Nejlepší čističe očního okolí pro psy 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
PETS ARE FRIENDS Oční kapky 50 ml
87 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat čistič očního okolí pro psy

Kvalitní čistič očního okolí pro psy by měl splňovat následující kritéria:

  • Bezpečnost: Měl by být hypoalergenní a bezpečný i pro psy s citlivou pokožkou.
  • Efektivita: Mali by účinně odstraňovat slzy a nečistoty, aniž by dráždily oči nebo okolí.
  • Složení: Přirozené složky jsou preferovány. Vyhněte se agresivním chemikáliím a alkoholu.
  • pH: Ideální je, aby měl čistič neutrální pH hodnotu, která je šetrná k očím psa.
  • Aplikace: Měl by být snadno aplikovatelný, deálně ve formě spreje nebo podávacích tamponů.
  • Doporučení: Hledat produkty s dobrými recenzemi od jiných majitelů psů a veterinárních odborníků.

Bezpečí vašeho psa je na prvním místě, proto vybírejte čistič očního okolí, který nezpůsobuje podráždění ani alergické reakce.

Čistič očního okolí pro psy - náš výběr

PETS ARE FRIENDS Oční kapky 50 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Topvet
Typ: kapky
Zobrazit více
PETS ARE FRIENDS Oční kapky jsou veterinární přípravek o objemu 50 ml určený pro psy k čištění okolí očí. Obsahuje vodu a bylinné extrakty (Světlík lékařský, Chrpa modrá, Heřmánek pravý, Měsíček lékařský) a chemické látky (Kyselina boritá, Phenyl mercuric acid). Prípravek je navržen pro nezdráždivé čištění, nevyžaduje pred použitím konzultaci so veterinářem.
Zobrazit méně
TOPVET Čistič očního okolí 50 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Topvet
Druh péče: péče o srst
Typ: kapky
Zobrazit více
TOPVET Čistič očního okolí pro psy je fytofarmaceutický přípravek o objemu 50 ml. Obsahuje výtažky z bylin jako světlík lékařský a heřmánek pravý, zaměřuje se na čištění okolí očí psů od nečistot. Je neirritující pro oční sliznici a slouží jejímu uklidnění a regeneraci.
Zobrazit méně
CanBel čistič očního okolí pro psy a kočky 60 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Stangest
Druh péče: péče o srst
Zobrazit více
CanBel je čisticí roztok určen pro odstraňování stop od slz a skvrn v okolí očí psů a koček. Obsah balení je 60 ml. Aplikuje se přímo na postižené místo, následuje jemná masáž a opakování je doporučeno až do vyčištění oblasti. Vhodný pro světlou srst.
Zobrazit méně
Stangest CanBel pro psy a kočky 60 ml
Výrobce: Stangest
Zobrazit více
Stangest CanBel je čisticí roztok v 60ml balení pro odstraňování skvrn v srsti kolem očí u psů a koček. Složení obsahuje kyselinu boritou a fosforečnany sodíku. Aplikujte kapky na postižená místa a jemně vmasírujte. Využívá se pro pravidelnou péči a může působit na skvrny na těle i v oblasti genitálií a okolo řitního otvoru.
Zobrazit méně
Topvet Ušní kapky očista pro psy 50 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Topvet
Objem: 50 ml
Zobrazit více
Ušní kapky Topvet o objemu 50 ml jsou určeny pro psy k čištění ucha a zvukovodu. Obsahují propylenglykol, glycerin a extrakty z rostlin s antiseptickými vlastnostmi. Aplikace má být bezbolestná, následovat by mělo promasírování a odstranění nadbytku roztoku. Produkt má uchovávatelnost 30 měsíců.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čistič očního okolí pro psy

Jak vybrat čistič očního okolí pro psy

Jak často lze čistič očního okolí pro psy používat

Frekvence používání čističe závisí na jednotlivých psech a míře jejich výskytu slz nebo nečistot v okolí očí. Obecně platí, že čištění by mělo probíhat pravidelně, tak aby se předešlo nahromadění usazenin a udrželo okolí očí čisté. U některých plemen, jako jsou brachycefalické typy, nebo psů, kteří jsou náchylnější k problémům s očima, může být potřeba čištění dělat častěji, dokonce i denně. Pro optimální zdraví a pohodu psa je dobré konzultovat pravidelnost používání čističe s veterinářem.

Jsou čističe očního okolí pro psy vhodné pro všechna plemena

Ano, čističe očního okolí jsou navrženy tak, aby byly vhodné pro všechna plemena psů. Avšak, určitá plemena s předními očima nebo dlouhými chlupy mohou vyžadovat častější čištění nebo speciálně formulované produkty pro jejich specifické potřeby. Je důležité zvolit čistič, který je šetrný a odpovídá individuálním potřebám vašeho psa, například ve věku, plemeni, a zdravotním stavu.

Existují nějaké domácí alternativy čističe očního okolí pro psy

I když někteří majitelé psů mohou preferovat domácí alternativy, je důležité si uvědomit, že ne všechny domácí přípravky jsou bezpečné nebo efektivní. Destilovaná voda nebo fyziologický roztok mohou být použity pro jemné očištění, avšak neměly by nahrazovat speciálně formulované čističe, které jsou vyvinuty s ohledem na bezpečnost a zdraví psích očí. Pokud se rozhodnete použít domácí přípravek, prvně to konzultujte s veterinářem, aby se zajistilo, že to není škodlivé pro vašeho psa.

Může nesprávné používání čističe očního okolí u psů vést k zdravotním problémům

Čistič očního okolí pro psy
PETS ARE FRIENDS Oční kapky 50 ml

Ano, nesprávné používání čističe může způsobit podráždění nebo alergickou reakci. Je důležité dbát na to, aby produkty neobsahovaly agresivní chemikálie nebo alkohol, které mohou dráždit citlivé okolí psích očí. Je rovněž klíčové sledovat reakci vašeho psa na čistič a v případě neobvyklých příznaků ihned ukončit používání a poradit se s veterinářem.

Jaké jsou nejčastější příznaky vyžadující použití čističe očního okolí u psů

Nejčastějšími příznaky, které signalizují potřebu použití čističe očního okolí, jsou tmavé skvrny nebo “slzové cesty”, které se objevují v důsledku neustálého zvlhčování srsti pod očima. Dalším běžným příznakem je nazelenalý nebo hnědý výtok z očí, který může být známkou infekce nebo zánětu. Pokud si všimnete častého drbání očí nebo okolí, zarudnutí nebo zánětu kůže v této oblasti, mělo by se to také vyšetřit a zvážit použití čističe. Nicméně, některé příznaky mohou ukazovat na vážnější zdravotní problémy, takže je vždy nejlepší se poradit s veterinářem.

Zobrazit kompletní nabídku Čistič očního okolí pro psy