Dřevěná koupací káď

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Dřevená Káď, výška 45 cm, průměr 50 cm (okrouhlá, velká )

Jak vybrat dřevěnou koupací káď

 • Kádě na koupání patří v současné době k poměrně oblíbeným wellness aktivitám. Podle výrobního materiálu lze rozdělit kádě do dvou základních skupin a to na celodřevěné nebo sudy s omyvatelnou vložkou.
 • Důležitým parametrem je samozřejmě velikost kádě, která vychází z daných potřeb. Kádě lze zakoupit v základním provedení i s nadstandardní výbavou.
 • Nedílnou součástí všech koupacích kádí jsou kamna, která mohou být v dvojím provedení z hlediska umístění a v trojím v souvislosti s použitým palivem.

Dřevěná káď - náš výběr

Dřevěná káď s kamny

AmRelax Hot Tube 180 cm
Výrobce: amRelax
S kamny: ano
Průměr: 180 cm
Materiál: dřevěné
Kapacita: 4 osoby
Výška: 100 cm
Zobrazit více
Hot Tube - dřevěný koupací sud s průměrem 180 cm a výškou 100 cm. Je určen pro 4-6 osob a je vyroben z sibiřského smrku. Tloušťka dřevěných desek je 44 mm. Dodáván je včetně kamnů, schůdků, komína, lavičky a víka.
Zobrazit méně
AmRelax Premium Hot Tube 180 cm
Výrobce: amRelax
Materiál: dřevěné
Kapacita: 4 osoby
Výška: 100 cm
S kamny: ano
Průměr: 180 cm
Zobrazit více
Sud AmRelax Premium Hot Tube má kapacitu pro 4-6 osob, průměr 180 cm a výšku 100 cm. Je vyroben ze sibiřského smrku s tloušťkou desek 45 mm. Součástí balení jsou kamna, schůdky, komín, lavička a víko. Navigateur
Zobrazit méně
amRelax 200 cm severské dřevo 219749
Výrobce: amRelax
Výška: 100 cm
Kapacita: 2 osoby
Materiál: dřevěné
Zobrazit více
Koupací sud pro 4-6 osob má průměr 200 cm a výšku 100 cm. Vyrobena z severského dřeva s povrchem odporným vůči skvrnám. Součástí sudu je nerezový komín a sklolaminátový kryt. Vnitřní sklolaminátová vložka může být méně stálá v barvě.
Zobrazit méně
amRelax 200 cm severské dřevo 73114
přečíst recenzi
Výrobce: amRelax
Kapacita: 2 osoby
Materiál: dřevěné
Výška: 100 cm
Zobrazit více
Koupací sud amRelax 200 cm severské dřevo 73114 má vnější průměr 200 cm a výšku 100 cm. Sud lze využít pro 4-6 osob a obsahuje sklolaminátovou vložku s hydromasážním a aeromasážním systémem. Vybaven je také vnitřním LED osvětlením a je vyroben z ThermoWood.
Zobrazit méně
amRelax 200 cm severské dřevo 21489
Výrobce: amRelax
Kapacita: 2 osoby
Materiál: dřevěné
Výška: 100 cm
Zobrazit více
Produkt amRelax 200 cm severské dřevo 21489 je dřevěný koupací sud s průměrem 200 cm a výškou 100 cm. Má kapacitu pro 4-6 osob a je vybaven aeromasážním systémem. Vyroben z kvalitního severského dřeva, s vnitřním sklolaminátovým povrchem a LED osvětlením. Navíc obsahuje schůdky, nerezový komín a sklolaminátový kryt.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Dřevěná koupací káď

Jak vybrat dřevěnou koupací káď

Typy podle materiálu.

Koupací kádě se zpravidla vyrábí ze dvou základních materiálů a to je dřevo a nerez. Oba materiály patří mezi kvalitní s tím, že každý má svoje klady i zápory. Výběr materiálu zpravidla vychází z osobních preferencí.

Celodřevěné kádě

Vyznačuje se větším spojením s přírodou a tímto jedinečným materiálem. Nicméně je nutné počítat s tím, že dřevo, které je ve stálém kontaktu s vodou, bude trpět. Z tohoto důvodu je nutné volit výrobek z opravdu kvalitního materiálu. I přesto bude nutná pravidelná a poměrně náročná údržba.

Muž se koupe v dřevěné kádi

Dřevěné kádě můžete používad doma i venku, iStock /Ideas_Studio

 • Dřevo při kontaktu s vodou pracuje. Postupem času tak může docházet k netěsnosti kádě a tedy i úniku vody z něj. Navíc se mohou začít tvořit řasy nebo jiné patologické organismy.
 • Dřevo také příliš dobře nesnáší nepříznivé povětrnostní podmínky. Z těchto důvodů jsou celodřevěné kádě vhodné spíše pro občasné domácí použití než jako součást pobytových zařízení apod.
 • Koupací kádě se nejčastěji vyrábí z modřínu, případně tepelně upraveného smrkového nebo borovicového dřeva. Tato technologie je označována termínem „thermowood“ a díky ní se zlepšují vlastnosti dřeva a zvyšuje se jeho životnost. Sudy vyrobené z červeného cedru mají nižší roztažnost, méně se rozesychají a také se vyznačují vyšší odolností vůči bakteriím a vodnímu kameni.

Kádě s omyvatelnou vložkou

Tyto sudy mají dřevěný, případně dřevoplastový plášť a jsou vybaveny omyvatelnou vložkou, která je nejčastěji vyrobena z následujících materiálů:

 • Nerezová ocel
 • Plast
 • Sklolaminát
Dřevěná káď
Dřevená Káď, výška 45 cm, průměr 50 cm (okrouhlá, velká )

Takto upravené kádě splňují veškeré požadavky na hygienickou čistotu, protože jsou dokonale omyvatelné. Kádě s vložkou lze navíc tepelně izolovat. Díky tomu dochází k rychlejšímu ohřevu vody a samozřejmě následným tepelným ztrátám. Životnost těchto sudů je pak podstatně vyšší než u celodřevěných variant. Jistou nevýhodu představuje velikost vnitřku sudu, který se touto vložkou o něco zmenší.

Typ káděVýhodyNevýhody
CelodřevěnéPřírodní materiálVelké nároky na údržbu
 Výrobky mají exkluzivní vzhledMenší životnost
  Vhodné spíše pro domácí použití
S vložkouOmyvatelnéVložka zmenšuje vnitřní prostor sudu
 Odpovídají hygienickým požadavkům 
 Vhodné jak pro komerční provoz, tak domácímu použití 
 Možnost teplené izolace 
 Delší životnost 

Víte, že…?

Koupací kádě je možné používat jak v interiéru, tak exteriéru. Je tak možné vytvořit si vlastní malé wellness centrum nebo zažít relaxaci pod hvězdami nebo s pohledem na zasněženou krajinu. Tomu, kde bude káď umístěna, je nutné přizpůsobit její parametry.

Koupací káď v sauně

Dřevéné koupací kádě se používají i v komerčním prostředí, iStock /Max_grpo

Volba vhodné velikosti

Velikost sudu je dalším velmi důležitým parametrem, který ovlivňuje jeho výběr. Velikost je třeba volit s ohledem na účel použití a samozřejmě počet osob, které jej budou moci v jednu chvíli používat.
Koupací kádě mají zpravidla průměr v rozmezí od 140 cm do 220 cm. Menší sudy se hodí pro soukromé použití. Pro komerční využití jsou vhodnější kádě větších rozměrů. S velikostí sudu souvisí i délka ohřevu, která se samozřejmě s větším množstvím vody prodlužuje.

Čím mohou být kádě vybavené

Dřevěná káď s kamny
AmRelax Hot Tube 180 cm

Koupací kádě se vyrábí v základním provedení nebo mohou mít i nadstandardní výbavu.

 • Kamna – jsou nedílnou součástí všech koupacích kádí a zajišťují ohřev vody
 • Schůdky – usnadňují přístup do kádě
 • Plachta chránící před padáním nečistot do vody
 • Výpustní ventil, nářadí na čištění kamen – zpravidla patří do základní výbavy
 • Vnitřní lavička po obvodu
 • Barový pult nebo pult na nápoje
 • Skimmer, filtrace – není součástí všech kádí
 • Přelivový žlab – brání vytečení vody z kádě
 • Vyrovnávací nádrž s čerpadlem – díky ní není třeba dolévat do kádě vodu
 • Hydromasážní nebo bublinkový systém – představuje nadstandardní výbavu; lázeň je doplněna o účinnou vodní masáž
 • Osvětlení – umocňuje zážitek a relaxaci v koupací kádi

Kamna jako součást koupací kádě

Kamna jsou nedílnou součástí všech koupacích kádí a tvoří tak standardní vybavení. Z hlediska umístění lze rozlišit dva základní typy:

 • Integrovaná kamna v sudu – ubírají místo koupací části; jsou bezpečně oddělena
 • Kamna mimo sud – stojí samostatně

Pro použití v exteriéru jsou vhodná zejména kamna na dřevo. Pro použití v interiéru je možné volit také z plynové nebo elektrické varianty. U exkluzivním modelů je pak možné ovládat ohřev na dálku prostřednictvím mobilních telefonů a příslušných aplikací.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat káď na koupání?

Kádě se vyrábí ve dvojím provedení a to celodřevěné, které jsou náročnější na údržbu, nebo s vložkou z jiných omyvatelných materiálů. Vždy je vhodné zvážit všechna pro a proti. Mezi základní parametry také patří velikost a případné další příslušenství.

Jakým způsobem se udržuje čistá voda v kádi?

Existuje několik možností. První je před každým koupáním káď vytřít a napustit vodu novou. Možné je také použití vhodných chemických prostředků, případně filtračního systému.
Zobrazit kompletní nabídku Dřevěná koupací káď