Digitální budík

Abyste vstávali s radostí.

 
ca. 400 CZK
ca. 200 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 400 CZK
ca. 700 CZK
ca. 400 CZK
ca. 1 000 CZK

Jak vybrat digitální budík

Zvuk budíku v brzkých ranních hodinách, se jistě řadí mezi TOP 10 vašich nepříjemných stereotypů a proto je dost neoblíbený. Dejte si však ruku na srdce a přiznejte si, že ve většině případů si za krušné vstávání můžete sami. Dnes vám nabízíme typy na výběr takového zařízení, které si časem možná oblíbíte.

Digitální budík postupně nahradil klasický, kterému už dávno odzvonilo. Komu vadilo neustále tikání, s radostí si oddechl. Koupí nového budíku si můžete dopřát ničím nerušený spánek, pokud vyberete ten správný. A jak na to, vám ukážeme v dnešním příspěvku. Ačkoli je budík méně oblíbeným zařízením, měli byste mu obětovat dostatek času pro jeho výběr.

Zdroj napájení

Oproti natahovacímu strojku, kterému už dávno odzvonilo, vám stačí pouze zapojení do 230V zásuvky. Modernější typy si vystačí s tužkovými či jinými druhy baterií nebo se prodávají v kombinované verzi.

Mění barvy
ISO 149 Svítící LED budík

Budík na baterky

Tento typ je ideálním parťákem na cesty, kde chybí přívod elektrické energie. Rozumíme však, že někoho může obtěžovat výměna baterií. Aby budík vydržel nástrahy cestování, bývá často voděodolný.

Víte, že…?

Z důvodu ochrany životního prostředí, se výrobci snaží omezit potřebu tužkových baterií a místo nich využívají zabudovaného akumulátoru, který jednoduše dobijete ze sítě propojujícím kabelem.

Nabíjení ze sítě

Bez práce zcela jistě bude budík, který je neustále zapojen do zásuvky. Překážet však může přívodní kabel. Nicméně s touto variantou se setkáte u zařízení větších rozměrů, jenž mohou sloužit i jako samostatné rádio.

S meteostanicí
Platinium Budík RS5012LBTC
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Kombinace obojího

Ideálním řešením je pořídit si takový přístroj, který v případě selhání zdroje prvního, bude bez problému fungovat se zdrojem druhým. Budete tak mít jistotu, že se nevybije během noci a vy ráno nezaspíte.

Víte, že…?

Potrpíte-li si na přesnost, investujte do budíku s DCF signálem. Ten je řízen rádiovým signálem, díky kterému se nemůže stát, že byste se vzbudili o pár minutek déle a zároveň se sám zvládne nastavit na letní a zimní čas.

Funkce digitálního budíku

Mimo základní funkce, kterými jsou zobrazení času, dne, nastavení budíku a stavu baterie se můžete u některých modelů setkat ještě s následujícími speciálními funkcemi.

S noční oblohou
Platinium Relaxační budík NO10
ca. 200 CZK
Aktuálni cena
  • Snooze: Tato funkce dělá z budíku ještě více nepříjemné zařízení. Protože kdybyste ho zamáčkli a chtěli si ještě přispat, bude vás neustále otravovat, až vás donutil vstát.
  • Bluetooth: Nejnovější typy můžete spárovat s mobilním telefonem a díky reproduktoru přehrát svou hudbu.
  • Vstupy: Některé druhy nabízí možnost vložit paměťovou kartu, USB disk nebo připojit sluchátka.
  • Podsvícení: Digitální budík je v dnešní době multifunkčním zařízením, které je schopné nahradit i lampičku.
  • Promítání času: Díky malému projektoru lze promítat čas na strop či jinou volnou stěnu. Většinou se zobrazuje pomocí červeného záření a po chvíli se samovolně vypne.
  • Teploměr: Budík může rovněž fungovat jako teploměr. Nenahradí však klasickou meteostanici, jelikož zvládne zobrazit pouze vnitřní teplotu.

Budík vs mobil

Zařízení Výhody Nevýhody
Digitální budík Nevyzařuje modré světlo Zabírá místo
  Buzení rádiem Další finanční náklady
  Projekce času  
Mobilní telefon Vždy po ruce U některých typů budík nefunguje, když je mobil vypnutý
  Na každém typu telefonu    

Nejznámější značky

Ať už v internetovém či kamenném obchodě, tak či onak narazíte na levné budíky, ale i designové kousky, které zkrášlí váš interiér. Pokud hledáte pouze přístroj s několika málo funkcemi, vystačíte si s následujícími značkami:
Sencor: Japonská společnost, jejíž produkty jsou vyráběny v několika různých barvách. Mottem společnosti je: Kvalita za odpovídající cenu – ani koruna navíc!

Hyundai: A teď nemyslíme prodejce automobilů, ale značku, kterou ve střední Evropě zastupuje firma ETA. V jejím portfoliu naleznete domácí spotřebiče od A do Z.

Velký displej
JVD DH9335.1
ca. 1 500 CZK
Aktuálni cena

Dáváte-li přednost značkám, které mají lepší postavení na trhu, porozhlédněte se po digitálním budíku Sony, Bentime, Blaupunkt či Philips.

Cena

Obyčejný budík, od kterého nevyžadujete žádné speciální funkce, pořídíte od „no name“ značek za pár korun. Otázkou zůstává, zda se na něj můžete s klidem spolehnout. My vám však při rozdělení do jednotlivých cenových kategorií nabízíme kvalitní budíky.

Cena do 499 Kč

Jednoduché produkty nevynikají nejnovějšími technologie, ale svou službu vykonají stejně jako drahé produkty. U některých typů lze narazit i na rádio, ale dejte si pozor na anténu. Signál občas závisí na úzkém kabelu, s kterým je někdy nutné různě hýbat, aby bylo rádio bez rušivých elementů. Může se stát, že anténa nepůjde zakrýt a bude nevkusně působit v interiéru.

Dřevěný
LED budík WAC-027
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Cena od 500 do 1 999 Kč

Jestliže se vám zalíbila možnost projekce času na zeď, očekávejte pořizovací náklady v tomto cenovém rozpětí. Potěšíme ty z vás, kteří jsou milovníky oblíbené LEGO stavebnice. Můžete si vybrat z různých druhů postav. V nabídce je i superhrdina s červeným pláštěm a zakroucenou ofinkou.

Cena nad 2 000 Kč

Na své si přijdou blázni do nejnovějších multifunkčních zařízení, která dokážou přehrát hudbu, měnit barvu světla, ale zároveň vás i probudí. Pyšní se kvalitním designem vhodným do každého interiéru. Dodává se i v imitaci dřeva.

Nomination
Mění barvy
S meteostanicí
S noční oblohou
Velký displej
Dřevěný
S projekcí
Opakované buzení
Řízený DCF signálem
Image
Product
ISO 149 Svítící LED budík
Platinium Budík RS5012LBTC
Platinium Relaxační budík NO10
JVD DH9335.1
LED budík WAC-027
TFA 60.5002
Sencor SDC 4912 WH
TECHNOLINE budík WT 498
Barva
stříbrná / černá
bílé
stříbrné
černá
černo-stříbrné
černá
bílé
Typ budíku
digitální
digitální
digitální
digitální
digitální
digitální
digitální
Cena   ca. 400 CZK ca. 200 CZK ca. 1 500 CZK ca. 400 CZK ca. 700 CZK ca. 400 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena