Digitální budík

Abyste vstávali s radostí.

ca. 500 CZK
ca. 800 CZK
ca. 500 CZK
ca. 700 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat digitální budík

  • Digitální budík postupně nahradil klasický, kterému už dávno odzvonilo.
  • Digitální budíky lze zapojit do zásuvky, napájeny mohou být pomocí baterie, akumulátoru nebo můžete zvolit kombinaci více možností.
  • Mimo základní funkce, kterými jsou zobrazení času, dne, nastavení budíku a stavu baterie se můžete u některých modelů setkat ještě s následujícími speciálními funkcemi.

Zdroj napájení

Oproti natahovacímu strojku, kterému už dávno odzvonilo, vám stačí pouze zapojení do 230V zásuvky. Modernější typy si vystačí s tužkovými či jinými druhy baterií nebo se prodávají v kombinované verzi.

Budík na baterky

Tento typ je ideálním parťákem na cesty, kde chybí přívod elektrické energie. Rozumíme však, že někoho může obtěžovat výměna baterií. Aby budík vydržel nástrahy cestování, bývá často voděodolný.

Desítky melodií
JVD SB3212.2

Víte, že…?

Z důvodu ochrany životního prostředí, se výrobci snaží omezit potřebu tužkových baterií a místo nich využívají zabudovaného akumulátoru, který jednoduše dobijete ze sítě propojujícím kabelem.

Nabíjení ze sítě

Bez práce zcela jistě bude budík, který je neustále zapojen do zásuvky. Překážet však může přívodní kabel. Nicméně s touto variantou se setkáte u zařízení větších rozměrů, jenž mohou sloužit i jako samostatné rádio.

Kombinace obojího

Ideálním řešením je pořídit si takový přístroj, který v případě selhání zdroje prvního, bude bez problému fungovat se zdrojem druhým. Budete tak mít jistotu, že se nevybije během noci a vy ráno nezaspíte.

3 úrovně jasu
Sencor SC2013B

Víte, že…?

Potrpíte-li si na přesnost, investujte do budíku s DCF signálem. Ten je řízen rádiovým signálem, díky kterému se nemůže stát, že byste se vzbudili o pár minutek déle a zároveň se sám zvládne nastavit na letní a zimní čas.

Funkce digitálního budíku

Mimo základní funkce, kterými jsou zobrazení času, dne, nastavení budíku a stavu baterie se můžete u některých modelů setkat ještě s následujícími speciálními funkcemi.

  • Snooze: Tato funkce dělá z budíku ještě více nepříjemné zařízení. Protože kdybyste ho zamáčkli a chtěli si ještě přispat, bude vás neustále otravovat, až vás donutil vstát.
  • Bluetooth: Nejnovější typy můžete spárovat s mobilním telefonem a díky reproduktoru přehrát svou hudbu.
  • Vstupy: Některé druhy nabízí možnost vložit paměťovou kartu, USB disk nebo připojit sluchátka.
  • Podsvícení: Digitální budík je v dnešní době multifunkčním zařízením, které je schopné nahradit i lampičku.
  • Promítání času: Díky malému projektoru lze promítat čas na strop či jinou volnou stěnu. Většinou se zobrazuje pomocí červeného záření a po chvíli se samovolně vypne.
  • Teploměr: Budík může rovněž fungovat jako teploměr. Nenahradí však klasickou meteostanici, jelikož zvládne zobrazit pouze vnitřní teplotu.
8 jazyků
JVD RB9234.1

Budík vs mobil

Zařízení Výhody Nevýhody
Digitální budík Nevyzařuje modré světlo Zabírá místo
  Buzení rádiem Další finanční náklady
  Projekce času  
Mobilní telefon Vždy po ruce U některých typů budík nefunguje, když je mobil vypnutý
  Na každém typu telefonu    

Nejznámější značky

Ať už v internetovém či kamenném obchodě, tak či onak narazíte na levné budíky, ale i designové kousky, které zkrášlí váš interiér. Pokud hledáte pouze přístroj s několika málo funkcemi, vystačíte si s následujícími značkami:
Sencor: Japonská společnost, jejíž produkty jsou vyráběny v několika různých barvách. Mottem společnosti je: Kvalita za odpovídající cenu – ani koruna navíc!

Hyundai: A teď nemyslíme prodejce automobilů, ale značku, kterou ve střední Evropě zastupuje firma ETA. V jejím portfoliu naleznete domácí spotřebiče od A do Z.

Dáváte-li přednost značkám, které mají lepší postavení na trhu, porozhlédněte se po digitálním budíku Sony, Bentime, Blaupunkt či Philips.

Automatické vypínání
Sencor SC2012A

Cena

Obyčejný budík, od kterého nevyžadujete žádné speciální funkce, pořídíte od „no name“ značek za pár korun. Otázkou zůstává, zda se na něj můžete s klidem spolehnout. My vám však při rozdělení do jednotlivých cenových kategorií nabízíme kvalitní budíky.

Cena do 499 Kč

Jednoduché produkty nevynikají nejnovějšími technologie, ale svou službu vykonají stejně jako drahé produkty. U některých typů lze narazit i na rádio, ale dejte si pozor na anténu. Signál občas závisí na úzkém kabelu, s kterým je někdy nutné různě hýbat, aby bylo rádio bez rušivých elementů. Může se stát, že anténa nepůjde zakrýt a bude nevkusně působit v interiéru.

Cena od 500 do 1 999 Kč

Jestliže se vám zalíbila možnost projekce času na zeď, očekávejte pořizovací náklady v tomto cenovém rozpětí. Potěšíme ty z vás, kteří jsou milovníky oblíbené LEGO stavebnice. Můžete si vybrat z různých druhů postav. V nabídce je i superhrdina s červeným pláštěm a zakroucenou ofinkou.

Plastový
SECCO S LD852-01

Cena nad 2 000 Kč

Na své si přijdou blázni do nejnovějších multifunkčních zařízení, která dokážou přehrát hudbu, měnit barvu světla, ale zároveň vás i probudí. Pyšní se kvalitním designem vhodným do každého interiéru. Dodává se i v imitaci dřeva.

Otázky a odpovědi

Co je při výběru digitálního budíku důležité?

Důležitá je velikost displeje. Displej by měl být čitelný za každé denní i noční doby. Digitální budíky mají různě velké svítící displeje.

Jaké budíky jsou oblíbené?

Oblíbené jsou i digitální radiobudíky. Tyto budíky Vám umožní poslouchat rádio a využít můžete i vstupy na USB disk, paměťovou kartu či sluchátka.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Desítky melodií
3 úrovně jasu
8 jazyků
Automatické vypínání
Plastový
Image
Product
JVD SB3212.2
Sencor SC2013B
JVD RB9234.1
Sencor SC2012A
SECCO S LD852-01
Barva
bílé
šedé
bílé
Typ budíku
digitální
digitální
digitální
digitální
digitální
Cena ca. 500 CZK ca. 800 CZK ca. 500 CZK ca. 700 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena