Elektrická řezačka na dlažbu

Urychli i usnadní práci.

Jak vybrat elektrickou řezačka na dlažbu?

  • Elektrická řezačka na dlažbu si poradí s průměrem dlažby až 6 centimetrů
  • Výkon elektrické řezačky může vystoupat až na 1 200 W.
  • Cenově začínají elektrické řezačky zhruba od 2 000 Kč.

Obložit si podlahu či stěny v konkrétní místnosti je čas od času potřeba. K dorovnání okrajů je vždy nutné obklady či dlažbu oříznout, aby přesně pasovaly do zbývajícího prostoru. Na druhou stranu je řezačka opravdu specifickým nástrojem, který nebudete používat každý den. Pokud tedy nejste profesionální obkladač. Přesto bude někdo chtít mít elektrickou řezačku na dlažbu doma, aby ji pro jistotu nemusel hledat ve chvíli, kdy ji bude nejvíce potřebovat.

Základní typy

Elektrická řezačka najde největší uplatnění v rukou profesionálů, nebo těch, kteří ji přeci jen využívají častěji. Výhodou je, že dokáží výrazně usnadnit a urychlit práci. Zvládají také řezat mnohem tlustší materiály, což například s případnou ruční řezačkou nelze. I elektrické řezačky na dlažbu se dělí na několik základní typů.

Dostupná
Dedra Pans Řezačka dlaždic elektrická

Mostová

Mostová řezačka na dlažbu má velmi robustní konstrukci, což není jen tak pro nic za nic. Je totiž připravena řezat i skutečně tlusté dlažby. Současně můžete počítat s vysokou přesností řezu a spolehlivostí. Kromě dlažby či obkladů přijde vhod například i při řezání střešních tašek.

Stolní

Jak už napovídá samotný název, tento typ řezaček na dlažbu je mnohem kompaktnější a mobilnější. Tentokrát je kotouč umístěn pevně a pro řez pohybujete samotnou dlaždičkou. S ohledem na menší rozměry řezačky je nutné počítat s tím, že je vhodná na řez menších a středně velkých dlaždic.

Víte, že…?

Elektrická řezačka na dlažbu je poměrně specifické zařízení, a proto zvažte, zda jej častěji využijete. Pokud ne, nabízí se možnosti zápůjčky na několik dní, a to dle vaší potřeby.

Malé a středně velké dlaždice
TUSON řezačka obkladů a dlažeb 600W

Parametry

Při výběru správné řezačky na dlažbu je vhodné se zaměřit i na několik klíčových parametrů, které vám dle vašich požadavků pomohou zvolit ten správný model.

Délka řezu

Jelikož na trhu objevíte řezačky v mnoha různých velikostech, bude pro vás nesmírně důležitá délka řezu. Ta je však u elektrických řezaček zpravidla vždy více než dostatečně dlouhá a jen málokdy vás jakkoliv omezí.

Tloušťka řezu

Možná ještě důležitějším parametrem je tloušťka řezu, která určuje, jak tlustá může dlažba být, aby si s ní řezačka poradila. Zde je opět velká výhoda elektrických řezaček, které jsou v tomto směru skvěle vybavené a poradí si s tloušťkou až 6 centimetrů, což je více než dost. I nejmenší modely zvládají tloušťku kolem 3 centimetrů.

Výkonná
DeWALT DWC 410

Výkon

U každého zařízení vybaveného motorem do hry vstupuje výkon. Jeho velikost má v případě řezaček na dlažbu přímý dopad na rychlost a především plynulost řezání. Výkon elektrických řezaček na dlažbu se pohybuje přibližně v rozmezí od 600 W do 1 200 W. Vyšší výkon značí, že nebude problém ani s velmi tvrdým materiálem a současně budete mít při řezu pocit větší jistoty.

Funkce navíc

Elektrická řezačka na dlažbu nemusí být jen jednoduchý nástroj jak dle požadavků upravit délku čí šířku dlažby. Některé modely mohou být vybaveny doplňkovými funkcemi či příslušenstvím. Vhod může přijít možnost nejen přímého, ale také šikmého řezu. Dražší modely jsou vybaveny měřidlem. Elektrické řezačce na dlažbu by neměly chybět bezpečnostní prvky jako je kryt řezného kotouče či protiskluzové patky, které zajišťují, že se při řezu řezačka nehne ani o milimetr. U některých modelů jsou k dispozici montážní otvory, pomocí kterých řezačku připevníte k vašemu pracovnímu stolu.

  výhody nevýhody
mostová řezačka robustní konstrukce, přesnost, spolehlivost velké rozměry
stolní řezačka menší rozměry, snadná obsluha nehodí se pro velké dlažby

Značky

Ačkoliv je elektrická řezačka ne tak obvyklým pracovním nástrojem, najdeme ji v nabídkách mnoha různých výrobců. Na trhu se tak setkáte s elektrickými řezačkami značek Lumag, Ferm, Makita, Dedra, Einhell či Zipper.

Diamantová pila
Rubi ND-180 25925

Ceny

Nejlevnější elektrické řezačky na dlažbu pořídíte i těsně pod hranicí 2 000 Kč, avšak jde o ty nejmenší modely pro řezání spíše menších typů dlažeb. Pakliže potřebujete řezačku pro svou každodenní práci, čeká vás přeci jen vyšší investice a to v řádu vyšších jednotek tisíc korun. Na druhou stranu se vám taková elektrická řezačka odvděčí vysokým výkonem, funkcemi navíc a potřebnou přesností řezu.

Otázky a odpovědi

Lze k řezačkám dokoupit příslušenství?

K lépe vybaveným elektrickým řezačkám na dlažbu si můžete dokoupit například přídavný lamač páky, který doceníte při řezání opravdu velkých dlaždic. Vhod mohou přijít také různé šablony pro konkrétní typy řezu.

Vyplatí se elektrická řezačka dlažby domů?

Pořízení elektrické řezačky na dlažbu je poměrně nákladnou záležitostí. Dobře zvažte, zda ji opravdu často využijete. Pakliže jde o jednorázové použití za rok či několik let, zvažte, zda vám nebude více vyhovovat možnost si elektrickou řezačku na dlažbu pouze zapůjčit.
Jméno
Dostupná
Malé a středně velké dlaždice
Výkonná
Diamantová pila
Známá značka
Image
Produkt
Dedra Pans Řezačka dlaždic elektrická
TUSON řezačka obkladů a dlažeb 600W
DeWALT DWC 410
Rubi ND-180 25925
Dedra DED7711
Výrobce
Dedra
Tuson
DeWALT
Rubi
Dedra
Hmotnost
13 Kg
7.5 Kg
3.6 Kg
11.8 Kg
13.5 Kg
Použití
obklady a dlažby
obklady a dlažby
obklady a dlažby
obklady a dlažby
Cena ca. 1 700 CZK ca. 1 600 CZK ca. 4 200 CZK ca. 4 100 CZK ca. 2 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena