Digitální budík

Abyste vstávali s radostí.

ca. 800 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 400 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK
ca. 700 CZK

Jak vybrat digitální budík

  • Digitální budík postupně nahradil klasický, kterému už dávno odzvonilo.
  • Digitální budíky lze zapojit do zásuvky, napájeny mohou být pomocí baterie, akumulátoru nebo můžete zvolit kombinaci více možností.
  • Mimo základní funkce, kterými jsou zobrazení času, dne, nastavení budíku a stavu baterie se můžete u některých modelů setkat ještě s následujícími speciálními funkcemi.

Zdroj napájení

Oproti natahovacímu strojku, kterému už dávno odzvonilo, vám stačí pouze zapojení do 230V zásuvky. Modernější typy si vystačí s tužkovými či jinými druhy baterií nebo se prodávají v kombinované verzi.

Budík na baterky

Tento typ je ideálním parťákem na cesty, kde chybí přívod elektrické energie. Rozumíme však, že někoho může obtěžovat výměna baterií. Aby budík vydržel nástrahy cestování, bývá často voděodolný.

10 designů ciferníků
Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Nabíjení ze sítě

Bez práce zcela jistě bude budík, který je neustále zapojen do zásuvky. Překážet však může přívodní kabel. Nicméně s touto variantou se setkáte u zařízení větších rozměrů, jenž mohou sloužit i jako samostatné rádio.

Kombinace obojího

Ideálním řešením je pořídit si takový přístroj, který v případě selhání zdroje prvního, bude bez problému fungovat se zdrojem druhým. Budete tak mít jistotu, že se nevybije během noci a vy ráno nezaspíte.

Víte, že…?

Z důvodu ochrany životního prostředí, se výrobci snaží omezit potřebu tužkových baterií a místo nich využívají zabudovaného akumulátoru, který jednoduše dobijete ze sítě propojujícím kabelem.

velikosti 4"
Xiaomi Mi Smart Clock 6934177723384

Funkce digitálního budíku

Mimo základní funkce, kterými jsou zobrazení času, dne, nastavení budíku a stavu baterie se můžete u některých modelů setkat ještě s následujícími speciálními funkcemi.

  • Snooze: Tato funkce dělá z budíku ještě více nepříjemné zařízení. Protože kdybyste ho zamáčkli a chtěli si ještě přispat, bude vás neustále otravovat, až vás donutil vstát.
  • Bluetooth: Nejnovější typy můžete spárovat s mobilním telefonem a díky reproduktoru přehrát svou hudbu.
  • Vstupy: Některé druhy nabízí možnost vložit paměťovou kartu, USB disk nebo připojit sluchátka.
  • Podsvícení: Digitální budík je v dnešní době multifunkčním zařízením, které je schopné nahradit i lampičku.
  • Promítání času: Díky malému projektoru lze promítat čas na strop či jinou volnou stěnu. Většinou se zobrazuje pomocí červeného záření a po chvíli se samovolně vypne.
  • Teploměr: Budík může rovněž fungovat jako teploměr. Nenahradí však klasickou meteostanici, jelikož zvládne zobrazit pouze vnitřní teplotu.

Budík vs mobil

Zařízení Výhody Nevýhody
Digitální budík Nevyzařuje modré světlo Zabírá místo
  Buzení rádiem Další finanční náklady
  Projekce času  
Mobilní telefon Vždy po ruce U některých typů budík nefunguje, když je mobil vypnutý
  Na každém typu telefonu    

Nejznámější značky

Ať už v internetovém či kamenném obchodě, tak či onak narazíte na levné budíky, ale i designové kousky, které zkrášlí váš interiér. Pokud hledáte pouze přístroj s několika málo funkcemi, vystačíte si s následujícími značkami:
Sencor: Japonská společnost, jejíž produkty jsou vyráběny v několika různých barvách. Mottem společnosti je: Kvalita za odpovídající cenu – ani koruna navíc!

Zobrazí datum i teplotu
Sencor SDC 4800 B

Hyundai: A teď nemyslíme prodejce automobilů, ale značku, kterou ve střední Evropě zastupuje firma ETA. V jejím portfoliu naleznete domácí spotřebiče od A do Z.

Dáváte-li přednost značkám, které mají lepší postavení na trhu, porozhlédněte se po digitálním budíku Sony, Bentime, Blaupunkt či Philips.

Cena

Obyčejný budík, od kterého nevyžadujete žádné speciální funkce, pořídíte od „no name“ značek za pár korun. Otázkou zůstává, zda se na něj můžete s klidem spolehnout. My vám však při rozdělení do jednotlivých cenových kategorií nabízíme kvalitní budíky.

Plastové pouzdro
ISO 6583

Cena do 499 Kč

Jednoduché produkty nevynikají nejnovějšími technologie, ale svou službu vykonají stejně jako drahé produkty. U některých typů lze narazit i na rádio, ale dejte si pozor na anténu. Signál občas závisí na úzkém kabelu, s kterým je někdy nutné různě hýbat, aby bylo rádio bez rušivých elementů. Může se stát, že anténa nepůjde zakrýt a bude nevkusně působit v interiéru.

Cena od 500 do 1 999 Kč

Jestliže se vám zalíbila možnost projekce času na zeď, očekávejte pořizovací náklady v tomto cenovém rozpětí. Potěšíme ty z vás, kteří jsou milovníky oblíbené LEGO stavebnice. Můžete si vybrat z různých druhů postav. V nabídce je i superhrdina s červeným pláštěm a zakroucenou ofinkou.

Cena nad 2 000 Kč

Na své si přijdou blázni do nejnovějších multifunkčních zařízení, která dokážou přehrát hudbu, měnit barvu světla, ale zároveň vás i probudí. Pyšní se kvalitním designem vhodným do každého interiéru. Dodává se i v imitaci dřeva.

USB kabel
TFA 60.2025.01

Víte, že…?

Potrpíte-li si na přesnost, investujte do budíku s DCF signálem. Ten je řízen rádiovým signálem, díky kterému se nemůže stát, že byste se vzbudili o pár minutek déle a zároveň se sám zvládne nastavit na letní a zimní čas.

Otázky a odpovědi

Co je při výběru digitálního budíku důležité?

Důležitá je velikost displeje. Displej by měl být čitelný za každé denní i noční doby. Digitální budíky mají různě velké svítící displeje.

Jaké budíky jsou oblíbené?

Oblíbené jsou i digitální radiobudíky. Tyto budíky Vám umožní poslouchat rádio a využít můžete i vstupy na USB disk, paměťovou kartu či sluchátka.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
10 designů ciferníků
velikosti 4"
Zobrazí datum i teplotu
Plastové pouzdro
USB kabel
Projekce pavouka na strop
Image
Product
Xiaomi Mi Smart Clock X04G
Xiaomi Mi Smart Clock 6934177723384
Sencor SDC 4800 B
ISO 6583
TFA 60.2025.01
Lexibook 3380743083872
Barva
bílé
bílé
černé
černé
černé
Typ budíku
digitální
digitální
digitální
digitální
digitální
digitální
Cena ca. 800 CZK ca. 1 000 CZK ca. 400 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK ca. 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.