Dílenský vozík

Praktický vozík do dílny i garáže.

ca. 13 000 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 5 700 CZK
ca. 4 400 CZK
ca. 5 700 CZK

Zná to každý řemeslník i kutil. Ztracený šroubovák, kleště nebo vrták ne a ne najít. Těmto momentům, při kterých proklínáte celý svět, ale snadno zabráníte. Vybavte svoji dílnu nebo garáž dílenským vozíkem. Ten zajistí precizní organizaci ve vašem nářadí a ušetří vám čas. Tím ale jeho výhody nekončí.

Typ

Dílenských vozíků pořídíte hned několik druhů. Na výběr máte buď z klasického dílenského vozíku se zásuvkami, nebo lehkého mobilního montážního vozíku určeného pro převoz velkého množství spojovacího materiálu. Nejlevnější možností jsou pak mobilní boxy.

  • Díky otočným kolečkům jsou vozíky mobilní a snadno je přemístíte.
  • Nářadí máte pečlivě srovnané a vždy najdete to, co hledáte.
  • Veškeré pracovní potřeby uložíte do čistého a suchého prostředí.
  • Kvalitní zásuvky a skříňky na ložiskách uzamknete a mají plynulé dorazy.
S nářadím
AHProfi Dílenský vozík Standard s nářadím, 245 dílů – H14019D
ca. 13 000 CZK
Aktuálni cena

Dílenský

Klasická hranatá konstrukce s různě objemnými zásuvkami a skříňkami uschová vaše nářadí. Dílenské vozíky jsou určené pro skladování ručního nářadí díky velkému množství výplní pro různé typy pracovních pomůcek.

Montážní

Plastové nebo molitanové výlisky u tohoto typu vozíků nehledejte. Naopak v nich často najdete další přídavné krabičky pro velké množství spojovacího materiálu. Montážní vozíky mají nosnost až 500 kg a díky tomu se hodí pro přepravu těžkých součástek například v autoservisu.

Box

Kufr na nářadí s kolečky kolečkách oceníte při přepravě na místo montáže. V boxech najdete celou řadu zásuvek pro uskladnění nářadí a spojovacího materiálu. Oproti montážním a dílenským vozíkům do nich ale dáte méně nářadí.

Uzamykatelná zásuvka
Přepravní vozík Dílenský TORIN BIG RED BR303D
ca. 2 700 CZK
Aktuálni cena
Typ vozíku Využití Výhody Cena
Dílenský Velké dílny, autoservisy, pneuservisy Velké množství dalšího příslušenství, kvalitní zpracování Až 50 000 Kč u vybavených vozíků
Montážní Pneuservisy, autodílny Snadná manipulace, umožňují převoz součástek 2 000 až 5 000 Kč
Box Práce u zákazníka Uzamykatelné skříňky, nízká cena, množství úložného prostoru 1 000 až 5 000 Kč

Vybavenost

Nyní se zaměřme pouze na dílenské vozíky. Ty koupíte ve dvou variantách – vybavený s nářadím nebo bez nářadí s možností vlastní výbavy.

S nářadím

Tento typ vozíku se hodí, pokud vybavujete novou dílnu a sháníte dílenský organizér včetně nářadí. U vozíků s nářadím hraje roli především počet nářadí. Pořídíte buď univerzální vozíky s širokým spektrem pracovních nástrojů, nebo úzce zaměřené vozíky pro konkrétní profese.

Víte, že…?

Nenechte se zmást extrémně levnými vozíky s nářadím. Tyto vozíky zpravidla nabízejí nářadí nižší kvality, které vám dlouho nevydrží. Za kvalitní vozík vybavený nářadím dáte od 15 000 do 50 000 Kč podle typu vybavení.

Jeřáb
Přepravní vozík Dílenský jeřáb UNIVER T32002
ca. 5 700 CZK
Aktuálni cena

Bez nářadí

Dílenské vozíky bez nářadí vám ponechávají možnost volby. Při jejich pořízení si domů přivezete samotnou skříňku, do které dokoupíte výplně na pracovní pomůcky podle vašeho přání. Cena těchto vozíků se pohybuje od 2 000 do 10 000 kč.

Nosnost

Kvalitní vozík na montáže musí něco uvézt. Vozíky s nosností až 500 kg využijete i při převozu těžkých součástek, případně na ně narovnáte velké množství nářadí a spojovacího materiálu. Běžné montážní vozíky uvezou od 150 do 250 kg.

Velikost

Při výběru vozíku nezapomeňte ani na porovnání jejich velikosti. Běžné vozíky mají rozměry přibližně 700 × 700 × 400 mm (šířka, výška, hloubka). Výška vozíku by neměla být o mnoho nižší než výška běžného pracovního stolu. Najdete ale i 1 500 mm vysoké mobilní skříně, se kterými převezete prakticky celou dílnu.

Tři police
Přepravní vozík TONA EXPERT E010108
ca. 4 400 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Kombinací velikostí a uzpůsobení najdete na trhu celou řadu – od vozíků s několika zásuvkami až po vysoké vozíky s policemi a skříňkami pro rozměrné nářadí. Díky širokému výběru si dílenský vozík vybere každý – hobby kutil i řemeslník v profi dílně.

Příslušenství

Při pořizování vozíku se sami sebe zeptejte, co na něj chcete umístit. Podle toho můžete dokoupit i příslušenství. To na vozík umístíte díky silným magnetům a vozík tak rozšíříte o další možnosti využití.

  • Držák na stříkací pistoli nebo dofukovací pistoli s tlakoměrem.
  • Magnetický odpadkový koš pro udržení pořádku při práci.
  • Úchyty na role papíru pro čištění součástek a další příslušenství.
Pogumovaný povrch
Přepravní vozík Welzh Pojízdný dílenský stolek se šuplíkem 90 kg
ca. 5 700 CZK
Aktuálni cena

Značky

Výrobou vozíků do dílny se zabývá poměrně široké spektrum výrobců. Ty se liší především určením pro svoji cílovou skupinu.
Jestliže sháníte profesionální vozík s velkým využitím, sáhněte po firmě AhProfi. Ta nabízí kvalitu pro náročné řemeslníky s velkým množstvím příslušenství a dalších doplňků pro pohodlnou práci.
Pokud patříte spíše k méně náročným řemeslníkům, které si pořizují dílenský vozík do vlastní dílny a nechtějí za něj utratit mnoho peněz, sáhněte po značkách Yato, Magg nebo GEKO.

Cena

Jak jsme nastínili výše, dílenské vozíky se pohybují od 1 000 Kč až do 50 000 Kč v případě plně vybavených zařízení. Běžné kutilské vozíky pořídíte do 10 000 Kč. Nároční řemeslníci pravděpodobně sáhnou po vyšší cenové hladině převyšující 10 000 Kč. Montážní boxy a vozíky pořídíte naopak za méně než 5 000 Kč.

Jméno
S nářadím
Uzamykatelná zásuvka
Jeřáb
Tři police
Pogumovaný povrch
Image
Produkt
AHProfi Dílenský vozík Standard s nářadím, 245 dílů – H14019D
Přepravní vozík Dílenský TORIN BIG RED BR303D
Přepravní vozík Dílenský jeřáb UNIVER T32002
Přepravní vozík TONA EXPERT E010108
Přepravní vozík Welzh Pojízdný dílenský stolek se šuplíkem 90 kg
Cena ca. 13 000 CZK ca. 2 700 CZK ca. 5 700 CZK ca. 4 400 CZK ca. 5 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena