Nejlepší elektronické pinzety 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Wellife AS-101
89 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat elektronickou pinzetu

 • Elektrické pinzety prakticky spadají do kategorie epilátorů na obličej. Mimo ty, lze k epilaci obličeje použít i další možnosti. Při výběru je vhodné zvážit všechna pro i proti.
 • Epilátory na obličej mohou nabízet i jiné možnosti při péči o obličej než pouhé odstraňování chloupků. Celá řada přístrojů umožňuje jemnou masáž nebo je součástí kartáček na jemné ošetření pleti.
 • Dalším parametrem, který stojí za zvážení je způsob napájení. Volit lze ze dvou možností a to dobíjecím akumulátorem a běžnými tužkovými bateriemi.

Elektronická pinzeta - náš výběr

Wellife AS-101
přečíst recenzi
Výrobce: Wellife
Barva: vícebarevná
Typ: klasické
Osvětlení: ano
Na obličej: ano
Systém napájení: bateriové
Zobrazit více
Bezdrátové použití: ano
Elektronická pinzeta Wellife AS-101 s LED osvětlením je nástroj pro odstranění chloupků s kořínky. Speciální pohyblivá hlavice umožňuje práci v různých směrech. Provoz zajišťují 2 baterie 1,5V AA typu. Součástí balení je také čistící kartáček a cestovní pouzdro. Záruka je 24 měsíců.
Zobrazit méně
Remington NE 3455
přečíst recenzi
Systém napájení: akumulátorové
Počet nástavců: 2
Omyvatelné: ano
Zobrazit více
Remington NE 3455 je sada, která obsahuje nástroj s antimikrobiálním nanostříbrem pro sanitární zastřižení. Umožňuje oboustranné vertikální stříhání a je omyvatelný. Součástí balení je také pinzeta, nůžky a pilník na nehty, nůžky na nohy a dvě vertikální hřebínky. Napájení 1x AA baterií (v balení).
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Elektronická pinzeta

Jak vybrat elektronickou pinzetu

Jaké epilátory lze použít

Obličej jako takový má mnoho citlivých míst, na které je nutné dávat při epilaci pozor a postupovat opravdu opatrně. I toto je důvod, proč věnovat výběru epilátoru zvýšenou pozornost. Na obličej lze použít prakticky všechny typy epilátorů, přičemž každý má své výhody i nevýhody.

Holení chloupků v obličeji

Chloupky odstraníte pomocí různých přístrojů, iStock / Vladdeep

Klasický epilátor

Klasický epilátor primárně slouží k úpravě jiných částí těla. Některé výrobky jsou ale multifunkční a nabízí možnost epilace obličeje. Podmínkou je, aby byly vybaveny speciálním nástavcem k tomuto určeným. Ten výrazně zjednodušuje daný úkon. Nicméně jsou přístroje, které tyto nástavce nemají. Epilace je tak méně přesná a manipulace s ním více náročná. Navíc tyto epilátory nemusí zachycovat jemnější chloupky o délce menší než 2 mm.

IPL epilátor

IPL epilátory představují moderní technologii, která byla dlouhou dobu dostupná zejména v kosmetických salonech. U tohoto typu je ale při použití na obličej problematická technologie epilátoru. Přístroj vysílá světelné pulzy, které nesmí zasáhnout oči, takže jsou prakticky vhodné pouze k ošetření obličeje do úrovně horního rtu.

Epilátor na obličej

Elektronická pinzeta
Wellife AS-101

Jedná se o specifický typ epilátoru, který se svým vzhledem od těch klasických zase až tak neliší. Základní rozdíl spočívá ve velikost hlavy, která je podstatně menší, a také v počtu pinzet. Jejich počet se nejčastěji pohybuje kolem 10. Obličejové epilátory lze efektivně použít i na ty nejjemnější a nejkratší chloupky. Navíc jsou šetrnější k pokožce, i když i zde se doporučuje nejprve přístroj vyzkoušen na malé části obličeje. Výrazným benefitem je také snadná manipulace.

Typ epilátoruVýhodyNevýhody
KlasickýMultifunkční zařízení sloužící k úpravě téměř celého tělaBez speciálního nástavce je manipulace náročná a nepřesná
  Není primárně určený na obličej
  Nejčastěji zachytí chloupky až o délce 2 mm
IPLBezbolestná epilaceUmožňuje epilaci obličeje pouze do úrovně horního rtu
 Dlouhotrvající efekt 
Na obličejSnadná manipulaceNejsou vhodné pro použití na jiných částech těla
 Odstraní i ty nejjemnější a nejkratší chloupky 
 Šetrnější k pokožce 
 Méně bolestivá epilace v porovnání s klasickými modely 

Víte, že…?

Kromě elektronických pomocníků lze sáhnout při odstraňování chloupků v obličeji také např. po vosku. Tato metoda se ale hodí především pro oblast horního rtu nebo tváří. Navíc může dojít k podráždění pokožky a celá procedura je časově náročná.

žena s holícím přístrojem v ruce

Elektronické pinzety nabízí mnoho různých možností, iStock / Marina Demeshko

Jaké další možnosti pinzeta nabízí

Obličejové epilátory zpravidla spadají mezi multifunkční přístroje, které nabízí více možností než jen odstranění chloupků. Díky dalším nástavcům lze epilátor použít např. jako:

 • Kartáček na čištění pleti – má jemné štětinky, které dokáží zbavit pokožku nečistot a to rychle a šetrně
 • Masážní hlavice – jemná masáž zlepšuje krevní oběh ve svrchní vrstvě kůže; pleťové přípravky mohou díky pravidelné masáži lépe fungovat
 • Zrcátko s integrovaným osvětlením – hodí se zejména na dovolené nebo jiných cestách

Jak jsou elektronické pinzety napájeny

Elektronická pinzeta
Remington NE 3455

Způsob napájení je dalším kritériem, které je vhodné vzít v potaz. Zpravidla se lze setkat se dvěma možnostmi:

 • Tužkové baterie – epilátory bývají poměrně náročné na provoz, baterie tedy bude pravděpodobně nutné měnit po každém použití, případně externě dobíjet nabíjecí varianty; dobíjecí baterie jsou v tomto případě poměrně rozumnou volbou, která sníží provozní náklady
 • Dobíjecí akumulátor – součástí epilátorů vyšší třídy; epilátor lze nabíjet přímo ze sítě, není nutné akumulátor vyjímat

Další praktické vlastnosti

Jednotlivé modely obličejových epilátorů se od sebe samozřejmě liší. Mezi praktické vlastnosti, které lze porovnávat patří např. následující:

 • Voděodolnost – umožňuje používání i čištění přístroje pod tekoucí vodou
 • Dva směry otáčení – chloupky mohou růst v různých směrech, proto je vhodné, aby uměl epilátor měnit směr
 • Časovač ošetření – na každou oblast obličeje je vyhraněn určitý časový úsek, pro jeho změnu přístroj vysílá jemné pulzy
 • Cestovní zámek – brání samovolnému zapnutí přístroje

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektronickou pinzetu?

Elektronická pinzeta patří mezi obličejové epilátory, ten představuje efektivní způsob odstraňování chloupků v oblasti obličeje. Zvážit lze ale i další možnosti. Mezi základní parametry patří způsob napájení nebo doplňkové funkce a vlastnosti.

Je možné používat obličejové epilátory za mokra?

Tato možnost samozřejmě existuje, ale musí být výslovně umožněna výrobcem. Epilace za mokra zaručuje menší bolestivost díky nahřáté pokožce. Na druhou stranu proces může být méně efektivní. Obecně je lepších výsledků vždy dosaženo při epilaci za sucha.
Zobrazit kompletní nabídku Elektronická pinzeta