxu

Boxování má značně pozitivní vliv na srdeční a cévní systém, stejně jako na další systémy organismu. Velmi pozitivně působí také na psychiku, po každém tréninku se do krevního řečiště dostane značné množství endorfinů a jiných takzvaných hormonů štěstí, které pomáhají bojovat proti stresu.

Box je cenově dostupný sport. Pořízení boxovacího pytle není nijak finančně náročné, ať už se rozhodnete zakoupit pouze některý z pytlů, nebo rovnou celou boxovací sadu, pořídíte toto vybavení za pár stovek, proto, pokud dítě boxování nezaujme, nebude to žádná tragédie.

Tréninkový pro nejmenší
SportKO MP10 19x40 cm

Dětský pytel je praktický, výška je uzpůsobena výšce dětí. Boxerské rukavice pro děti jsou vyrobeny z koženkového materiálu, aby se dítěti dobře nosily a byly mu pohodlné.

Víte, že…?

Box slouží jako dobrý nástroj pro nácvik sebeobrany a výraznému zvýšení sebevědomí. Zde je nutno dát velký pozor, aby toto sebevědomí nebylo příliš velké a nabyté schopnosti nebyly zneužívány.

Typy

Boxovací pytle mají různý tvar, dělí se na 3 základní kategorie.

Pro školáka
inSPORTline dětský 15 kg
Typ Popis
Klasický závěsný boxovací pytel Závěsný boxovací pytel je nejoblíbenějším typem. Jeho podobu dlouhého válce zná každý. Lze ho připevnit ke stropu nebo ke stojící konstrukci. Slouží k tréninku úderů i kopů.
Boxovací pytel typu „hruška“ a „míč“ Boxovací hruška má výrazně menší velikost a tvar koule se zúžením v horní části. Existují i typy míče, které jsou celé kulaté. Díky malým rozměrům se tato provedení skvěle hodí pro domácí trénink. Nezaberou příliš místa a vejdou se do každé místnosti.
Boxovací panák Boxovací trenažer připomíná svým provedením klasický typ boxovacího pytle, jen s tím rozdílem, že se nezavěšuje, ale je položený na zemi. Pro upevnění tohoto stojícího boxovacího pytle slouží neoddělitelný stojan. Ten se naplňuje pískem nebo vodou, aby držel při úderu na svém místě. Boxovací trenažer může mít podobu válce nebo figuríny lidského těla. Druhá varianta se používá především pro trénink přesnosti úderů a kopů.

Materiál

Dětské boxovací pytle lze koupit ze stejných materiálů jako klasické pytle pro dospělé. Nejvíce je zde zastoupena syntetická kůže a nylon. Některé typy jsou vyrobeny z odolného plátna, nejmenším dětem pak můžete koupit nafukovací pytel.

Rozdělení podle věku

Boxování pomáhá i malým dětem odreagovat se a vybít energii. Děti si u pytle zaskákají a zacvičí a jsou mnohem klidnější.

Pro nejmenší

Nafukovací boxovací pytel ve tvaru zvířátka je vyroben z pevného otestovaného vinylu. V pytli je vestavěná komůrka s pískem, která zajišťuje stabilitu. Horní část je jednoduše jen nafukovací a dutá, tedy nehrozí žádné nebezpečí úrazu. Velikost pytle je 91 cm, váha 7 kg a doporučený věk 3 – 5 let. Tyto výrobky nabízí Bestway, Intex.

Juniorský
Bushido DBX GymPro Junior 80/30cm 15kg

Teddies nabízí nejmenším dětem boxovací set, který obsahuje pytel i rukavice. Velikost pytle je 10 x 33 cm, i zde je doporučený věk 3 roky.

Kvalitnější pytle pro malé děti jsou vyrobeny ze syntetické kůže, pytel má nízkou hmotnost, nehrozí tedy, že by si dítě nějak ublížilo. I tyto výrobky slouží spíš pro zábavu. Zakoupit můžete výrobky značek Rulyt nebo Mac Toys.

Věková hranice 5 – 10 roků

Jedná se o pytle vyrobené ze syntetické kůže nebo PVC, což jim zaručuje dlouhou životnost. Mohou být délky cca 40 cm a průměru v rozmezí 19 – 35 cm. Některé modely jsou doplněny o závěsné řetězy, které umožní jednoduché a rychlé upevnění, jiné jsou opatřeny popruhem s kovovým očkem. Ve většině případů lze zakoupit celý set, tedy pytel a rukavice.

Nafukovací na hraní
Bestway nafukovací boxovací pytel

Dětem lze pořídit i boxovací hrušku, která je dodávána se závěsným držákem k zavěšení na dveře. Tento typ může být doplněn počítadlem a při tréninku může malým sportovcům hrát i motivační hudba.

Jestliže nechcete mít pytel závěsný, lze pořídit boxovací míč, který je našroubován na stojanu. Výška stojanu je nastavitelná v rozmezí 80 – 110 cm.

Mezi značky patří Sedco, SportKo, Boxing.

Pro předškoláka
Boxovací pytel

Boxovací pytle Junior

Kategorie Junior je určená největším dětem a od klasických závěsných boxovacích pytlů se v mnohém neliší. Jsou pouze menší a lehčí. Vzhledem k nižší hmotnosti pytle se můžeme setkat i s jiným způsobem uchycení, kromě klasických řetězů narazíte i na popruhy nebo poutka. Ani samotný materiál pláště nemusí být díky nižšímu zatížení tak pevný. Dětské boxovací pytle jsou pro začínající boxery ideální.

Mezi značky patří Everlast nebo SportKo.

Ceny

Ceny těchto výrobků se pohybují v rozmezí od 50 – 2 000 Kč. Nejlevnější jsou nafukovací zvířátka. Juniorské pytle jsou nejkvalitnější a jejich cena je nejvyšší, dražší jsou také boxerské sety.

Sada
Teddies Boxovací pytel 65x18cm + rukavice

Otázky a odpovědi

Jaký tvar pytle je pro děti nejlepší?

Vybrat správný tvar pytle je spíše otázkou vkusu. Pro děti jsou však nejvíce zastoupeny závěsné pytle. Tyto pytle jsou výškově a váhově přizpůsobeny dětem. Všeobecně vhodné jsou i plnící pytle, které umožňují náplň libovolně přidávat nebo ubírat. Poslouží tedy starším dětem i dospělým.

Jaké jsou přednosti boxovacích trenažérů?

Boxovací pytle s podobou trenažéru jsou výhodné v tom, že je jejich součástí stojan. Díky tomu můžete pytel používat doma i venku a nemusíte si dělat starosti s jeho instalací. Dětské boxovací trenažéry jsou vesměs nafukovací, avšak díky kvalitním materiálům je může používat celá rodina.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Tréninkový pro nejmenší
Pro školáka
Juniorský
Nafukovací na hraní
Pro předškoláka
Sada
Image
Produkt
SportKO MP10 19x40 cm
inSPORTline dětský 15 kg
Bushido DBX GymPro Junior 80/30cm 15kg
Bestway nafukovací boxovací pytel
Boxovací pytel
Teddies Boxovací pytel 65x18cm + rukavice
Výrobce
SportKO
InSPORTline
Bushido
BestWay
Mac Toys
Teddies
Cena ca. 500 CZK ca. 1 100 CZK ca. 1 100 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.