Nejlepší vozíky na sudy 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
na sudy Biedrax VS5077

Jak vybrat vozík na sudy

Při výběru vozíku na sudy je důležité zohlednit několik klíčových aspektů, které zajistí, že vyberete produkt, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám:

  • Nosnost: Vyberte vozík s takovou nosností, která odpovídá hmotnosti vámi používaných sudů.
  • Materiál: Zvažte, zda preferujete vozík vyrobený z oceli pro maximální odolnost, nebo vozík z lehkého hliníku pro snadnější manipulaci.
  • Konstrukce kol: Ujistěte se, že vozík má kvalitní kola, která usnadní pohyb po různých površích, případně kola vhodná pro nerovný terén.
  • Bezpečnostní prvky: Zahrňují zarážky či uchycení, které zajistí, že sud nebude po vozíku klouzat nebo padat.
  • Rozměry a skládací schopnosti: Ověřte rozměry vozíku, zda se vejde do prostoru, kde bude skladován nebo používán, a zda potřebujete vozík, který je možné snadno složit a ušetřit tak místo.
  • Typy sudů: Ujasněte si, jaké typy sudů budete vozíkem převážet, a zda jsou u vozíku speciální adaptace pro různé typy sudů.

Vozík na sudy - náš výběr

na sudy Biedrax VS5077
Výrobce: Biedrax
Maximální nosnost: 300 kg
Hmotnost: 20 kg
Zobrazit více
Vozík Biedrax VS5077 je určen k přepravě a práci se sudy. Je vybaven madly pro stabilizaci při vyklápění, výsuvnou nádobou pro záchyt úniků kapalin a nastavitelnou pojistnou tyčí pro sudy různých výšek. Konstrukce vozíku je z oceli s povrchovou úpravou RAL 3000, má nosnost 300 kg, výšku 1040 mm, šířku 800 mm a plná kola s průměrem 260 mm.
Zobrazit méně
Ecoweld na sudy nosnost 250 kg
Maximální nosnost: 250 kg
Zobrazit více
Vozík Ecoweld pro transport sudů má nosnost do 250 kg, nastavitelný úchyt pro různé průměry sudů, má kola s duší o průměru 250 mm. Rozměry vozíku jsou 1250 mm na výšku a 700 mm na šířku.
Zobrazit méně
Asta 1708001
Zobrazit více
Vozík Asta 1708001 je určen pro přečerpávací sadu oleje. Hmotnost tohoto vozíku činí 10 kg a je kompatibilní se sadami 1700222 a 1700524.
Zobrazit méně
Rudl PRESSOL 17 075
Zobrazit více
Pojízdný vozík PRESSOL 17 075 je konstruován pro přepravu sudů a nádob do hmotnosti 220 kg. Disponuje dvěma pevnými a jedním otočným kolečkem pro lepší manévrovatelnost. Obsahuje i držák pro výdejní pistoli a je možné jej demontovat pro snadné skladování. Výrobek má hmotnost 16 kg a rozměry 841 x 818 x 986 mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Vozík na sudy

Jak vybrat vozík na sudy

Jaké typy vozíků na sudy lze najít na trhu

Na trhu existuje několik typů vozíků na sudy, které se liší podle své konstrukce a zaměření na určité použití. Některé jsou navrženy specificky pro lehké sudy, zatímco jiné zvládnou i ty nejtěžší kovy. Naleznete vozíky s jedním nebo dvěma kolečky pro lepší stabilitu a různé typy konstrukcí rukojetí pro různé způsoby uchopení a manipulace. Pro snadnější manipulaci na nerovných površích existují také vozíky se čtyřmi koly. Dále na trhu naleznete i speciální vozíky pro přepravu více sudů najednou a také skládací vozíky, které jsou vhodné pro úsporu místa při skladování.

Jaká kola by měl vozík na sudy mít pro použití v nerovném terénu

Pro použití vozíku na sudy v nerovném terénu by měla být kola velká, pevná a měla by mít dostatečnou nosnost a odolnost vůči průrazu. Pneumatika kola by měla být navržena tak, aby zajistila dobrou přilnavost a snížila riziko sklouznutí nebo uvíznutí vozíku. Některé vozíky mohou mít také kola s gelovými nebo pěnovými plášti, která nepotřebují dohuštění a jsou odolná vůči propíchnutí. Kola by měla být dostatečně robustní, aby unesla zatížení sudu a zároveň umožnila plynulý pohyb přes různé povrchy, jako jsou štěrk, tráva nebo nerovné dlažební kostky.

Jaká bezpečnostní opatření by měl vozík na sudy obsahovat

Bezpečnostní opatření u vozíku na sudy jsou klíčová pro zajištění bezpečné manipulace se sudy. Mezi tato opatření patří:

  • Uchycení nebo zarážky, které zabraňují pohybu nebo pádu sudu z vozíku.
  • Protiskluzová povrchová úprava na místě, kde je sud umístěn, což pomáhá udržet sud na místě i při nakládání a vykládání.
  • Pevné rukojeti či madla, které umožňují pevný úchop a kontrolu nad vozíkem.
  • Možnost uzamčení kol, která zamezí nekontrolovanému pohybu vozíku, například v kopcovitém nebo svažitém terénu.
Vozík na sudy
na sudy Biedrax VS5077

Dále je důležité, aby vozík měl odolnou konstrukci schopnou odolat hmotnosti sudů bez rizika poškození nebo deformace.

Jak správně udržovat a čistit vozík na sudy

Pro dlouhodobou spolehlivost a bezpečnost je důležité pravidelně udržovat a čistit vozík na sudy. To zahrnuje kontrolu a případné dohuštění kol, zajištění, že šrouby a matice jsou pevné a nejsou poškozené, a kontrolu integrity svářečských spojů. Povrch vozíku by měl být pravidelně čištěn, aby se odstranily nečistoty a zmírnily riziko koroze, zejména u kovových vozíků. Kola a pohyblivé části by měly být podmazány, aby se zajistil hladký běh a snížila se opotřebení. Pokud vozík používáte v prostředí, kde může dojít k expozici chemikáliím nebo solím, je důležité po použití provést důkladné čištění, aby se zabránilo korozivnímu poškození.

Je možné vozík na sudy používat pro jiné účely, než je přeprava sudů

Ano, některé vozíky na sudy jsou navrženy tak, aby byly multifunkční a mohly být použity i pro jiné účely než pouze pro přepravu sudů. Jsou dostatečně robustní, aby mohly přenášet různé náklady, jako jsou bedny, lahve, stavební materiál a další objemné předměty. Však je důležité nezapomínat na dodržování nosnosti a bezpečnostních pokynů výrobce, aby se předešlo poškození vozíku nebo riziku úrazu při nesprávném použití.

Zobrazit kompletní nabídku Vozík na sudy