Nejlepší čističe na koženku 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Coyote Cockpit Spray vanilka 400 ml
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat čistič na koženku

K vybrání správného čističe na koženku je třeba vzít v úvahu několik důležitých kritérií:

  • Složení: Zkontrolujte, zda je čistič navržen speciálně pro koženkové povrchy. To zajistí, že neobsahuje žádné složky, které by mohly koženku poškodit.
  • Uživatelská přívětivost: Vyberte čistič, který je snadný na použití, nemusíte s ním zbytečně trávit hodně času a příprava k čištění je jednoduchá.
  • Bezpečnost: Zajištění, že produkt je bezpečný pro použití kolem dětí a domácích zvířat, může být také důležité.
  • Ekologie: Mnoho lidí dává přednost ekologickým čističům, které nejsou škodlivé pro životní prostředí.
  • Cena: Zvažte svůj rozpočet a vyhledejte nejlepší poměr ceny a výkonu.
  • Recenze: Zkoumejte recenze jiných zákazníků, aby zjistili, zda jsou s produktem spokojeni a zdali splňuje jejich očekávání.

Čistič na koženku - náš výběr

Coyote Cockpit Spray vanilka 400 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Coyote
Hmotnost: 400 g
Objem: 400 ml
Zobrazit více
Coyote Cockpit Spray s vůní vanilky ve 400 ml balení je určen k čištění a údržbě interiérových částí vozidla, jako jsou plastové, gumené, kožené a dřevěné povrchy. Poskytuje ochranu proti teplotním vlivům, předchází lámavosti a má antistatické účinky. Neaplikovat na sklo a transparentní plasty. Obsahuje směs uhlovodíků a parfémů.
Zobrazit méně
Schupp čistič na koženku 1000 ml
přečíst recenzi
Zobrazit více
Schupp čistič na koženku je roztok o objemu 1000 ml, zaměřený na čištění a dezinfekci koženkových povrchů. Použitelný také na plastové, dřevěné a akrylátové povrchy. Působí po dobu 1 minuty.
Zobrazit méně
Coyote Cockpit Spray Citron 400 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Coyote
Hmotnost: 400 g
Objem: 400 ml
Zobrazit více
Coyote Cockpit Spray Citron je přípravek o objemu 400 ml určený k čištění a údržbě plastů, gumy, kůže, dřeva a koženky v interiéru vozidel. Obsahuje antistatika, podporuje odolnost vůči teplotním vlivům a UV záření, nezanechává mastný povrch a má citrónovou vůni. Varování: Extrémně hořlavý.
Zobrazit méně
Coyote Cockpit Spray jablko 400 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Coyote
Hmotnost: 400 g
Objem: 400 ml
Zobrazit více
Coyote Cockpit Spray jablko (400 ml) je určen pro čištění a údržbu plastových, gumových, kožených a dřevěných prvků interiéru vozidel. Nabízí ochranu proti teplotám, kyslíku, ozónu a UV záření, zároveň působí antistaticky. Nevytváří mastný film a nepoškozuje povrch po aplikaci.
Zobrazit méně
Pulimax čistič na koženku 500 ml
Výrobce: AHK
Zobrazit více
Pulimax je čisticí prostředek o objemu 500 ml určený na kožené nebo koženkové povrchy a plastové komponenty, schopný odstranění odolných nečistot a nikotinu, a má funkci eliminace zápachů. Obsahuje 10 ks v balení.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čistič na koženku

Jak vybrat čistič na koženku

Jak aplikovat čistič na koženku pro nejlepší výsledky

Při aplikaci čističe na koženku je dobré postupovat takto: mělo by se nejprve na malé, nenápadné ploše otestovat, zda čistič nepoškozuje materiál. Pokud je vše v pořádku, naneste čistič na měkkou, nepoužitou hadřík nebo houbičku a jemně otřete povrch koženky. Po aplikaci nechejte čistič působit po určenou dobu dle návodu a poté setřete zbytky čističe čistou hadříkem. Nakonec povrch osušte měkkým, suchým hadrem, aby nedošlo k tvorbě skvrn z vody.

Co dělat, pokud čistič na koženku neodstraní všechny skvrny

Pokud běžný čistič na koženku neodstraní všechny skvrny, může být užitečné vyzkoušet mírnější alternativní metody. Jednou z nich je použití směsi vody a jemného mýdla. Aplikujte roztok na hadřík a jemně pohybujte po postižené oblasti. Další možností je použití trochy bílého octa na vlhkém hadříku, který často pomáhá rozpustit některé druhy skvrn. Důležité je vždy dodržet postup testování na malé části a návod k použití, aby nedošlo k dalšímu poškození materiálu.

Jak často lze koženku čistit

Frekvence čištění koženky čističem závisí na intenzitě jejího používání a na prostředí, kde se nachází. Koženka v domácnosti, která se používá každodenně, by měla být čištěna pravidelně, ideálně jednou za dva týdny nebo měsíc, aby se předešlo akumulaci nečistot a udržela se v dobrém stavu. V případě, že je koženka vystavena většímu opotřebení nebo znečištění, je doporučeno čištění provádět častěji.

Lze použít čističe určené pro pravou kůži na koženku

Čistič na koženku
Coyote Cockpit Spray vanilka 400 ml

Čističe určené pro pravou kůži by se neměly používat na koženku, pokud na obalu výslovně není uvedeno, že jsou vhodné i pro tento materiál. Koženka je syntetický materiál, který může reagovat odlišně než pravá kůže, a některé složky v čističích pro pravou kůži by mohly koženku poškodit nebo znehodnotit. Je tedy lepší vyhledat produkty přímo určené pro čištění koženky.

Jak mohu předcházet potřebě častého čištění koženky

Pro předcházení potřebě častého čištění koženky je důležité udržovat ji pravidelně a chránit ji před znečištěním. Měli byste se vyhnout umísťování koženkových produktů na přímém slunci nebo v blízkosti zdrojů tepla, což může způsobit jejich vyblednutí a popraskání. Také je dobré zabránit kontaktu s ostrými předměty, které by mohly povrch poškrábat. V případě znečištění koženky je ideální rychle skvrny odstranit, aby se zabránilo jejich vstřebání do materiálu.

Zobrazit kompletní nabídku Čistič na koženku