Elektrický topný žebřík

Vhodný pro každodenní použití.

Jak vybrat elektrický topný žebřík

Topný žebřík dokáže proměnit obyčejný radiátor na elektrický věšák na ručníky. Nechcete zapínat ústřední topení a plýtvat energií? Tento elektrický prvek je dokonalým řešením vytápění. Dokáže vyhřát váš domov na příjemnou teplotu a v létě udrží ručníky v suchu. Už nemusíte zapínat kotel a vyhřívat tím celý dům. Ohřívače jsou vhodné pro každodenní použití. A co víc? Šetří energii, čas a z dlouhodobého hlediska především vaše peníze. Topné žebříky se dodávají v různých délkách o různých výkonech (od 120W až do 1000W).

Typy

Na trhu existuje hned několik elektrických topných žebříků. Tyto zařízení se od sebe liší hlavně možnostmi vytápění. Vybírat můžete mezi vytápěním elektrickým, teplovodním a kombinovaným.

Elektrický topný žebřík

Jedno z nejčastějších řešení. V trubkách se nachází voda nebo jiná nemrznoucí kapalina. Zaručuje snadné nainstalování (zavěšení na zeď). Zapojuje se klasicky do zásuvky. Na trhu objevíme jednoduché topné zařízení, ale i zařízení s termostatem, které umožňuje nastavení teploty.

Elegantní
Thermal Trend KDOE 750 mm x 1680 mm KDOE7501680

Teplovodní žebřík

Jsou připojeny ke stávajícímu topnému systému a ovládají se stejně jako klasické topení (pomocí termostatického ventilu).

Kombinovaný žebřík

V systému je zabudovaná elektrická topná tyč, pomocí které je možné čerpat obou výhod vytápění. Přes léto lze využívat elektrické energie (například k sušení ručníku) a přes zimu topit klasickým teplovodní systémem.

Elektrický přímotop

Šikovný pomocník v mrazivých dnech nebo k vyhřátí chladného pokoje. Velice oblíbený u maminek s malými dětmi. Jednoduchost ovládání za pomocí jednoho tlačítka. Berte však přímotop spíše jako doplněk, než zařízení na celodenní užívání. V takových případech může být i nebezpečný.

Rychlá montáž
Novaservis 450 x 1600 mm – 450/1600/R,0
  Výhody Nevýhody
Elektrický topný žebřík Nižší cena, manuální nastavení, snadné ovládání (např. pomocí ovladače), jednoduchost instalace slouží pouze k výhřevu malých prostorů či ručníků
Teplovodní žebřík Větší možnosti vytápění Vyšší cena, ruční nastavení, o něco složitější instalace

Výkon

Klíčovým parametrem pro výběr je výkon. Je potřeba brát v potaz to, že topný žebřík je brán jako doplněk. Nenahrazuje klasický radiátor, protože má zhruba jen třetinový výkon.
Nejčastěji se doporučuje výkon 60 až 80 wattů na metr krychlový prostoru. Tedy podle velikosti místnosti, kam chcete žebřík umístit, vyberte optimální výkon.
Nicméně, elektrické topné žebříky nejsou energeticky náročné, takže vaše peněženka příliš trpět nebude.

Víte, že…?

Nejlepší je vybrat prvek těsně pod výkonem radiátoru. Zabráníte vypnutí pojistek.

Výška a šířka

Odvíjí se podle velikosti vytápěného prostoru a podle počtu osob v dané domácnosti. Při výběru svoji roli také hraje provedení i velikost ( vzdálenost mezi příčkami, prostor mezi zdí a radiátorem).

Elektrický
ELVL BK.ER 450 x 1320 mm ELVL0125

Materiál

V dnešní době se vyrábí je k dostání mnoho druhů a tvarů topných žebříků, které jsou vyrobeny z kovu nebo skla.
Velkou roli také hraje design, ze kterého na trhu lze hojně vybírat. Většina topných těles se skládá z trubek, které jsou navzájem svařené. Ty mají různé tvary (například kulovitý či obdélníkový). V mnoha případech jsou trubky z klasické oceli, kdy povrch je chromovaný. Je jen na vaší chuti, jakou barvou bude trubka nastříkaná. Další možností použitého materiálu může být nerez nebo hliník.

Víte, že…?

Lepší je zvolit žebřík vyroben z kvalitního nerezového materiálu. Je to především kvůli vlhkosti ve vaší koupelně a následné možnosti reznutí žebříku.

Funkce a vlastnosti

  • Dvojité držáky na ručníky – dvojitý palivový nosič je samozřejmostí. Potřebujete k tomu jen T – kus. Topný článek tak může být zasunut do držáku na ručníky. Díky ponechanému prostoru pro připojení ústředního topení k držáku je výhodou dvojité vytápění. Buďto kotlem nebo elektrickým prvkem.
Kvalitní
Kermi B20-R 1174 x 590 mm, LR0101200602XXK
  • Topné prvky s funkcí časovače – tato funkce sušení umožňuje zvýšení topného výkonu v určitý čas a po celý den. Je to skvělá funkce pokud požadujete rychle vyteplit místnost nebo sušit ručníky. Prvky nabízí automatické vypnutí zařízení například po 1,2,3,4 nebo 5 hodinách.
  • Prvky bluetooth – díky bezdrátové komunikaci s bezplatnou aplikací můžete prvek ovládat za pomoci svého chytrého telefonu. Umožňuje naprogramování požadovaných topných cyklů.

Víte, že…?

Nejmodernější modely lze ovládat chytrým telefonem.

Kompletní
Kermi B20-S M 764 x 390 mm LS01M0800402XXK

Výrobci

Značka Bitherm od české firmy ELVL se vyznačuje unikátním designem. Můžete si sami zvolit vzhled a rozměr svého topného prvku dle svých představ. Nabízí vysokou kvalitu a nezaměnitelnou originalitu konstrukce.

Další českou značkou je Thermal Trend, která se vyznačuje nadstandardní kvalitou a profesionální péčí po provedeném nákupu.

A do třetice je tu opět česká značka Korado, která nabízí širokou škálu rozměrů a barevných kombinací. Tato značka se může pyšnit svými velice moderními topnými prvky.

Cena

od 1500 – 2000 korun seženete klasický elektrický topný žebřík. Záleží také, zda chcete, aby vaše zařízení mělo i termostat. Rapidně si připlatíte v případě, kdy chcete žebřík designově sladit s barvou vaší koupelny. Za tyto kousky můžete dát až 10 000 korun.

Jméno
Elegantní
Rychlá montáž
Elektrický
Kvalitní
Kompletní
Image
Produkt
Thermal Trend KDOE 750 mm x 1680 mm KDOE7501680
Novaservis 450 x 1600 mm – 450/1600/R,0
ELVL BK.ER 450 x 1320 mm ELVL0125
Kermi B20-R 1174 x 590 mm, LR0101200602XXK
Kermi B20-S M 764 x 390 mm LS01M0800402XXK
Výrobce
Thermal Trend
Novaservis
ELVL
Kermi
Kermi
Typ
koupelnové
koupelnové
koupelnové
koupelnové
koupelnové
Cena ca. 3 600 CZK ca. 4 200 CZK ca. 4 300 CZK ca. 1 900 CZK ca. 1 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena