Fusak do autosedačky

Multifunkční fusak nejen do auta.

ca. 1 500 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 1 500 CZK

Jak vybrat fusak do autosedačky

 • Fusaků je celá řada, liší se především výrobním materiálem.
 • Fusaky jsou vyrobené z různých materiálů a tvoří je vnější a vnitřní část.
 • Pokud koupíte variabilní fusak, můžete jeden typ používat celoročně v kočárku i vajíčko.

Různé podoby fusaků

Fusaků je celá řada, liší se především výrobním materiálem. Jednotlivé typy lze rozdělit do dvou základních skupin, první skupinu tvoří klasické fusaky a druhou pak zavinovačky. Obě varianty je možné používat jak v kočárku, tak v autosedačce.

Fusak

Fusaky jsou stejně jako v případě kočárku doplněny o otvory, kterými lze prostrčit jednotlivé bezpečnostní popruhy.

Úžasný
HappyBee Zimní Combi s kožíškem Graphite/Graphite
 • U fusaků do autosedačky je nejdůležitější jejich praktičnost, protože je budete muset častěji rozepínat a zapínat vzhledem k aktuální teplotě.
 • V autě je teplota díky topení vyšší, a aby nedocházelo k přehřátí miminka, bude vhodné fusak po celé délce rozepnout.
 • Na vzduchu pak miminko snadno znovu zachumláte.

Zavinovačka

Jedná se o podobný typ rychlozavinovačky, kterou máte i doma. Tyto zavinovačky opět disponují praktickými otvory, kterými lze protáhnout pásy, a díky tomu je můžete použít také v autosedačce.

 • Zavinovačky jsou vhodné pro celoroční používání a pohodlně do nich zachumláte i větší dítě.
 • Zapínají se ve většině případů pomocí suchého zipu.
Fleecové
Lodger Mini-Bunker Botanimal Heron

Oblékací fusak

Takzvané oblékací fusaky s rukávy jsou nabízeny v krásných designech, ale odborníci a výrobci autosedaček je pořizovat nedoporučují. Tyto výrobky jsou opatřeny pouze jedním otvorech, kterým můžete protáhnout střední část pásu. Tu má dítě umístěnou mezi nožičkami, ramenní pásy vedou klasicky přes fusak. A to je právě ten největší problém.

 • Bezpečnostní pás by měl co možná nejtěsněji přiléhat k tělu.
 • Díky tomu pak může plnit svoji funkci správně.
 • Pokud je dítě připoutáno přes bundu nebo fusak, může mít pás i několikacentimetrovou vůli.
 • Materiál bundy nebo fusaku může navíc klouzat a při nehodě tak může miminko ze sedačky doslova vyletět.

Z čeho se vyrábí

Fusaky jsou vyrobené z různých materiálů a tvoří je vnější a vnitřní část. Vnější strana bývá nejčastěji vyrobení z polyesteru nebo nylonu. Narazit můžete i na kombinaci těchto materiálů. Vnitřní slouží k zahřívání miminka a můžete vybírat z několika typů. Oblíbený jsou i péřový fusak.

Plyšový/polyesterový
HappyBee Zimní Combi s kožíškem šedá
Materiál Popis
Ovčí vlna Patří k oblíbeným materiálům. Má výborné termoregulační vlastnosti, díky kterým se miminko nebude potit. Je vhodná do větších mrazů, tyto fusaky jsou vhodné pro častý pobyt venku. Pokud budete tento typ preferovat, věnujte pozornost zapínací části. Fusaky z ovčí vlny jsou vhodné hlavně pro pobyt miminka v kočárku. Nevýhodou těchto fusaků je větší pořizovací cena.
Plyš a fleece Jsou ideální volbou, miminko dostatečně zahřeje a rodiče potěší příznivější cena. Výplní fusaků bývá duté vlákno nebo ovčí rouno.

Praktičnost

Pokud koupíte variabilní fusak, můžete jeden typ používat celoročně v kočárku i vajíčko.

 • Tyto fusaky jsou tvořeny až třemi vrstvami.
 • Jednotlivé vrstvy můžete jakkoliv odepínat a připínat.
 • Lze koupit také model s odepínací spodní částí, který opět využijete v hlubokém kočárku, autosedačce a později také ve sportovní verzi kočárku.
 • Praktická je také možnost, kdy lze fusak stáhnout kolem hlavy miminka.

Cena

Ze značek, které fusaky nabízí, můžeme jmenovat například Emitex, Belisima, Jollein, Little Angel, Nexw Baby, Lodger, Cottonmoose, Baby Nellys a jiné. Fusaky opatřené rukávy je možné koupit od značky Britax a Elodie.

Měkce vypolstrovaný
Dooky footmuff L šedá STARS DeLuxe
 • Nejlevnější fusaky koupáte za cca 600 a více Kč. Jedná se o různé multifukční zavinovačky nebo menší rozměry zimních fusaků, které lze použít také v hlubokém kočárku.
 • Multifunkční fusaky s odepínacími částmi, díky kterým je můžete různě zvětšovat a zmenšovat koupíte v cenovém rozmezí 1 000 – 1 500 Kč. Takové typy vám vydrží od narození do cca 3 let věku. Použít je můžete v sedačce, všech typech kočárků a starší dítě do nich můžete zachumlat i při sáňkování. V tomto cenovém rozpětí je samozřejmě možné pořídit i mnoho jiných typů ve všech možných designových variantách.
 • Nejdražší fusaky z vysoce kvalitních materiálů vás vyjdou na více než 2 000 Kč. V této cenové skupině jsou k dostání také tzv. rukávové fusaky. Jejich koupi však zvažte s ohledem na bezpečí dítěte v autě. Jsou spíše vhodné pro používání ve všech typech kočárků. Co se týká materiálů a designu nelze těmto kouskům vytknout ani to nejmenší.

Víte, že…?

Při cestování v autosedačce by nemělo být dítě příliš oblečené, doslova platí, čím méně vrstev na sobě bude mít, tím ho autosedačka kvalitněji ochrání. Stejně tak by se ale tímto pravidlem měli řídit také dospělí.

Otázky a odpovědi

Proč mít fusak?

V zimním období je vhodné pořídit miminku pro pobyt venku fusak. Díky různým povedením a výrobním materiálům je však můžete využívat prakticky celoročně. Fusaky jsou velmi universální, můžete je používat v kočárku, autosedačce ale i při procházkách se sáňkami. Fusaky do autosedačky plní několik funkcí. V první řadě miminko zahřejí, ve druhé ochrání v případě nehody.

Je vhodný fusak s rukávy?

K dostání jsou také fusaky s rukávy. I tyto výrobky nesou označení jako fusaky do autosedačky. Oproti předchozím variantám se však jejich používání považuje za nevhodné.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Úžasný
Fleecové
Plyšový/polyesterový
Měkce vypolstrovaný
Vysoce kvalitní
Image
Produkt
HappyBee Zimní Combi s kožíškem Graphite/Graphite
Lodger Mini-Bunker Botanimal Heron
HappyBee Zimní Combi s kožíškem šedá
Dooky footmuff L šedá STARS DeLuxe
HappyBee Zimní Combi s kožíškem červená
Cena ca. 1 500 CZK ca. 1 800 CZK ca. 1 500 CZK ca. 1 400 CZK ca. 1 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.