Dílenský vozík

Praktický vozík do dílny i garáže.

ca. 11 000 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 4 800 CZK
ca. 5 700 CZK

Jak vybrat dílenský vozík

 • Dílenský vozík slouží především jako úložný prostor do vaší dílny, zajistí vám místo pro uložení potřebných věcí. Vybírejte ho tedy na základě toho, jaké věci do ní budete chtít uchovávat.
 • Dílenská vozík může stát na místě, koupit však můžete i mobilní montážní vozík nebo praktický box.
 • Nosnost vozíku se pohybuje většinou v rozmezí 150 – 500 kg.
 • Dílenský vozík můžete obohatit o různé příslušenství, díky kterému budete mít přehled o každém předmětu.

Typ

Dílenských vozíků pořídíte hned několik druhů. Na výběr máte buď z klasického dílenského vozíku se zásuvkami, nebo lehkého mobilního montážního vozíku určeného pro převoz velkého množství spojovacího materiálu. Nejlevnější možností jsou pak mobilní boxy.

 • Díky otočným kolečkům jsou vozíky mobilní a snadno je přemístíte.
 • Nářadí máte pečlivě srovnané a vždy najdete to, co hledáte.
 • Veškeré pracovní potřeby uložíte do čistého a suchého prostředí.
 • Kvalitní zásuvky a skříňky na ložiskách uzamknete a mají plynulé dorazy.
S nářadím
AHProfi Dílenský vozík Standard s nářadím, 245 dílů – H14019D

Dílenský

Klasická hranatá konstrukce s různě objemnými zásuvkami a skříňkami uschová vaše nářadí. Dílenské vozíky jsou určené pro skladování ručního nářadí díky velkému množství výplní pro různé typy pracovních pomůcek.

Montážní

Plastové nebo molitanové výlisky u montážního vozíku nehledejte. Naopak v nich často najdete další přídavné krabičky pro velké množství spojovacího materiálu. Montážní vozíky mají nosnost až 500 kg a díky tomu se hodí pro přepravu těžkých součástek například v autoservisu.

Box

Kufr na nářadí s kolečky kolečkách oceníte při přepravě na místo montáže. V boxech najdete celou řadu zásuvek pro uskladnění nářadí a spojovacího materiálu. Oproti montážním a dílenským vozíkům do nich ale dáte méně nářadí.

Ocelový
Přepravní vozík dílenský 3 police MAR POL
Typ vozíku Využití Výhody Cena
Dílenský Velké dílny, autoservisy, pneuservisy Velké množství dalšího příslušenství, kvalitní zpracování Až 50 000 Kč u vybavených vozíků
Montážní Pneuservisy, autodílny Snadná manipulace, umožňují převoz součástek 2 000 až 5 000 Kč
Box Práce u zákazníka Uzamykatelné skříňky, nízká cena, množství úložného prostoru 1 000 až 5 000 Kč

Vybavenost

Nyní se zaměřme pouze na dílenské vozíky. Ty koupíte ve dvou variantách – vybavený s nářadím nebo bez nářadí s možností vlastní výbavy.

S nářadím

Tento typ vozíku se hodí, pokud vybavujete novou dílnu a sháníte dílenský organizér včetně nářadí. U vozíků s nářadím hraje roli především počet nářadí. Pořídíte buď univerzální vozíky s širokým spektrem pracovních nástrojů, nebo úzce zaměřené vozíky pro konkrétní profese.

Víte, že…?

Nenechte se zmást extrémně levnými vozíky s nářadím. Tyto vozíky zpravidla nabízejí nářadí nižší kvality, které vám dlouho nevydrží. Za kvalitní vozík vybavený nářadím dáte od 15 000 do 50 000 Kč podle typu vybavení.

Tři police
Přepravní vozík TONA EXPERT E010108

Bez nářadí

Dílenské vozíky bez nářadí vám ponechávají možnost volby. Při jejich pořízení si domů přivezete samotnou skříňku, do které dokoupíte výplně na pracovní pomůcky podle vašeho přání. Cena těchto vozíků se pohybuje od 2 000 do 10 000 kč.

Nosnost

Kvalitní vozík na montáže musí něco uvézt. Vozíky s nosností až 500 kg využijete i při převozu těžkých součástek, případně na ně narovnáte velké množství nářadí a spojovacího materiálu. Běžné montážní vozíky uvezou od 150 do 250 kg.

Velikost

Při výběru vozíku nezapomeňte ani na porovnání jejich velikosti. Běžné vozíky mají rozměry přibližně 700 × 700 × 400 mm (šířka, výška, hloubka). Výška vozíku by neměla být o mnoho nižší než výška běžného pracovního stolu. Najdete ale i 1 500 mm vysoké mobilní skříně, se kterými převezete prakticky celou dílnu.

Pogumovaný povrch
Přepravní vozík Welzh Pojízdný dílenský stolek se šuplíkem 90 kg

Víte, že…?

Kombinací velikostí a uzpůsobení najdete na trhu celou řadu – od vozíků s několika zásuvkami až po vysoké vozíky s policemi a skříňkami pro rozměrné nářadí. Díky širokému výběru si dílenský vozík vybere každý – hobby kutil i řemeslník v profi dílně.

Příslušenství

Při pořizování vozíku se sami sebe zeptejte, co na něj chcete umístit. Podle toho můžete dokoupit i příslušenství. To na vozík umístíte díky silným magnetům a vozík tak rozšíříte o další možnosti využití.

 • Držák na stříkací pistoli nebo dofukovací pistoli s tlakoměrem.
 • Magnetický odpadkový koš pro udržení pořádku při práci.
 • Úchyty na role papíru pro čištění součástek a další příslušenství.

Cena

Jak jsme nastínili výše, dílenské vozíky se pohybují od 1 000 Kč až do 50 000 Kč v případě plně vybavených zařízení. Běžné kutilské vozíky pořídíte do 10 000 Kč. Nároční řemeslníci pravděpodobně sáhnou po vyšší cenové hladině převyšující 10 000 Kč. Montážní boxy a vozíky pořídíte naopak za méně než 5 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jakého výrobce zvolit?

Výrobou vozíků do dílny se zabývá poměrně široké spektrum výrobců. Ty se liší především určením pro svoji cílovou skupinu. Jestliže sháníte profesionální vozík s velkým využitím, sáhněte po firmě AhProfi. Ta nabízí kvalitu pro náročné řemeslníky s velkým množstvím příslušenství a dalších doplňků pro pohodlnou práci. Pokud patříte spíše k méně náročným řemeslníkům, které si pořizují dílenský vozík do vlastní dílny a nechtějí za něj utratit mnoho peněz, sáhněte po značkách Yato, Magg nebo GEKO.

Jak vybrat dílenský vozík?

Dílenský vozík budete vybírat podle toho, jakým způsobem budete vozík používat. Důležité je také množství nářadí, které budete potřebovat uskladnit.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S nářadím
Ocelový
Tři police
Pogumovaný povrch
Image
Produkt
AHProfi Dílenský vozík Standard s nářadím, 245 dílů – H14019D
Přepravní vozík dílenský 3 police MAR POL
Přepravní vozík TONA EXPERT E010108
Přepravní vozík Welzh Pojízdný dílenský stolek se šuplíkem 90 kg
Cena ca. 11 000 CZK ca. 1 300 CZK ca. 4 800 CZK ca. 5 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Jakub Černý

About the Author

About the Author

Pracuji v oblasti informační technologie a mým největším koníčkem jsou tedy počítače. Rád relaxuji při hraní počítačových her, ale díky mému zájmu o hudbu zkouším také pomocí těchto technologií tvořit vlastní melodie. Mám i velký okruh přátel, rád cestuji a užívám si společenského života. K psaní produktových článků a copywritingu jsem se dostal spíše náhodou. Díky této možnosti si velmi rozšiřuji svoje dosavadní znalosti nejen z technické oblasti. O získané nové informace se rád podělím s ostatními.