Nejlepší čističe uší pro psy 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Vetoquinol Otifree čistič uší 160 ml
93 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat čistič uší pro psy

Při výběru čističe uší pro psy je důležité zvážit několik faktorů, které zaručí účinnou a bezpečnou péči o uši vašeho psa:

  • Složení: Vyberte produkty, které neobsahují agresivní chemikálie nebo alkohol, které by mohly podráždit citlivou ušní kůži psa.
  • Typ ušního čističe: Na trhu jsou dostupné různé typy, včetně roztoků, gelů nebo pěn. Rozhodněte se podle toho, co bude pro vašeho psa a pro vás nejpohodlnější.
  • Vhodnost pro specifické plemeno: Některá plemena mají zvýšenou citlivost nebo predispozice k ušním problémům, a je tedy dobré hledat čistič, který je pro takové plemeno vhodný.
  • Uživatelská přívětivost: Čistič by měl být snadno použitelný, aby jeho aplikace byla jednoduchá a rychlá pro majitele.
  • Doporučení od veterinářů: Vyhledejte produkty, které jsou doporučovány veterinárními odborníky.
  • Recenze: Čtěte recenze od jiných majitelů, kteří produkt používali, aby jste získali lepší představu o jeho efektivitě a bezpečnosti.

Čistič uší pro psy - náš výběr

Vetoquinol Otifree čistič uší 160 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Vetoquinol
Forma: roztoky
Určení: čištění
Pro psy: ano
Užití: péče o uši
Objem: 160 ml
Zobrazit více
Věk zvířete: pro všechny
Pro kočky: ano
Výrobek Vetoquinol Otifree je roztok pro čištění zvukovodu u psů a koček o objemu 160 ml. Složení obsahuje propylenglykol, emulgátor, extrakt z měsíčku lékařského a bazalkový olej. Aplikace je doporučena jednou týdně nebo dle pokynů veterináře, a produktem se oblast naplní a poté masíruje.
Zobrazit méně
Biogance Clean Ears Lotion Péče o uši pro psy 100 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Biogance
Forma: oleje
Určení: imunita
Pro kočky: ano
Objem: 100 ml
Pro psy: ano
Zobrazit více
Užití: péče o uši
Biogance Clean Ears je lotion na čištění uší psů s objemem 100 ml. Obsahuje bioaktivní látky včetně mentolu a rozmarýnu. Neobsahuje parabeny, fenoxyethanol ani živočišné oleje. Vyrobeno bez testování na zvířatech, zaměřuje se na přírodní složení.
Zobrazit méně
Repolar AniVox čistič uší pro psy a kočky 100 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Repolar
Zobrazit více
Repolar AniVox je čistič uší pro psy a kočky. Obsahuje extrakt z pryskyřice smrku ztepilého, aqua, glycerin, propylene glycol a další složky. Složení slouží ke snižování sekretu a má zklidňující vliv na podrážděnou pokožku. Aplikuje se do zvukovodu a je určen k opakovanému použití.
Zobrazit méně
PSH Čistič uší 100ml
Výrobce: Pets Show Hairdresser
Zobrazit více
PSH Otic Cleaner je 100 ml roztok určený k čištění boltce psů. Výrobek obsahuje Tea Tree Oil, známý pro své antiseptické vlastnosti. Aplikuje se pomocí sterilní gázy, směřuje se od středu ucha ven. Nevhodný pro kočky. Vyvinuto ve Španělsku.
Zobrazit méně
AniForte VET Čistič uší pro psy, kočky a koně s heřmánkem 250 ml
Zobrazit více
AniForte VET Čistič uší je určen pro psy, kočky a koně a obsahuje přírodní extrakty z heřmánku. S objemem 250 ml je navržen k odstraňování ušního vosku a nečistot v citlivých uších zvířat. Produkt je určen pro pravidelné použití a má trvanlivost 24 měsíců po otevření.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čistič uší pro psy

Jak vybrat čistič uší pro psy

Jak často je vhodné čistič uší používat

Doporučená frekvence používání čističe uší závisí na plemeni psa, jeho individuálních potřebách a radách od vašeho veterináře. Většinou se doporučuje čištění uší 1x týdně, ale psi s nadměrnou produkcí ušního mazu nebo s předchozími ušními infekcemi mohou vyžadovat častější péči. Je důležité sledovat zdraví uší vašeho psa a přizpůsobit frekvenci čištění individuálně.

Může být čistič uší pro psa nějak nebezpečný

Pokud používáte čistič uší správně a podle pokynů, měl by být bezpečný pro vašeho psa. Důležité je vyhnout se použití produktů, které obsahují škodlivé chemikálie nebo alkohol, protože ty mohou podráždit ušní kanál nebo způsobit další problémy. Pokud si nejste jisti, jak produkt používat, nebo jaký čistič je pro vašeho psa nejlepší, konzultujte to s vaším veterinářem.

Co dělat pokud čistič způsobuje psovi nějaké potíže

Pokud si všimnete, že váš pes se stěžuje nebo ukazuje známky podráždění po použití čističe uší, měli byste okamžitě přerušit jeho používání a poradit se s veterinářem. Podráždění nebo bolest mohou být znamením alergické reakce nebo přecitlivělosti na některou z ingrediencí produktu. Váš veterinář může provést vyšetření a doporučit alternativní řešení nebo léčbu.

Jak zjistím, že pes čištění uší potřebuje

Čistič uší pro psy
Vetoquinol Otifree čistič uší 160 ml

Známky, že váš pes potřebuje čištění uší, mohou zahrnovat časté škrábání uší, třesení hlavou, nepříjemný zápach z uší, červenání nebo otoky. Také můžete vidět vybudovaný maz nebo špinavý výtok. Pokud pozorujete jakékoli z těchto znaků, měli byste uvažovat o čištění uší pomocí čističe speciálně určeného pro psy.

Jak správně čistič uší pro psy aplikovat

Správná aplikace čističe uší je klíčová pro účinné a bezpečné čištění. Nejprve ujistěte svého psa a zabraňte mu v pohybu. Poté nanesete přiměřené množství čističe přímo do ušního kanálku. Jemně masírujte základnu ucha k rozložení čističe a pak dejte psovi možnost vytřepat hlavu, aby se rozpuštěný maz mohl dostat ven. Nakonec, použijte měkký hadřík nebo vatovou kuličku k odstranění zbytků z povrchu ušního zvukovodu. Důležité je nepoužívat vatové tyčinky a nedostávat se příliš hluboko do ušního kanálku, abyste předešli zranění.

Zobrazit kompletní nabídku Čistič uší pro psy