Montážní vozík

Praktický pomocník do dílny.

ca. 2 000 CZK
ca. 900 CZK
ca. 300 CZK
ca. 900 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 2 200 CZK

Jak vybrat montážní vozík

Ve většině dílen najde své místo a především uplatnění montážní vozík, někdy též nazývaný dílenský vozík. Jde o šikovného pomocníka, se kterým můžete mít po ruce všechny své nástroje, aniž byste je museli po jednom složitě přenášet z místa na místo. Při výběru správného montážního vozíku totiž můžete narazit hned na několik otázek. Tou základní bude, v jaké cenové hladině se pohybovat? Neméně důležitým dotazem, který vás může potrápit, je, zda zvolit prázdný montážní vozík, nebo již nějak vybavený.

Typ

Montážní dílenský vozík přijde vhod nejen domácím kutilům, ale též automechanikům, montérům či jakýmkoliv dalším pracovníkům v dílnách. Montážní vozík zajistí, že budete mít vše potřebné neustále při ruce, současně též eliminuje riziko, že něco ztratíte nebo zapomenete.

Počet zásuvek

Důležitým kritériem při výběru montážního vozíku je počet zásuvek, respektive šuplíků. Před samotnou koupí je tak vhodné si rozmyslet, jaké nástroje budete chtít do montážního vozíku ukládat. Montážní vozíky se v tomto ohledu výrazně liší a například model s 8 zásuvkami nebude vhodný pro někoho, kdo potřebuje umístit jen pár druhů nářadí. Většina montážního vozíku by byla prázdná a jen by zabíral místo.

Pojízdný
Přepravní vozík Montážní TC302 AHProfi

Naopak se ale nedoporučuje zbytečně šetřit a vzít nejmenší montážní vozík, na který narazíte. Snadno by se mohlo stát, že jej zaplníte dříve, než očekáváte.

Výbava vozíku

Možná vůbec nejdůležitější otázkou, kterou si budete muset zodpovědět, je, zda chcete montážní vozík již vybavený výrobcem, nebo zcela prázdný. Ani jedna z voleb není nutně špatná a přináší i své výhody. Plně či částečně vybavené montážní vozíky přináší odpadnutí starosti s dodatečným dokupováním nářadí. Zpravidla mívají vše potřebné pro běžné pracovní úkony a ještě nějaký bonus navíc. Na druhou stranu se snadno může stát, že vám výrobcem montážního vozíku zvolené nářadí nebude vyhovovat, nebo bude dokonce k ničemu. A za takovou výbavu je samozřejmě zbytečné si připlácet.

Volba na prázdný vozík se může jevit jako vhodnější. Vybavíte si jej přesně takovými nástroji, které potřebujete, případně již máte. To tedy v případě, že již montážní vozík máte, ale potřebujete nový, nebo například větší.

Montážní lehátko
Přepravní vozík Montážní lehátko BR6455 Torin

Víte, že…?

Do montážních vozíků lze namontovat tzv. nářaďové moduly, které slouží pro pevné uchycení a uspořádání nástrojů v zásuvkách.

Materiál

Na trhu najdete montážní vozíky z různých materiálů, avšak lze říci, že byste se měli zaměřit jen na ty kovové. Jsou odolné vůči poškození a také například požáru. Vždy si zjistěte, jak je na tom montážní vozík s mobilitou. Nemělo by být příliš těžké s ním pohnout. Pakliže je prázdný, je nutné počítat, že jeho hmotnost s nástroji ještě vzroste. Montážní vozík by měl být rovněž stabilní, tedy rozhodně se nemůže po drobném drcnutí převrátit.

Bezpečnostní prvky

Montážní vozík to není jen bedna na nářadí, ale i nezbytná kolečka. Ta slouží k mobilitě montážního vozíku a měla by být schopná překonávat i drobné nerovnosti. Pozornost věnujte tomu, zda jsou kolečka vybavena brzdami. Ty jsou nezbytné pro zajištění v místě, kde potřebujete montážní vozík mít. Pakliže narazíte na model bez brzd, příliš jej nedoporučujeme.

Voýík na nářadí
Přepravní vozík Montážní na nářadí MW903 AHProfi

K bezpečnostním prvkům patří i madla. Ta jsou důležité pro manipulaci, je tedy ideální, aby byly ze všech stran montážního vozíku a vy jste tak nemuseli řešit, jak je montážní vozík zrovna natočený.

Montážní vozík cena
otevřený s policemi pod 2 000 Kč
uzavřený s policemi 4 000 Kč
uzavřený se zásuvkami 7 000 Kč
robustní pro profesionály od 15 000 Kč

Ceny

  • Nejlevnější cesta k montážnímu vozíku znamená cenu pod hranicí 2 000 Kč. Tyto modely jsou však většinou otevřené, tudíž jsou nástroje vidět a může se na ni více prášit.
  • Montážní vozíky, které jsou zcela uzavřené, se cenově pohybují kolem hranice 4 000 Kč. Jsou zpravidla rozděleny na police i zásuvky. Pozor si dejte na to, že v této cenové hladině se vyskytují plastové i kovové montážní vozíky a preferenci jsme si řekli jasně, kovová varianta vede.
  • Osvědčené modely s několika zásuvkami a čistě účelovým vzhledem vychází přibližně na 7 000 Kč, přičemž vyhovují všem méně náročným kutilům.
  • Profesionálové z dílen sáhnou po dražších kouscích, jejichž cena se pohybuje v rozmezí od 15 do 30 000 Kč. Takové montážní vozíky jsou větší, perfektně vyvážené, odolné a především robustní.
Jméno
Pojízdný
Montážní lehátko
Voýík na nářadí
Polohování motoru
Praktická
Odolný
Image
Produkt
Přepravní vozík Montážní TC302 AHProfi
Přepravní vozík Montážní lehátko BR6455 Torin
Přepravní vozík Montážní na nářadí MW903 AHProfi
Přepravní vozík Montážní MP 680
Genborx Montážní vozík TC 303C
Přepravní vozík dílenský DEMA 3 police Trio
Výrobce
AHProfi
AHProfi
AHProfi
Unicraft
Genborx
Genborx
Cena ca. 2 000 CZK ca. 900 CZK ca. 300 CZK ca. 900 CZK ca. 2 400 CZK ca. 2 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena