Elektrická odsávačka mléka

Šikovná pomocnice pro maminky.

ca. 2 400 CZK
ca. 3 200 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 700 CZK

Jak vybrat elektrickou odsávačku

Většina maminek by chtěla svoje miminko kojit. Mateřské mléko je to nejlepší, co můžete dítěti dát. Ne vždy je však kojení bezproblémové, potom přichází na řadu odsávačka. Ta se vám bude hodit i v případě, že nechcete kojit na veřejnosti nebo si potřebujete od potomka odpočinout a odstříkaným mlékem ho nakrmí například babička.

Výhody odsávačky

Odsávačka pracuje na principu vytvoření vakua v oblasti bradavek a dvorce, tím se stimuluje sání miminka a dochází k odsátí mléka. Jednotlivé odsávačky se liší funkčností, mechanismem odsávání, kvalitou i cenou.

Odsávaček je několik druhů a to manuální a elektrické. Není výhodné kupovat odsávačku před porodem, protože dopředu nevíte, jakou a jestli vůbec nějakou použijete. Pokud o některé uvažujete, ale nejste si úplně jistá, zaměřte se na výhody, které poskytuje.

Pro časté použití
Beurer BY 70
ca. 2 400 CZK
Aktuálni cena
  • Ulevíte nalitým prsům
  • Zamezíte případnému zánětu prsu
  • Podpoříte laktaci
  • Získáte mléko rychleji než pouhým odstříkáním
  • Budete si moci udělat zásobu mléka na chvíle, kdy s miminkem nebudete

Elektrická odsávačka

Elektrické odsávačky jsou dražší, efektivita odsávání je ale větší, jsou rychlejší a šetrnější. Elektrická odsávačka od vás nevyžaduje žádnou námahu, protože funguje na baterie nebo na napojení do elektrické sítě. Mezi nevýhody patří vysoká cena a také možný hluk.

Tento typ se hodí, pokud máte přebytek mléka a potřebujete nalitá prsa odsát několikrát během dne. Využijete ji ale také v případě, kdy budete naopak potřebovat rozběhnout laktaci. Odsávání je rychlé, pohodlné a efektivní.

Oblíbená
Medela Swing dvoufázová elektrická CALMA
ca. 3 200 CZK
Aktuálni cena
Typ Použití
Jednofázová Hodí se v případě, že nemáte s tvorbou mléka problém a odsávat budete spíše občas. Odsávání je rychlé a šetrné.
Dvoufázová Dvoufázová je určená ženám, které mají problém s rozběhnutím laktace. Odsávačky simulují přirozené kojení. V první fázi simuluje sání miminka, které aktivuje tvorbu mléka a ve druhé už dochází k aktivnímu odsávání. Dalším plusem je i to, že při odsávání nedochází k poškození bradavek.

Jakou koupit

Když chcete koupit kvalitní a bezpečnou odsávačku, zaměřte se na ověřené značky. Mezi kvalitní výrobce patří Avent, Chicco, Medela, Nuk a další.

Avent

Elektrická odsávačka Avent má jedinečný design, mléko lze odsávat i ve vzpřímené poloze, můžete tedy sedět pohodlně a nemusíte se předklánět. Můžete vybrat z 3 nastavení odsávání, podle toho, jaká vám bude vyhovovat rychlost.

Odsávačka je dodávána s měkkou masážní vložkou, která hřejivě působí na pokožku a zajišťuje příjemnou a jemnou stimulaci tuku mléka. Vložka je navržena tak, aby napodobovala sání miminka a jemně pomáhala při stimulaci toku mléka. Cena této odsávačky je cca 3 600 Kč.

S displejem
TrueLife Nutrio BP Electric
ca. 1 900 CZK
Aktuálni cena

Tuto odsávačku lze zakoupit samostatně nebo v sadě, ve které najdete navíc kojeneckou láhev o velikosti 260 ml, 10 ks VIA pohárků s víčkem k uskladnění mléka, 2 x adaptér pro VIA pohárky, dudlík na láhev, 12 jednorázových prsních vložek k dennímu a 6 kusů prsních vložek k nočnímu použití, 2x chránič bradavek, 1 x 15 ml ochranného krému na bradavky a tašku na výrobky. Celá sada vás vyjde na cca 4 000 Kč.

Chicco

Chicco odsávačka je speciálně navržena tak, aby bylo mléko odsáváno co nejjemněji. I tento typ má ergonomický design pro pohodlné odsávání bez předklánění. Měkké silikonové membrány dokonale přilnou a jemně masírují prs, tím napomáhají extrakci mléka. Odsávačka umožňuje pracovat ve 2 režimech. Nejdříve rychlým rytmem odsávání stimuluje průtok mléka a po 2 minutách se přepne do pomalejšího extrakčního módu.

Odsávačku má 10 úrovní odsávání, ovládání je jednoduché a pro přehlednější používání je vybavena praktickým displejem. Součástí balení je také dudlík, miminko tak můžete krmit přímo ze zásobníku. Odsávačku lze nabíjet pomocí baterií nebo adaptéru, je tedy vhodná i na cesty. Její pořizovací cena je cca 3 500 Kč.

TOP
Lovi Dvoufázová elektronická Expert
ca. 2 700 CZK
Aktuálni cena

Medela

Medela nabízí 2 – fázovou odsávačku, které je malá, přesto ale výkonná. Je vhodná pro každodenní použití. Odsávačka umožňuje nastavení intenzity odsávání, snadno se s ní manipuluje, umožňuje uchycení na opasek nebo pomocí šňůrky na krk. V balení najdete láhev 250 ml, 4 ks sáčků na skladování mléka, 4 ks jednorázových vložek do podprsenky, 1 ks Quick clean – sáček pro dezinfekci v mikrovlnné troubě, mast na bradavky a tašku. Cena se pohybuje od 4 000 – 4 500 Kč.

Nuk

Nuk nabízí 2 různé elektrické odsávačky. První je dvoufázová odsávačka Luna s měkkým silikonovým polštářkem, který masíruje a stimuluje tok mléka. Lze ji napájet bateriemi nebo ze sítě. Součástí balení je síťový adaptér a mezinárodní zástrčka pro případ cesty do zahraničí. Cena je cca 2 000 Kč.

Nature Sense je odsávačka se 16 různými nastaveními, které slouží k regulaci rytmu a intenzity odsávání. K dispozici máte 4 režimy a 4 intenzity odsávání, které lze libovolně volit a kombinovat. Oblíbený program lze také uložit a opět načíst. Odsávačka je vybavena LCD displejem, displej je podsvícený a přehledný i v noci. Je dodávána se zásobníkem mléka o objemu 150 ml, savičkou, adaptérem, USB kabelem, cena je cca 3 500 Kč.

Pohodlná
Esperanza BEBITA ELEKTRICKÁ
ca. 700 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Všechny modely lze snadno rozložit a vysterilizovat. Některé části lze umývat v myčce. Všechny představené modely umožňují dokoupit mnohé příslušenství nebo náhradní díly.

Jméno
Pro časté použití
Oblíbená
S displejem
TOP
Pohodlná
Image
Produkt
Beurer BY 70
Medela Swing dvoufázová elektrická CALMA
TrueLife Nutrio BP Electric
Lovi Dvoufázová elektronická Expert
Esperanza BEBITA ELEKTRICKÁ
Výrobce
BEURER
MEDELA
TrueLife
Lovi
Esperanza
Cena ca. 2 400 CZK ca. 3 200 CZK ca. 1 900 CZK ca. 2 700 CZK ca. 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena