14 nejlepších péřových fusaků 2023

Základní výbava pro Vaše miminko.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Luxury baby péřový ICE PINK

Jak vybrat péřový fusak

 • Fusak patří bezesporu mezi základní výbavičku pro miminko. Budete ho potřebovat cca 2 roky při jízdě v kočárku nebo v autosedačce. V péřovém fusaku bude vaše miminko jako v bavlnce.
 • Můžete vybírat mezi klasickým fusakem, zavinovačkou nebo fusakem s rukávy.
 • Používaným materiálem u péřových fusaků je kromě peří také polyester a polyamid. Tyto dva materiály se používají pro vnější stranu fusaku.
 • K dispozici jsou také různé velikosti, záleží na tom, jakou variantu zvolíte.
 • Vybírat můžete mezi několika výrobci, od toho, jakého zvolíte výrobce a typ peří, se odvíjí také cena. Rozpětí je tu 1 500 – 5 000 Kč.

Péřový fusak - náš výběr

Péřový fusak elodie details

Elodie Details Péřový do kočáku Moonshell
přečíst recenzi
Výrobce: Elodie details
Období: zimní
Umístění fusaku: do kočárku
Barva: šedé
Elodie Details Péřový Deco Turquoise
přečíst recenzi
Výrobce: Elodie details
Období: zimní
Barva: modré
Materiál: nylonové
Elodie Details Péřový Soft Terracotta
přečíst recenzi
Výrobce: Elodie details
Období: zimní
Barva: hnědé
Materiál: nylonové
Elodie Details Péřový Lily White
přečíst recenzi
Výrobce: Elodie details
Období: zimní
Barva: bílé
Materiál: nylonové

Fusak péřový do autosedačky

Zobrazit kompletní nabídku péřových fusaků

Jak vybrat péřový fusak

Využití

Záleží na konkrétním modelu, který si zvolíte. Máte ale několik možností. Buďto pořídíte klasický fusak do hlubokého kočáru a následně např. do sáněk, nebo můžete zvolit univerzální variantu, která má praktické otvory, jenž využijete ve sportovním kočárku, ale lze ho použít jako fusak do autosedačky.

Typy

Péřový fusak můžete koupit v několika provedeních. Ty se liší nejen svým vzhledem, ale také způsobem používání.

péřový fusak
Luxury baby péřový ICE PINK

Fusak

Klasický fusak je ve většině případů opatřen otvory, které vám umožní používat ho ve všech modelech kočárků i v autosedačce. Používat je můžete třeba i v postýlce. Oceníte zde především jejich praktičnost. Aby nedošlo k přehřátí miminka, mělo by možné fusak zcela odepnout. Tyto fusaky můžete pořídit v různých velikostech. Jak pro miminka cca do 9 měsíců, tak i rostoucí varianty do 3 – 4 let.

Zavinovačka

Fusak v podobě rychlozavinovačky je velmi praktický a oblíbený. Také je můžete využít jak v kočárcích, tak i v autosedačkách. Jejich výhodou je rychlé zachumlání miminka a snadné rozevření fusaku. Snadné zapínání je zajištěno většinou prostřednictvím suchého zipu.

Fusak s rukávy

Setkáte se s nimi méně často, než s předchozími typy. Jsou velmi praktické a mohou dítěti nahradit zimní bundu nebo kombinézu. I tahle možnost se dá využívat jak v různých kočárcích, tak i v autosedačce. Nevýhodou je, že dítě musíte připoutat přes fusak, což podle výrobců není vhodné pro jízdu autem. Dítě by mělo být upoutáno co nejpevněji.

péřový fusak elodie details
Elodie Details Péřový do kočáku Moonshell

Výrobní materiál

Péřový fusak je vyrobený z několika materiálů. Vnitřní vrstva slouží k poskytnutí tepelného komfortu, a to i pro citlivou pokožku, vnější vrstva by měla být lákavá designově, ale měla by být praktická, oceníte tedy i voděodolnost a snadné čištění.

Část fusaku Popis materiálu
Vnější strana Zde bývá používaným materiálem většinou polyamid a polyester, případně se můžete setkat s kombinací obojího. Polyamid je lehký a příjemný, je odolný vůči větru. Polyester má zase tu výhodu, že je více odolný vůči poškození. Oceníte i kratší dobu schnutí a prodyšnost. Nevýhodou je pak větší hrubost.
Vnitřní strana Jak již napovídá název tohoto článku, fusak má vnitřní stranu vyplněnou peřím. Můžete se setkat s různými variantami, jako je prachové peří nebo například husí či kachní peří. Záleží na konkrétním modelu. Péřové fusaky jsou velmi teplé a vašemu miminku dodají potřebný tepelný komfort.

Jakou velikost zvolit

Fusak můžete pořídit v různých velikostech.

 • Nejkratší dobu užívání mají fusaky s rukávy, jakmile totiž miminko z rukávů vyroste, nezbyde vám nic jiného, než pořídit nový.
 • Klasický fusak můžete koupit buď v novorozenecké variantě, která vám vydrží po dobu cca 9 měsíců, jejich délka je cca 90 cm.
 • Dlouhý či multifunkční fusak má délku cca 110 cm a více.
 • Nejpraktičtější varianta jsou rostoucí fusaky, které je možné podle potřeby zkrátit nebo opětovně zvětšit.
fusak péřový do autosedačky
Voksi Move Grey Cream New

Víte, že…?

Oblečení miminka do péřového fusaku volte jednak podle toho, jaké je venku počasí, a také podle doby, kterou venku strávíte. Péřové fusaky jsou vskutku teplé, takže pokud nejsou mrazy, nemusíte miminko moc navlékat.

Způsob zapínání fusaku

Největší zastoupení na trhu mají fusaky, které jsou zapínány na pojízdný nebo suchý zip. – Suchý zip je z hlediska zapínání nejrychlejší a nejjednodušší možností. Časem se ale může znehodnotit a neplnit svoji funkci dostatečně dobře.

 • Pojízdné zipy mají větší životnost a u klasických fusaků jsou nejčastější.
 • U rostoucího typu fusaku jsou většinou k dispozici knoflíky nebo patentky, díky kterým můžete měnit velikost fusaku.
péřový fusak
Pinkie péřový zimní Superfine Old Green

Cena

Péřový fusak pořídíte v hodnotě, která se může pohybovat v rozmezí 1 500 – 5 000 Kč. Záleží tu na konkrétním typu peří, kterým je fusak vyplněný, a také na konkrétní značce, kterou zvolíte nebo preferujete.

Otázky a odpovědi

Jaká je správná údržba tohoto typu fusaku?

Většinou je na každém výrobku napsané, jaká je jeho doporučená údržba. Zpravidla je možné prát péřový fusak na 30 – 40 °C. Fusak byste měli sušit na vzduchu, v některých případech je možná i sušička.

S jakými výrobci tohoto produktu se na trhu setkáme?

Na trhu se pohybuje několik značek, ze kterých můžete vybírat. Mezi známé výrobce patří Elodie Details, méně známé značky jsou pak Aro a Altabebe.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku péřových fusaků